אהבה ויחסים - שביתות המין של נשים הן הזרז לרוב משברי הנישואין בישראל אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 29/01/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אהבה ויחסים > "שביתות המין של נשים הן הזרז לרוב משברי הנישואין בישראל"
  כתבות אחרונות
איך להצליח בבליינד דייט? איך להצליח בבליינד דייט?

זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש

זוגיות וכסף – איך זה הולך ביחד ? זוגיות וכסף – איך זה הולך ביחד ?

שנה חדשה, חידושים והתחדשות

מי הזיז את האהבה שלי?

"שיחה זוגית" - ספר חדש החושף על מה שקשה לדבר

פסח – על ארבעה בנים

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"שביתות המין של נשים הן הזרז לרוב משברי הנישואין בישראל"

מאת: מערכת Iwomen
"שביתות המין של נשים הן הזרז לרוב משברי הנישואין בישראל"

כך אומרת ניצה לוי, מאמנת ויועצת זוגית ממכון 'דואט'. "נשים רבות נמנעות מקיום יחסי מין עם בני זוגם בעקבות כעס וחוסר שביעות רצון מהתנהגותו. זוהי טעות הרסנית שניתן יהיה להשוות אותה להכנסת נשק גרעיני למזרח התיכון" אומרת לוי. "רבים מהזוגות שהגיעו אלינו לטיפול זוגי סובלים מנתק מיני ממושך, לעיתים בן שנים, ששורשיו באמברגו מיני נשי. נשים רבות אינן מבינות כי יחסי מין מהווים ערוץ תקשורתי מהותי בחיי כל זוג, ומניעתם מכניסה לרוב את הזוגיות לסחרור שקשה לחזור ממנו ללא סיוע מקצועי". במרכז 'דואט' לטיפוח הזוגיות פותחים בקרוב סדנה נוספת לשיפור חד צדדי של הזוגיות, הנקרא "זה בידיים שלך" ואשר המיועד לנשים בלבד. הרצאת המבוא לסדנה תעסוק במניעת סקס ובהשלכותיה הקשות, ותיערך לקראת סוף ינואר במרכז 'דואט' בהרצליה.

במחזה ליזיסטרטה פרצו הנשים בשביתת מין להשגת שלום. מסתבר שבשדה המערכה הזוגי, מניעת מין הפכה לנשק רווח, אשר אחראי לרוב משברי הנישואים בישראל, כך לפחות טוענות אסתי תירוש וניצה לוי, יועצות זוגיות וממקימות מרכז 'דואט' לטיפוח הזוגיות.
"לא פעם אנו נתקלות בחדר הטיפולים בניסיונות להתמודד עם קונפליקט זוגי בדרך הרסנית ובוודאי לא יעילה - מניעת מין מבן הזוג, וזאת כעונש על כך שהוא לא הבין אותנו, לא הסכים איתנו, או לא נענה לנו". אומרת ניצה לוי, מאמנת ויועצת זוגית בדואט.
"לא פעם הנשים שמונעות מין מציגות את ההימנעות על בסיס רגשי" אומרת אסתי תירוש יועצת זוגית ומשפחתית. "הוא לא רואה אותי, לא מתחשב בצרכי, ואני לכן לא מסוגלת מבחינה רגשית להביא את עצמי לסיטואציה מינית. אני לא רוצה להיות כלי קיבול, אני לא מכשיר וכדומה. ההימנעות הזו הופכת לדפוס קבוע שנובע מהמשבר, אבל גם מניע בצורה משמעותית את גלגלי הרס הזוגיות, שכן מין היא תקשורת בסיסית ביותר בין גבר לאישה. נשים רבות לא תופסות שכאשר הן עורכות חרם שכזה הן מוציאות את עצמן ממעגל ההשפעה על הזוגיות, ולמעשה הן מאבדות את הכוח הנשי שלהן, ואת השפעתן על בן זוגם".


התופעה עלולה גם להופיע לא כמניעה, אלא כתגמול בעזרת מין, מעין חלוקת פרסים בדרך של "תהיה נחמד עם הילדים - תקבל בלילה", או תרחץ כלים ותעשה ספונג'ה - תקבל בתמורה כך וכך. "זוהי גישה פנקסנית שמשאירה תמיד תחושה מאד לא רומנטית" אומרת ניצה לוי ומוסיפה כי "מין הוא לא רק תוספת או תבלין למנה העיקרית. מין הוא MUST - ומשמש גם את הבסיס שיקבע אם היחסים הזוגיים יהיו בריאים וחיים או נבולים ומתים".

שיוויון המינים – לא בסקס
"אנו נמצאים בעידן המקדש שוויון בין המינים" אומרת אסתי תירוש "במיטה, לפי מיטב הבנתי ונסיוני, זה לא אמור להיות כך. אישה שלא מאמצת גישה נשית המבוססת על נתינה, ופחות על שתלטנות וכוחנות – גורמת במקרים רבים לקריסת האינטימיות".
"נושא שוויון המינים עומד לדעתי בסתירה לארוטיקה" אומרת אסתי תירוש. "מהמאבקים הללו הנובעים יותר מהשכל ופחות מהרגש והיצר, זוגות רבים יוצאים מהמשחק".
סיבה נוספת לתופעה מגיעה דווקא מכיוון הגברים, אם כי היא זוכה לעיתים לעידוד נשי. מדובר בפולחן האמהות. גברים רבים "מקדשים" את המעמד של האם, ורואים בה הרבה פחות אשה. "הם מרגישים שמימוש הרצונות והפנטזיות שלהם עם האמא של הילדים שלהם, תפגע במעמד שלה" אומרת ניצה לוי. "זוהי גישה מאד גברית שעלולה להשאיר נשים רבות מאד מתוסכלות, אם כי קיימת תופעה לא מבוטלת של נשים שמקבלות עליהן את דימוי האם הקדושה, ועוזרות לכבות כך את מדורת הארוטיקה בין בני הזוג".

האישה מאבדת את כוחה הנשי
"קולט הזעזועים המשמעותי ביותר בנישואים היא האינטימיות. כשמרכיב זה יוצא מכלל פעולה, הזוגיות עלולה להתדרדר למקומות הנמוכים ביותר". אומרת ניצה לוי.
לדברי השתיים, מציאות כזו ביחסים יוצרת ריחוק הולך וגובר שקשה מאד לשנות אותו ולהביא את היחסים למקום אחר. בן זוג לא מסופק הוא גם בן זוג פחות אמפטי ומבין, פחות רגיש ועל כן גם פחות ופחות מרצה.
"ההימנעות, גם אם היא נגרמת מקצר מסוים בתקשורת, ולאו דווקא מריב, יוצרת לאורך זמן תהום שלא ניתן לגשר עליה" אומרת אסתי תירוש. "דפוס כזה של ענישה

גורם לא פעם למעגל שלילי, שבו גם הצד השני רוצה למנוע מהאחר התייחסות ומעניש אותו.

איך יוצאים מזה, או יותר נכון, איך לא נכנסים ?
בקורס 'זה בידיים שלך' המועבר במרכז דואט לטיפוח זוגיות בהרצליה, ניתן ללמוד לעצב את היחסים בעזרת סוכן שינוי אחד, ולאו דווקא בעזרת שני בני הזוג. זהו הוא קורס המיועד הפעם לנשים ובין השאר נלמדות בו דרכים כיצד לפתח גישה נשית במין ובאינטימיות.
"בסדנא החדשה אנו מפריכות את המיתוס השחוק שיחסים בונים בשניים" אומרת אסתי תירוש. "אנו מאמינות שסוכן שינוי אחד מהווה דרך יעילה לא פחות לפתרון בעיות זוגיות, דרך שלעיתים רבות מאד הופכת לדרך היחידה האפשרית לשיפור היחסים, עקב סירוב חוזר ונשנה של אחד מבני הזוג להגיע לטיפול".
"המסר של הסדנא הזו הוא שאין צורך לחכות לבן הזוג". אומרת ניצה לוי "אפשר לפעול לבד ולהשיג תוצאות מספקות ביותר. מה שמעניין הוא שלפעמים, עבודה לבד עם עצמך, היא הרבה יותר קלה, יוצרת תחושה משמעותית של כוח ובחירה.
עבודה לבד, כמובן, אפשרית רק אחרי שמשתחררים מתחושת הפראייר הכל כך ישראלית, של ה 'למה רק אני?!"

התכנית: סדנא לעיצוב יחסים
"אין הכוונה ללמוד כיצד להפעיל מניפולציות על בן הזוג, ולגרום לו לעשות דברים כנגד רצונו, אלא בראש ובראשונה להכיר, מה בנו מפעיל את בן הזוג לכיוונים זוגיים, ומה בנו דוחק בו להתרחק ולפעול נגדנו. לשם כך קראנו לסדנא "זה בידיים שלך – ללמוד לעצב יחסים". ניתוב מערכת היחסים היא פעמים רבות תלויה בנו, ובמה שעלינו לעשות על מנת להגיע אל המטרות שלנו בתוך הזוגיות".
הסדנא כוללת עשרה מפגשים ונמשכת כשלושה חודשים. הסדנא תכלול שישה מפגשים קבוצתיים שימשכו כשלוש שעות כל אחד, ולצידם ארבעה מפגשים אישיים פרטניים עם מאמנת או יועצת זוגית.

פרטים נוספים על מפגש כזה ניתן למצוא באתר האינטרנט http://www.du-et.co.il

נוצר: 1/15/2008 9:46:00 AM
עודכן: 7/12/2008 2:54:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים