פעילויות לילדים - טו בשבט הגיע ועם גננצ'יק כדאי להפתיע אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > פעילויות לילדים > ט"ו בשבט הגיע ועם גננצ'יק כדאי להפתיע
  כתבות אחרונות
ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים ! ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים !

פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות

מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה"מ פסח

"מיני ישראל" בהפנינג תחפושות לפורים

"קרקס בראבו" הינו קרקס בינלאומי

קטן-טון באקדמיה קטן-טון באקדמיה

פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

ט"ו בשבט הגיע ועם גננצ'יק כדאי להפתיע

מאת: נאוה וינגרטן
ט

ערכת גינון לילדים, המספקת צורך פיזי ומנטאלי לצד הקניית ידע וערכים, בצורה פשוטה, תמימה וחווייתית, לילדים ולמבוגרים.ט"ו בשבט המתקרב הביא אותי להכרות עם המיזם הישראלי: חברת גננצ'יק. החברה משווקת מארז ובו חוברת מדהימה, המסבירה בפירוט לילדים בשפה המובנת להם, איך יוכלו לגדל צמח משלהם.

במארז שתי אדניות, תערובת אדמה, שקיות זרעונים ופקק משפך. בחוברת המצורפת, פירוט הכלים והסבר לפעולות שיש לעשות, כדי להבטיח שהזרעים שזרעו יתפתחו. כדברי היזמים: " נסביר כיצד בצמח לטפל.. יד ביד נלווה אתכם בתהליך התפתחותו מרגע השתילה ועד בגרותו. יומיום נדאג לו לכל הצרכים.. כך תהפכו לגננים מוכשרים כי הבאתם לעולם חיים חדשים".

ואכן, בספר ההדרכה פרקים המסבירים מה צריך כדי לגדל צמח, איך מטפלים בזרע, איך צמח נולד, הפרח, איך צמח מטפס, הפרי ועוד הפעלות שונות ומעקבים על השלבים השונים.

אריזת המוצר הופכת בעזרת קווי חיתוך לשתי אדניות, כפי שמודפס עליהן: "פעם היית קופסא והיום אני אדנית מדליקה". הן מאוירות ומודפסות עליהן הוראות להכנת האדנית ולשתילה.

ישבתי עם 4 ילדים בגילאים שנתיים וחצי עד שמונה, וההצלחה הייתה עצומה. הילדים התרגשו מכך שהם זורעים זרעים. "קטנים כאלה, מה באמת יצאו להם פרחים? כמו תינוקות?", הם הרבו בשאלות שבזכות החוברת גם יכולתי לענות עליהן. פקק ההשקיה הוא רעיון פשוט נפלא. הוא מתלבש על כל בקבוק והכי חשוב, ההשקיה באמצעותו לא תגרום להצפה והטבעת הזרעים..

הילדים מקפידים לעקוב מדי יום, כל אחד בביתו, להשקות ולבדוק אם "יצא משהו"? בימי ההמתנה חזרו הילדים שוב ושוב לחוברת, לנסות להבין אם פעלו עד כה כשורה והאם יש לעשות דבר מה נוסף. אצל שניים הופיעו הניצנים אחרי ארבעה ימים, ואצל האחרים אחרי חמישה ושישה.

קשה לתאר את ההתרגשות של הקטנים, ואת שיחות הטלפון שבאו לבשר על ה"לידה" המוצלחת. גם אחרי הופעת העלעלים המשיכו הילדים, במיוחד הגדולים שביניהם, להשתמש בחוברת ההדרכה, שהיא ספר פעילות לכל דבר, למלא את טבלאות המעקב ולהתכונן לשלב הבא. מדהים היה לגלות את חוש האחריות אצל הילדים בגילאים השונים, לזרעים שזרעו, והמשך הטיפול בהם.

גננצ'יק, הינה חברה שקמה במטרה ליצור שינוי חברתי-אקולוגי. השינוי לדעת היזמים עינת מלצר וגיא טבק, צריך לצמוח דרך הילדים, דור העתיד שלנו. לכן יצרו את הערכה כחינוך אקולוגי לדור הטכנולוגי. מוצרי החברה הינם תוצרת כחול לבן, תוך דגש על מעורבות חברתית, המשלבת אנשים בעלי מוגבלויות בתהליך הייצור.

גננצ'יק ממשיכה להוביל את המהפכה האקולוגית והפעם, ערכות גם למבוגרים. ערכת המבוגרים כוללת אף היא 2 אדניות,2 סוגי זרעי פרחים ותבלינים, פקק משפך וחוברת הוראות והסברים.

מחיר לצרכן 49.90 ש"ח.
להשיג באתר החברה, ברשתות כסטימצקי וביג טויס, ובחנויות המובחרות.

(*צילום: יח"צ)ט
ט
נוצר: 1/23/2013 9:48:00 AM
עודכן: 1/23/2013 9:53:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים