הריון ולידה - יוגה להיריון והכנה ללידה בשיטת התחנות אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/05/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > הריון ולידה > יוגה להיריון והכנה ללידה בשיטת התחנות
  כתבות אחרונות
הכל אודות לידה בליווי דולה הכל אודות לידה בליווי דולה

ניקה משיקה בישראל את Carriwell - ניקה משיקה בישראל את Carriwell -

תמיד מחובקים... בחסות המנשאים תמיד מחובקים... בחסות המנשאים

כל מה שלא ידעת על השפעות הביוץ

מיבאל'ה, מרכז להורים וילדים הראשון מסוגו בישראל מיבאל'ה, מרכז להורים וילדים הראשון מסוגו בישראל

שמירה על בריאות הרגלים בתקופת ההיריון שמירה על בריאות הרגלים בתקופת ההיריון

"רק מילה טובה"....

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

יוגה להיריון והכנה ללידה בשיטת התחנות

מאת: נועה דרורי-אורלי
יוגה להיריון והכנה ללידה בשיטת התחנות

חדשי ההיריון הם הזדמנות מצוינת עבורנו להתחבר לגוף, להקשיב לשינויים שהוא עובר ולהעניק לו את הרגיעה והיכולות הנדרשות לקראת הלידה.תרגול יוגה להריון והכנה ללידה בשיטת התחנות, מעניקים לאימהות (ולאבות) שבדרך ארגז כלים שימושי ומעשי לשעות הצירים, המבוסס על טכניקות נשימה ותנוחות מעולם היוגה.

אימון היוגה פותח את האגן ומחזק את שרירי רצפת האגן, משפר את זרימת הדם לרגליים, מחזק ומשחרר נוקשות מהגב ומקצר את זמן ההחלמה לאחר הלידה. דרך היוגה היולדת לומדת להקשיב לצרכי הגוף המשתנים, לסייע לו להתאים את עצמו לשלבים השונים של התפתחות העובר ולעשות שימוש בנשימה להרגעה ולהקלה על הצירים.

בנוסף, מעמיק התרגול את החיבור הפיזי והרגשי בין האם לעובר, מסייע בחיזוק הגוף והתמודדות עם השינויים המשמעותיים החלים בו במהלך ההיריון. שיטת התחנות מעניקה ליולדת כלים מעשיים ופשוטים ליישום, ללידה מוצלחת ומעצימה. השיטה מבוססת על רעיון הלידה הפעילה, לפיו היולדת מתנועעת בזמן הציר, מקשיבה למה שהגוף שלה משדר ומבקש ובכך עוזרת באופן פעיל לעובר שלה להיוולד. השיטה מאפשרת לנועה לתמוך באימהות שבדרך במהלך ההיריון ולצייד אותן בטכניקות מקלות עד לרגע השיא של מסע זה – הלידה.

עבורי היוגה היא חלק בלתי נפרד מחיי: אני מתרגלת כבר מעל ל-20 שנה. את תחילת הדרך בתחום עשיתי עוד לפני ההיריון הראשון שלי ובאופן טבעי, בתהליך הלידה עשיתי שימוש בטכניקות שרכשתי וגיליתי שיש להן השפעה משמעותית מאוד על מהלך הלידה.

לאורך שנות עבודתי בהוראת יוגה, ליוויתי לא פעם נשים אחרי לידה בסיוע להסתגלות הגוף והרגש לתמורות הגדולות העוברות עליהן וכתוצאה מכך הרחבתי את ההדרכות המוצעות גם לתרגול ייחודי לנשים בהיריון והכנה ללידה עבור נשים או זוגות המבקשים להסתייע בטכניקות מעולם היוגה להקלה על תהליך הלידה.

שיטת התרגול מותאמת במיוחד לגוף האישה ההרה ולשינויים החלים בו לאורך התקופה. אני מלווה את ההורים הטריים עד ללידה ולאחריה בתרגול לחיזוק הגוף, שיפור שיווי המשקל והקלה על התנודות הרגשיות, המאפיינות את תקופת ההיריון. אפשרות נוספת היא ריענון של החומר לקראת לידה שניה.

בנוסף אני שמחה גם להעניק להורים טיפים מניסיוני העשיר כמחנכת בגיל הרך, לתקופה שאחרי הלידה, ומסייעת להסתגל לתמורות ולשינויים החלים במשפחה המתרחבת.

 

*** הכותבת הינה בעלת הכשרה כמורה בכירה ליוגה מטעם פסי פייג ועוסקת בהוראת יוגה לכל הרמות ולכל הגילאים וכן תרגול עבור נשים בהיריון וקורסי הכנה ללידה המועברים באופן פרטני או קבוצתי בסטודיו רחב ידיים השוכן בלב קיבוץ שער העמקים.

(* צילום: אילוסטרציה)נוצר: 9/8/2014 12:36:00 AM
עודכן: 8/9/2014 12:41:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים