עסקים - אישה יחידה בעולם גברי אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 23/04/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > עסקים > אישה יחידה בעולם גברי
  כתבות אחרונות
איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות! איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!

"קרן שמש" לעידוד יזמים צעירים בישראל

בסטודיו C נשים עם מידות טובות...! בסטודיו C נשים עם מידות טובות...!

אתר אתר "הבמה", הג'י פי אס של צרכני התרבות בישראל, חוגג עשור

רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה! רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה!

נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים

מעיין אוזנה גילתה את יעודה מעיין אוזנה גילתה את יעודה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

אישה יחידה בעולם גברי

מאת: איריס לקנר

עו"ד נעמי אסיא היא אישה, עורכת דין , בעלת משרד עו"ד מהמוביל בישראל לתחום הקניין הרוחני, דיני המחשבים ודיני האינטרנט, היועצת המשפטית של הארגון הגלובלי- BSA , אם ל-3 ילדים וסבתא ל-4 נכדים.לשמחתנו, נאותה להעניק לגולשות הפורטל היקרות כמה עצות זהב המגיעות לאחר ניסיון של שנים, עבודה מושקעת והצלחות רשומות.

וידוי של מצליחנית

"לחיות בעולם גברי, בתוך ה-,BOYS CLUB  הוא לא עניין של מה בכך.
לפני כ-30 שנה לערך, לא ידעו בישראל מהם דיני מחשבים או לחילופין, מהן זכויות בתחום התוכנה (תחום אפרורי שלא זכה לכל התייחסות בארצנו ).
זו הייתה בדיוק התקופה בה כתבתי את ספרי: "דיני מחשבים - הלכה למעשה"  עת שהייתי בחופשת הלידה עם בתי, יעל.
שנה לאחר מכן פרצתי את התחום, כאשר הובלתי מהלך חקיקה בכנסת, בעזרת ארגון בתי התוכנה, לפיה תוכנת מחשב תחשב ליצירה ספרותית לכל דבר ועניין הקשור להפרת זכויות יוצרים.

הפשיטה הראשונה ובעקבותיה תביעתי הראשונה, הייתה בנושא הפרת זכויות יוצרים בתוכנה.

זה היה הרגע שבו הבנתי עד כמה אני שוחה בעולם של גברים וכאישה בעולם כזה, הבנתי כי חובת ההוכחה היא עליי. באותה פשיטה מדוברת, נעזרתי בשוטרים, אשר באופן טבעי פנו למתמחה שלי- גבר, שהרי לא יעלה על הדעת כי אישה, עורכת דין צעירה תעז לערוך פשיטה.

בהמשך הדרך כתבתי את ספרי השני "על פטנטים, מלאכים וטרולים - מדריך ליזם הטכנולוגי המתחיל" - בו אני מתארת את הדרך העקלקלה אותה עברו ממציאים ומומחים מהשורה הראשונה בישראל, וביניהם אבי - ניצול שואה אשר עמל כל חייו על מכשיר המייצר סודה ביתית (ואף הוציא פטנט על המכשיר) אך המצאתו מעולם לא עברה אל פס הייצור.
ביססתי את ספרי על סדרת ראיונות עם ממציאים, בעלי תפקידים בעולם הפטנטים, מומחים בדיני הקניין הרוחני, ועם חלוצי ההייטק בישראל. בספר, אני מנסה לתאר את דרכו הסבוכה של הממציא ואת המציאות המורכבת והדורסנית לפעמים, של עולם הפטנטים. 

"לשחות" בעולם גברי כמו עריכת דין בתחום הפטנטים, המחשבים והתוכנה, מעולם לא היה פשוט וכדי להצליח בשילוש הקדוש - אשת איש, אם ל-3 ואשת קריירה המחויבת לעבודה באופן מלא, יש לקחת בחשבון לא רק את ערימת הקשיים המובנת מאליה, אלא גם לדעת לגייס כוחות נפשיים, שכן המשאבים הולכים ונגמרים.

התמזל מזלי ובמשך השנים כבר לא חשתי את החיסרון בהיותי אישה עורכת דין בתחום כה גברי, אולי משום שהקמתי משרד משלי אשר מייצג ב-7 השנים האחרונות את הארגון הגלובלי –BSA  ואני גאה לומר כי בשל המוניטין שרכשנו בנושא תודעת העסקים להגנת קניין רוחני בתוכנה, הגענו למצב שבו רוב ההליכים המשפטיים מסתיימים בהסדר, עוד לפני הגשת תביעה בבית המשפט ולפני פתיחת צעד של פשיטה.

בימים אלה הובלנו מבצע מיוחד מסוגו של BSA, הנקרא "עסק חוקי", במסגרתו עד ה - 31 למאי חברות יכלו להסדיר את רישוי התוכנות  ברשותן, ללא תשלומי פיצויים וללא תביעות בגין שימוש בלתי מורשה בתוכנות בשנים עברו.
לפי תוצאות המבצע שהחל אחרי חג הפסח, חברות רבות כבר מבינות כי שימוש לא חוקי בתוכנה, מהווה הפרה בוטה של זכויות יוצרים ועלול להוות עילה לתשלומי פיצויים ותביעות משפטיות, ובנוסף עלולות להיות לכך השלכות כספיות חמורות על עסקים ופגיעה במוניטין שלהן.

אני גאה בפעילות זאת גם כאישה שמובילה אותי, והטיפ שלי הוא פשוט: מצאי את הדרך בה תוכלי לשלב תעדוף יחד עם עיסוק בעיקר, ולא בטפל.

לפני כל מהלך דרמטי שאת מתכננת לקיים וצצים לך פרפרים בבטן, זכרי: היו נשים שעשו זאת לפנייך והצליחו. לכן, אין כל סיבה שאת לא תצליחי !"

 נוצר: 6/15/2013 9:49:00 PM
עודכן: 6/15/2013 9:56:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים