אהבה ויחסים - פסח – על ארבעה בנים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/05/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אהבה ויחסים > פסח – על ארבעה בנים
  כתבות אחרונות
איך להצליח בבליינד דייט? איך להצליח בבליינד דייט?

זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש

זוגיות וכסף – איך זה הולך ביחד ? זוגיות וכסף – איך זה הולך ביחד ?

שנה חדשה, חידושים והתחדשות

מי הזיז את האהבה שלי?

"שיחה זוגית" - ספר חדש החושף על מה שקשה לדבר

פסח – על ארבעה בנים

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

פסח – על ארבעה בנים

מאת: סיגל צוקר
מה בין ארבעת הבנים למיניות וזוגיות ? להלן ניתוח סוגי הגברים על פי ארבעת הבנים .החכם – החכמולוג, זה ש"מחזיק מעצמו", הוא ישקיע באביזרי מין, יביא למיטה את הדברים החדשים ביותר.
רשע – הוא לא קשור לכלום. האישה תמיד אשמה, הוא החשוב.
תם – מה רוצים ממנו? דווקא הוא עם הסיכוי להיות המאהב הגדול ביותר.
וזה שלא יודע לשאול? – לו צריך להסביר בדיוק איפה לגעת. ויש גם את הזן החמישי...רק שאותו הכי קשה למצוא!

כמו כל אישה שחונכה על ברכי ההכנות והניקיונות לפסח שנים רבות לא הייתה בי חיבה רבה לחג. מן חג כזה שבו רוב הזמן הייתי מותשת מהארגונים, ההכנות, הנדידה בין ארוחה אחת לשנייה וכד'. אבל, כנראה שהגיל בכל זאת עושה גם משהו טוב. גיליתי כמה אלמנטים נפלאים בפסח שאני אוהבת.
קודם כל, יש לגיטימציה לקניות. מצעים חדשים. בגדים. מתנות. וכל דבר שאפשר למצוא קשר קלוש בינו לבין שמחת החג וההתחדשות.
חוץ מזה, אני מוצאת שה"סדר" הוא מפגש שאצלנו במשפחה הוא עליז ואפילו לקרוא בהגדה (עד שולחן עורך כמובן) זאת חוויה משפחתית מיוחדת.
ויש כמובן גם פנינים שאני מיד מוצאת הקשר ביניהן לבין המיניות והזוגיות.

אספר לכם איך אני רואה את ארבעת הבנים.
אֶחָד חָכָם, וְאֶחָד רָשָׁע, וְאֶחָד תָּם, וְאֶחָד שֶׁאֵינוֹ יוֹדֵעַ לִשְׁאוֹל.

בנים יקרים, אתם יכולים להירגע, קודם כל מוזכר בפירוש "אחד" ו" אחד" ו"אחד" ו"אחד", מה שישר אומר שלא כולכם אותו דבר. אבל חלק נכבד מהגברים שיצא לי לפגוש בחיי הפרטיים והמקצועיים אפשר לסווג לאחד ה"בנים".

ארבעת הבנים "שלי" מתאפיינים בגישה שלהם כלפי מיניות וזוגיות.

"אחד חכם" – או בעיני, "חוכמולוג" או "מתחכם", כי הרי באמת היו שאלות יותר מעניינות שהיה יכול לשאול, אבל הוא לא שאל אותן. הוא לא צריך שיגידו לו, הוא יודע הכי טוב. גם בזוגיות וגם במיניות. הוא יודע מה טוב לזוגתו, הוא יודע מה היא צריכה, איך לענג אותה ואיך להיות מאהב מצוין. החכם כל כך יחזיק מעצמו שאפילו לא יטרח לבדוק אם מה שהוא חושב באמת נכון. הוא ישקיע "כמו שצריך" יהיה מספיק נועז בשביל להכניס אביזרי מין לעולמם, אלו תמיד יהיו החדישים והמתקדמים ואם היא לא ממש תאהב את זה, זה רק בגלל שהיא לא יודעת מה באמת טוב בשבילה. מזל שהוא איתה כדי להראות לה את הדרך אל האור... אינטימיות? תקשורת? הצחקתם אותו. אם עושים את זה "כמו שצריך" אז מה יכול להשתבש? הרי 1+1=2 וזו כל התורה. הוא ידבר על "הדברים" העקרונות, השכל ובעיקר ינטרל כל אפשרות לתקשורת פתוחה שדנה ברגשות, כי מה זה הדבר הערטילאי הזה בכלל?


"אחד רשע" – הרשע מוציא את עצמו מן הכלל, "לכם" הוא אומר. הוא בכלל לא קשור לסיטואציה. הזוגיות שלו על הפנים כי זוגתו שתחייה חייבת לסבך כל דבר. אם משהו אינו נובע מרצונו שלו הוא אומר – למה זה טוב? הוא ואחריות, הוא ועשייה – לא הולכים ביחד. הבעיות שלו זה בגלל שהיא כבר לא משקיעה. לא כל כך מעניין אותו (אם בכלל) האם היא מסופקת, האם טוב לאישה שאיתו, הצליחה להגיע לאורגזמה או לא, העיקר – שהוא מרגיש בסדר עם עצמו, הוא מצליח להגיע לסיפוק, היא לא מצליחה להתיש אותו במריבות שהיא "מתעקשת" לקיים ואם אי פעם הוא יגיע לחנות סקס כדי לקנות משהו הסיבה תהייה כי פשוט אין לו "כוח" .למריבות שלה, הוא רוצה למצוא משהו שיענג אותו ויעשה לו את החיים קלים יותר.


"אחד תם" – לא מבין על מה המהומה. הוא בכלל לא חשב על זה ככה. הוא ה"שה התמים" שיושב מול זוגתו ולא מבין מה בדיוק היא רוצה ממנו. על מה היא כועסת? למה היא נעלבה מזה שלא הקדשתי לה? אני מאד משתדל. הוא ילך ויקנה את האביזר שאשתו הורתה לו לקנות אחרי שהסבירה לו שזה מה שהיא רוצה. הוא יקשיב, הוא ילמד, הוא לא ממש יפנים אבל לפחות יבין שזה מספיק חשוב בשביל לעשות את זה. מכל הבנים, זה הבן עם הסיכויים הכי גדולים להיות מאהב טוב, אולי הוא לא יתן את הנשמה ואולי הוא לא יעשה את זה כי הוא באמת רוצה וזה חשוב לו, אבל לפחות חשוב לו להראות שהוא מתקדם, לומד ועושה את "הכל" בשביל זוגתו ובשביל הזוגיות.

ו"אחד שאינו יודע לשאול" – כתוב "אַתְּ פְּתַח לוֹ", בנות – אם לא תגידו לו הוא לא ישאל ובטח לא יגיד. אם בן זוגך הוא "תם" דעי לך, תקשורת זאת לא המחלקה שלו ועלייך מוטלת המשימה "את פתח לו" את צריכה להיות מספיק אסרטיבית ויוזמת אחרת חבל לך על הזמן. לא רק שהוא לא ידע מה את רוצה מהחיים שלו הוא גם יצפה שבלי מילים, את תדעי בדיוק מה נחוץ לו, מה מציק לו, ממה הוא נעלב ולמה הוא כועס. אם אי פעם תרצי להגיע לאיזה שיא במיטה זה יהיה תלוי רק בך. אם תרצי לשנות, לגוון, לשפר – עלייך מוטלת המשימה להעלות את הנושא, להביע את עמדותייך, לשתף ו... להביא לביצוע, אחרת... הזוגיות שלכם תהייה נטולת כל תקשורת מינימאלית ורמות התסכול והכעסים יחלחלו ויפגמו בקשר הזוגי. אינטימיות?! אם לא תצרי אותה היא לא תהייה חלק מהזוגיות שלכם. אביזרי מין? מה שטוב לך, תקני בעצמך כי לו אין באמת מושג מה יענג אותך.


רגע, ואין אחד שהוא שילוב של כולם והוא הבסדר? בטח שיש, אבל זה לא פשוט למצוא אותו.
איך תדעי שלך יש בן זוג מהסוג החמישי? איך תדע אם אתה גבר מהסוג החמישי שלא אוזכר בהגדה? ובכן, פשוט מאד.
אם אתה קורא את זה ולידך יושבת זוגתך, מן הסתם – אתה משובח יותר מהאחרים.
ואם את קוראת את זה ושולחת את הלינק בחיוך לבן זוגך ואת יודעת שזה יגרום לו לאהוב אותך יותר – הרווחת! ואם אין לך בת זוג אז תשמור את המאמר הזה ותבחן את עצמך: האם יש תחומים שאני ככה, כמו שכתוב? האם תקשורת ואינטימיות חשובים לי? אם כן – שמור על זה מכל משמר כי זה הדבר החשוב באמת.*** סיגל צוקר היא מנהלת "כחול" המרכז למיניות וזוגיות.


רוצות לדעת עוד ? כנסו ל :http://www.blue4fun.co.il
נוצר: 3/23/2010 9:50:00 PM
עודכן: 8/10/2010 10:05:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים