אהבה ויחסים - זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/04/2021
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אהבה ויחסים > זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש
  כתבות אחרונות
איך להצליח בבליינד דייט? איך להצליח בבליינד דייט?

זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש

זוגיות וכסף – איך זה הולך ביחד ? זוגיות וכסף – איך זה הולך ביחד ?

שנה חדשה, חידושים והתחדשות

מי הזיז את האהבה שלי?

"שיחה זוגית" - ספר חדש החושף על מה שקשה לדבר

פסח – על ארבעה בנים

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש

מאת: איריס לקנר
זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש

שלוש שנות ראיונות של 300 זוגות ורווקים ישראלים הביאו את הסוציולוגית, ד"ר דריה מעוז, להבין שבהחלט יש הוראות הפעלה. בדרך היא יישמה על עצמה ומצאה אהבה."זוגיות: מדריך למשתמש" הוא ספר בהוצאת מטר מאת ד"ר דריה מעוז יד עם דבש ניב והוא מהווה את המחקר הראשון מסוגו, המקיף והמעודכן ביותר שנערך בישראל בנושא זוגיות. המחקר מבוסס על כשלוש מאות ראיונות עם גברים ונשים בישראל של שנות האלפיים בגילים 20--80 ועל מיפוי כ-400 מחקרים שנעשו בארץ ובעולם בנושא בתחומי הפסיכולוגיה, סוציולוגיה וחקר המוח. הוא מעניק דרכים מעשיות ויעילות להפליא לשיפור הקשר הזוגי, לקידומו, לתחזוקו ולהפיכתו לחיובי יותר, תוך הימנעות מחזרה על טעויות רווחות ביחסים. בה בעת הוא מספק תמונת מצב עדכנית ולעתים אף מציצנית של הזוגיות והרומנטיקה בישראל, ומשקף את הערכים, נורמות ההתנהגות והכללים הנהוגים בישראל כיום בתחום הרומנטי.

דריה מעוז מעידה על עצמה שחייה הפרטיים וזוגיותה הושפעו מאוד מעבודת המחקר ומכתיבת הספר. לפני כתיבת הספר היתה דריה בחורה חד-הורית בת 40 שנכוותה ממערכות יחסים לא בריאות. תוך כדי עריכת המחקר וניתוח החומר פגשה דריה את בן זוגה. כיום הם גרים יחד ומצפים לבן, והכי חשוב – מנהלים זוגיות בריאה וטובה על סמך תובנות הספר. את המחקר שעליו מתבסס הספר ערכה ד"ר מעוז בעזרת התחקירנית דבש ניב.

הידעת?

* רק 9% מהזוגות מסופקים מאוד מכל ההיבטים של הזוגיות שלהם, לעומת 40% שאינם מסופקים משום היבט של הזוגיות שלהם.

* יותר מ-50% מהציבור בישראל סבורים שאנשים נשואים מאושרים יותר מאלה שאינם נשואים, אבל רק במקרה שהנישואים טובים. במקרה שהם גרועים – עדיף לדעת רובם שלא להינשא כלל.

* במחקר שארך חמש שנים וכלל יותר מאלף נשים דיווחו 84% מהנשים כי הסיבה העיקרית והנפוצה ביותר לכך שהן עושות סקס היא רצונן לתחזק ולשמר את היחסים שלהן. 10% מהנשים הודו שעשו סקס לפחות פעם בחיים מסיבות כלכליות ו-31% אמרו שהן עשו סקס עם גבר שאינן אוהבות רק כדי לעורר את קנאתו של גבר שהן אוהבות. עוד נתון מפתיע הוא יצר הנקמה של הנשים, שהוביל 51% מהן לקיים סקס, בעיקר כדי לנקום על בגידה של בן הזוג.

* אחד הדברים שהכי מעצבנים נשים ישראליות זה בן זוג עייף, משועמם ואדיש – כזה שלא מדבר, לא מגיב, מסתובב בבית במבט בוהה ולא מתייחס לבת זוגו, משתרע על הספה, נמלט לאינטרנט ולטלוויזיה, עסוק מדי בענייניו ופחות מדי בהן.

* אחד הדברים שהכי מעצבנים גברים ישראלים זה אישה קוטרית, מנג'סת, טוחנת וחופרת, שמתעצבנת מכל דבר, מתמרמרת ומעכירה אווירה, מקנאה, מגבילה ולוקחת להם את החופש.

* כשאישה מביעה סלידה ובוז ארבע פעמים ומעלה במהלך שיחה בת רבע שעה, סביר להניח שבני הזוג ייפרדו בתוך ארבע שנים.

מעניין וחשוב - לקרוא תמיד אפשר ואם קיים בכל הספר ולו דבר אחד שלקחתן/ם לעצמכן/ם - אשרי וטוב לכן/ם.נוצר: 1/20/2011 11:18:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים