פעילויות לילדים - הפסטיבל הבינלאומי ה-21 לתיאטרון בובות בירושלים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/06/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > פעילויות לילדים > הפסטיבל הבינלאומי ה-21 לתיאטרון בובות בירושלים
  כתבות אחרונות
ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים ! ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים !

פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות

מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה"מ פסח

"מיני ישראל" בהפנינג תחפושות לפורים

"קרקס בראבו" הינו קרקס בינלאומי

קטן-טון באקדמיה קטן-טון באקדמיה

פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

הפסטיבל הבינלאומי ה-21 לתיאטרון בובות בירושלים

מאת: שוש להב
הפסטיבל הבינלאומי ה-21 לתיאטרון בובות בירושלים

תיאטרון הקרון חוגג 31 שנה להיווסדו ומפיק את הפסטיבל הגדול בישראל לתיאטרון בובות, שיתקיים ב- 5 עד 10 באוגוסט. 6 ימים של חוויה תיאטרלית חגיגית לילדים ולמבוגרים.פסטיבל הבובות הגדול ביותר שנעשה עד כה בישראל, יוצא לדרך!
הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות בירושלים, של תיאטרון הקרון, פותח את שעריו זו השנה ה-21, עם תשעה מופעי בכורה, עשרות בובנאים מובילים מהארץ והעולם וחגיגה אמנותית יוצאת דופן, שתתקיים בין ה 5 - 10 באוגוסט בתיאטרון הקרון בירושלים ובמוקדי תרבות נוספים ברחבי העיר.

בפסטיבל יוצג מספר חסר תקדים של כ- 100 מופעים במהלך ימי הפסטיבל ויציעו חוויה תיאטרלית מיוחדת במינה למבוגרים וילדים. הפסטיבל ישלב את מיטב האמנים והבובנאים מרחבי העולם, אשר יציגו בהופעותיהם את החידושים והמגמות החדשניות ביותר בתחום הבובנאות.

פסטיבל תיאטרון הבובות ישלב הצגות ממיטב היצירה הישראלית בתחום תיאטרון הבובות ותיאטרון החפצים והדימויים, מופעים בינלאומיים של תיאטרון חזותי ותיאטרון בובות עכשווי. כמו כן, במסגרת הפסטיבל ייערכו אירועים מיוחדים, הפתוחים לציבור הרחב ובכורות של אמנים וותיקים וצעירים מרחבי הארץ. כבכל שנה, הפסטיבל נותן במה ייחודית להעלאת יצירות הפונות לקהל הנוער, לפעוטות, ולמבוגרים כאחד.

פסטיבל תיאטרון הבובות ישלב השנה מופעים הקשורים לעולם "הספר כבמה", ובאולם תיאטרון הקרון יועלו בכורות המתבססות על ספרים כדוגמת "חכמים בלילה" (המבוסס על "חכמי חלם"), "גוליבר", "בגדי המלך החדשים" ועוד, בהשתתפות קבוצת התיאטרון של רות קנר, Theatre L'Articule משוויץ ועוד.

בהתאם למגמה העולמית, הושם השנה דגש מיוחד על מופעים לפעוטות (גילאי שנתיים שלוש). מופעי תיאטרון הבובות בעולם ובפסטיבל תיאטרון הבובות בירושלים, מעניקים לפעוטות חוויה חושית כוללת המאפשרת להם לחוש, לשמוע ולחוות מקרוב את הבובות והסיפור. הפסטיבל יכלול עשרות הצגות ממיטב היצירה האירופאית והישראלית המיועדות לגילאים הללו.

מופעי הפסטיבל יתקיימו במתחמים השונים בירושלים: בשלושת האולמות בתיאטרון החאן, בתיאטרון הקרון, בבית מזי"א - בית לאומנים יוצרים, מרכז ז'ראר בכר- אולם ליאו מודל ובאמפיתיאטרון שבגן הפעמון. כמו כן, ייערכו מופעי חוצות במסגרת פסטיבל "חוצות היוצר" ופסטיבל "באלבסטה" בשוק מחנה יהודה.

דור ההמשך של תיאטרון הקרון, "החממה", פועל להידוק הקשר עם הסביבה בה הוא פועל, ומעלה הופעות בשכונת נחלאות במסגרת פרויקט "עבודות שכונה".

פרויקט עבודות שכונה עולה זו השנה התשיעית ברציפות, במטרה להדק את הקשר בין התיאטרון לקהילה שבתוכה הוא פועל. במסגרת הפרויקט יציגו בוגרי חממה 1 של תיאטרון הקרון את המופע "דרקון חייט ושתי צמות" בשכונת נחלאות, ויחשפו את קהל הצופים ותושבי השכונה לעשייה ייחודית רעננה ומפתיעה.

מדי ערב בכל ימות הפסטיבל, יועלו בחצר "תיאטרון החאן" מופעים ללא תשלום, שישלבו יצירות צעירות ומקוריות. הצגות ומופעי הפסטיבל ישולבו גם באירועי החוצות המתקיימים בירושלים במהלך ימי הפסטיבל, וביניהם "באלבסטה" ו"חוצות היוצר".

לדברי דליה יפה מעיין, מנכ"ל תיאטרון הקרון והמנהלת האמנותית של הפסטיבל: "הפקת פסטיבל בינלאומי ממלאת שתי מטרות עיקריות של תיאטרון הקרון כתיאטרון יוצר. האחת, הענקת הנאה והשראה תרבותית לקהל הרחב והשנייה, פיתוח וקידום מדיום תיאטרון הבובות, על-ידי העשרת עולמם האמנותי של היוצרים הישראליים, תוך קיום דיאלוג עם יוצרים ממדינות שונות בעולם.. כמדי שנה אנו פותחים את שערי הפסטיבל גם לקהל הרחב ומציגים מופעים במסגרת פסטיבלי החוצות והערבים הפתוחים. אנו מזמינים את כולם להגיע וליהנות מעושר תרבותי רב".

תיאטרון הקרון נוסד בירושלים ב-1981 כשיתוף-פעולה של ארבעה אמנים, בובנאים עצמאיים: מייקל שוסטר, עלינא אשבל, הדס עפרת ומריו קוטליאר ז"ל. את דרכו הוא התחיל בקרון רכבת שהובא לגן הפעמון בירושלים, וברבות השנים צמח להיות קטר, הכוח היצירתי ובעל ההשראה העיקרי בכל הקשור בתיאטרון הבובות בישראל. הפסטיבל ייסד את מורשת תיאטרון הבובות בירושלים אותו הוא מפיק מדי שנה.

מכירת כרטיסים: "בימות", טל': 02-6237000, 6226* ובימי הפסטיבל גם בטל': 02-6730233 ובקופת החאן.
מודיעין הפסטיבל: טל': 02-5618514 שלוחה 7

(* תמונות : דאפי ספונר, יח"צ)הפסטיבל הבינלאומי ה-21 לתיאטרון בובות בירושלים
הפסטיבל הבינלאומי ה-21 לתיאטרון בובות בירושלים
נוצר: 7/31/2012 6:37:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים