בריאות - יותר מידי בוטוקס לדעת מתי להגיד די אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 18/01/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > בריאות > יותר מידי בוטוקס ? לדעת מתי להגיד "די!"
  כתבות אחרונות
כורכומין ליקוויד ג'ל של חברת סופהרב כורכומין ליקוויד ג'ל של חברת סופהרב

איך לשפר מראה עור רפוי? להרבלייף יש עצות וטיפים איך לשפר מראה עור רפוי? להרבלייף יש עצות וטיפים

כיצד נתמודד עם 'מכת הנמלים' בבית כיצד נתמודד עם 'מכת הנמלים' בבית

שבועות אלטרנטיבי עם המותג אלפרו שבועות אלטרנטיבי עם המותג אלפרו

לישון טוב משמעו לתרום לבריאותנו. יום השינה העולמי ה-11 צויין גם בישראל לישון טוב משמעו לתרום לבריאותנו. יום השינה העולמי ה-11 צויין גם בישראל

סופר פוד תוצרת ישראל - אבקת צבר אדום סופר פוד תוצרת ישראל - אבקת צבר אדום

הצערת מראה הברכיים, ללא צלקות וניתוחים! הצערת מראה הברכיים, ללא צלקות וניתוחים!

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

יותר מידי בוטוקס ? לדעת מתי להגיד "די!"

מאת: ד"ר בת-שבע מרקוס
יותר מידי בוטוקס ? לדעת מתי להגיד

התמכרתן לבוטוקס? מפחדות להיראות כמו מג ראיין אבל לא יכולות להפסיק?
הנה הכללים לטיפול אסתטי נכון ובעיקר... בריא ויפה!מכירים את הנשים שמבט חטוף מעורר בכם תגובת אי נוחות פנימית? אתם רואים בבירור שהן עשו אי אלו טיפולים אסתטיים, הרבה מדי מהם- אבל גם אם אתם לא יודעים מה בדיוק, ניכר שהן כבר לא ממש דומות לעצמן. מה עושים כשבנוסף אתם מצופים להחמיא על המראה הצעיר אבל לא יודעים איך כי זה נראה מוגזם שלא לומר גרוטסקי?

הזרקות, ניתוחים פלסטיים קילופי עור וטיפולי לייזר, חמצן אור חום חשמל ויסודות הטבע, כולם מגויסים היום על מנת ליפות ולהצעיר אותנו. חלילה אינני נגד אסתטיקה לסעיפיה. אני בודאי הראשונה שתחגוג את הכלים שיש למדע כיום לעכב את ההזדקנות- פנים וחוץ, לתקן נזק שנעשה לאורך החיים, ללא צורך לשלם מחיר של סיכון המטופל/ת. אני חסידה גדולה של כל טיפול שיכול לרענן לחדש וליפות ללא נזק בלתי הפיך. מה שאני טוענת נגדו הוא עשית היתר!

מתי הפרזנו עם הבוטוקס?
בזמנים שלנו, בהם עייפות כרונית הפכה למצב קיומי, בוטולינום טוקסין (בוטוקס או דיספורט) הוא חברה הטוב ביותר של האישה. אבל גם בזה אפשר להפריז.

גבות צריכות להיות במרחק סביר מגלגל העין. לא באמצע המצח. אין צורך להרים עד בלי די עם בוטוקס את הגבות. יתרה מזאת: יש גבול לכמה שניתן להרים אותן . בין מ"מ ל-4 מ"מ (בהשוואה למצב הבסיסי)- זה המספר.

מגיע רגע שכל הבוטוקס בעולם לא יועיל לצניחת העפעפיים שלך. הרופא לא אשם . הבוטוקס (או דיספורט , לצורך העניין) עבד. זה מה שיש. השלב הבא הוא ניתוח עפעפיים.
הקמט בין הגבות כבר שם מזה עשרים שנים? הוא שם בכל שעות היממה וגם כשאתם לא מכווצים גבות? אין מה לצפות שהבוטוקס (או דיספורט) יעלימו אותו. חשבו על נייר מקומט. גם כאשר מישרים אותו יראו סימני הקימוט. מה בוטולינום טוקסין כן יעשה? יפחית את הקמט, ופעולתו תתגבר אם תתמידו בהזרקה, וכן ימנע העמקה שלו.
לא חייבים להזריק בבת אחת מצח, עיניים , בין הגבות. אז באמת שום דבר לא יזוז. אני מעדיפה להזריק בכל פעם שני אזורים ולהחליף בין האזורים על מנת ליצור איזון ולהשאיר מעט תנועה בחלק העליון של הפנים.

כבר הזכרתי שלבוטוקס יש מגבלות. אחת המגבלות היא המקומות בהם לא רצוי להזריק אותו מחשש לתופעות לוואי. מעל הגבות, בצד הוא איזור אחד כזה- שבו הזרקה עלולה לגרום לצניחת גבה או עפעף. תמיד יישאר שם קמטוט. בואו נוותר לו.

שקיות תחת העיניים לא ייעלמו עם בוטולינום טוקסין. להיפך, לעתים הזרקה בזויות העיניים עלולה להדגיש את השקיות האלו.
אל תלחצו על הרופא שלכם להזריק עוד ועוד, הוא רק בן אדם, הוא ייכנע בסוף. אם הוא אומר שאין מקום להזרקה נוספת או בכלל- תסמכו עליו.

ההזרקה השפיעה לחודשים בלבד? זמן השפעה ממוצע של בוטולינום טוקסין בהזרקה לקמטים הוא 3-4 חודשים. ייתכן שאצלך ההשפעה פגה משום שזהו הזמן של השפעת בוטולינום טוקסין אצלך. אפשר לחזור ולנסות הזרקה חוזרת- זה לשיקולו של הרופא שלך אולם אם זה חוזר על עצמו תתכנני לרענן בוטוקס בתדירות גבוהה יותר או להרשות לקמטים להבליח בין טיפול לטיפול.

ולסיכום הפרק על הבוטולינום טוקסין- טיזר: בוטוקס הוא טיפול מצוין לא רק לעיניים או למצח. אפשר לעשות איתו עוד כמה שיפורים קטנים: להרים זוויות פה (כתוספת למילוי), להרים את קצה האף, לעדן קמטוטים מעל השפה, לשפר חיוך עתיר חניכיים ועוד. אמרתי כבר: חברה הטוב ביותר של האישה. ואגב: הרבה מאד גברים עושים בוטוקס בימנו. רק שלא שמתם לב- כי הם עושים את זה במשורה.

בתמונה העליונה : ג'וסלין ויילד - דוגמא ליותר מדיי הזרקות...

 

*** הכותבת היא מומחית למחלות עור, מנהלת המרכז לרפואה אסתטית במרכז הרפואי תל-אביב

(* צילום: יח"צ איכילוב)נוצר: 6/5/2012 11:08:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים