Iwomen בקהילה - אמבולנס המשאלות לחולים סופניים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/05/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > Iwomen בקהילה > "אמבולנס המשאלות" לחולים סופניים
  כתבות אחרונות
חיות וחוויות עם 'תנו לחיות לחיות'בחופש הגדול בדיזנגוף סנטר חיות וחוויות עם 'תנו לחיות לחיות'בחופש הגדול בדיזנגוף סנטר

צבעי ילדים המיוצרים על ידי עמותת אנוש נמכרים בסניפי רשת צבעי ילדים המיוצרים על ידי עמותת אנוש נמכרים בסניפי רשת "Toys R' Us"

שוקו, לחמנייה, כיסא גלגלים שוקו, לחמנייה, כיסא גלגלים

טקסים של הַבְדָּלָה בין זיכרון לעצמאות

עמותת חיים - תורמים בנדיבות בחגיגה יוונית עמותת חיים - תורמים בנדיבות בחגיגה יוונית

עשיית חסד ב עשיית חסד ב"חסדי נעמי"

אירוע יד שנייה ווינטאג' של ויצ אירוע יד שנייה ווינטאג' של ויצ"ו במאז"ה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"אמבולנס המשאלות" לחולים סופניים

מאת: נאוה וינגרטן

פרויקט של מגן דוד אדום מגשים משאלות לחולים סופניים, שיכולת הניידות שלהם אבדה. השירות ניתן ללא תשלום, ללא הבדל דת, גזע ולאום, וביחס חם, אוהד, אמפטי ומחבק. כל שתבקשו - לו יהי!למשאלה אחרונה יש כח מיוחד. אופי המשאלות הוא לרוב בעל ערך רגשי ואישי: השתתפות באירועים משפחתיים, מפגש מחודש עם הקהילה שאליה השתייך החולה, ביקור באתרי טבע מורשת ודת, או צפייה במופעי תרבות וספורט. מימושה יכול להיות מקור לנחמה ולשלווה.

הציפייה וההכנה לאירוע הן הזדמנות לצקת משמעות חדשה לחיים, ולתת תחושת התרגשות ושמחה. "אמבולנס המשאלות" הוא מיזם של מגן דוד אדום. הפרויקט המדהים שנקרא "אמבולנס המשאלות", הוא מודל שהביאו מהולנד ולפיו ציידו אמבולנס בכל הציוד הנדרש כדי לסייע לחולים סופניים להגשים משאלות.

אלא שיש בעיה ואתם לא תאמינו מה היא: אמבולנס - יש, מתנדבים להפעילו - יש, אבל מה אין מספיק? אין מספיק שיווק לפרויקט, ולכן יש לא מעט ימים בשנה שהאמבולנס עומד בחניה ללא שימוש והמתנדבים נותרים חסרי מעש!!!

בראש הפרויקט במד"א עומד אסי דבילנסקי. עד היום זכו חולים להגשים חלום ביקור בכותל, בים המלח, בחוף הים, בנמל יפו, חתונה במשפחה, טיול פרידה וסיור ארכיטקטורה.

זקי הלר דובר מד"א סיפר על חולים ומשפחות שחששו להביע את משאלתם שנראתה להם "לא רצינית" או "לא לעניין", ובמד"א הרימו את הכפפה. כך, נערה בת 14, הגיעה להופעה של ג'סטין ביבר, קשיש בן 100 הגיע למצדה, ועוד רבים הספורים. ולי לא נותר אלא להוסיף כמו בשיר הידוע "מה אברך" - אלוקים, לו אך ברכת לו חיים..

בכל נסיעה של "אמבולנס המשאלות" מתקיים תאום מוקדם בין הנהלת האתר שאליו מבקש להגיע החולה ובין צוות הפרויקט. יישום כל משאלה מתוכנן בקפידה, בתיאום עם הרופא האחראי לחולה, ובהתאמה מרבית לצרכיו, וכמובן - בליווי צוות רפואי שעבר הכשרה מתאימה.

החולה מוסע לפי בקשתו לאתרים, באמבולנס ייעודי המצויד במערכות רפואיות בקדמת הטכנולוגיה והמותאם לצרכיו הייחודיים. האמבולנס כולל גם: כיסא גלגלים בעל עבירות גבוהה, מצלמה המותקנת על גג האמבולנס והמאפשרת לנוסע לצפות בתוואי הדרך על גבי מסך, מקרר לתרופות, ציוד החייאה ומיטה מיוחדת.

קוראים יקרים, אנא הביאו לידיעת החולים הסופניים את האפשרות למלא את בקשתם האחרונה. נסו לחשוב על רעיונות נוספים לפרסום הפרויקט ולהביא למקסימום שימוש בציוד ובמתנדבים. פרסמו את הפרוייקט בין אנשים שיש להם אינטראקציה עם האוכלוסיה הזקוקה לשירות מסוג זה.

גם למי שמתמודד עם מחלה או מרותק למיטתו מגיע להגשים משאלה.
מימוש המשאלה מהווה ניצחון חשוב ומשמעותי, מעניק לחולה כוחות, שמחה וסיבה לחיות עבורה, וסיוע ותמיכה למשפחה.

להלן הקישור לאתר שלהם : http://www.mda-ambulance- wish.org.il/AmbulanceWish/Homepage.aspx

על מנת להגיש בקשה להגשמת משאלה, יש להגיש בקשה בטופס הממוחשב באתר (בתפריט "טופס בקשה" למעלה).
אם אין ביכולתכם למלא את הטופס באתר ניתן להתקשר לטלפון: 1-800-600-101

בריאות ואושר לכולנו, ויישר כח גדול למתנדבים הממגשימים משאלות.

(* צילום : אסי דבילנסקי)נוצר: 3/13/2012 4:34:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים