Iwomen בקהילה - קרן רונן הקונצרט השנתי לקידום אמנים צעירים שוחרי מוסיקה קלאסית אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 23/04/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > Iwomen בקהילה > "קרן רונן" הקונצרט השנתי לקידום אמנים צעירים שוחרי מוסיקה קלאסית
  כתבות אחרונות
חיות וחוויות עם 'תנו לחיות לחיות'בחופש הגדול בדיזנגוף סנטר חיות וחוויות עם 'תנו לחיות לחיות'בחופש הגדול בדיזנגוף סנטר

צבעי ילדים המיוצרים על ידי עמותת אנוש נמכרים בסניפי רשת צבעי ילדים המיוצרים על ידי עמותת אנוש נמכרים בסניפי רשת "Toys R' Us"

שוקו, לחמנייה, כיסא גלגלים שוקו, לחמנייה, כיסא גלגלים

טקסים של הַבְדָּלָה בין זיכרון לעצמאות

עמותת חיים - תורמים בנדיבות בחגיגה יוונית עמותת חיים - תורמים בנדיבות בחגיגה יוונית

עשיית חסד ב עשיית חסד ב"חסדי נעמי"

אירוע יד שנייה ווינטאג' של ויצ אירוע יד שנייה ווינטאג' של ויצ"ו במאז"ה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"קרן רונן" הקונצרט השנתי לקידום אמנים צעירים שוחרי מוסיקה קלאסית

מאת: מערכת Iwomen

זו השנה ה- 22 שמתקיים קונצרט ההתרמה לזכרו של רונן ישראלי. להלן דברים שנשאה בקונצרט, יפה ישראלי - אמו של רונן ז"ל, מייסדת הקרן והעומדת בראשו.יפה ישראלי, שכשמה כן היא - יפה מבפנים ומחוץ, יסדה את 'קרן רונן לקידום אומנים צעירים שוחרי מוסיקה קלאסית', ועומדת בראש הקרן. בקונצרט ההתרמה, שהתקיים זו השנה ה- 22 (ב 3.3.2015), נשאה דברים מרגשים. להלן הציטוט:

"ערב טוב קהל יקר, חברים, ידידים ותומכי הקרן.
קרן רונן, פועלת החל משנת 1993 וכעמותה רשומה משנת 1997, כאשר כל הפועלים בה עושים זאת בהתנדבות מלאה.
לרונן שלי, שהיה עלם ברוך כישרונות, הייתה אהבה מיוחדת למוסיקה הקלאסית. הוא ראה בה פסגת האמנות ולכן עם לכתו מאתנו, האמנתי שהדרך הנכונה להנציחו תהיה בין צלילי המוסיקה - שכל כך אהב.

את הפעילות התחלתי עם חברתי לדרך, מירי זמיר קפסוטו, מנהלת חטיבת המוסיקה בתיכון לאמנויות על שם תלמה ילין, בנתינת מלגה אחת לכנרת צעירה, בקונצרט בית בביתה של אחותי ציפי. היום אני גאה, שערבי ההתרמה שלנו מתקיימים באולמות, שצר בהם המקום מלהכיל את החברים והתומכים, המאמינים בדרך בה אנו פועלים.
"קרן רונן" מסייעת מדי שנה לעשרות אמנים צעירים. חלקם בראשית צעדיהם בבתי הספר התיכוניים לאמנות, דרך האקדמיות למוסיקה ואחרים המפלסים את דרכם ומצליחים להופיע על הבמות החשובות בעולם המוסיקה.

את גולת הכותרת, תפסה בסוף השנה האזרחית זמרת הסופרן הנפלאה חן רייס, כאשר שרה בפני 700 מליון איש, שצפו בה ברחבי העולם, בעת שביצעה לבקשת האפיפיור את היצירה המרכזית במיסה החשובה ביותר של חג המולד, בבזיליקת פטרוס הקדוש בוותיקן.

מספר לא מבוטל של זמרים, שנהנו מתמיכת הקרן מופיעים היום על הבמות המרכזיות בעולם באופרה, כמו: גיא מנהיים והילה בזיו באופרה הישראלית, גן-יה אקסלרוד באופרה של וינה, מאיה לחיאני במט בניו יורק וכמובן רעות ונטוררו, דניאלה סקורקה וגלעד פז, שנראה אותם הערב כאן על הבמה ועוד אחרים המצליחים מאד.

גם בתזמורות הגדולות ובתחום הכלי, ניתן לפגוש את אמני הקרן, כמו: להב שני שהנעים לנו כאן בשנה שעברה, וראינו אותו לאחרונה בניצוחו על הפילהרמונית הישראלית, נגנים שהשתלבו לאחרונה בפילהרמונית הישראלית כמו: הדר כהן המופיע כאן הערב, סמיון גבריקוב ואחרים. טל סמנון, הפסנתרן הנפלא המנגן הערב, אשר השתלב לאחרונה כמנחה סדרת "צעירים במרכז" בתחנת "קול המוסיקה" ברדיו ועוד רבים אחרים.

מי שמכיר אותי, מכיר את האמרה שלי שאומרת שמוסיקה קלאסית היא לא רק בטהובן ובאך, אלא גם קלאסיקות כמו של אום כולתום או פיוטים, רומנסות ספרדיות ומוסיקה אנדלוסית. את הפן הזה של המוסיקה מייצג הערב תום כהן. תום הוא מנדוליסט בחסד, מנצח ומנהל מוסיקלי של מספר תזמורות, כמו התזמורת האנדלוסית הים תיכונית אשקלון, התזמורת האנדלוסית מונטריאול ובלגיה ועוד.

נתונים אלה הם עדות לאיכות הפעילות שלנו. פעילות אשר לא מסתיימת במתן מלגה לאמן, אלא מתמשכת בחיי היום יום של האמן בכל סיוע אפשרי. הסיוע מתאפשר בעזרתם של תורמים פרטיים, גופים וחברות, התורמים לנו מדי שנה.

אני מודעת לכך, שארגונים רבים, שבראש עמותת הידידים שלהם עומדים ידוענים, מאומצים על ידי גופים עסקיים, הרואים אינטרס עסקי בתמיכה בהם. לצערי, או לגאוותי, אנחנו עדיין לא שם. כל מי שתומך בנו, עושה זאת בצניעות הראויה לשבח, מאהבת המוסיקה ומהאמונה שהתמיכה בחיי התרבות והאמנות בישראל, חשובה ביותר להאדרת פני המדינה בארץ ובחו"ל. במיוחד בתקופה זאת, שאנו משלמים כישראלים במציאות הפוליטית הבעייתית, המשבר שנוגס בכל חלקה טובה, התרבות הישראלית המידרדרת וההשקעות הממשלתיות שהולכות ומתמעטות בתחום התרבות והאמנות.

לכן, כל פעם מחדש, כשאני נמצאת בחברת הצעירים שלנו, כשאני נוכחת בחזרות שלהם, בשיחות החולין שהם מקיימים, אני מתמלאת בגאווה והתרגשות מהמחשבה ש"לקרן רונן" יש חלק, גם אם הזעיר ביותר, בחיי הצעירים הנפלאים האלה ובתרומה לחיי התרבות בארץ.

נתקלתי לאחרונה במשפט יפה של עמוס עוז: "אדם חייב לעשות למען אחרים ולא להעלים עין. אם הוא רואה שריפה, עליו לנסות ולכבות אותה, אם אין ברשותו דלי מים, הוא יכול להשתמש בכוס, אם אין לו כוס, יש לו כף ואם אין לו כף - אז יש לו כפית..".

"קרן רונן", היא הכפית. אין לנו עדיין את הדלי כדי לעזור ולתמוך, אך יש לנו את הכפית, שלא אחת היא אפקטיבית, משפיעה ויוצרת שינוי בחייהם של האמנים הצעירים.
אני מקווה ומשוועת, שבעזרתכם ובעזרתם של מכריכם, נגיע ליום שבו תהיה לנו הכף, הכוס ואולי גם הדלי..

ואסיים בציטוט נוסף מתוך "סיפור כמו הפרחים" מאת אסתר קל:
"לתת כמו הפרחים
מפיצים ריח לכולם
בלי חשבונות, בלי תמורה
סתם, משום שהם פרחים.."

ואת ריח הפרחים שלנו נראה כאן על הבמה. חלקם צעירי הקרן, עדיין תלמידי תיכון, יש שסיימו רק עכשיו את הצבא, כמו עמרי לבנת שהפיק ברמה הגבוהה ביותר את הערב הזה וינחה אותו, אחרים באקדמיות למוסיקה, וחלקם אמנים המופיעים בהצלחה רבה על הבמות ברחבי העולם.

אז כמו שאומרים "משנכנס אדם מרבין בשמחה", אני מאחלת לכולנו חג פורים שמח, הנאה מהערב ושנתראה בקונצרטים הבאים".

** תגובות לקונצרט:
מיקי רייס, מידידי הקרן, עוסק בשנים האחרונות באימוני באולינג לדיירים עם צרכים מיוחדים, בעיקר בניצ"ן. הוא עושה שם עבודת קודש ומצליח מאד. לקונצרט, הפעם, הזמנתי אותו עם קבוצה של דיירי ניצן, מתוך הערכה מלאה למה שהוא עושה.
להלן מילים שהעלה מיקי לאחר הקונצרט, אליהם מצורפת גם התרשמותו של אחד מדיירי ניצ"ן.
מיקי רייס:
"חובבי המוסיקה הקלאסית וחובבי מוסיקה בכלל, מוזמנים להתענג פעמיים בשנה על יצירות מופת נצחיות, אותן מציעה, עמותת "קרן רונן".
''קרן רונן'' מושיטה יד אוהבת לקידום צעירים מוכשרים, בתחומים המגוונים של מוסיקה הקלאסית והמחול, ומעניקה להם באמצעות מלגות, הזדמנות טובה יותר להיות חלק ממשפחה מופלאה, שידה בעשיית המוסיקה והמחול.
היה לי העונג הגדול להתלוות אל חברי מקהלת ''ניצן תל-אביב'' וליוחאי המנצח, לצפות ולהרגיש לראשונה את תחושת ההתרגשות הרבה בקרב צעירי נגנים ורקדנים, תלמידי התיכון לאומנויות ע''ש תלמה ילין.

בועז הימן:
"מיד בתחילת הערב, כשהתחילו לנגן בפסנתר לאחר ריקוד מחול לצלילי הבולרו, נזכרתי וגם הודתי מאוד לאימי היקרה על החשיפה שלי דרכה למוסיקה הקלאסית, וליבי התמלא בגעגועים אליה. כל חברי המקהלה ועוד מספר דיירים שנכחו בקונצרט הכל-כך מגוון, עם יצירות קלאסיות, ריקוד מחול, שירה ישראלית קלאסית ונגינה מרהיבה של תום כהן במנדולינה, מאוד נהנו וביקשו שוב ושוב ממיקי המדריך, להזמין אותם לכל קונצרט שהוא מכיר ויודע עליו. החלום הגדול שלי ושל כל חברי המקהלה להופיע פעם על במה כל כך מכובדת".

(*צילום: שוש להב)נוצר: 12/3/2015 8:33:00 AM
עודכן: 12/3/2015 8:45:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים