אהבה ויחסים - זוגיות חדשה מול ילדים קודמים - איך מתירים את הפלונטר אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/05/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אהבה ויחסים > זוגיות חדשה מול ילדים קודמים - איך מתירים את הפלונטר ?
  כתבות אחרונות
איך להצליח בבליינד דייט? איך להצליח בבליינד דייט?

זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש

זוגיות וכסף – איך זה הולך ביחד ? זוגיות וכסף – איך זה הולך ביחד ?

שנה חדשה, חידושים והתחדשות

מי הזיז את האהבה שלי?

"שיחה זוגית" - ספר חדש החושף על מה שקשה לדבר

פסח – על ארבעה בנים

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

זוגיות חדשה מול ילדים קודמים - איך מתירים את הפלונטר ?

מאת: מערכת Iwomen
מצאתם פרטנרים חדשים לאהבה והזוגיות פורחת. יש רק משהו אחד שמקדיר את השמיים: היחסים עם הילדים שלך או של הצד השני – המערערים את האידיליה החדשה. ב'דואט' מרכז לטיפוח זוגיות נפתח קורס חדש המיועד לזוגות חדשים עם ילדים קודמים.


למעלה מ-30% מהזוגות בישראל מתגרשים. רבים מהם לא מתייאשים וממשיכים לחפש אחר זוגיות יציבה. פרק ב' בזוגיות מביא עמו היסטוריה ודילמות לא פשוטות אשר עלולות להעלות את סיפורי האהבה היפים ביותר על שרטון. כיצד לחלק את הזמן בין הילדים לבין האהבה החדשה? מה עושים עם הקנאה שלך בילדים שלו ולהיפך, וכיצד מתמודדים עם היחס הקר בו אתם מתקבלים על ידי הילדים של הצד השני ? מתי ללחוץ על מגורים משותפים ומתי לתת את הזמן ? מתי כדאי להתחיל לדבר על ילד 'משותף', וכיצד מכינים את הילדים שהיו שם קודם לבואו ? בנוסף:כיצד מתמודדים עם פערים ביכולות הכספיות ? והכי חשוב, איך הפעם מצליחים במקום שנכשלנו בעבר הלא כ"כ רחוק ?

כל מי שהחל פרק ב' בזוגיות זוכר את הציפייה כי הפעם זה אמור להיות הרבה יותר נכון. אך הציפייה הזו עלולה להיתקל בקשיים בלתי צפויים, קשיים הרווחים כמעט בכל הזוגות המורכבים - זוגות אשר מביאים עמם לזוגיות החדשה ילדים מיחסים קודמים.
"הקשיים בבנייה של זוגיות שנייה רבים ומורכבים" אומרת אסתי תירוש, יועצת זוגית ומשפחתית, ממקימות מרכז 'דואט'. "הצורך לבנות את הזוגיות תוך התחשבות בצדדים שלישי ורביעי, בדמות ילדים מזוגיות קודמת, הופכת את המשימה לקשה ומורכבת הרבה יותר, ועל כן כדאי להתכונן לקשיים הללו מבעוד מועד".
"קיים שוני גדול בדילמות, אם מדובר בילדים שמביא צד אחד בלבד, לעומת זוגיות הנפתחת עם צאצאים משני הצדדים" אומרת יעל שגיא יועצת זוגית ממרכז 'דואט'. "מורכבויות אלה נסבות פעמים רבות עקב שוני בגיל, הבדלים ברקע הסוציו-אקונומי, במוצא, בסיפור הנישואין הקודם, במינם של הילדים הקודמים ועוד ועוד".
"הרצון שלנו ללמוד מהזוגיות הקודמת שנהרסה, וליישם את מה שלמדנו בזוגיות החדשה, נתקלת פעמים רבות במצבים מורכבים שמקשים עלינו את היישום. הקושי יוצר תסכולים קשים, שעלולים להעלות את הזוגיות המבטיחה ביותר על שרטון" מוסיפה אסתי תירוש.

עקב ריבוי הדילמות, וריבוי הזוגות המורכבים החיים כיום בישראל, החליטו במרכז דואט לפתוח בקורס ייחודי המעניק כלים ושיטות רבות להתמודדות עם מורכבותה של הזוגיות פרק ב'.

הקורס יעסוק בבחירת בן הזוג ,בניסוח החוזה הזוגי החדש, התמודדות עם מציאות בלתי רצויה, דילמות רווחות ביחסים עם הילדים של הצד השני, הבאת ילד משותף לעולם, שיתוף והתמודדות עם כל סוגיית ניהול הכספים, חלוקת תפקידים במשפחה החדשה ועוד.
מטרת הקורס היא להתאים ציפיות ומשאלות אישיות למכלול המשותף, ליצור זוגיות שמחה ומקבלת, ולהתמודד אחרת מבעבר עם קונפליקטים שיצוצו בוודאי בהמשך הדרך.
הקורס מיועד כמובן לשני בני הזוג לפני מיסוד הקשר או לאחריו, ומועבר באופן חוויתי, כולל סימולציות קבוצתיות, צחוק ותובנות.

במרכז דואט לטיפוח הזוגיות בהרצלייה נפתח החודש קורס הכנה לזוגות בפרק ב' - 'זוגיות בקלות - ללמוד לחיות טוב במשפחה מורכבת'. הקורס יספק דרכי התמודדות ופתרונות לדילמות רבות הצצות על פי רוב בזוגיות שנייה. ב-25 בדצמבר (יום ג') תתקיים הרצאת פתיחה לקורס הפתוחה לקהל הרחב - ללא תשלום.

נוצר: 12/25/2007 2:30:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים