בריאות - לקוחות הכללית נשאיות של מוטציה בגן המגבירה סיכון לסרטן תהינה זכאיות לאבחון ומעקב בשיבא אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 04/08/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > בריאות > לקוחות הכללית נשאיות של מוטציה בגן המגבירה סיכון לסרטן תהינה זכאיות לאבחון ומעקב בשיבא
  כתבות אחרונות
Beards&Brothers מוצרי שיער לגברים מבית חיים שיר Beards&Brothers מוצרי שיער לגברים מבית חיים שיר

אוהבים כפליים ב'אופטיקה עיניים' אוהבים כפליים ב'אופטיקה עיניים'

כורכומין ליקוויד ג'ל של חברת סופהרב כורכומין ליקוויד ג'ל של חברת סופהרב

איך לשפר מראה עור רפוי? להרבלייף יש עצות וטיפים איך לשפר מראה עור רפוי? להרבלייף יש עצות וטיפים

כיצד נתמודד עם 'מכת הנמלים' בבית כיצד נתמודד עם 'מכת הנמלים' בבית

שבועות אלטרנטיבי עם המותג אלפרו שבועות אלטרנטיבי עם המותג אלפרו

לישון טוב משמעו לתרום לבריאותנו. יום השינה העולמי ה-11 צויין גם בישראל לישון טוב משמעו לתרום לבריאותנו. יום השינה העולמי ה-11 צויין גם בישראל

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

לקוחות הכללית נשאיות של מוטציה בגן המגבירה סיכון לסרטן תהינה זכאיות לאבחון ומעקב בשיבא

מאת: איריס לקנר
לקוחות הכללית נשאיות של מוטציה בגן המגבירה סיכון לסרטן תהינה זכאיות לאבחון ומעקב  בשיבא

שירות חדש מציע לנשים לקוחות 'שירותי בריאות כללית', המאובחנות כנשאיות של מוטציה בגןBRCA1 ו- BRCA2 המגביר סיכון לחלות בסרטן השד וסרטן השחלות, לבצע מעקב וייעוץ רפואי נלווה במרכז לטיפול סרטן השד "מרכז מירב" שבמרכז הרפואי שיבא, מרכז יעודי לאבחון, טיפול ומעקב אחר סרטן השד המעניק את כל המעקב והייעוץ במסלול מהיר.לדברי ד"ר אורית יעקבסון, סמנכ"ל וראש חטיבת הקהילה, "אחת ההתמודדויות המרכזיות של נשים אשר מאובחנות כנשאיות הגן היא חוסר הוודאות והחששות הכבדים לגבי העתיד. הן נדרשות להיות במעקב רפואי ולנהל בעצמן את תהליך המעקב, ההתייעצויות הרפואיות, זימון התורים וקבלת החלטות טיפוליות. כדי להקל עליהן את התהליך וכחלק מהמגמה של פיתוח שירותים המותאמים אישית, הגענו להסכם עם מרכז מירב. ההסכם מבטיח כי לקוחותינו מכל הארץ, יוכלו לקבל את כל המעקב, הייעוץ והבדיקות הרפואיות הנדרשות במקום אחד".

בדיקות הכלולות בשירות: בדיקת כירורג שד; בדיקת גינקולוג; ממוגרפיה ואולטראסאונד שד - פעם בשנה לפחות; בדיקת MRI שד - פעם בשנה; אולטראסאונד וגינלי - פעמיים בשנה; ובדיקת סמני סרטן. הבדיקות יבוצעו בהתאם לסל הבריאות ובהתאם לצורך רפואי.

לדברי פרופ' איתן פרידמן, מנהל היחידה לאונקוגנטיקה במרכז הרפואי שיבא "סרטן השד הינה המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל. כ 5%-10% מהמקרים נגרמים בשל גורם סיכון תורשתי. במרבית המקרים התורשתיים, ישנה היסטוריה משפחתית המתאפיינת בריבוי מקרי סרטן שד באותה משפחה, כאשר המחלה מתגלה בגיל צעיר (מתחת לגיל 50), ובהופעת מספר גידולים ממאירים באישה (הופעה של סרטן שד וגם סרטן שחלה).
מתוך הגנים המוכרים כיום, הגורם השכיח ביותר לסרטן שד תורשתי נגרם בשל מוטציות בגנים BRCA1 BRCA2.

על פי נתונים בישראל מאותרות בעת הזאת כ-5,000 נשאיות של מוטציות בגנים אלה וההערכות הן שיש בישראל בפועל כ-30,000 נשאיות. הכללית הינה הקופה הגדולה בישראל והראשונה אשר בחרה לרכז את הטיפול בנשאיות הגן במרכז אחד כדי להקל על המעקב והאיתור המוקדם של סרטן, במידה ויתפתח. המרפאה שהוקמה מהווה כתובת אחת עבור נשים אלו שהן בהגדרה בסיכון גבוה מאוד לפתח סרטן שד ושחלות. שיתוף פעולה זה יביא להגברת המודעות של הנשים, איתור מוקדם ומעקב טוב יותר אחר המטופלות".

*למעט עלות של טופס התחייבות כחוק.נוצר: 3/30/2012 9:35:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים