פעילויות לילדים - הפנינג ציונות בהר הרצל, בחוהמ פסח אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > פעילויות לילדים > הפנינג ציונות בהר הרצל, בחוה"מ פסח
  כתבות אחרונות
ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים ! ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים !

פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות

מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה"מ פסח

"מיני ישראל" בהפנינג תחפושות לפורים

"קרקס בראבו" הינו קרקס בינלאומי

קטן-טון באקדמיה קטן-טון באקדמיה

פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

הפנינג ציונות בהר הרצל, בחוה"מ פסח

מאת: שוש להב
הפנינג ציונות בהר הרצל, בחוה

הר הרצל קם לתחייה.. חוויה נפלאה לכל המשפחה, פעילויות מקוריות למגוון גילאים בניחוח היסטורי. ביקור במוזיאון הרצל, מיצג אורקולי מרתק, סיור מומחז, התנסות ייחודית בקיר האינטראקטיבי הציוני הראשון. 27 - 29 במרץ חוה"מ פסח. אם תרצו אין זו אגדה!כשמזכירים את הרצל, מיד קופצת הדמות מהמרפסת, זו עם הזקן והאמירה המצוטטת: "אם תרצו אין זו אגדה". אבל הרצל נולד ללא זקן (באמת, יש צילום כזה..), היה עיתונאי שסיקר את משפט דרייפוס, ציוני שחזה את מדינת היהודים (אפילו אוגנדה הייתה פיתרון מציל חיים) וקברו נמצא בהר הרצל. ויש מוזיאון מפעים לזכר פועלו בהר הרצל. באמת שאסור להחמיץ!

במהלך חוה"מ פסח, 27 - 29 במרץ, מוזמן הציבור הרחב להשתתף בחוויה ייחודית ולזכות להעשרה חינוכית, תוך כדי בילוי מהנה במרכז הרצל. משפחות עם ילדים, בני נוער ואנשי חינוך, חיילים, סטודנטים, גמלאים, עולים חדשים ותיירים - כולם מוזמנים ליהנות מפעילויות מגוונות, המתאימות למגוון רחב של גילאים.

להכיר את מורשתו של הרצל, להיפגש עם המנהיגים שהשפיעו על ההיסטוריה של המדינה, לאייר בקומיקס את גדולי האומה, לשחק את "מחפשים את ההיסטוריה" ועוד פעילויות מהנות ומיוחדות.

* ביקור במוזיאון הרצל וכניסה למיצג:
המוזיאון חוויתי ומעשיר הכולל סרטונים, מולטימדיה ועוד. המוזיאון מחולק לארבעה חללים המתארים את התמורות שחלו בדרכו של חוזה המדינה, החל מנעוריו המוקדמים כאירופאי בורגני הנאמן למורשת האוסטרו-הונגרית ולתרבות הוינאית של המאה ה –19 ועד להיותו מדינאי מתוחכם, הפועל ומסור כל כולו להגשמת החזון ולהקמת מדינה יהודית עצמאית באדמת ארץ-ישראל. הסיור אורך כ- שעה בהזמנה ותיאום מראש בלבד (מתאים לגילאי 6 ומעלה).

* "הצגה מסיירת " – סיור מומחז לכל בני המשפחה:
המפגיש בצורה הומוריסטית אך מדויקת את המבקרים עם מנהיגים ולוחמים הקבורים בהר הרצל. דוד וולפסון, הוגה רעיון דגל המדינה, גולדה מאיר, ראש הממשלה הרביעית של מדינת ישראל, זאב ז'בוטינסקי וחברי מחתרת ניל"י. הדמויות מגולמות ע"י שחקנים מקצועיים, הסיור בעל ערך חינוכי ציוני, אורך כשעה וחצי, מהווה אתגר ועניין רב לילדים החל מגיל 10 ומעלה .

* פעילות בקיר האינטראקטיבי הציוני:
הקיר האינטראקטיבי הציוני הינו מיזם ייחודי, המעניק למבקרים בו אפשרות לחוות את הציונות באמצעים הטכנולוגיים העדכניים ביותר. בין הפעילויות הייחודיות: הכנת סטיקרים, חולצות וכרזות , עיצוב "העיתון של מחר" השתתפות בסקר חי ועוד. מתאים לגילאי 10 עד 99

* "הרצל בדרכים":
הצגה בהשתתפות הקהל, המספרת את סיפורו של הרצל באמצעות מסעותיו ועלילותיו בדרכו לתנועה הציונית. ההצגה אורכת כ- 40 דקות, מתאימה לגילאי 6 עד 10.

* חדר יצירה ציונית:
הילדים יתנסו בהכנת יצירות אומנות במוטיבים ציונים, הפעילות נעשית במתחם פתוח ומיועדת לגילאי 3 עד 12.

* "מחפשים את ההיסטוריה":
משחק אתגרי לכל המשפחה, כתבי חידה, משימות ועבודת צוות במטרה ללמוד, לגלות ולהכיר את מסתרי ההר האגדות והמנהיגים, המשחק בעל ערך חינוכי ציוני, אורך בין שעה וחצי לשלוש, מהווה אתגר ועניין רב לילדים החל מגיל 8. ניתן לרכוש את חוברת המשחק בעלות של 20 שקלים.

מוזיאון הרצל המחודש הינו מרכז חינוכי ייחודי, המעניק מפגש חווייתי עם התנועה הציונית ומייסדה, בנימין זאב (תיאודור) הרצל. המוזיאון מעוצב ברוח צעירה ומודרנית, המספרת בשפה עדכנית ורעננה על דמותו של הרצל כאדם וכמנהיג, תוך שימוש באמצעים אורקוליים מרהיבים.

הרחבה באתר: www.herzl.org.il
בטל': 02-6321515
כתובת: מרכז הרצל החדש, בכניסה להר הרצל, שד' הרצל ירושלים.
תחנת הר הרצל - רכבת קלה

(*צילומים: באדיבות אתר מוזיאון הרצל)הפנינג ציונות בהר הרצל, בחוה
הפנינג ציונות בהר הרצל, בחוה
הפנינג ציונות בהר הרצל, בחוה
הפנינג ציונות בהר הרצל, בחוה
נוצר: 3/24/2013 8:26:00 AM
עודכן: 3/24/2013 8:33:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים