Iwomen בקהילה - הקמפיין לגילוי מוקדם של סרטן העור, הושק עי מותג הדרמו-קוסמטיקה לה רוש-פוזה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/05/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > Iwomen בקהילה > הקמפיין לגילוי מוקדם של סרטן העור, הושק ע"י מותג הדרמו-קוסמטיקה "לה רוש-פוזה"
  כתבות אחרונות
חיות וחוויות עם 'תנו לחיות לחיות'בחופש הגדול בדיזנגוף סנטר חיות וחוויות עם 'תנו לחיות לחיות'בחופש הגדול בדיזנגוף סנטר

צבעי ילדים המיוצרים על ידי עמותת אנוש נמכרים בסניפי רשת צבעי ילדים המיוצרים על ידי עמותת אנוש נמכרים בסניפי רשת "Toys R' Us"

שוקו, לחמנייה, כיסא גלגלים שוקו, לחמנייה, כיסא גלגלים

טקסים של הַבְדָּלָה בין זיכרון לעצמאות

עמותת חיים - תורמים בנדיבות בחגיגה יוונית עמותת חיים - תורמים בנדיבות בחגיגה יוונית

עשיית חסד ב עשיית חסד ב"חסדי נעמי"

אירוע יד שנייה ווינטאג' של ויצ אירוע יד שנייה ווינטאג' של ויצ"ו במאז"ה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

הקמפיין לגילוי מוקדם של סרטן העור, הושק ע"י מותג הדרמו-קוסמטיקה "לה רוש-פוזה"

מאת: שוש להב
הקמפיין לגילוי מוקדם של סרטן העור,  הושק ע

תוצאות מחקר חדש וחסר תקדים שערך מותג הדרמו-קוסמטיקה לה רוש-פוזה, העלה ש מעל מחצית מהאנשים ברחבי העולם לא בדקו מעולם את השומות שלהם אצל רופא עור! לאור תוצאותיו השיק את הקמפיין הויראלי להגברת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן העור.90% ממקרי סרטן העור ניתנים לריפוי במידה והם מזוהים בזמן[1]. בארץ שטופת שמש כמו שלנו, חייבים להיזהר שבעתיים מקרינה מזיקה ומסרטן העור. חייבים לשים לב לשומות ו'נקודות חן' ולהיבדק תקופתית.

מחקר בלעדי שנערך על ידי חברת Ipsos עבור מותג הדרמו-קוסמטיקה La Roche-Posay ב- 23 מדינות ברחבי העולם, הכולל כ- 20 אלף נסקרים בטווח גילאים רחב, בדק את הגישות השונות לגבי החשיפה לשמש ואת רמת הידע הכללי של הציבור, אודות הסיכונים הקשורים בחשיפה לשמש. ממחקר זה עלה שהרוב המכריע של הנשאלים, 88% - מודע לסיכונים להתפתחות סרטן העור כאשר נחשפים לשמש ללא הגנה. עם זאת, רק מחצית מהמשתתפים במחקר התייעצו בעבר עם רופא עור, לבדיקת נקודות-חן ושומות ו-1 מתוך 4 מתוכם בדקו בעצמם את את נקודות החן שעל גופם.

La Roche-Posay פועל כבר מספר שנים להגברת המודעות לחשיבות אבחון מוקדם של סרטן העור, ובימים אלה השיק קמפיין ויראלי חדש שמטרתו להתמודד עם נושא מניעת סרטן העור, בגישה חדשה ומודרנית, המעודדת כל אדם לקחת תפקיד פעיל בתהליך אבחון מוקדם של מלנומה, תוך התבוננות מקרוב יותר על עצמו ועל היקרים לו.

מרבית האנשים ברחבי העולם נהנים מהשמש, אותה שמש אשר כבר ידוע לכל שיש לה טבע פרדוקסאלי: מצד אחד, אנו מאמינים שהיא נותנת לנו אנרגיה וששיזוף גורם לנו להיראות בריאים, ומצד שני, כיום כבר ידוע שחשיפה לשמש כרוכה בסכנות ובסיכונים. על פי תוצאות המחקר, למרות שיש מתאם ברור בין המודעות לסכנה לחשיפה לקרני השמש לבין הנקיטה בפעולות מניעה, הרגלי המניעה הקשורים בשמש עדיין אינם מספיקים, ולראיה - העלייה במספר החולים במלנומה.

בעוד ש-8 מתוך 10 אנשים מגנים על עצמם מפני קרני השמש, 4 מתוך אותם 10 אנשים עושים זאת במהלך חופשה בלבד. הנתון המדאיג אף יותר, הוא חוסר תשומת לב דרמטולוגית של מרבית הציבור, להימצאותם של סימנים מקדימים לסרטן העור, שלעיתים קרובות הם גלויים לעין האנושית. רק 1 מ-3 אנשים בעולם בודקים את השומות שלהם לפחות פעם בשנה, ומעל למחצית האוכלוסייה לא עושים זאת ולא מעודדים את קרוביהם לעשות זאת בבדיקות סדירות, וזאת למרות הסיכונים.

מי הם אלופי העולם בהגנה מהשמש?
המחקר שנערך ב- 23 מדינות מגלה אלופים מפתיעים בהגנה מהשמש ובמניעת סרטן העור!
למקום הראשון מגיעות שלוש מדינות שאינן בהכרח שטופות שמש במיוחד - אירלנד, פולין ופורטוגל, שבכולן 69% מהאוכלוסייה מצהירים כי הם משתמשים בקרם הגנה מהשמש בדרך קבע. במקסיקו, לעומת זאת, שטופת השמש, רק 35% מצהירים זאת, ובאוסטרליה רק 32%. כשזה נוגע לילדים, 87% מההורים לילדים מתחת לגיל 12 שנה, טוענים כי הם מורחים תמיד או לעתים קרובות קרם הגנה על ילדיהם כאשר הם חשופים לשמש, עם הבדל קטן יחסית בין היבשות השונות.

אילו ארצות מובילות במודעות לבדיקת העור?
שוב אנו עדים שבמדינות כמו אוסטרליה ודרום אמריקה, המהוות שניים מהאזורים שטופי-השמש ביותר בעולם, המודעות היא נמוכה ונראה כי כנגד כל הסיכויים, דווקא לאירופאים יש נטייה טבעית לבדיקת העור.

האם קיימים הבדלים בין גברים ונשים?
בעוד שגברים נמנעים באופן כללי מחשיפה לשמש, תוך התכסות בחולצה בעלת שרוולים ארוכים וחבישת כובעים, הרי שנשים מעדיפות באופן חד משמעי להשתמש בקרם הגנה כאשר הן נחשפות לקרני השמש. 78% מהנשים מאמינות כי אכן רמת החשיפה לשמש בילדות, קשורה ישירות לסיכון לחלות בסרטן העור, לעומת 71% מהגברים.

צעירים חסרי מנוח ודאגות לגבי העור שלהם:
ממחקר זה עולה, כי מתבגרים בגילאי 19-15 נטולי דאגות בכל הקשור לחשיפה לשמש. נתון זה מדאיג במיוחד לאור העובדה שכ- 80% מנזקי השמש לעור, נגרמים לפני גיל 18. בין אם מדובר בהצהרה אופנתית ובין אם מדובר במרדנות לשמה, מתבגרים מעדיפים לוותר על אביזרים המגנים מהשמש: מרכיבים פחות משקפי שמש (46%) וחובשים פחות כובעים (26%). עם זאת, בני 44-35 שנה, הם אלו העושים את השימוש הרב ביותר בקרם הגנה בכדי להגן על גופם בפני השמש (63%).

"Skinchecker" - קמפיין שנולד מתסכול עולמי לגבי עליית שיעור מקרי סרטן העור:
La Roche-Posay, המותג הדרמטולוגי המוביל המומלץ על ידי למעלה מ- 25,000 רופאי עור ברחבי העולם ובישראל, השיק לאחרונה את "Skinchecker", קמפיין מודעות ויראלי עולמי, שמטרתו לחנך את הציבור הרחב לגבי תפקידו של כל אחד מאיתנו בגילוי אקטיבי ומוקדם של סרטן העור. סרטן העור, הוא סוג הסרטן היחיד הגלוי לעין הבלתי-מזוינת, ואם יאובחן מוקדם מספיק, ניתן לריפוי ב- 90% ממקרי המלנומה. קמפיין ה- Skinchecker, נולד מהתסכול של חוסר המודעות והעלייה הדרמטית בשיעור מקרי סרטן העור המאובחנים. המותג La Roche-Posay עובד בשיתוף פעולה מלא עם רופאי עור וחוקרים בתחום הדרמטולוגיה למטרה זו.

מהי מטרת קמפיין ה- "Skinchecker"?
לרתום יותר ויותר אנשים למאבק זה! ע"י יצירת קמפיין חברתי ויראלי להפצת המסר הברור והפשוט: "כל אחד יכול להיות שגריר במאבק!". "מחקר זה מנחם אותנו בידיעה שכיום, יותר אנשים מאי פעם מכירים בסיכון לסרטן העור כאשר הם נחשפים לשמש", אומרת Elisabeth Araujo, מנהלת בין-לאומית ב-La Roche-Posay. "עם זאת, המלנומה נותרת בעינה כסוג הסרטן היחיד שניתן למנוע אותו, ששיעור התמותה שלו לא פחות בעשורים האחרונים ואנו נדהמים ממיעוט האנשים הבודקים כיום את השומות שלהם בעצמם בבית. אנו מאמינים כי קמפיין זה יכול להביא לשינוי של ממש במאבק בסרטן העור – מאבק המתחיל בבדיקה מפורטת של עצמנו ושל אהובינו".

הקמפיין פועל בשיטת 5 הגימלים:
כדי להגיע לכמה שיותר אנשים בעולם ולהעניק להם מודעות וחינוך בתחום זה, המותג La Roche-Posay מספק מידע מתומצת וזכיר המותאם לכל הקהלים ברחבי העולם.

שיטת 5 הגימלים:
ג'- גיאמטריה - האם הנקודה סימטרית?
ג'- גבולות - האם יש חריגה גבולות הנקודה?
ג'- גוון - האם הגוון אחיד?
ג'- גודל - האם הנקודה קטנה/גדולה מ- 6 מ"מ?
ג'- גובה - האם הנקודה שטוחה או עם "גיבנת"?

בקליק אחד מורידים את שיטת 5 הגימלים, בקליק נוסף משתפים חברים ואהובים כדי לעודד הצטרפות למאבק ולהפוך אף הם ל-Skincheckers פעילים בקמפיין.

***שיטות המחקר: המחקר נערך ע"י חברת חקר שוק עצמאית הידועה Ipsos. בסך הכול רואיינו כ- 20,000 אנשים בין ה-3 בדצמבר 2014 ל-8 בינואר 2015 וכללו ראיונות בשיטות שונות: באופן מקוון, ראיונות פנים אל פנים וראיונות טלפוניים.

LA ROCHE–POSAY - מותג הדרמו-קוסמטיקה הבינלאומי:
LA ROCHE–POSAY - מותג הדרמו-קוסמטיקה הבינלאומי, המומלץ על ידי למעלה מ- 25,000 דרמטולוגים ברחבי העולם, מרחיב את סדרת מוצרי ההגנה מפני השמש ANTHELIOS ומשיק את- ANTHELIOS XL FLUID SPF 50+ Ultra light - תחליב פנים להגנה גבוהה במיוחד מפני נזקי קרינת השמש UVA + UVB, מרקם נוזלי בלתי מורגש על העור! נבדק גם בישראל על עור רגיש, מומלץ לעור פנים רגיל עד מעורב.

כבר למעלה מ- 30 שנה סדרת אנתליוס מתמחה בטכנולוגיית הגנה מהשמש - יעילות גבוהה שאינה מתפשרת בסבילות גבוהה והתאמה לעור רגיש ולעור הסובל מאלרגיות שמש. כחלוצה בהגנה מפני קרני ה- UVA וכמומחית לעור הרגיש ביותר, סדרת אנתליוס מציגה מוצרים המשלבים מערכת מסנני קרינה המעוגנת בפטנט ומאפשרת יעילות גבוהה יותר בהגנה כנגד קרני ה- UVA וה- UVB, עם מינימום מסננים כימיים. מוצרי הסדרה זוכים להמלצות דרמטולוגים מרחבי העולם ובישראל.

ANTHELIOS XL פלואיד - הגנה אופטימאלית ומחוזקת מפני קרני השמש אשר מבטיחה הגנה גבוהה במיוחד מקרני ה- UVB-UVA וגם כנגד קרני ה- UVA הארוכות. ANTHELIOS XL פלואיד - מרקם קליל ובלתי מורגש, נוח למריחה, אינו שומני או דביק ולא משאיר סימנים לבנים על הפנים.ANTHELIOS XL פלואיד - נטול בושם. ללא פראבן. נון - קומודגני. נבדק תחת פיקוח דרמטולוגי. מכיל את המים הטרמליים ממעיינות לה רוש-פוזה. נבדק גם בישראל על עור רגיש!מוצרי לה רוש-פוזה נמכרים בבתי מרקחת פרטיים בלבד ברחבי הארץ.

(*צילום: יח"צ)הקמפיין לגילוי מוקדם של סרטן העור,  הושק ע
נוצר: 5/21/2015 9:01:00 AM
עודכן: 5/21/2015 9:03:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים