אהבה ויחסים - מיומנו של חוקר פרטי אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 05/12/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אהבה ויחסים > מיומנו של חוקר פרטי
  כתבות אחרונות
איך להצליח בבליינד דייט? איך להצליח בבליינד דייט?

זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש

זוגיות וכסף – איך זה הולך ביחד ? זוגיות וכסף – איך זה הולך ביחד ?

שנה חדשה, חידושים והתחדשות

מי הזיז את האהבה שלי?

"שיחה זוגית" - ספר חדש החושף על מה שקשה לדבר

פסח – על ארבעה בנים

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

מיומנו של חוקר פרטי

מאת: טניה סולומון
מיומנו של חוקר פרטי
אם את/ה רוצה לדעת אם הבעל/ האישה בוגדים בך, אם אתה חייב לוודא שהעובדים שלך אמינים ונאמנים רק לך – כדאי לך לפנות ל"מציאות- חקירות פרטיות" ברמת גן ולגלות שהמציאות- אכן עולה על כל דמיון....
מרקוס, חוקר פרטי ומנהל המשרד, הוא איש בעל 'אלף פרצופים' המעדיף, לשמור על אנונימיות בכל הנוגע לזהותו הפרטית.

ולמה ?
כי במסגרת עבודתו הוא מחליף זהויות, כל יום וכל היום, ו'מבלה' שעות ארוכות במעקבים אחרי בני/ות זוג בוגדניים, 'ריגול תעשייתי' בין חברות ועוד.

מרקוס נולד בברזיל ועלה לישראל בגיל 20.5. את שנותיו הראשונות העביר בעבודת רפתנות בקיבוץ מעגן מיכאל עד שהרגיש שמיצה את הנושא ועזב לעיר הגדולה.
הוא עבד כשכיר במספר חברות ולא תכנן שום דבר מיוחד, אך לפני כ 7 שניים ה'מקצוע' בחר אותו. "אח של חבר טוב שלי, בעל משרד חקירות פרטי, סיפר שיש להם 'תיק' חדש: הם מחפשים בחור, עולה חדש, הנמצא על פי החשד במרכז קליטה מסוים. הוא שאל אותי אם אני מוכן לעזור. עניתי בחיוב. למחרת היום ארזתי מזוודה והגעתי למקום תחת מסווה. השאר כמו שאומרים- היסטוריה".

מרקוס התאהב במקצוע והתברר מהר מאוד שהוא מתאים לתחום ממש כמו 'כפפה ליד'. לפני כשבע שנים פתח ברמת גן משרד חקירות בשם "מציאות- חקירות פרטיות" וכיום יש לו מוניטין של חוקר מנוסה ואמין שיכול לעזור בכל תחום ולפתור כמעט כל תעלומה המהווה 'בעיה' שיש להתמודד איתה.

מה דרוש כדי לנהל משרד חקירות וכדי להיות וחוקר טוב?
"צריך הרבה סבלנות, אומץ מצד אחד וקור רוח מצד שני, כושר אלתור ומשחק ונכונות לעבודה קשה ומפרכת שלא מותירה יותר מידי זמן לחיים פרטיים."
בניגוד לתדמית הזוהרת של 'מרגלים' וחוקרים, הסוד לדבריו של מרקוס הוא דווקא באדם שיודע להשתלב ברקע ולא לבלוט יותר מידי. מי שיש לו את כל התכונות האלה יכול להצליח בתחום בו האדרנלין, ההתרגשות, האתגר והגיוון- הם 'לחם חוק' יומיומיים!

מהן התכונות שהפכו אותך לשם דבר בתחום?
"החזות, המבטא, האמינות שאני מצליח לשדר, דיסקרטיות, רגישות, קליטה מהירה של מצבים ויכולת להיחלץ מהם אם צריך. אני מכור לעבודה ואצלי , ניתן לומר, היא במקום הראשון.
בסופי שבוע וחגים אני מנסה לבלות כמה שיותר עם המשפחה אבל אם יש משהו דחוף, אני תמיד ב'סטנד בי'. במקצוע הזה אין כמעט זמן פנוי וצריך להיות תמיד זמין ללקוחות. אני גם חוקר וגם פסיכולוג. תמיד עליי להיות בעל אוזן קשבת, פנוי וזמין לכל התפתחות. אם קורה משהו שקשור לחריקה, אני לא יכול להגיד שאני עייף, בסרט או באירוע עם אשתי. אני צריך לעזוב הכל ולרוץ.... כל אחד יכול להבין שזה מקשה מאוד על חיי משפחה. לכן גם רוב החוקרים הפרטיים ועוד אנשים רבים העובדים במקצועות דומים בתחומים אלו הם גרושים, בדיוק בגלל הסיבה הזאת. צריך שתהיה ברקע אישה מיוחדת במינה, שבאמת מסוגלת ומוכנה לשאת בנטל לבדה, רוב הזמן."

האם נקלעת אי פעם למצבים מסכני חיים?
"זה עלול לקרות כאשר 'עולים עליך' או כאשר אתה מגלה שאתה מתעסק עם האנשים הלא נכונים. במקרה מסוים גיליתי שהתבקשתי לבצע מעקב אחרי מישהו שהיה שייך למשפחת פשע מהגדולות בארץ. כשגיליתי את זה, כבר הייתי עמוק בפנים ונאלצתי לשחק אותה כאילו אני 'איתם ולא נגדם'. זה היה בהחלט מקרה לא נעים. לכן, חוקר פרטי צריך להיות בעל עצבי ברזל וכושר אלתור כדי לדעת לצאת ממצבים כאלה".

מהם הכלים בהם אתם משתמש כדי להעלים את עצמך ברקע במסגרת מעקבים?
"כלי רכב מסוגים שונים ואביזרים כגון: כובעים, בגדים, משקפיים, ציציות ובכלל תחפושות שונות ומשונות.... אם אתה לא מתבלט יותר מידי ונראה כל פעם קצת אחרת, יש סיכוי טוב שלא יזהו אותך."

במהלך העבודה אתה עוסק כל הזמן בבגידות, שקרים והסתרות. איך זה משפיע עליך כאדם?
"בשנים האלה בהם אני בתחום העבודה כחוקר פרטי, הפכתי להיות אדם הרבה יותר חשדן, הרבה יותר ערני ופחות תמים ונאיבי. כשמישהו פונה אליי בשיחה אני נזהר, חושב כל הזמן, האם אופי הפניה הוא תמים או שיש מניעים נסתרים. מה אותו אדם יכול לרצות ממני ? אני שומר על דיסקרטיות מרבית. בחיים האישיים זה נושא רציני שצריך להתמודד איתו כל הזמן. אני יודע שיש גם אנשים ישרים והגונים, אבל לאור מה שאני רואה ושומע כל הזמן ברור לי גם שהם - מעטים....."

האם אתה מרוצה מהשינוי שחל בך? האם זה מקצוע לחיים או לאור השחיקה נראה לך שזה רק לתקופת מה?
"אני מתמודד עם הנושא ושואף לשמור על אובייקטיביות, אבל הסיפוק והאהבה לעבודה- גוברים על הכל. בשלב זה אני נהנה מאוד מעבודתי למרות שהיא לא קלה ולא חושב על שום דבר אחר בתור עיסוק. יש בתחום הזה מידה בלתי רגילה של אתגר, סיפוק עצום, הרבה ריגוש והתמכרות לאדרנלין.... כל פעם שאני פותר תיק - אני מתרגש כמו בפעם הראשונה. ה"קסם" לא מוסבר אך כנראה מכפר על כל המינוסים הכרוכים בעבודה הזאת. "

לסיכום, האם תוכל לספר על מספר מקרים יוצאי דופן שנתקלת בהם בעבודה והצליחו להפתיע אפילו אותך?
"כן, היו כמה תיקים כאלה. פעם אחת פנתה אלינו אישה שחשדה שבעלה בוגד בה. התברר שהפילגש היא לא אחרת מאשר אחותה. ניסינו להיות מאוד מתחשבים ולבשר לה את הבשורה בשיא העדינות, אבל זה היה מאוד קשה. במקרה אחר, פנו אליי הורים שחשדו בבן שלהם. התברר שהבחור, בן 19 בסך הכל מעורב עם העולם התחתון ומשתמש בסמים. גם כאן היה לגמרי לא פשוט לספר להם את האמת."

באילו סוגי חקירות מתעסק המשרד שלך?
"הכל. איתור וזיופי מוצר, מעקבים אחרי עובדים במשרות בכירות ורגישות כדי לוודא אמינות, מידע עסקי וכמובן - ענייני אישות. אנו עובדים עם מספר חברות פרטיות, עורכי דין ובעיקר במגזר הפרטי".


לפרטים נוספים: 054-6688245נוצר: 7/14/2009 11:30:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים