בריאות - לראשונה חיסון גם לנשים בוגרות כנגד סרטן צואר הרחם וקונדילומות אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/02/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > בריאות > לראשונה חיסון גם לנשים בוגרות כנגד סרטן צואר הרחם וקונדילומות
  כתבות אחרונות
אוהבים כפליים ב'אופטיקה עיניים' אוהבים כפליים ב'אופטיקה עיניים'

כורכומין ליקוויד ג'ל של חברת סופהרב כורכומין ליקוויד ג'ל של חברת סופהרב

איך לשפר מראה עור רפוי? להרבלייף יש עצות וטיפים איך לשפר מראה עור רפוי? להרבלייף יש עצות וטיפים

כיצד נתמודד עם 'מכת הנמלים' בבית כיצד נתמודד עם 'מכת הנמלים' בבית

שבועות אלטרנטיבי עם המותג אלפרו שבועות אלטרנטיבי עם המותג אלפרו

לישון טוב משמעו לתרום לבריאותנו. יום השינה העולמי ה-11 צויין גם בישראל לישון טוב משמעו לתרום לבריאותנו. יום השינה העולמי ה-11 צויין גם בישראל

סופר פוד תוצרת ישראל - אבקת צבר אדום סופר פוד תוצרת ישראל - אבקת צבר אדום

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

לראשונה חיסון גם לנשים בוגרות כנגד סרטן צואר הרחם וקונדילומות

מאת: מערכת Iwomen
לראשונה חיסון גם לנשים בוגרות כנגד סרטן צואר הרחם וקונדילומות

משרד הבריאות אישר את  'גרדסיל' (Gardasil®)  כחיסון המיועד לשימוש גם בקרב נשים בוגרות עד לגיל 45, למניעה של סרטן צוואר הרחם, סרטן הפות והנרתיק, נגעים טרום- ממאירים וקונדילומות הנגרמים על ידי וירוס הפפילומה.ד"ר אדוארדו שכטר, יו"ר החברה לקולפוסקופיה: "בכל שנה מאובחנים בישראל כ- 30,000 מקרים חדשים של יבלות באברי המין (קונדילומה) מחלה הנגרמת מווירוס הפפילומה אצל נשים בגילאים 20 עד 45. חיסון נשים בוגרות יפחית את הסיכון לחלות במחלה זו המועברת במגע מיני שלם או חלקי".

כ-8 מתוך 10 נשים עלולות להיחשף (להידבק) בווירוס הפפילומה במהלך חייהן ו'גרדסיל' הוא החיסון היחיד המסייע במניעת תחלואה בקונדילומה (יבלות באיברי המין).

'גרדסיל' Gardasil®-Quadrivalent Human Papillomavirus types 6,11,16,18 Recombinant) אושר לשימוש על ידי משרד הבריאות כחיסון המיועד גם לנשים בוגרות בגילאי 27 עד 45, כנגד סרטן צוואר הרחם, הפות והלדן (נרתיק) וכנגד יבלות באיברי המין (קונדילומה). זוהי הרחבה של ההתוויות הקיימות בישראל. עד כה הותווה החיסון לנערות ולצעירות בגילאים 9 עד 26 שנים בלבד.

'גרדסיל' הוא החיסון היחיד היעיל כנגד 4 זנים של וירוס הפפילומה (HPV): הזנים 16 ו- 18, האחראים ל- 70% ממקרי סרטן צוואר הרחם, והזנים 6 ו-11 האחראים ל- 90% ממקרי היבלות באברי המין (קונדילומות). האישור מבוסס על מחקרים קליניים בקרב נערות ונשים בוגרות עד לגילאי 45 שנים, שהראו יעילות גבוהה במניעת נגעים טרום סרטניים בצוואר הרחם, בפות ובנרתיק וכן במניעת יבלות באברי המין וזיהום מתמשך, הנגרמים על ידי זנים אלה.  

קונדילומה היא מחלת מין הנגרמת אף היא על ידי וירוס הפפילומה, ולכן עשויה לעבור באמצעות מגע מיני עם נשא של הווירוס. חשוב להבין כי המגע המיני לא חייב להיות מלא וכי מגע מיני חלקי יכול להוביל להדבקה. קונדום אינו מגן מפני הידבקות בווירוס ולכן אינו יכול להגן מפני המחלה. המחלה מתבטאת ביבלות באזור איברי המין הנראות כמו "פרחי כרובית". זוהי מחלת המין הנפוצה ביותר

ד"ר אדוארדו שכטר מוסיף : "בעולם ידוע כי בכל שנה מאובחנות כ- 1% מהאוכלוסייה הבוגרת וההערכה שהיא בישראל יש כ-0.8% חולות במחלה (יבלות באברי המין) . התחלואה בגיל הבוגר דומה לתחלואה בגיל הצעיר ועד היום לא ניתן היה להגן על נשים בוגרות מפני המחלה, שכן גם קונדום אינו מגן באופן מלא מפני ההידבקות. המחקרים החדשים מראים כי גם נשים מבוגרות יכולות להגן על בריאותן ולהקטין את הסיכון לחלות כתוצאה מהווירוס ולהפחית את הסיכוי לחלות בסרטן צוואר הרחם ויבלות ובאברי המין". 

סרטן צוואר הרחם היא מחלה קשה שעלולה לסכן חיים. סרטן צוואר הרחם הינה מחלה הנגרמת ברוב המכריע של המקרים ע"י וירוס הפפילומה. בכל שנה מאובחנות בישראל כ- 180 נשים החולות בסרטן צוואר הרחם.
מחלות אלה נגרמות ברובן המכריע כתוצאה מווירוס הפפילומה, אשר כ- 8 מתוך 10 נשים עלולות להיחשף (להידבק) בו במהלך חייהן. חשיבות ההתוויה החדשה היא בכך שגם נשים בוגרות יכולות כיום להתחסן ולהפחית את הסיכון לחלות כתוצאה מהידבקות בווירוס.

דר' שכטר מוסיף: "החיסון מפחית את הסיכון לחלות בסרטן צוואר הרחם ומחלות מין הנגרמות ע"י HPV כגון קונדילומות ונגעים סרטניים וטרום סרטניים הקשורים ב-HPV - סיכון הקיים גם בגילאים מבוגרים יותר."נוצר: 5/1/2011 12:58:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים