פעילויות לילדים - תפעילו ת'מוח תערוכה אינטראקטיבית מרתקת במכון ויצמן אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > פעילויות לילדים > תפעילו ת'מוח! תערוכה אינטראקטיבית מרתקת במכון ויצמן
  כתבות אחרונות
ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים ! ממלכת הדינוזאורים קמה לתחיה בגן הבוטני בירושלים !

פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות פארק אריאל שרון מציע פעילויות חינמיות בחג השבועות

מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה מכייפים בקרקס פלורנטין, בחוה"מ פסח

"מיני ישראל" בהפנינג תחפושות לפורים

"קרקס בראבו" הינו קרקס בינלאומי

קטן-טון באקדמיה קטן-טון באקדמיה

פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

תפעילו ת'מוח! תערוכה אינטראקטיבית מרתקת במכון ויצמן

מאת: שוש להב
תפעילו ת'מוח! תערוכה אינטראקטיבית מרתקת במכון ויצמן

האם משקל המוח מעיד על חוכמה? כמה פעולות אפשר לעשות בו-זמנית? איפה נשמרים הזיכרונות וכמה ג'יגה יש במוח? כל התשובות בתערוכת המוח האינטראקטיבית הגדולה בישראל לכל המשפחה, בגן המדע שבמכון ויצמן רחובות.העתיד כבר כאן! מיטב חוקרי המוח של מכון ויצמן למדע, מציגים בגובה העיניים את התעלומות שעומדות בפני חוקרי המוח בארץ ובעולם, בדרך מוחשית וויזואלית, ואת הפתרונות שהמחקרים שלהם במכון ויצמן מבקשים למצוא. בכל שבוע יגיע אחד החוקרים למפגש עם הקהל, לשאלות, תשובות וחידושים בתחום המחקר.

תנסו רגע לדמיין איך זה להיכנס לנבכי המוח בדגם ענק, להבין אשליות אופטיות, לגעת בעל-חושי, ללמוד איך עובר מידע במוח ואיך עובדים החושים.. איך זה להביט מבפנים אל האיבר הכי מסעיר ומסתורי בגוף האדם - המוח! בקיץ הזה נוכל לעשות זאת בגן המדע על שם קלור, מכון דוידסון לחינוך מדעי, מכון ויצמן למדע, רחובות (הפתיחה ב- 9 ליולי 2014).

גן המדע של מכון דוידסון לחינוך מדעי במכון ויצמן למדע ברחובות, הפך בימים אלה ל'גן מדעי המוח'. תערוכת המוח הגדולה נפתחה במתחם התערוכות החדש בגן ואיתה מוצגים אינטראקטיביים חדשים, המעבירים באופן חוויתי וסוחף את מסתרי המוח האנושי.

התערוכה מספקת הצצה אל כל מה שקורה בנבכי המוח של האדם ושל החיות, מגוון אשליות אופטיות מרתקות, ולראשונה בארץ אפשרות "להיכנס" אל מעמקי המוח בתוך דגם מתנפח ענק של מוח אנושי בגודל 24 מטרים רבועים. בכל שבוע יגיעו מדריכי הגן וידריכו סיורים למשפחות ולילדים בין מתחמי התערוכה.

הנושאים בהם ידונו יהיו: מהו נוירון? מהי סינפסה? איך נראים תאי עצב? איך נראה המוח מבפנים? היכרות עם מושגי יסוד במדעי המוח בעזרת מוצגים אינטראקטיביים, שיאפשרו להסתכל על המוח ממש מקרוב ו"לגעת" בחלקים שאחראים על פעולת החושים והרגשות. גם הילדים הקטנים יוכלו להבין מדוע אנו מרגישים איך שאנו מרגישים, איך המידע עובר במוח, איך נראים תאי עצב, ואיך מסתכלים על המוח מבחוץ (MRI).

זה המקום היחיד בארץ שבו אפשר להיכנס אל מערות האף ולהבין 'איך אנחנו מריחים פרחים', וכיצד עובדים החושים. אחרי שמסיימים להכיר את החלקים, משחקים משחק עם דגמי מוחות של חיות: צבים, דגים, תרנגולת, כבשה, פרה ועטלף!

אכן, העתיד כבר כאן!

נוגעים בגבול העל-טבעי:
מדריכי הגן ינסו לענות על השאלה 'האם אפשר להזיז חפצים באמצעות גלי המוח', במופע רב-חושי, מלא הדגמות והפעלות מרתקות באודיטוריום הממוזג, בשיתוף הקטנים והגדולים.

נוגעים ויוצרים:
סדנאות יצירה והפעלות, בהן יוכלו הילדים לבנות כובע-מוח, ליצור ולשחק משחקי מחשבה. את כל מתחמי התערוכה תלווה תערוכת ציורי קומיקס אמנותיים שנוגעת במוח של כולנו, פרי יצירתו של מישל קישקה ומיטב אומני הקומיקס הישראליים.

'אוהל המוח הגדול':
במרכז הגן מוצב דגם מתנפח ענק של מוח אנושי בגודל 24 מטרים רבועים, שמאפשר להיכנס אל מעמקי מרכז המחשבה והרגשות, ולהתחיל להבין כיצד המוח עובד. לצד המוח הענק יוצבו אוהל "קמרה אובסקורה", המציג את המתרחש מחוצה לו במהופך, בדומה לפעולת הראייה האנושית והביטוי שלה במוח, וחדר מרתק שכולו אשליה - 'חדר איימס', שנדמה שנבנה מתוך עולמה של 'אליס בארץ הפלאות', בו ילד יכול להראות גדול יותר מאביו.

אודות מכון דוידסון -
מכון דוידסון לחינוך מדעי הינו הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. מטרתו העיקרית היא טיפוח החינוך המדעי והנגשת המדע לכל. המכון יוזם, מארגן ומפעיל קשת רחבה של תוכניות חינוכיות לתלמידים, למורים ולציבור הרחב. מכון דוידסון לחינוך מדעי הוא מוסד ציבורי ללא כוונת רווח.

התערוכה פתוחה בימי חול ובשבת בין השעות: 09:00 עד 20:00. בימי שישי עד 14:00.

כרטיסים:
מבוגר-60 ₪.
ילד (5-18) - 50 ₪.
ילד מתחת לגיל 5 – חינם.
משפחתי (זוג הורים וילדיהם המופיעים בת.ז.)-220 ₪.
אזרח ותיק-30 ₪.

עדכונים שוטפים על הפעילויות ומידע נוסף, באתר האינטרנט של גן המדע:
http://davidson.weizmann.ac.il/science-garden

טלפון לבירורים: 08-9344528

(* צילומים: יח"צ, איתי בלסון)תפעילו ת'מוח! תערוכה אינטראקטיבית מרתקת במכון ויצמן
תפעילו ת'מוח! תערוכה אינטראקטיבית מרתקת במכון ויצמן
תפעילו ת'מוח! תערוכה אינטראקטיבית מרתקת במכון ויצמן
תפעילו ת'מוח! תערוכה אינטראקטיבית מרתקת במכון ויצמן
נוצר: 7/15/2014 5:47:00 PM
עודכן: 7/15/2014 5:51:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים