אהבה ויחסים - מי מפחד מהשדכנית אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 04/07/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אהבה ויחסים > מי מפחד מהשדכנית?
  כתבות אחרונות
איך להצליח בבליינד דייט? איך להצליח בבליינד דייט?

זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש

זוגיות וכסף – איך זה הולך ביחד ? זוגיות וכסף – איך זה הולך ביחד ?

שנה חדשה, חידושים והתחדשות

מי הזיז את האהבה שלי?

"שיחה זוגית" - ספר חדש החושף על מה שקשה לדבר

פסח – על ארבעה בנים

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

מי מפחד מהשדכנית?

מאת: סיגל לוי
מי מפחד מהשדכנית?
אשה צעירה הולכת בעקבות חלום ילדות: לזווג זיווגים ולשדך שידוכים. נא להכיר קרן ורשבסקי, שדכנית בנוסח של פעם.


בשעות הצהריים החמימות ביום חורפי נעים, אני נפגשת עם קרן ורשבסקי צעירה נעימה בת 28, שהחליטה יום בהיר אחד לפני חצי שנה להפוך את התחביב למקצוע, לעזוב עבודה נוחה ומסודרת ולהתמקד בייעוד שלה, בחלומות הקטנים שמפכים בכולנו ורק מעטים מעיזים ללכת בעקבותיהם. קרן בניגוד לרבים אחרים החליטה ללכת בעקבות החלום כאשר פתחה בביתה משרד שידוכים שפועל בסגנון הישן והטוב.

עם יד על הלב: קצת לפני שקרן הגיעה חששתי מעט: מה יהיה אם מולי תתייצב דודה כבודה, ותציע לי בחיוך פולני חתן מבית טוב אגב שליפת כרטיסים מתאימים עם שמות ותצלומים של המועמדים כמי שמוכרת את מרכולתה בחיוך משכנע? לשמחתי הרבה התבדיתי, ובמקום השדכן או השדכנית של פעם, שמלא בכוונות טובות שמובילות היישר לגיהנום, הגיעה קרן : קוקטית, נעימה ומלאה בכוונות טובות וגם בלא מעט הצלחות. שלא כמו באתרי הכרויות באינטרנט ומחוזות הצ'ט לדורותיהם, המגע האישי והאנושי הוא שמייחד את קרן. השדכן הוירטואלי העכשווי דהיינו צג המחשב ומקש המקלדת, מוחלף בזאת בשיטות ישנות ובלבוש חדש: המגע האנושי והאישי שקצת שכחנו מקיומו.

אל העיסוק הבלתי שגרתי הזה הגיעה קרן די במקרה: "זה היה תהליך שהחל מזמן. מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי לשדך. מגיל מאוד צעיר הייתה לי את הנטייה הזו לפגוש אנשים ולהכיר להם את החצי השני שלהם, או לפחות את האהבה הגדולה שלהם.אין לי מושג איך זה עובד בדיוק רציונאלית, אבל איכשהו בחושים שלי אני יכולה להתאים בין אנשים. ברוב המקרים זה מצליח. כבר חיתנתי כמה זוגות, ושידכתי כמה שידוכים ואני מאמינה שזו רק ההתחלה. לפני חצי שנה החלטתי להפוך את התחביב שלי למקצוע: הלכתי אחרי הלב שאמר לי שזה הייעוד שלי: לשדך, לזווג. אלוהים נתן לי את הכלי הזה את היכולת הזו אז למה לא להשתמש בה?"

לצורך הגשמת החלום החליטה קרן לעזוב את מקום העבודה המסודר והנוח שלה, ולהקדיש את כל האנרגיה והמרץ שלה לשידוכים. בעלה ובן זוגה הוא זה שדחף אותה לממש את החלום ותמך בה לאורך כל הדרך, גם כאשר אחרים הרימו גבה על הצעד הבלתי שגרתי הזה. בנוסף לבעל הרגישה קרן תחושה פנימית חזקה שהובילה אותה לעסקי השדכנות: "ידעתי שזה הייעוד שלי בחיים. זו הייתה מין הארה פנימית. ידעתי שיש לי את היכולת והכוחות המיוחדים להגיע לאנשים, להרגיש אותם ולהתאים להם בני זוג. הרבה אנשים משוועים לקשר זוגי ואני פשוט עוזרת למי שבאמת רוצה בכך, למצוא שידוך. בן זוג או בת זוג זה כמו פרויקט. אם החלטתם שזו המטרה – תתבייתו עליה. בסוף תשיגו אותה. אין דבר כזה שלמישהו אין את החצי השני שלו" מאמינה קרן.

כמי שעברה אי אלו פגישות עיוורות בחייה ויצאה מהן בשן ועין, אני בניגוד לקרן קצת יותר סקפטית. בתיאוריה אולי הכול טוב ויפה אבל המציאות קצת שונה ובמקרים רבים גם כאשר מחליטים שמציאת פרטנר לחיים היא 'משימת השנה' מגלים הרבה פעמים שהמשימה קשה עד בלתי אפשרית. פעם המועמד חתיך אבל רצוי שישתוק, פעם הוא סתם משעמם, והרבה פעמים הוא מחפש סטוצים ללילה, ריגושים לרגע. אז מה עושים? איך בכל זאת קורה הנס?

"הכל עניין של גישה והחלטה. צריך לזרום עם התחושות, להיפגש עם בני זוג פוטנציאלים, אבל להקפיד על מינון נכון. אין טעם לרוץ מפגישה לפגישה, ממקום למקום. זה מתיש ושוחק. עדיף להתמקד בפחות פגישות, אבל פגישות איכותיות, שיש סיכוי שבסוף יצא מהן משהו".

הערך המוסף של קרן במפגש האישי איתה: "אני פוגשת את הבן אדם, מראיינת אותו, ממלאה איתו שאלון וגם מבקשת תמונה שנשארת אצלי בלבד. ברוב המקרים אנשים שמגיעים אלי אינם אלה שמחפשים סטוצים לליילה. אלה לא יגיעו לרוב לשדכנית. גם הנשואים שמחפשים להתפרפר לא יעיזו להגיע למפגש פנים מול פנים, כך שברוב המקרים מי שמגיע אלי רציני, לפחות בהגדרה".

קרן מייעצת לזוגות בתחילת דרכם, זורקת מילה טובה, מעודדת וקצת דוחפת. "לפעמים הקשר הראשוני זקוק לדחיפה, לתמיכה. נתקלת בבחור ביישן או סגור? תעזרי לו. אפשר להיעזר בקצת אלכוהול – זה משחרר ומרגיע. מילת המפתח היא זרימה.

קרן ממליצה על פגישה ראשונית בת שעה בלבד גם במקרים שאתם מוצאים חן האחד בעיני השני, רצוי בבית קפה או מסעדה. בפגישה שנייה כדאי ללכת לסרט עליו אפשר לדבר ולדסקס בהמשך, ופגישה שלישית רצוי במקום רומנטי עם נרות וגם קצת יין לחימום האווירה.

אם אתן סולדות מקמצנים כדאי שתדעו שאחד 'החוקים' בספר הבלתי כתוב של קרן ומומחים בתחום, נמצא בפגישה הראשונה "גבר משלם בפגישה הראשונה. זה חוק. אם הוא לא משלם על הכוס קפה שלך, גם אם היא לוותה בעוגה (לא כולל ארוחות שחיתות) אז הוא קמצן. נקודה. להתרחק ומהר".

טיפ נוסף באדיבות קרן: לבוא טבעי: "אין צורך לעשות טיפול עשרת אלפים לקראת פגישה עיוורת. זה רק מגביר את הציפייה. לא צריך להגיע משלומפרים אבל גם לא לעשות הכנות מיוחדות. הכי טוב זה לבוא טבעי. להיות מי שאתם".

"כלל" נוסף עליו היא ממליצה הוא להימנע מסקס בערב הראשון. "אין רע בלמתוח קצת את הסקס. ככה המחזר שלך ישקיע קצת יותר. שמעתי מהרבה גברים שהם מתייחסים בצורה לא רצינית לבחורה שכבר על הערב הראשון נכנסת איתם למיטה. לפעמים השיטות של סבתא עובדות".

לקהל הלקוחות שלה מגיעה קרן דרך משפחה וחברים. היא גם לא מהססת לפנות לאנשים שהיא פוגשת ולהציע להם להכיר את בני הזוג הפוטנציאלים שלהם: "אם מישהו מתחיל איתי אני מיד אומרת "אני כבר נשואה, אבל יש לי מישהי בשבילך...."

המסר שלה לכל מי שמחפש את החצי השני שלו זה 'לא להתייאש, להאמין שזה יגיע, לשדר פתיחות ואופטימיות,ולחייך הרבה.'

עבור השירות הזה גובה קרן מחיר סמלי בלבד של 180 שקלים ללא הגבלת זמן:עד שתפסעו בצוותא אל עבר השקיעה, או 'עד החתונה', מה שיבוא קודם.

לפרטים נוספים: קרן ורשבסקי, 052558881נוצר: 12/14/2003 12:51:00 PM
עודכן: 12/14/2003 12:54:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים