פעילויות לילדים - התשמע קולי - הצגת הילדים הזוכה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 17/04/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > פעילויות לילדים > "התשמע קולי" - הצגת הילדים הזוכה
  כתבות אחרונות
ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים ! ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים !

פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות

מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה"מ פסח

"מיני ישראל" בהפנינג תחפושות לפורים

"קרקס בראבו" הינו קרקס בינלאומי

קטן-טון באקדמיה קטן-טון באקדמיה

פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"התשמע קולי" - הצגת הילדים הזוכה

מאת: שוש להב

בתחרות שנערכה בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-23 להצגות ילדים, בתיאטרון חיפה, השתתפו שש הצגות מקוריות בבכורה עולמית. במקום הראשון זכתה ההצגה "התשמע קולי", כולל למחזאי ולשחקנית הראשית.אני לא מתביישת לספר שהזלתי דמעות התרגשות, מתחילת ההצגה ועד סיומה. מהיופי, מהעוצמה, מהעצב, מהאופטימיות. "התשמע קולי" היא הצגה מומלצת בכל לב לילדים והוריהם. והרבה לב.

בתחרות שנערכה בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-23 להצגות ילדים בתיאטרון חיפה, השתתפו שש הצגות מקוריות בבכורה עולמית, ובמקום הראשון זכתה ההצגה "התשמע קולי", מאת גדי צדקה ובבימויו, המשלבת שחקנים חרשים-אילמים עם שחקנים רגילים ובהם: שובל בן זאב, עידית טפרסון, רינת מטטטוב, מור ענטר ויונתן שוורצברג.

כל מרכיבי ההצגה "התשמע קולי" יוצרים מארג חווייתי, הגורם להזדהות רגשית עם הגיבורה, הנאבקת כנגד כל הסיכויים על מקומה בחברה ובעולם. הנערה חולמת ללמוד בבית-ספר רגיל לאמנויות, כשכולם סביבה לוחצים על בית-ספר משולב שבו כיתה "מיוחדת" לחרשים-אילמים. היא מתעקשת על דרכה. האם תישבר או תצליח? הצגה מרגשת וסוחפת, המשאירה את הקהל .....גם אחרי שהאורות כבים - עם הרבה מאד חומר למחשבה.

חבר השופטים כלל את: יו"ר חבר השופטים הסופר וחוקר ספרות ילדים - יהודה אטלס, השחקן והבמאי - נורמן עיסא, המחזאי - רוני סיני, מעצבת התפאורה והתלבושות - ענת מסנר ומנהלת תוכן ומכירות של תיאטרון ירושלים - ענבה רייזמן-לוי.

פרס למחזאי הוענק לגדי צדקה על כתיבת המחזה "התשמע קולי". הפרס מוענק לגדי על כתיבת מחזה רגיש ומשכנע, הפותח בפני הצופה צוהר אל עולם שאינו מכיר, על בניית דיאלוגים חדים ועל יצירת מבנה עלילתי בנוי היטב.

פרס השחקנית הוענק לרינת מטטוב, על משחקה בהצגה "התשמע קולי". הפרס הוענק לרינת על משחק רגיש ומרגש, הכובש את לב הצופים מהרגע הראשון. רינת בנתה דמות שלמה ומשכנעת, שהצליחה לסחוף את הצופים לעולם הדממה ולעורר אמפטיה לאורך כל ההצגה. וכן, גם הרבה דמעות של התרגשות והזדהות.

וזוכים נוספים בפסטיבל: פרס הבימוי הוענק לירדן בר-כוכבא הלפרין על בימוי ההצגה "אולי פיל". הפרס מוענק לירדן על יצירת עולם מקורי, מלא דמיון, צבע ושמחת חיים. על שילוב מדויק של ויזואליה ומוסיקה ועל הדרכה מעולה של שחקנים.

פרס השחקן הוענק ליולי סקר, על משחקו בהצגה "קיסר השכונה". הפרס מוענק ליולי על משחקו המרגש והמשכנע כילד יתום ודחוי ע"י ילדי השכונה. יולי בנה דמות אמינה, העוברת לאורך ההצגה תהליך של תובנה והתבגרות.

פרס עיצוב תפאורה הוענק לאורית ליבוביץ'-נוביץ', לרויטל גריך ולדניאלה מור, על עיצוב התפאורה, הבובות והאביזרים להצגה "תופר החלומות". בהצגה שכולה עיצוב בובות, אביזרים וחלל, שתנועת החפצים בה בלתי פוסקת, היוצרות והמבצעות בוראות עולם שכולו קסם, דמיון ורוך, שחובר לכדי חוויה חושית, עמוקה ואינטימית.

פרס לעיצוב תלבושות הוענק לשירה וייז, על עיצוב התלבושות להצגה "אולי פיל". הפרס הוענק לשירה על עיצוב תלבושות ססגוניות בעלות דמיון ומקוריות רבה, שתרמו רבות ליופייה ולייחודה של ההצגה.

פרס לעיצוב התאורה הוענק לחני ורדי על עיצוב התאורה להצגה "יש דרקון בירקון".

הפרס הוענק לחני על היכולת לשלב וידאו ארט עם תמונות בימתיות בעלות עומק ורגישות, ולאחד את כל המרכיבים הויזואליים ליצירה הרמונית.

פרס למלחינה הוענק לשוש רייזמן על הלחנת המוסיקה להצגה "יש דרקון בירקון". הפרס הוענק לשוש על האומץ לכתוב יצירה מוסיקלית, מאתגרת ברמה קלאסית, שמקיפה את כל השחקנים ומתפרשת על פני ההצגה כולה, ויוצרת מיני אופרה לילדים.

ציון לשבח הוענק לליאור מיכאלי על תפקיד החתול, בהצגה "נונה קוראת מחשבות". הציון הוענק לליאור על משחק רגיש ויצירתי, שגרם עונג והנאה והפיק צחוקים בריאים מצופים צעירים ובוגרים גם יחד.

ציון לשבח הוענק לדידי שחר, על הלחנת המוסיקה להצגה "אולי פיל". הציון הוענק לדידי על יצירת מוסיקה כובשת אוזן, קליטה, מהנה וקצבית, שבאמצעות נגנים חיים, הוסיפה תנופה וצבע להצגה.

אות הוקרה הוענק לרוברט הניג על משחקו בהצגה "קיסר השכונה". האות הוענק לשחקן הותיק והמוערך, רוברט הניג, על הופעתו הרגישה כנגן הסקסופון, שבמקום לנגן, שר את המנגינה.

השנה הוענקו פרסים גם למופעי תיאטרון הרחוב באוויר הפתוח. הזוכה בקטגורית חביב הקהל במופע תיאטרון רחוב באוויר הפתוח מחו''ל, הוא דניאל זעפרני מצרפת, על המופע "זמנים של שקט". הזוכה בקטגורית חביבת הקהל במופע תיאטרון רחוב באוויר הפתוח מישראל, היא נורית יחיאלי, על מופע הבכורה שלה - "סופר סבתא".

אות הוקרה הוענק לאדם יקר, חלוץ ופורץ דרך בתחום תיאטרון הרחוב בישראל. אברהם דנא, שהמופע החדש שלו עם דניאל ויאו, "להצית את הדמיון", התארח במסגרת תיאטרון הרחוב בפסטיבל זה.

הפרס הכספי להצגה הזוכה 20,000 ₪, הוענק ע"י קרן תרבות חיפה. הפרס הכספי לכל קטגוריה במסגרת הצגות התחרות הוא 2000 ₪. הפרס הכספי לזוכים במסגרת תיאטרון הרחוב באוויר הפתוח הוא 1500 ₪ - המוענקים על ידי תיאטרון חיפה.

תיאטרון חיפה מקיים זו השנה ה-23 את פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים, הנחשב לפסטיבל הצגות הילדים המרכזי והחשוב ביותר בארץ. שלושת ימי הפסטיבל התקיימו בחוה"מ פסח (27 – 29 במרץ) וביקרו בו כ-60,000 מבקרים.

בפסטיבל הועלו כ-200 מופעים מהארץ ומחו"ל.

תיאטרון חיפה, רח' פבזנר 50, חיפה, טל': 04-8600500

(* צילומים : כפיר בולטון)

נוצר: 3/29/2013 7:18:00 PM
עודכן: 3/29/2013 7:20:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים