תרבות - ביקורות סרטים: שודדי הקאריביים 2, טאפאס, כיפה אדומה ועוד אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/02/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תרבות > ביקורות סרטים: שודדי הקאריביים 2, טאפאס, כיפה אדומה ועוד
  כתבות אחרונות
מיליונר אמריקני צעיר רכש את חברת ההפקות "חיים בוזגלו הפקות"

לב חדש עתיד לפעום בצפון העיר לב חדש עתיד לפעום בצפון העיר

אוסף הסרטים הקצרים של פיקסאר – עכשיו ב-די.וי.די
אוסף הסרטים הקצרים של פיקסאר – עכשיו ב-די.וי.די

להיטי ה דיוידי החדשים החל מחנוכה להיטי ה דיוידי החדשים החל מחנוכה

שותתי הכיסים – מחזות הזמר הגדולים של החג ! שותתי הכיסים – מחזות הזמר הגדולים של החג !

קולנוע עירוני בסנדוויץ בר יהודה הלוי קולנוע עירוני בסנדוויץ בר יהודה הלוי

מבטהובן ועד מבטהובן ועד "שר הטבעות" - רפרטואר חובק עולם וסיגנונות

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

ביקורות סרטים: שודדי הקאריביים 2, טאפאס, כיפה אדומה ועוד

מאת: איריס לקנר
ביקורות סרטים: שודדי הקאריביים 2, טאפאס, כיפה אדומה ועוד
שודדי הקאריביים 2 – תיבה של איש מת

ארה"ב / 2006 / 152 דקות
קפטן ג'ק חוזר וכך גם וויל טרנר ואליזבת סוון, ואיתם מטען שלם של דמויות חדשות ומוכרות בסרט ההמשך ללהיט של קיץ 2003, "שודדי הקאריביים: תיבה של איש מת" - החלק האפי השני בסאגה של שודדי הקאריביים.
קפטן ג'ק יוצא להרפתקה חדשה, ומסתבך שוב במזימות על-טבעיות. למרות שקללת הפנינה השחורה הוסרה מעל ספינתו, איום חדש וגדול הרבה יותר מאיים על הקפטן ועל צוותו הנבזי: מסתבר שלג'ק יש חוב דם ישן אצל דייבי ג'ונס האגדי, שליט מעמקי הים ומפקדה של ספינת הרפאים ההולנדי המעופף, אשר שום ספינה קיימת אינה מהירה כמותה.
אם ג'ק לא ימצא דרך לצאת מהחוזה השטני, הוא יקולל ויאלץ אחרי מותו לשרת לנצח את ג'ונס. כל זה מפריע לתוכניות החתונה של וויל טרנר ואליזבת סוון, ששוב מוצאים עצמם מסובכים בהרפתקאות האומללות של ג'ק, שבשיאן יאלצו להלחם במפלצות ים, בקניבלים רעבים ובציידי פיראטיים. אפילו אביו האבוד של וויל, ביל "אוזן נעל", יקפוץ לביקור מסתורי. ה"תיבה של איש מת" היא קופסה מסתורית שהאגדות מספרות כי בעליה יוכל לשלוט בדייבי ג'ונס. צייד הפיראטים לורד קאטלר בקט נחוש להשיג את התיבה, ולהשתמש בדייבי ג'ונס כדי השמיד אחת ולתמיד את כל הפיראטים בימי הקאריביים. שכן הזמנים השתנו, ועכשיו אנשי עסקים וביורוקרטים הם הפיראטיים האמיתיים, ועל שודדי ים חביבים כמו ג'ק וצוותו מאיימת הכחדה.
סרט שהוא חוויה הן מבחינת העיצוב האומנותי המושקע והמפואר, הן מבחינת הדמויות החדשות והאפקטים ועם משחק נהדר של ג'וני דפ.
בימוי : גור ורבינסקי
הפקה : ג'רי ברוקהיימר
קאסט : ג'וני דפ, אורלנדו בלום, קירה נייטלי, ג'ק דייבנפורט, ג'ונת'ן פרייס, ג'פרי ראש, ביל ניי, סטלאן סקארסגד

מעדן מתח והרפתקאות מעולם אחר מתובל במיטב האפקטים והארט !

כיפה אדומה – הסיפור האמיתי
ארה"ב / 2006 / 80 דקות
* יצא גם בגירסת דיבוב לעברית
כל מה שחשבתם שאתם יודעים על סיפור "כיפה אדומה" עלול להשתנות לעד בזכות סרט זה !
"כיפה אדומה - הסיפור האמיתי" מתחיל בסוף הסיפור ומפלס את דרכו בחזרה. הכול מתחיל כשקבוצת שוטרים מכוסי פרווה ונוצות מוצאים עצמם בבית של סבתא ביער, אחרי שהגיעה משם תלונה על בעיות בבית. בהתחלה נדמה שזהו עוד תיק "שיגרתי", על צייד שמתקיף זאב המתחזה לסבתא, שלחובתו נרשמות גם עבירות פריצה, כוונת טריפה בזדון ואחזקת גרזן ללא רישיון. אבל לפעמים רושם ראשוני בהחלט יכול להטעות...
כשהבלש המתוקתק, ניקי פליפרס והשוטר קשה העורף גרילי, יחד עם הפקח ביל סטורק, מציבים שאלות בפני החשודים החלקלקים, הם מגלים כי לכל אחד מהם יש גרסה שונה לחלוטין, אם כי מופרעת ומוצקה באופן זהה.
אף אחד מבני הקבוצה אינו מה שהוא נראה וכל אחד מהם שומר על סודו ועל תחבולותיו.
החוקרים חושפים במהרה ש"כיפ" התמימה היא פקחית עד מאוד, שהזאב הרע הובן ממש שלא כהלכה, שלסבתא יש סוד שאף אחד לא העלה על דעתו ושהצייד חסר הביטחון, נו אתם כבר יודעים, יש לו כמה שאיפות מפתיעות משל עצמו.
על אף שאיני נלהבת מהרעיון שלוקחים לי אגדה קלאסית ומשנים את כל מה שחשבתי עליה או ידעתי, האינטרפרטציה הנוכחית היא מעניינת, מדליקה ומאוד עכשווית.
80 דקות של צחוק, הנאה וויזואליה איכותית.
בימוי : קורי אדוארדס
קאסט דיבוב : אן הת'אויי, גלן קלוז, ג''ימס בלושי, אקסיביט, אנדי דיק, צ'אז פלמנטרי

מדליק ומקורי !

מלח הארץ
ישראל / 2006 / 117 דקות
סיפור העלילה : נדב, מוני, כרמי וחגי הם ארבעה חברים קרובים בסוף שנות השלושים לחייהם המשרתים ביחד במילואים וקשורים זה לזה בעבותות של ידידות אמיצה.
הארבעה נסחפים - כל אחד מסיבותיו, לביצוע שוד נועז מגורמים עבריינים המנהלים הימורים בלתי חוקיים. הידידות האמיצה שהתגבשה במהלך שירותם הצבאי ביחידת עילית, התחשלה במשך השנים בקשרים אינטנסיביים באזרחות ועומדת עתה למבחן עליון. הם מנצלים את שירות המילואים שלהם כאליבי לשוד, ובמהלך ניווט לילה הם נוטשים את המסלול שהותווה להם בתדריך, מתוך הנחה שעומד לרשותם מספיק זמן לבצע את הפשע ולחזור לבסיס בשעה היעודה. השוד, שבשלב התכנון נראה לכאורה פשוט לביצוע, מסתבך ובמהלכו נהרג שוטר שנקלע למקום ואחד מהארבעה נפצע באורח אנוש. שלושת החברים מצליחים להימלט מזירת הפשע עם שללם וחברם הגוסס שמת במהלך המנוסה. הם צריכים להיפטר מגופתו, לפברק סיפור כיסוי להיעלמותו, וללמוד לחיות עם המעידה שמערערת את חייהם ומפרקת את חברותם.
ועתה למציאות : יש לי הרבה מאוד הערכה לאחים ברבש ולעבודתם אשר הוכיחה עצמה בעבר. הם יודעים לעשות סרטים עם לוק של חו"ל ואין עליהם בלספר על חיילים ומורשת קרב בין גברים ישראליים. (מעניין ושקוף עיתוי יציאת הסרט במקביל להעלאת העונה השנייה של 'מילואים' ) קאסט השחקנים הוא ראוי ומתאים : ליאור אשכנזי מתאים כמו כפפה לתפקיד החוקר השרמנטי, אקי אבני נותן את אחד מביצועיו המשובחים יותר, אלון נוימן כן ואמיתי, צחי גראד משכנע, נתן רביץ גם כן, ויש את הפן הנשי היוצא בסרט צנוע יותר אך לא פחות משכנע.
ויחד עם זאת, משהו בתסריט אינו מהודק, הדמויות מציגות דילמות אך לא חופרות עד לעומק ומשום מה יש תחושה מוזרה שכזאת שלא חשוב מה נעשה ומי יעשה, תמיד סרט מתח ופעולה אמריקאי, למשל, יראה טוב יותר ומוצלח יותר מאחד ישראלי. חבל על הפספוס כאשר יש כ"כ הרבה פוטנציאל.
בימוי : אורי ברבש תסריט : בני ברבש
קאסט : אקי אבני, ליאור אשכנזי, נתן רביץ, ליאת גליק, אלון נוימן, צחי גראד, לימור גולדשטיין, לוסי דובינצי'ק

לראות בשביל הקאסט והבימוי, לחשוב פעמיים בגלל התסריט !

מסיבת שכונה של דייב שאפאל
ארה"ב / 2005 / 103 דקות
דייב שאפל, קומיקאי מוביל בארה"ב, מארגן בברוקלין מסיבת שכונה של פעם בחיים.
זהו שילוב חסר תקדים בין ההומור הייחודי של שאפל עם כל השמות החמים בסצינת ההיפ הופ : קניה ווסט, מוס דף, טאליב קוולי, דד פרז, ג'יל סקוט, והאיחוד החד פעמי, לאחר 7 שנים בהן לא הופיעו יחדיו - של הפוג'יז ולורן היל.
זוכה פרס האוסקר מישל גונדרי בשיתוף עם אלן קוראס, הצלמת שעבדה איתו ב"שמש נצחית בראש צלול", מצליחים ללכוד במצלמתם לא רק את ההופעות האקסקלוסיביות, שנמשכו עד השעות הקטנות של הלילה והקהל המשולהב באותו יום שבת בלתי נשכח, אלא גם את החזרות וההכנות מאחורי הקלעים עם דייב שאפל ובלעדיו.
שאפל מתועד כשהוא מתהלך ברחובות אוהיו ומזמין עשרות אנשים לקחת חלק במסיבה ולבקר לראשונה בחייהם בברוקלין שבניו-יורק. כושר האלתור וסגנונו השנון של שאפל, בשילוב עם המוסיקה המשובחת, מזכירים לנו את הכנות והכוח שיש במוסיקה, ואת העוצמות שיש באירועים כאלה על כל המסרים ההזויים היכולים לעלות במצב שכזה.
סרט שהוא, למעשה, יותר מכל הגדרה אחרת 'מאחורי הקלעים' של מופע גרנדיוזי ונדיר עם מבט חודרני לכל האלמנטים והמרכיבים של תרבות ההיפ הופ האמריקאית.
בימוי : מישל גונדרי
קאסט : דייב שאפל, הפוג'יז ולורן היל, אריקה באדו, ג'יל סקוט, מוס דף, קניה ווסט ,
טאליב קוולי, דד פרז, הרוטס

לחובבי ההיפ הופ – חובה , ליתר – פחות !

טאפאס
ארגנטינה / 2005 / 94 דקות
סרטם זוכה הפרסים של חוזה קורבאצ'ו וחואן קרוז שהפך להצלחה המפתיעה של הקולנוע הספרדי ב-2005, זוכה פרס הגויה לסרט הביכורים הטוב ביותר ולשחקנית המשנה, פרס איגוד מבקרי הקולנוע הספרדים לשחקנית אלוירה מינגז, פרס התסריט בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי במונטריאול, פרס - הסרט, הבמאי והשחקנית הטובים ביותר ופרס חביב הקהל בפסטיבל מלגה- ספרד, פרס סנט ג'ורדי, בספרד, לסרט הביכורים הטוב ביותר !
חמישה סיפורים בשכונה אחת בעיר גדולה.
חמישה עולמות הנקשרים אחד בשני, בר אחד, חנויות ומגוון של טאפאס טעימים.
רקל, אישה בודדה המחפשת אהבה דרך האינטרנט.
סזר ואופו, זוג צעירים העובד בסופרמרקט ומתכנן את החופשה האולטימטיבית.
מריאנו וקונצי, זוג מבוגר המתמודד בצורה מקורית עם חולי ובדידות.
ולולו, בעל הבר, המגלה שיש חיים מעבר לדלפק ולטאפאס, שעליהם אחראי הרכש החדש שלו, מאו הטבח הסיני.
בהחלט ניתן להגדיר את הסרט כדרמה קומית מלאה בחום ורגישות ובהרבה אהבה לדמויות.
תסריט ובימוי : חוסה קורבאצ'ו וחואן קרוז
קאסט : אנחל דה אנדרס, מריה גליאנה, אלוירה מינגז, רובן אוצ'נדיאנו, אלברטו דה מנדוסה, דריו פסו, אלברטו ג'ו לי, אמפרו מורנו, אנה בקרינה, בלנקה אפילנז, פילר ארקס

דרמה מרגשת וקסומה – בהחלט לראות !

מעבר ליער
ארה"ב / 2006 / 83 דקות
* יצא גם בגירסת דיבוב בעברית.
ר.גי הוא ראקון עבריין שמגיע לחורשה שליד שכונת מגורים מנומנמת, כשהוא מתלהב מהרעיון ששכניו הם בני אדם. לצערו הוא מגלה שהחיות בחורשה פוחדת מבני אדם, אחרי שלמנהיג שלהם היה מפגש לא נעים שהפחיד אותו עד מאוד. ר.גי מעודד את החיות לצאת להרפתקה ברחבי הפרבר הרגוע, ליהנות משאריות הזבל בפחים, מהמדשאות רחבות הידיים, ומשלל ההמצאות של בני האדם.
בימוי : טים ג'ונסון, קרי קירקפטריק
קאסט דיבוב : ברוס וויליס, גרי שנדלינג, תומס היידן צ'רץ', סטיב קארל, יוג'ין לוי, ניק נולטנ, וויליאם שאטנר

חוויה משפחתית מאווררת !נוצר: 7/25/2006 11:54:00 AM
עודכן: 7/25/2006 12:08:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים