פעילויות לילדים - ספר חדש ונפלא להורים (ואחכ לילדים) חגיגות ועוד אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > פעילויות לילדים > ספר חדש ונפלא להורים (ואח"כ לילדים) "חגיגות ועוד"
  כתבות אחרונות
ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים ! ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים !

פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות

מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה"מ פסח

"מיני ישראל" בהפנינג תחפושות לפורים

"קרקס בראבו" הינו קרקס בינלאומי

קטן-טון באקדמיה קטן-טון באקדמיה

פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

ספר חדש ונפלא להורים (ואח"כ לילדים) "חגיגות ועוד"

מאת: איריס לקנר
ספר חדש ונפלא להורים (ואח

הפעלות קיץ, מסיבות, ימי הולדת ומפגשי חברה לילדים, במחיר מוזל, כאשר כל רכישה היא תרומה לקהילה."קרן אהבה" למען ילדי בית איזי שפירא -  עמותה לטיפול בילדים ומבוגרים עם צרכים מיוחדים, מציעה לכבוד חופשת הקיץ את הספר, "חגיגות ועוד" הכולל הפעלות קיץ, מסיבות, ימי הולדת  ומפגשי חברה לילדים במחיר מוזל של 60 ₪ במקום 145 ₪.
כל ההכנסות תרומה לקהילה.

"חגיגות ועוד" בהוצאת "רימון" נכתב על ידי תמי לוקסנבורג – מחנכת ומורה למדעים ויישומי מחשב עם ותק של 13 שנה ועינת ניצן-קנולר – קלינאית תקשורת עם וותק של 20 שנה במקצוע.

מטרתו העיקרית של הספר היא להרחיב את מקומו של הדמיון, המשחק "בכאילו", באמצעות פעילויות שבה הילדים חשים ביטחון חווים הנאה, הצלחה, מסוגלות ושותפות עם החברים והמבוגרים.

הספר מכיל עשרה פרקים, עשר חגיגות. את הפעילות מלווה סיפור מסגרת פשוט, פגישות עם דמויות, ומשחקי תפקידים קטנים. כל אלה הם הכלים המעשירים את החוויה ותורמים ליצירת האווירה הייחודית שמאפיינת את הפעילות.

ספר ייעודי לחופשת הקיץ ובכלל!

 10 טיפים מהספר להפעלה מוצלחת ומהנה:

 1. אחידות גיל, חיונית - לבני הגיל הצעיר, מומלץ ליצור הפעלות פשוטות ובטווחי זמן קצרים. מומלץ להכין משימות נוספות על המתוכננות, כגיבוי. לבוגרים בחבורה, ניתן ליצור משימות מורכבות וארוכות יותר, יחסית. ניתן לשוחח עם הילד המארח ולהתאים את הפעילויות לטעמו.

2. מספר המוזמנים לפעילות בעל השפעה מכרעת, על סוג הפעילות - אנא וודאו הגעה ואפילו בקשו אישור הזמנה, בכדי להיערך מראש. כאשר מספר המוזמנים גדול (20-30 ילד)  מומלץ ליצור מספר פעילויות במקביל (כתחנות עבודה) תוך חלוקה לקבוצות קטנות – כך תתאפשר שליטה וניהול קל יותר.
כאשר ישנה קבוצה מצומצמת (4-7 ילד) ניתן להשקיע בפעילויות מורכבות ויקרות יותר הדורשות הנחיה והדגמה מרוכזת.

3. בנים – או בנות? ישנן פעילויות האופיניות לכל אחד מהמינים. משחקי חברה או פעילות "בעולם הדימיון" יתרון – מאחר וכל אחד/אחת יוכלו למצא את מקומם הטבעי.

4. מקום הפעילות – להבחר בקפידה, כך שיתאים לסוג הפעילות, קבוצת הגיל (לדוג להמנע מהפעלת פעוטות בגינה לצד כביש סואן). נדרשים  תנאים בסיסיים להפעלת הילדים - כשירותים, מים זורמים, צל וכד. ניתן לקיים פעילויות בתוך הבית, מעל ליריעת ניילון גדולה. מומלץ לבקש מהמוזמנים לפעילות להגיע בלבוש הולם – נח ללכלוך.

5. כיצד ניתן לחסוך? חפצים רבים ואביזרי מיחזור ניתן לאגור וללקט. מומלץ להתחיל באיסוף מראש. ישנם חומרים זמינים בעלות שאינה גבוהה בניתנים לרכישה בחנויות חומרי בניין – זולות הרבה יותר מחנויות הפנאי. חשוב – שמרו חומרים בסוף הפעילות, אל תזרקו הכל לפח..בעוד שבוע, שבועיים יתכן ותרצו למחזר אותם לפעילות נוספת.

6. שומרים על קור רוחבאמצעות בחינת הציוד והעזרים לפעילות – מראש. לפני הפעילות אנא פנו מהשטח כל חפץ יקר ערך או שיש בו סיכון לפציעה.

7. זהירות וביטחון בכל הקשור בילדים – חובה! על מבוגר אחראי להיות נוכח בבית – או משגיח בכל תחנת פעלות. במידה ויש פעילויות מורכבות – כבישול, טיפוס וכד...יש להבהיר לילדים את כללי "עשה ואל תעשה" וחוקי המקום.

8. המפעילים – משפחה, חברים, שכנים, אחים – הכל מכל! כל עוד מתואמים ומנוסים בפעילות עם ילדים.

9. פינת הפסיכולוג – תנו לילדכם או למארח חיזוקים חיוביים , תפקידים פעילים ועליזים, חזקו את הביישנים והמסויגים, הכינו מספר פרסים גדול ממספר המשתתפים, מחיאות כפיים, עידוד וחיוך, תמיד יועילו.

10. מתי לחזור לקחת? אנא הבהירו את שעת הסיום. בזמן אמת יש לשים לב האם הפעילות חביבה על הילדים או אחרת. מומלץ לקצר ולוותר על פעילות לא אהודה ולעבור לאחרת. העיקרון הינו הנאת הילדים. בשל כך מומלץ להכין מספר הפעלות כגיבוי.נוצר: 7/12/2012 12:04:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים