עסקים - איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/06/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > עסקים > איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!
  כתבות אחרונות
איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות! איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!

"קרן שמש" לעידוד יזמים צעירים בישראל

בסטודיו C נשים עם מידות טובות...! בסטודיו C נשים עם מידות טובות...!

אתר אתר "הבמה", הג'י פי אס של צרכני התרבות בישראל, חוגג עשור

רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה! רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה!

נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים

מעיין אוזנה גילתה את יעודה מעיין אוזנה גילתה את יעודה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!

מאת: איריס לקנר
איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!

את השם שלה ראיתי בכל כך הרבה מקומות, שמעתי כל כך הרבה פעמים ואז, רצה הגורל ופגשתי את איריס מוסיוף – השם והמותג.היא שם נרדף לפרפקציוניזם ותרבות האירוח בשיא יופיה וזה גם בדיוק מה שקרוב לליבה.

היא מחזיקה כיום בחברה משגשגת ומובילה בתחום בארץ, היא עיצבה למשרד רה"מ, וגם לבית הנשיא והגיעה למקומות שלא חשבה שתגיע. היא הוציאה ספרים וגם מעבירה סדנאות לכל מי שמעוניינת לשמוע וללמוד כיצד להצית את חוש היצירתיות שלה ולהפוך למארחת המושלמת.

אבל... היא לא נולדה לתוך החיים שהיא חיה כיום ומעמדה הרם, כי אם השיגה הכל בעבודה מאומצת ורבת שנים.
המזל מצא את דרכו להאיר לה פנים עם המשפחה הנפלאה והתומכת שנתנה לה מעוף ועם בעל מעודד וסבלני שהאמין ביכולותיה ותמיד מדרבן ודוחף לצעד הבא.

ההתחלה...
איריס מוסיוף המגיעה ממשפחה בוכרית, התחתנה בגיל צעיר – כנהוג בעדה – עם בעל בוכרי גם כן. הם אומנם גדלו באותה השכונה אך לא הכירו. היא הכירה את אחיו ולימים את העלם הצעיר שהפך לבעלה.

הוריה של איריס הם ילידי הארץ ממוצא בוכרי ואצלם תמיד היה השולחן מרכז הבית. את תרבות האירוח בבסיס כבר ספגה מהבית. היא זוכרת היטב את מגוון הסטים והמעמדים לכוסות המצויים בויטרינה של אימה.

לאחר החתונה, הצטרפה לבעלה במסעות העבודה שלו לניו יורק - שם נחשפה לעולם הגדול. אומנם הם גרו בדירה צנועה, אך איריס הייתה היטב ערה לכל המתרחש מסביבה. בניו יורק נחשפה לסגנונות שונים, אירוח יפה, אנשים מיוחדים...
בשלב מסוים, בעלה החל לדאוג לנוכח הבתים הגדולים בהם התארחו בעוד הם גרו בדירה צנועה. לאיריס זה לא הפריע. היא ראתה רחוק והודתה על הקיים.
תחילה עבדה בחנות תכשיטים, למדה את השפה, אחר כך הגיע שלב עיצוב החלונות – בו התמקצעה, במקביל היא ציירה ורכשה טכניקות רבות דרך לימוד ועשייה.

איריס היא אישה מאוד שאפתנית, ולכן גם כשחזרה לארץ ולילדים, עדיין פנתה ללמוד בשני מקומות עיצוב חלונות ראווה, החלה לעבוד, לקחה עוד חברה ושילמה לה משכורת. היא למדה גם טכניקות שונות של שזירת פרחים והנחיית קבוצות.

פרק האימהות בחייה
לאיריס מוסיוף 4 ילדים שהביאה תוך עשור אחד בחייה. הבת נולדה בניו יורק ואח"כ 3 הבנים כבר נולדו בארץ.
היה לה חשוב לעשות ילדים ולסיים את הפרק הזה "בזמן" על מנת שתוכל להתפנות לעצמה ולקריירה שתכננה. והיא יודעת טוב מאוד מדוע. אימה ויתרה על קריירה ועל כן לה היה חשוב להגשים את עצמה.היא מיתנה את העסק בגלל הילדים הקטנים. לא רצתה שיגיע להיות על חשבון הילדים.ככל שהם גדלו, הרשתה לעצמה יתר. מרוצה שהיא מצליחה לשלב גם וגם.
כיום הילדים שלה מאוד גאים בה ובתה הבכורה אפילו עובדת בצמוד אליה, בעוד הבנים עובדים בעסק המשפחתי של האבא בענף היהלומים.

"בזמנו הכנתי לי רשימה עם כל מה שאני רוצה ללמוד בחיים, ואני נהנית לסמן עוד וי בכל פעם מחדש", היא אומרת.

מוסיוף היא אישה שצריכה טריגרים ואז היא יוצרת. בשעתו, למשל, היא הייתה חסידה גדולה של בתיה עוזיאל. היא מאוד נהנית מכל נושא מלאכת היד.

The only way is up
הספר האחרון שהוציאה יצא מושלם בדיוק כפי שהיא רצתה ועם צוות מעולה.
זהו המסר שהיא מעבירה גם בקורסים שלה. היא המציאה את עצמה בשפה העיצובית שלה . עם הזמן, מינפה את עצמה למקומות נוספים, כגון: עיצוב שולחנות לבתי מלון, לפרטיים. מהרגע שסיימה לימודי הנחיית קבוצות, היא החליטה שכל החשיבה שלה הופכת לעסקית יותר.
אם לפני כן, הייתה עושה לחברותיה עבודות בכיף, עכשיו זה הפך להיות בתשלום. מוזל אך הן משלמות או שהיא בחזרה משלמת על שירותים שלהן. "ממש עשיתי לעצמי חוק: אני לא עושה עבודות למשפחה. אז אני מפנה לקולגות."
עם הזמן, החלה מוסיוף ללכת לתערוכות ולחפש ספקים – מה שהביא למכירות יפות מאוד.
לימים, את ההובי הפכה למקצוע והתמקדה בעיצוב שולחנות אירוח.
איריס בנתה לעצמה מערך שיעורים, הורידה מהמינון בעבודה על חלונות ראווה, ולכל דבר היו לה ציורים וסקיצות.
היא נוסעת פעמיים בשנה לתערוכות בחו"ל, היא מייצרת מוצרי אקססוריז מחו"ל, היא אובססיבית לסרטים ואורגנזות כי מכלום היא הופכת את השולחן לחגיגה, הסטודיו שלה בקומת המרתף והחלום שלה הוא לצאת מהבית ולהקים מרכז יותר גדול.

ומי סייע לך בלשווק את עצמך ?
"אני מגדירה את עצמי כבולדוזרית ושאפתנית, אז התחלתי בשיווק עצמי על ידי שליחת פקסים והצעות למתנ"סים, מרכזי תרבות ועיתונים.
מתוך כל הפניות, מגזין "דרך האוכל" הוא זה שנתן לי במה. הוחלט במערכת על הפקה של 4 שולחנות פסח והרגשתי עם זה נפלא. זה היה "קטן עליי". לסיכום, יצאה גם כתבה מדהימה וכל נושא ההפקות החל לשאת פרי ולהתחמם. משם הדרך הייתה סלולה ונכנסתי כבר לעיתונים נוספים."

באיזה שעה את מתחילה את היום שלך?
" אני מאוד תקתקנית. מתעוררת בשעה 06.30 ומעמידה סירים על אף שכבר אין ילדים קטנים בבית... כוחו של הרגל ובסוף, תמיד יש מי שאוכל. מסיימת את היום אי שם לאחר 22.00..."

אין כמו הבית
"כאשר אני צריכה צוות רציני שיעבוד בהיעדר זמן שלי, אני לוקחת את ההורים שלי. הם צעירים, מפרגנים ותומכים.
בעלי הוא המעריץ מס' 1. מכיר אותי מגיל 18. כבר 30 שנה ביחד."
ולא פלא שהוא אוהב ומעריך כי היא אף פעם לא פגעה בבית. "ככה זה שעסוקים. מוצאים זמן להכל ולכולם. יש זמן איכות עם הנכד, זמן איכות עם הבעל, למשפחה, לחברים וגם זמן איכות לעצמי. למדתי לתמרן את עצמי בחיים."

איך הגיעו הספרים להיות פרויקט שלך?
"התחלתי לאסוף נושאים לספר הראשון. הלכתי על צלם אחד. הייתה הפקה מדהימה כבר לפני 16 שנה והספר, "טאץ' על כל שולחן", יצא לאוויר העולם. הספר היה להצלחה גדולה ואז, הגעתי לטלויזיה דרך רעיונות שנהגתי לשלוח למערכות."

מאז מוציאה איריס מוסיוף ספר נוסף מידי שנתיים.

"אחר כך הגיעה הגחמה שלי להוציא ספר על עיצוב אירועים במהלך החיים. החלפתי צוות, החלפתי צלם, חיפשתי אנשים עם ראייה מרחבית כי הדברים משתנים עם השנים ואני זורמת, אז אני צריכה אנשים שידעו לזרום איתי ועם המציאות.", היא מוסיפה.

לאחר מכן, הוציאה ספר רק על מפיות.

ו... בספר האחרון (והמדהים, יש לציין) שהיא הוציאה, היא הוסיפה התייחסות למתנות וכלים חד פעמיים.

כל התחושה כאשר מעלעלים בספר היא של יוקרה, יופי עד אין קץ והרגשה שאנו נמצאים בחו"ל. היא לוקחת את הקורא/ת למחוזות של רומנטיקה, צבעים ונוסטלגיה. אם רק נעצום עיניים, נוכל לדמיין שאו נמצאים באיזו חצר בטוסקנה או בשדה בפרובנס.

איך בכלל נולד הספר האחרון, "סטיילינג באירוח" ?
"הספר האחרון נולד מהקורסים שלי. אני מעבירה את רובם, אך גם מביאה קולגות כמו : שוזרות פרחים ומעצבות אירועים נוספות.
הספר קצר הצלחה לוועדי עובדים, חנויות ולקראת חגים מעל המשוער – מה שמביא אותי לתובנה שהצורך קיים ואת יודעת איך זה בחיים, כשהתלמיד מוכן, המורה מגיע. אני בכלל חושבת שסטיילינג לאירוח זהו מושג או אפילו תפקיד שבכל חנות לכלי בית צריך שתהיה או יהיה מישהו/י כזה/ו.".

ספרי לי קצת יותר על הסדנאות שאת מעבירה
" אני מלמדת את כל הטריקים, הדאווין והעין קונה את זה.
ואז, אני תמיד חושבת מה אני יכולה להוסיף לקהל. בזכות התלמידות המתקדמות שלי, אני מצליחה לחדש את עצמי כל הזמן.
הרי התכנון הוא א', ב' של כל מארחת, ואין המדובר בהוראות הפעלה או ספר תפריטים שאני מחלקת, אלא, בדרך להבין איך מוציאים יש מאין. הצוות הקבוע שלי מורכב ממזכירה, יד ימיני שהיא בתי - לורן המנהלת את הקשרים העסקיים ושתי מרצות בשוטף.
לפעמים אני מרגישה כמו קואצ'רית לנשים שרוצות להצליח. הן מתייעצות איתי ואני מחזקת את ידן. הקורסים הם קטנים ואישיים, תמיד יש להן עם מי להתייעץ. אחרי הכל, אף קולגה לא תיתן סודות מקצוע ואני נותנת את כל המידע. אני מעניקה את החיזוקים בקטע המקצועי.
יש נשים שמפחדות לארח ואז אני מפתחת להן את האירוע ומראה להן שזהו בסך הכל סוג של חוויה.
יש לי מרצה שהיא חרדית עם 7 ילדים, ואני מאוד אוהבת אותה ומעריכה אותה. לאחרונה, אני חזקה מאוד במגזר החרדי בתחום האירוח."

אילו סוגי סדנאות וקורסים יש לך – נכון להיום?
"עיצוב אירועים
עיצוב שולחנות אירוח
שזירת ממתקים
שזירת פרחים
סטיילינג באירוח
אריזת מתנות.

ומחירים ?
"מחירי קורסים נעים בין 1,000 ₪ ל - 3,000 ₪ ועד 7,000 ₪ .
סדנאות חד פעמיות : 1,300 ₪ ."

איריס מוסיוף היא השראה ודוגמה מהלכת לאפשרויות הרבות העומדות בפנינו –כנשים – כל אימת שנאפשר לעצמנו, ניפתח ונדע איך להוציא עז ממתוק.

על הדברים המופלאים שהיא מייצרת כל הזמן, עוד יסופר בהמשך, אך נכון לעכשיו, אני ממליצה לכן לגשת ולעשות לעצמכן טובה אחת אמיתית ויפה ולרכוש את הספר שלה. בחנויות הוא עולה 139 ₪ והמחיר שווה את ההפקה שהושקעה, הידע, הניסיון והטיפים המוענקים בחן ובכישרון רב.

ולסיום, רק כדי להמחיש לכן את הראש היצירתי של המוסיופית, קבלנה תמונות מתוך תערוכה יוצאת דופן שיצרה כאשר הבובות משמשות כדוגמניות וכלי הגשה ומטבח כבגדים.

ללא ספק מופלאה !!!איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!
איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!
איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!
איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!
איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!
נוצר: 4/30/2013 7:39:00 PM
עודכן: 4/30/2013 7:49:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים