אהבה ויחסים - הדגים שיכניסו עניין לחיי המין שלכם אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/05/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אהבה ויחסים > הדגים שיכניסו עניין לחיי המין שלכם
  כתבות אחרונות
איך להצליח בבליינד דייט? איך להצליח בבליינד דייט?

זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש

זוגיות וכסף – איך זה הולך ביחד ? זוגיות וכסף – איך זה הולך ביחד ?

שנה חדשה, חידושים והתחדשות

מי הזיז את האהבה שלי?

"שיחה זוגית" - ספר חדש החושף על מה שקשה לדבר

פסח – על ארבעה בנים

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

הדגים שיכניסו עניין לחיי המין שלכם

מאת: גילי אירני
הדגים שיכניסו עניין לחיי המין שלכם
אמנות הבית ועיצובו מושפעים מאופנות, תורות ואמונות שונות. ברבות השנים ובפרט בשנים האחרונות כאשר עיצוב הבית תר אחרי ערך מוסף לבית, התגלתה ועלתה המודעות לתורת הפנג שואי. אנשים אינם מחפשים רק לעצב את הבית, לסגנן וליפות אותו. עם הפתיחות למזרח, נולדה התשוקה והחיפוש אחר מקום עם אנרגיות טובות, מקום שיש בו זרימה, מקום שיש בו את כוח החיים, הצ'י. לא בכדי, הפנג שואי הולך בד בבד עם הרפואה הסינית בהנחת היסוד ש-"נפש בריאה בבית בריא".


באורח פלא, חלק ניכר בבסיס התורה עומד על היגיון. לא בכדי שאנשי מקצוע ואנשים פרטיים מצאו בו עניין רב ויכולת ליישם אותו בקלות. הרעיון העיקרי או המטרה היא ליצור סביבה הרמונית לחיים ולעבודה. למרות זאת, ד"ר ירון זפרן, הנציג הישראלי הרשמי של הארגון העולמי לפנג שואי והעומד בראש המרכז הישראלי לחקר פנג שואי, מדגיש כי רבים מהיועצים של היום מגיעים לתחום ללא כל הכשרה בעבודה אנרגטית ומתייחסים לתורה במונחים טכניים מתמטיים ובכך מעלים את הטענה שהושמעה כנגד רופאים קונבנציונליים, המתייחסים לאדם כמערכת של רקמות ומתעלמים מהיותו ישות רגשית ורוחנית. "אותם יועצים מכירים, אולי, את הגוף של הפנג שואי, אך לא בהכרח את הנשמה של תורה זו".

בספר החדש פנג שואי, עיצוב לחיים טובים , שכתב ד"ר ירון זפרן הוא מסביר שבעידן בו מדע הוא הדת השלטת, צריכים המחזיקים באמונות להתאים עצמם לזמן, ולעודד הערכה מחודשת של אמונותיהם, בכלים מדעיים, למען הכרת הכלל. כמי ששם לעצמו למטרה לפרוס את עקרונות הפנג שואי בספר המתייחס לעיצוב החיים הטובים, הוא מתאר את התורה על פי ההיסטוריה שלה, הכללים המנחים והמפה האנרגטית של הבית. הספר המופיע בכריכה קשה ובליווי ויזואל מרשים, מאפשר לקבל הצצה ברורה לתוך עולם התורה הסינית העתיקה הזו, דרך שלושת החלקים של הספר: איזון הצ'י בבית לחיים הרמונים, עיצוב הוליסטי של החדרים השונים ופקואה – המפה האנרגטית של הבית.

בחלק הראשון מוצגים לקורא מאפיינים אנרגטיים של הבית כיחידה אחת שלמה מתוך מטרה ליצור איזון הצ'י בבית ולהפיכתו משא צ'י (הצ'י הרע) לשנג צ'י(הצ'י הטוב). הרעיונות באים לידי ביטוי בהתייחסות לבעיות או חסימות בבית כגון: "חיזוק התאורה לשיפור המצב רוח", "תקרות משופעות יוצרות לחץ", "לטיפוח נחישות ומוטיבציה חזקו את יסוד העץ" ועוד.

בחלקו השני של הספר ישנה התמקדות בעקרונות ובעצות ספציפיות לחדרי הבית כמו: "דלת מול חלון מבריחה הזדמנויות", "שולחן עגול מקרב לבבות", "צבע כתום מחדש את הריגושים בחיים" ו"כדי להכניס אנשים חדשים לחייכם רווחו את הסלון" או "להבטחת פרנסה שמרו על הכיריים" או הכנסת דגים(לא חייבים להיות אמיתיים לחדר השינה כדי לטבל את חיי המין ולהפוך אותם למעניינים יותר. כמובן, מוסיף ד"ר זפרן, בעל דוקטורט במדעי המטאפיסיקה ופסיכולוגיה טראנספרסונלית, עקרונות הפנג שואי המובאים בחלק זה צריכים להיות מיושמים על החדרים השונים על פי משמעותם בפועל בכל בית ובית. בבית אחד הסלון הוא החלל בו נעשה עיקר האירוח ובבית אחר יכולה להיות פינת האוכל המרחב החברתי. כיוון שמשמעותם של החדרים משתנה, כך גם משמעותם האנרגטית.

בחלק השלישי ד"ר זפרן מתייחס לפקואה או למפת הפנג שואי של הבית. הפקואה מחלקת את המרחב לשמונה חלקים שונים ועוד המרכז. על פי התיאוריה, מקבל הצ'י אופי שונה בכל חלק וחלק של הפקואה. כדי להביא מזל בתחום מסוים מעצימים, או מפעילים את הצ'י באזור המתאים בפקואה, והדרכים לכך שונות ומגוונות. אך ראשית, יש ללמוד כיצד למצוא את הפינות השונות שלה. בחלק זה ישנה התייחסות לבעיות ולפתרונות שונים לדוגמא: "תמונה משפחתית במזרח תחזק את הקשר במשפחה", "שפרו את המוניטין שלכם באמצעות נרות אדומים בדרום", "חפצים כבדים יכניסו יציבות לחייכם" וכן הלאה. בכל שלושת החלקים, אחרי כל הקדמה ולצידי כל הסבר על עקרונות התורה מגיעים המלצות הפנג שואי אשר באים בצורה ישירה וברורה להסביר כיצד יש לתקן את העוול או המחדל שגילינו. ספר קל להבנה והתמצאות, מביא מיסודות התורה, דוגמאות ועצות יישומיות תוך כדי התייחסות לבעיות ושאלות נפוצות.

פנג שואי, עיצוב לחיים טובים
הוצאת מודן.נוצר: 11/12/2003 9:33:00 AM
עודכן: 11/12/2003 12:46:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים