בריאות - אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה - נלחמות בסרטן אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/06/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > בריאות > "אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה" - נלחמות בסרטן!
  כתבות אחרונות
ILLUMINATINGEYE Eye cream  - לראשונה בישראל! ILLUMINATINGEYE Eye cream - לראשונה בישראל!

טיפים שיעזרו לשפר את מערכת העיכול טיפים שיעזרו לשפר את מערכת העיכול

טיפים להקלת כאבים והתכווצויות מפעילויות ספורט טיפים להקלת כאבים והתכווצויות מפעילויות ספורט

הפורמולה המיוחדת הפורמולה המיוחדת "שארפ" של Nutri Care

נא להפנים - אין גיל לתרגיל נא להפנים - אין גיל לתרגיל

המולטי ויטמין מהטבע - כל הסיבות לאכול פטרוזיליה המולטי ויטמין מהטבע - כל הסיבות לאכול פטרוזיליה

Beards&Brothers מוצרי שיער לגברים מבית חיים שיר Beards&Brothers מוצרי שיער לגברים מבית חיים שיר

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה" - נלחמות בסרטן!

מאת: שוש להב

חייבות להיבדק! הצלמת מיכל בנדק, צילמה קמפיין להגברת המודעות לסרטן השד וגילוי מוקדם תחת הסלוגן: "אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה", במטרה להגביר את המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד    

אפשר לנצח את סרטן השד! חייבות להיבדק מידי שנה!!

הצלמת מיכל בנדק, צילמה קמפיין להגברת המודעות לסרטן השד וגילוי מוקדם תחת הסלוגן: "אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה", במטרה להגביר את המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד.

הקמפיין נעשה בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן וצולם לרגל חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד, שמצוין בישראל ובעולם בחודש אוקטובר. בקמפיין צולמו נשים שמתמודדות או התמודדו עם סרטן השד, בצילום קבוצתי אמיץ וחושפני. בצילום נטלו חלק עשרות נשים במגוון גילאים, מידות ושלבי התמודדות עם המחלה, חלקן אף מתנדבות בפרויקט יד להחלמה של האגודה למלחמה בסרטן ותומכות בחולות חדשות, והוא יופץ ברשתות החברתיות והתקשורת, תחת הכותרת: "אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה", במטרה להזכיר לציבור הנשים כי גילוי מוקדם מציל חיים.

זאת שנה השלישית שבה הצלמת מיכל בנדק - צלמת פורטרטים ועירום נשי אמנותי, שהחלימה בעצמה מסרטן השד, יזמה והפיקה את הקמפיין, גייסה עשרות נשים שעמדו בתנאי ההשתתפות והסכימו להצטלם באופן חושפני. בקרב הפורומים של המתמודדות, זהו קמפיין ידוע ומוכר אשר גדל מידי שנה. 

הצלמת מיכל בנדק: "כשיזמתי את הקמפיין שמבטא את מציאות חייהן של הרבה נשים, חיפשתי נשים עם אומץ, שתסכמנה להצטלם ללא חולצה. ליום הצילומים הגיעו נשים מקסימות ואמיצות. הכנתי את עצמי ואת צוות המתנדבות ליום מאוד רגיש, בו נשים יהיו נבוכות במעט. הופתעתי מהפתיחות והשחרור של הנשים. כאשר אני חליתי בסרטן השד בגיל 32 חשתי את הקושי לקבל את 'עצמי החדשה', בגלל השינויים שגופי עבר בעקבות הניתוחים וגיליתי שצילום מאוד עוזר לקבלה עצמית. אומנם המטרה הרשמית הייתה הגברת המודעות לסרטן השד, אבל הייתה לי מטרה לא פחות חשובה והיא לחבר נשים לגופן החדש, על ידי התמודדות עם צילום, שזה עיסוקי בשגרה. לאור התגובות של המצולמות המטרה ה'משנית' הושגה. בשנתיים האחרונות קיבלתי אינספור פניות מנשים זרות, אשר ראו את הקמפיין וסיפרו לי שבזכותו הלכו להיבדק. כולי תקווה שגם השנה הקמפיין יזכה לפרגון ותהודה כל כך גדולה ואשמח לשמוע מעוד נשים שייבדקו בזכותו. הסלוגן הפך למשפט שגור בקרב המחלימות ומצוטט במאות פוסטים במהלך כל השנה". 

גילוי מוקדם לסרטן השד:

 סרטן השד היא המחלה הממארת השכיחה ביותר בקרב נשים. מנתוני האגודה למלחמה בסרטן עולה כי מדי שנה מאובחנות כ-5,000 חולות חדשות. נכון להיום, האמצעי היעיל ביותר נגד סרטן השד, הינו הגילוי המוקדם. ככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים, עולים סיכוי הריפוי לכ-90% ויותר. שמירה על אורח חיים בריא, הכולל פעילות גופנית, משקל גוף תקין, תזונה בריאה, הגבלת אלכוהול והימנעות מעישון, יכולים להפחית את הסיכון לחלות בסרטן השד.

הנשים שהצטלמו לקמפיין, הצלמת מיכל בנדק ומומחי האגודה למלחמה בסרטן, מזכירים כי גילוי מוקדם מציל חיים וקוראים לנשים לקחת אחריות על בריאותן, להכיר את גופן ואת שדיהן, כך שבכל גיל ובכל מצב אם מתגלה שינוי, חשוב שיפנו לרופא בזמן ויתעקשו על בירור טיבו. במקביל, ניתן להיבדק על ידי רופא המתמחה בבדיקת שד ידנית, פעם בשנה. חשוב לנשים בגילאים 50 ומעלה לעבור בדיקת ממוגרפיה הניתנת ללא תשלום, פעם בשנתיים כחלק מהתוכנית הלאומית לגילוי מוקדם של סרטן השד. לנשים הנמצאות בקבוצת סיכון, להן אם או אחות שחלו בסרטן. הבדיקה מומלצת מגיל 40 פעם בשנה, ולעיתים מוקדם יותר, על פי המלצות הרופא. בדיקת MRI של השד מומלצת לסריקה תקופתית בנשים שזוהו כנשאיות של מוטציות בגנים BRCA2, BRCA1. כל הבדיקות כלולות בסל הבריאות.

הצילום התאפשר הודות לתרומתם הנדיבה של רנואר, ריבוק, חווה זיגנבוים בסיועה של מירה איינהורן, לבנדר קוסמטיקה טבעית, ליה לונדון, M.A.C ואיה טוניק. תודה למאפרות: חגית הרן, מילי רנדלר, ספיר אפרת יעל כהן, סמדר ימין, ענבר סלע, סתיו סיקלאי, צליל דרור, עמליה בקשי, גנית קרקולקי, רותם זנזורי ושירי שקלים. סייעו בצילומי סטילס ווידאו: אלינור הררי וחמוטל בן סיני. תודה מיוחדת לאיאן רהובין מפוטומימי - המרכז הישראלי לציוד צילום מקצועי על תרומת ציוד ולמירב ברזילי, שירלי קליר, הדס כרמי, אורי בנדק, נועה דורון ורונן בנדק.

נשים בכל גיל מוזמנות להתקשר למוקד הטלמידע של האגודה למלחמה בסרטן, המאויש 24 שעות ביממה, למענה על שאלות ולקבלת עלוני מידע ללא תשלום, בנושא גילוי מוקדם של סרטן השד:  1800-599-995

או להיכנס לאתר האינטרנט הנמצא בכתובת  www.cancer.org.il

 

(צילום מיכל בנדק)  

 

 

 נוצר: 10/10/2017 9:45:00 PM
עודכן: 10/10/2017 9:50:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים