פעילויות לילדים - המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי, מציע שלל פעילויות אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 20/04/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > פעילויות לילדים > המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי, מציע שלל פעילויות
  כתבות אחרונות
ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים ! ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים !

פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות

מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה"מ פסח

"מיני ישראל" בהפנינג תחפושות לפורים

"קרקס בראבו" הינו קרקס בינלאומי

קטן-טון באקדמיה קטן-טון באקדמיה

פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי, מציע שלל פעילויות

מאת: שוש להב
המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי, מציע שלל פעילויות

במסגרת פסטיבל "חורף של ציפורים" ולחופשת החנוכה: 3 תערוכות צילום טבע, סדנת צילום זריחה באגמון החולה, עיצוב הצילום והדפסתו, שיח גלריה עם אייל ברטוב ועוד..המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי, מזמין בחודשי נובמבר-דצמבר 2013, ל"חורף של ציפורים", עם שלל פעילויות תרבות וטבע, ביניהם תתקיים פעילות מיוחדת לחובבי צילום: סדנת צילום זריחה באגמון החולה, פעילות מונחית לעיצוב הצילום והדפסה במוזיאון לצילום, 3 תערוכות צילומי טבע, שיח גלריה, וכמובן פעילויות לחופשת החנוכה.

כ-500 מיליון עופות נודדים מגיעים מידי שנה לישראל ולעמק החולה. נתון המוכיח, כי ישראל הינה ציר מרכזי במסלול נדידת העופות. עונת הנדידה שהחלה בסתיו ותימשך לאורך החורף, מביאה עמה לאגמון החולה מגוון רחב של ציפורים, ביניהן חסידות, עגורים, שקנאים ועוד, הנהנות משפע המזון ומזג אוויר חמים.

* 3 תערוכות חדשות:
3 תערוכות מרהיבות של צילומי טבע למען איכות הסביבה, מוצגות במוזיאון: "ארץ אחרת" - של צלם הטבע המוערך ובעל המוניטין בתחום, אייל ברטוב, המשקף דרך צילומיו את הניגודיות והחדות ביופי הגלום בטבע, לבין ההרס הקיים בו; "החולה - תמונות מאגם נעלם" - צילומים היסטוריים מייבוש אגם החולה, שנשמרו ונאספו בארכיון הצילומים של קק"ל, של מיטב הצלמים, אשר שמותיהם הפכו לאגדה בתולדות הצילום הישראלי, ביניהם: זאב וילנאי, יעקב בן דב, אברהם מלבסקי, זולטן קלוגר, פטר מירום, פריץ שלזינגר ורודי ויסנשטיין; "עם הסתיו חזרו הציפורים..." - תערוכת צילומי ציפורים של הצלם ואיש החינוך רובי זילברשטיין ז"ל, שהצילומים שלו צולמו בעיקר בבריכות הדגים במעיין צבי, עמק בית שאן, שכניה, כפר מסריק והכנרת. התערוכה מציגה את הפעלתנות הדינמיות של עופות מים מקומיים ואת תופעת הנדידה.

* סדנת צילום זריחה באגמון החולה:
הנרשמים לסדנת הצילום נפגשים באגמון החולה בשעת בוקר מוקדמת- 05:50, ויוצאים לסיור מודרך ב"עגלת המסתור"- עגלה הרתומה לטרקטור, המאפשרת תצפית קרובה על הציפורים ובעלי החיים בסביבתם הטבעית. צילום זריחה עם אור ראשון הוא סיור ייחודי, המאפשר הצצה קרובה ללהקות הציפורים וצילומן, עצירה ב"חלונות" שונים, זוויות צילום מגוונות, הכרות עם השטח - אווירה מסתורין, קסם הטבע וקסם הצילום. בסוף הסיור נהנים מתה צמחים מהביל ועוגיות.

אחרי כן, מצפינים למוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי, היחיד בארץ המוקדש כולו לעולם הצילום. מתכנסים בכיתת המחשבים לבחירת הצילום המועדף להדפסה על ידי כל צלם, מהסדנה באגמון, מעבדים את הצילום בתוכנת הפוטושופ - עיבוד גוון הצבע, חדות, ושילובי טקסט, ומכינים לדפוס. ממשיכים לסיור קצר באגף האינטראקטיבי המוקדש כולו לצילום. לקינוח, סיור מודרך בשלוש תערוכות הטבע החדשות.

בסיום הסיור, יקבלו המשתתפים את התמונה שבחרו, מודפסת באיכות מוזיאלית בגודל 60X40. הפעילות מתאימה לצלמים חובבים ומנוסים. עלות למשתתף: 242 ₪. אורך הפעילות כ- 5 שעות בשני האתרים. הפעילות תתקיים בימי שישי ושבת בתאריכים: 29, 30 בנובמבר, 6, 7, 13, 14 בדצמבר. יש לתאם הגעה מראש - הפעילות מותנית במינימום משתתפים. מומלץ להביא ביגוד חם!

* חנוכה - הפנינג ציפורים לכל המשפחה:
בשבת, 30 בנובמבר- חנוכה- יתקיים הפנינג ציפורים לכל המשפחה, "עם צבע ומכחול אני מספר הכל". החל מהשעה 11:30- מפגש סיפור ואיור לכל המשפחה, עם מאיירת ספרי הילדים הידועה נורית צרפתי, סיפורים ואיורי ציפורים ובהמשך תפתח צרפתי את סטודיו העבודה שלה בפני הילדים, שיהפכו לגיבורי הסיפור והאיור. הילדים לומדים על סגנונות איור שונים ואפילו מגלים כמה סודות משולחנה של המאיירת ומתקרבים לעולם היצירה ולאהבת הספרים והסיפורים.
בין השעות 15:00-10:00, יתקיימו סדנאות יצירה: פוטוגרמות של ציפורים, צילום טבע ויצירת תמונה ובניית חלילים מקני סוף.

* שיח גלריה עם הצלם, אייל ברטוב:
שבת, 7 בדצמבר בשעה 11:30- שיח גלריה עם אייל ברטוב, "עולם החי של ישראל מבעד לעדשה"- ברטוב יערוך סיור מודרך בתערוכתו "ארץ אחרת" ושיח על בעלי החיים בישראל, לומדים את אורח חייהם ומקומם במערכת האקולוגית, השתקמות עדרי היעלים והצבאים שעמדו על סף הכחדה, ומצבם של הצבאים בימינו. מגלים את סודות חיי המשפחה של הדרבנים, כיצד מתנהלת חברת השפנים והאם הארנבת אכן פחדנית. בנוסף, מכירים את הטורפים בישראל- זאבים, תנים, שועלים, חתולי ביצות, חתולי בר, נמרים, קרקלים ועוד. משך הפעילות: שעתיים. מחיר: 25 ₪. מיועד לכל המשפחה.

לאחר שיח גלריה - בין השעות 19:00-15:00- תתקיים סדנת צילום עם ברטוב, "אחר הצהריים באגמון החולה". הסדנה תכלול: סיור רגלי באגמון, צילום מונחה של עופות מים, דורסים, יונקים מזדמנים, להקות של עגורים ושקנאים המגיעים ללינת לילה באור שקיעה. בנוסף, ידריך ברטוב לשיטות צילום בתאורה משתנה, להקות ופרטים, מים והשתקפויות. מחיר: 150 ₪, מיועד לצלמים חובבים ומנוסים.

המוזיאון הפתוח לצילום, גן התעשייה תל-חי / טל': 04-6816702

(* צילום: ארכיון קק"ל, פטר מירום, אייל ברטוב, רובי זילברשטיין)המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי, מציע שלל פעילויות
המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי, מציע שלל פעילויות
נוצר: 11/27/2013 6:43:00 PM
עודכן: 11/27/2013 7:01:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים