עסקים - דפנה צורי – מי שהעלתה את תיאטרון קריית מוצקין על מפת התרבות אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 15/08/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > עסקים > דפנה צורי – מי שהעלתה את תיאטרון קריית מוצקין על מפת התרבות
  כתבות אחרונות
איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות! איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!

"קרן שמש" לעידוד יזמים צעירים בישראל

בסטודיו C נשים עם מידות טובות...! בסטודיו C נשים עם מידות טובות...!

אתר אתר "הבמה", הג'י פי אס של צרכני התרבות בישראל, חוגג עשור

רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה! רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה!

נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים

מעיין אוזנה גילתה את יעודה מעיין אוזנה גילתה את יעודה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

דפנה צורי – מי שהעלתה את תיאטרון קריית מוצקין על מפת התרבות

מאת: איריס לקנר
דפנה צורי – מי שהעלתה את תיאטרון קריית מוצקין על מפת התרבות

דפנה צורי היא דמות מוכרת בנוף הצפוני. כיום מוכרת צורי, ילידת חיפה, כמי ששמה את תיאטרון קריית מוצקין על מפת התרבות של ישראל. מי שלמדה ב"ריאלי" - בו גם שימשה כמורה מוסמכת בכירה ,עדיין זוכרת את סיסמת בית הספר "והצנע לכת" והיא עושה את הדברים ביסודיות ובשקט בלי כותרות ענק.למרות שעבדה זמן ממושך בעולם התקשורת כעיתונאית ושדרנית ברדיו חיפה והקימה את מערכת החדשות בטלוויזיה בכבלים, והיא מודעת לחשיבות הכותרות, היא עדיין מאמינה, קודם כל, בהצבת יסודות יציבים למה שחולל שינוי תרבותי בצפון ישראל.

היכל התיאטרון בקריית מוצקין החוגג בימים אלה חמש שנים להקמתו, הפך בפרק זמן זה למרכז התרבות בצפון, המושך אליו קהל מזיכרון ועד קצרין . לא לחינם יש המכנים את צורי, שרת התרבות של הקריות .
דפנה צורי, בוגרת משפטים שניהלה בעבר את ה"חי פארק" המקומי, מספרת כי "בתחילת הדרך היה ואקום תרבותי. גילינו אנשים רבים שהיו צמאים לתרבות. לתיאטרון איכותי. בנינו את המקום ועיצבנו אותו כך שיהיה נוח עבור כל מבקרים רבים. עיצבנו שני אולמות לובי, הקמנו חניה רחבה עם מקומות רבים והשקענו בכיסאות מרווחים ובתכנון אקוסטי טוב וכמובן: בהפקות הכי חדשות והכי מושקעות."

לקראת המהפך של קריית מוצקין כעיר של תרבות, פעלו צורי ושותפיה לתת מענה מרבי לתושבי האזור. הם הבינו שתושבי הצפון צמאים לתרבות מכל הסוגים, לכן מביאים את ההצגות וההפקות הגדולות ביותר לתיאטרון, ומארחים תיאטראות שונים כמו הבימה, בית לסין, החאן והקאמרי. בנוסף להצגות , מציע תיאטרון מוצקין סדרות מיוחדות ומרתקות כמו הסדרה של גיל שוחט, "התרגשות קלאסית", סדרת קונצרטים של התזמורת האנדלוסית , סדרת הצגות ילדים ועוד. כשהרעיון הוא לתת מענה תרבותי מקיף ועשיר לתושבי הצפון , ממנו יוכל כל אחד לבחור את מה שמתאים לו .

"בעצם הבאנו את המרכז לפריפריה , הפקות שלא הגיעו עד כה לתושבים בצפון, פתאום זוכות לחשיפה בקרב אנשים שמעריכים את זה וצריכים את זה. הם מגיעים מידי ערב לצפות וליהנות מאירועי התרבות הכי גדולים והכי מבוקשים . היום, הם כבר לא צריכים להרחיק למרכז ויכולים להגיע אל התיאטרון", מסבירה דפנה צורי.

"אמנם מרבית ההופעות על בימת התיאטרון הן הופעות אורחות מתיאטראות והפקות שונות, אך אנו חושבים ומתרחבים כל העת על מנת לתת מענה אמיתי לתושבים. אנחנו מציעים סדרות שונות, כמו הסדרה של גיל שוחט,'התרגשות קלאסית', למשל, לצד סדרות של הצגות", מסבירה צורי, "ואכן, כיום יש עשרת אלפים מנויים שנהנים מהתוצרים. התיאטרון עצמו שם לו למטרה להיות הבמה לכולם, והוא פעיל מרבית ימי השנה- בשבתות, בחגים, באירועים שונים וכמובן במהלך השבוע." לצד ההשקעה בתיאטרון בעיר, דפנה צורי מעצבת את כיכרות העיר באלמנטים תרבותיים: כיכר בלרינות, כיכר תזמורת, כיכר פסנתר, הכול על מנת להכניס את המבקרים והאורחים של התיאטרון לאווירת התרבות הגבוהה.

חמש שנים הפכו את קריית מוצקין לעיר עם תיאטרון מדובר. כעת, התיאטרון פונה לאתגריו הבאים וממשיך לארח את ההפקות הגדולות והמושקעות בארץ. בעונה הבאה יוכלו תושבי הצפון לצפות ראשונים בהפקות חדשות כמו המחזמר "שיער", "תעלת בלאומליך" , "חשמלית ושמה תשוקה " , ו"המקרה המוזר של הכלב" ועוד רבות .

"תושבי הצפון מכירים את הכתובת התרבותית שלהם וכבר ברור להם שאין תוקף יותר למושג 'פריפריה' בתחום הצריכה התרבותית." מסכמת צורי.

כל הכבוד !

(* צילום : מאיר אלמלם)נוצר: 8/17/2014 11:49:00 AM
עודכן: 8/17/2014 11:52:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים