פעילויות לילדים - מסע הדוד מקס מאת חנוך לוין, יפתח את פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-24 להצגות ילדים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > פעילויות לילדים > "מסע הדוד מקס" מאת חנוך לוין, יפתח את פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-24 להצגות ילדים
  כתבות אחרונות
ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים ! ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים !

פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות

מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה"מ פסח

"מיני ישראל" בהפנינג תחפושות לפורים

"קרקס בראבו" הינו קרקס בינלאומי

קטן-טון באקדמיה קטן-טון באקדמיה

פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"מסע הדוד מקס" מאת חנוך לוין, יפתח את פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-24 להצגות ילדים

מאת: שוש להב

פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים, הינו הפסטיבל הבינלאומי היחיד בארץ. מספק חוויה תרבותית לכל המשפחה, המעשירה את הדמיון ומחזקת את המודעות לעולם התיאטרון.חוה"מ פסח 16.4.14 - 18.4.14

תיאטרון חיפה יפתח את פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים לשנת 2014, שיתקיים בחוה"מ פסח, 16 באפריל עד 18 באפריל 2014, עם ההצגה "מסע הדוד מקס", מחזה בחרוזים בעיבוד חדש של רן בכור ועידו קרן, עפ"י יצירת המופת של ספר הילדים מאת חנוך לוין, בבימויו של רן בכור ולחנים מקוריים מאת יוני רכטר.

הרפתקאותיו המופלאות של הדוד מקס, שנדד בדרכים להציל ממלכה ומצא את אביו. הוא מדלג בין קיסרים, מלכים ודרקונים, בין החיים לבין הקרקס, ובדרך מגלה דברים מפתיעים על עצמו ועל החיים.

הוועדה האמנותית שכללה את משה נאור - המנהל אמנותי של התיאטרון, את נורמן עיסא - המנהל האמנותי של הפסטיבל, את שחקן תיאטרון חיפה והיוצר יואב בר-לב, ואת הדרמטורג יהונדב פרלמן, בחרה את המחזות המקוריים מתוך 145 מחזות שהוגשו (גידול של 100% לעומת השנה הקודמת).

המחזות שנבחרו הינם מפרי עטם של יוצרים צעירים, שהשפה התיאטרלית שלהם הינה ייחודית והם יועלו בבכורה עולמית בפסטיבל ויקבלו תמיכה וליווי אמנותי.

הפסטיבל, שזו שנתו ה-24, הפך במרוצת השנים לפסטיבל הצגות הילדים המרכזי והחשוב ביותר בארץ והוא יצר שינוי בתפיסה לגבי הצגות ילדים.

פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים הינו הפסטיבל הבינלאומי היחיד בארץ, המושך אליו מידי שנה עשרות אלפי מבקרים מכל הארץ ומספק חוויה תרבותית לכל המשפחה, חוויה המעשירה את הדמיון ומחזקת את המודעות לעולם התיאטרון.

היות וחיפה הינה עיר רב- תרבותית, הפסטיבל שם דגש על קיום הצגות שיפנו לתרבויות השונות והמגוונות של האוכלוסייה. תקציב הפסטיבל הינו 3 מליון ₪, מתוכם מליון ו-700,000 ₪ הינם מימון עריית חיפה אשר תומכת לאורך כל השנים בפסטיבל חשוב זה וכ-500,000 ₪ במימון משרד התרבות.

הצגות התחרות שנבחרו: נובח על הירח, מאת עופר שפריר; למשל שועל, מחזמר מאת חמוטל בן זאב על פי סיפור מאת יאקי מחרז, בימוי: נדב אסולין מוזיקה: דורי בן זאב; זמרים, מאת אלדד כהן בימוי ירדן בר-כוכבא הלפרין; יואל אמר, כתיבה ולחנים: רונית קנו' הפקה: תיאטרון הקרון; הגמדים מתחת לשמיכות, מאת צדוק צמח;

בפסטיבל יתקיימו כ 200 אירועים, שיכללו חוץ מהצגות התחרות, הצגות ממיטב הרפרטואר של הצגות הילדים ומופעי תיאטרון רחוב מרחבי העולם: מצרפת, אנגליה, איטליה והולנד וכן גם מישראל, אשר יהיו פתוחים לקהל הרחב בניהול האמנותי של קבוצת התיאטרון "אורתו-דה" - ינון צפריר ואבי גיבסון בראל.

פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים הינו הפסטיבל הבינלאומי היחיד בארץ, המושך אליו מידי שנה עשרות אלפי מבקרים מכל הארץ ומספק חוויה תרבותית לכל המשפחה, חוויה המעשירה את הדמיון ומחזקת את המודעות לעולם התיאטרון.

הפסטיבל מופק ע" התיאטרון העירוני חיפה.
מנכ"לית הפסטיבל: ניצה בן צבי
מנהל אמנותי תיאטרון חיפה: משה נאור
מנהל אמנותי של הפסטיבל: נורמן עיסא

תיאטרון חיפה, רח' פבזנר 50, חיפה / טלפון להזמנת כרטיסים 04-8600500

(*צילום: ז'ראר אלון)נוצר: 1/2/2014 8:29:00 AM
עודכן: 2/1/2014 8:33:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים