פעילויות לילדים - גלילונה - פעילות קיץ עם ספרה של רינת הופר אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > פעילויות לילדים > גלילונה - פעילות קיץ עם ספרה של רינת הופר
  כתבות אחרונות
ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים ! ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים !

פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות

מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה"מ פסח

"מיני ישראל" בהפנינג תחפושות לפורים

"קרקס בראבו" הינו קרקס בינלאומי

קטן-טון באקדמיה קטן-טון באקדמיה

פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

גלילונה - פעילות קיץ עם ספרה של רינת הופר

מאת: נאוה וינגרטן
גלילונה -  פעילות קיץ עם ספרה של רינת הופר

הספר שימלא לכם שעות חופשיות עם הילדים, בלי לרוקן את הכיס! תיצרו מגוון יצירות חביבות, צבעו וקשטו, הכל במו ידיכם. בהוצ' זמורה-ביתןגלילונה - הספר שימלא לכם שעות חופשיות עם הילדים, בלי לרוקן את הכיס! יצורים ושירים מגלילי נייר טואלט, רק לצבוע בצבע טוש או עט! תיצרו מגוון יצירות חביבות, רק קשטו והרי תיאטרון בובות!

החופש הגדול הגיע. איך זה נשמע? תלוי מי אומר את המשפט. הילד שחיכה לו כמעט שנה? המורה שכבר עייפה? האימא שחוששת מיום הדין שמתארך לחודשיים? או דווקא זו שחושבת איזה כיף! סופסוף לא צריך לרוץ, אפשר לא לעשות כלום, בלי לחפש תרוץ!

רינת הופר מוכרת לכולנו כמחברת ומאיירת רבי המכר של הילדים: "אילת מטיילת", "חנן הגנן", "קיפודה עם מזוודה", "מפלצת סגולה" ועוד. הופר הוציאה לאחרונה רב מכר נוסף, הבא לסייע להורה ה"חסר" נטיות אמנותיות - יצירתיות, לעשות דברים יחד עם הילדים: ליצור, להשתעשע, ולהיכנס לעולמם של הילדים, בלי "יום לימודים ארוך".

כלומר, ההוראות מאד פשוטות, אין צורך אפילו בדבק. כל הדגמים בספר מתחילים בפחיסת גליל הנייר, ובקיפולו לצורת מלבן שטוח. אותו מלבן מופיע בתחילת כל דגם ועליו מצוירים קווי גזירה. קווי הגזירה מסומנים בקו שחור עבה, והחלקים המיותרים בצבע אפור.

בספר תוכלו למצוא 72 דגמים, כמו: אמא, אבא, איש, דוד-חיבוק, ילד, ילדה ועוד. תוכלו להכין חיות כגון דג, ברווז, ברבור, כלב, סנאי, חיפושית, חילזון, פיל, ג'ירף,פרפר, צב ועוד. את היצירות תוכלו לקשט בדרך שתבחרו, ואחר כך תוכלו לשחק עם הדמויות או להציג איתן בתיאטרון הבובות שתבנו. וכדברי השיר שכתבה רינת הופר:

נגיד
"בוא נשחק בתיאטרון
נגיד שאני חתולה, ואתה עכברון.
אולי אחר כך נתחלף
אני אהיה הילדה, ואתה אריה טורף.
אני אבכה, אתה תצחק
לא באמת רק במשחק"!

תענוג צרוף לראות את הקטנים (גיל 3-2), יושבים בריכוז רב, מתפלאים מה"קסם" שבו הפכתי גליל נייר טואלט לבובת כף יד. לא היה מאושר מהם כשקישטו את הבובה שלהם.

הגדולים יותר (6-4), חיכו להוראות ההפעלה שלי. הם הביטו ואחר קיפלו לבד ואף השתמשו במספרים. הם היו גאים ביותר מהתוצאות, ולאחר שהתקבלה הצורה בה בחרו, "העזו" ליצור צורות כיד הדמיון. כולם היו שם בין גלילי הנייר.. גיבורי על, נסיכות ארמונות וחרבות.

בנוסף להוראות ההפעלה, שהן קלות ונוחות ביותר, הוסיפה הופר ותרמה מכישרונה. לצד ההוראות והאיורים מופיעים שירים בחרוזים, המספרים על אותה דמות/חיה ומחברים בינה לבין הילד.

"הצב נחום לא רוצה להיות חום.
חום זה כלום. סתם שעמום.
חום זה בינוני
חום זה לא אני
אני הרי טיפוס ססגוני, רבגוני"..

חופשת הקיץ שתחילתה עם סיום שנת הלימודים, מהווה מתמיד קושי עבור ההורים העובדים, המחפשים "סידור" לילדים. לעיתים הקושי טכני, לעיתים כלכלי ולעיתים הוא..בראש! אנחנו ההורים הספקנו לשכוח איך אנו כילדים ציפינו לו, לחופש. גם כשלא הבטיחו לנו נסיעות לחו"ל ושאר כוכבים. לכל ההורים אני ממליצה בחום להביט על החופש בצורה שונה מעט. לא להילחץ. להסתכל עליו כעל הזדמנות. הלימון יהפוך ללימונדה! זו הזדמנות להכיר את הילדים ולחוות איתם את מה שברגיל לא מוצאים עבורו זמן. אמנם אין ההפעלה פותרת את בעייתם של הורים שנאלצים להיות בעבודה כשהילדים בבית, אך, כשתגיעו הביתה, ידוע כי מה שקובע זו האיכות ולא הכמות..

הספר "גלילונה" מציע פעילות להורים וילדים מגיל צעיר, ולילדים הגדולים יותר - שיפעילו את הצעירים. רינת הופר מלמדת אותנו איך להכין דגמים של חיות, דמויות ומשחקים מגלילי נייר טואלט. כל מה שנדרש בנוסף לגלילים הם מספרים וחומרים לקישוט. צבעים, מדבקות וכד'. הילדים מצידם נהנים מהיצירה, מעצם המישוש של החומר ומהיצירה של יש מאין..

יצירות
"איך יוצרים יצורים? כמו שמציירים ציורים.
ממציאים ומחברים כל מיני דברים:
זנב עם כנפים ושבע קרניים.
קשקשים עם מקור ופסים באוזניים.
אם רוצים-מוסיפים קוצים.
אם מתעקשים-אפשר גם מחושים...

ספר נפלא לימי החופש ולכל השנה!

"גלילונה" מאת רינת הופר, בהוצ' זמורה - ביתן מוציאים לאור.

(צילום: יח"צ, נאוה וינגרטן)גלילונה -  פעילות קיץ עם ספרה של רינת הופר
גלילונה -  פעילות קיץ עם ספרה של רינת הופר
גלילונה -  פעילות קיץ עם ספרה של רינת הופר
נוצר: 7/1/2014 12:30:00 AM
עודכן: 1/7/2014 12:37:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים