תרבות - רשימת המועמדים לפרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/09/2019
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תרבות > רשימת המועמדים לפרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע
  כתבות אחרונות
לב חדש עתיד לפעום בצפון העיר לב חדש עתיד לפעום בצפון העיר

אוסף הסרטים הקצרים של פיקסאר – עכשיו ב-די.וי.די
אוסף הסרטים הקצרים של פיקסאר – עכשיו ב-די.וי.די

להיטי ה דיוידי החדשים החל מחנוכה להיטי ה דיוידי החדשים החל מחנוכה

שותתי הכיסים – מחזות הזמר הגדולים של החג ! שותתי הכיסים – מחזות הזמר הגדולים של החג !

קולנוע עירוני בסנדוויץ בר יהודה הלוי קולנוע עירוני בסנדוויץ בר יהודה הלוי

מבטהובן ועד מבטהובן ועד "שר הטבעות" - רפרטואר חובק עולם וסיגנונות

טקס פרסי אופיר - הערב שהיה טקס פרסי אופיר - הערב שהיה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

רשימת המועמדים לפרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע

מאת: איריס לקנר
רשימת המועמדים לפרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע
טקס הענקת פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע יתקיים בתאריך 14 לספטמבר 2006 במשכן לאמנויות הבמה – בית האופרה בתל-אביב.

21 סרטים עלילתיים ו- 36 תיעודיים משתתפים בתחרות האקדמיה 2006 :
יו"ר האקדמיה, מרק רוזנבאום, מסר כי "השנה הייתה שנה מצוינת לקולנוע הישראלי. הדבר מתבטא לא רק כמותית- 21 סרטים עלילתיים מתחרים, אלא גם בא לידי ביטוי איכותית. מספרם הרב של הסרטים יצר תחרות מעניינת ומורכבת. הבחירה בין הסרטים הייתה קשה וסרטים מעולים רבים לא הצליחו להיכנס לחמישיות. השנה, כשליש מהסרטים המשתתפים בתחרות יצאו כבר לבתי הקולנוע ואנו צופים בחודשים הקרובים, ליציאתם למסכים של עוד סרטים רבים ומצוינים.
זה המקום לציין, את המועצה הישראלית לקולנוע - הפועלת מתוקף חוק הקולנוע שזו השנה השישית להחלתו ואת פירותיו אנו קוטפים היום".

עוד נמסר כי החל משנת 2007 יהיה שינוי בהליך ההצבעה, דהיינו : החל מהשנה הבאה, האקדמיה תבצע שינוי בהליך ההצבעה בו יתקיימו שני שלבי בחירה.
בשלב הראשון, יוקרנו כל הסרטים המשתתפים בתחרות בפני כל חברי האקדמיה ותתקיים הצבעה על כל הסרטים והיוצרים המועמדים. באמצעות הצבעה זו יבחרו 5 המועמדים הסופיים בכל קטגוריה.
בשלב השני, לאחר הכרזת המועמדויות במסיבת עיתונאים, יוקרנו חמשת הסרטים המועמדים הסופיים בשנית, בפני כל חברי האקדמיה, ויערך סבב הצבעה נוסף, בו יבחר הזוכה בכל אחת מהקטגוריות המועמדות, מתוך החמישייה שעלתה לגמר.

פרס על מפעל חיים בתחום הקולנוע יוענק לבמאי, נדב לויתן - יליד ישראל (1945) אשר בין יתר פועלו, ביים 11 סרטים עלילתיים, בחלקם גם הפיק וכתב את התסריט. כמו כן, יצר 9 סרטים תיעודיים: "אל הציפור" (תסריט ובימוי) "שנה עם שושנה" (תסריט ובימוי) "ילדים גדולים" (תסריט, בימוי והפקה) "מבט מלמטה" (תסריט ובימוי) "פתח- תקווה בעיני סופריה" (בימוי)."אנה טיכו" (תסריט ובימוי) "כנודדים בלילה" (תסריט ובימוי) סרט מסע בארץ עם להקת "השטן ואשת האיכר" שאותה ביים לתיאטרון. "ניחוחי חציר" (תסריט ובימוי) "מוקדם מדי לשתוק, מאוחר מדי לשיר" משנת- 1998 בימוי, הפקה ותסריט, יחד עם חוה אלברשטיין.
פרס הוקרה על הישגים מקצועיים – יוענק למייק ברנט ז"ל, מנכ"ל FTS . מייק ברנט החל דרכו כעוזר צלם לפני כ- 40 שנה בסרט "כל ממזר מלך". בהמשך התמחה בתחזוקת מצלמות והקים וניהל את חברת FTS לשרותי קולנוע וטלוויזיה ולהשכרת ציוד צילום ותאורה . ליווה דורות של קולנוענים וסטודנטים בעידוד ועצה מניסיונו העשיר.

במסגרת המידע והדברים שהעביר מארק רוזנבאום, הוא תלה את היעדר עליית סרט ישראלי לשלב 5 המועמדים בקטגוריית הסרט הזר בטקס האוסקר האמריקאי לאו דווקא באיכותם אלא בשל העובדה שההתמודדות עם מפיצים גדולים הלוקחים תחת חסותם סרטים זרים היא כמעט בלתי אפשרית אך הביע אופטימיות משום שהסרטים הישראליים מצליחים בשנים האחרונות בחו"ל יותר ויותר ולכן, יגיע גם הרגע המתאים שמפיץ גדול ייקח אותם – מה שישנה את פני הדברים.

העולים לשלב הגמר ב 14 הקטגוריות המועמדות בתחרות האקדמיה הם :

1. קטגורית הסרט העלילתי הטוב ביותר:

1. "אביבה אהובתי"- מפיק: איתן אבן
2. "אדמה משוגעת"- מפיקים: שרון שמיר, דרור שאול, פיליפה קוברסקי, אדגר טנמבאום
3. "הדברים שמאחורי השמש"- מפיקים: עינת ביקל, אורי סבג
4. "מישהו לרוץ איתו"- מפיקים: גבי רוזנברג, שמוליק שם טוב, אורלי ברוק, אוריאנה גבעולי, פיליפה קוברסקי
5. "שלוש אמהות"- מפיקים: יפעת פרסטלניק, ערן ריקליס

2. קטגורית הבמאי הטוב ביותר:

1. שמי זרחין - "אביבה אהובתי"
2. דרור שאול - "אדמה משוגעת"
3. יובל שפרמן - "הדברים שמאחורי השמש"
4. דן וולמן - "ידיים קשורות"
5. עודד דוידוף - "מישהו לרוץ איתו"
6. דינה צבי-ריקליס - "שלוש אמהות"

3. קטגורית השחקן הראשי הטוב ביותר:

1. דרור קרן - "אביבה אהובתי"
2. תומר שטיינהוף - "אדמה משוגעת"
3. אסי דיין - "הדברים שמאחורי השמש"
4. איתי טיראן - "מחילות"
5. רמי הויברגר - "מכתבים לאמריקה"

4. קטגורית השחקנית הראשית הטובה ביותר:

1. אסי לוי - "אביבה אהובתי"
2. רונית יודקביץ' - "אדמה משוגעת"
3. גילה אלמגור - "ידיים קשורות"
4. ענת קלאוזנר - "ימים קפואים"
5. בר בלפר - "מישהו לרוץ איתו"

5. קטגורית שחקן המשנה הטוב ביותר:

1. ששון גבאי - "אביבה אהובתי"
2. יוסף (ג'ו) סוויד - "הבועה"
3. זהר שטראוס - "הדברים שמאחורי השמש"
4. צחי גראד - "מישהו לרוץ איתו"
5. אלון אבוטבול - "רק כלבים רצים חופשי"

6. קטגורית שחקנית המשנה הטובה ביותר:

1. רותם אבוהב - "אביבה אהובתי"
2. יעל פוליאקוב - "אין לה אלוהים"
3. טס השילוני - "הדברים שמאחורי השמש"
4. רינת מטטוב - "מישהו לרוץ איתו"
5. אוולין קפלון - "מכתבים לאמריקה"
6. איילת זורר - "רק כלבים רצים חופשי"

7. קטגורית הצילום הטוב ביותר:

1. איציק פורטל - "אביבה אהובתי"
2. רם שוויקי - "ימים קפואים"
3. ירון שרף - "מישהו לרוץ איתו"
4. דוד גורפינקל - "מלח הארץ"
5. שי גולדמן - "שלוש אמהות"

8. קטגורית התסריט הטוב ביותר:

1. שמי זרחין - "אביבה אהובתי"
2. דרור שאול - "אדמה משוגעת"
3. יובל שפרמן - "הדברים שמאחורי השמש"
4. נח סטולמן - "מישהו לרוץ איתו"
5. עלמה גניהר, דינה צבי-ריקליס - "שלוש אמהות"

9. קטגורית העריכה הטובה ביותר:

1. עינת גלזר-זרחין -"אביבה אהובתי"
2. יצחק צחייק, חליל אפרת, מיכל כהן - "אדמה משוגעת"
3. יוסף גרינפלד - "הדברים שמאחורי השמש"
4. רון עומר - "מישהו לרוץ איתו"
5. טובה אשר - "שלוש אמהות"

10. קטגורית העיצוב האומנותי הטוב ביותר:

1. עידו דולב - "אביבה אהובתי"
2. אבישי אביבי - "אדמה משוגעת"
3. שחר בר-אדון - "מישהו לרוץ איתו"
4. אבישי אביבי - "מלך של קבצנים"
5. איתן לוי - "שלוש אמהות"

11. קטגורית עיצוב התלבושות הטוב ביותר:

1. ענבל שוקי - "אביבה אהובתי"
2. רונה דורון - "אדמה משוגעת"
3. הדס רוביצ'ק - "מישהו לרוץ איתו
4. רונה דורון - "מכתבים לאמריקה"
5. רונה דורון - "שלוש אמהות"

12. קטגורית המלחין הטוב ביותר:

1. יונתן בר-גיורא - "אביבה אהובתי"
2. צוף פילוסוף, עדי רנרט - "אדמה משוגעת"
3. עברי לידר - "הבועה"
4. רן שם-טוב - "מישהו לרוץ איתו"
5. שמוליק נויפלד, אורי זך - "שלוש אמהות"

13. קטגורית פס הקול הטוב ביותר:

1. אשי מילוא, אביב אלדמע, ישראל דוד - "אביבה אהובתי"
2. אלי ירקוני, יואב שריג - "אדמה משוגעת"
3. איתי אלוהב, גיל תורן, ישראל דוד - "הבועה"
4. דוד ליס, אביב אלדמע, ישראל דוד - "מישהו לרוץ איתו"
5. אשי מילוא, גיל תורן, ישראל דוד - "שלוש אמהות"

14. קטגורית הסרט התיעודי הטוב ביותר:

1. "אצלי הכל בסדר"- בימוי: ארז תדמור, ירון אמיתי, מפיקים: יורם גלובוס, חיליק מיכאלי, יגאל גלאי
2. "בובות של נייר"- בימוי: תומר הימן, מפיקים: קלאודיה לוין (קלה), תומר הימן
3. "מועדון בית הקברות"- בימוי: טלי שמש, מפיקים: אסף אמיר, גיא לביא
4. "סובנירים"- בימוי: שחר כהן, חליל אפרת, מפיקה: שרון שמיר
5. "שביתה"- בימוי: אסף סודרי, אמיר טאוזינגר, מפיקה: לאה לוין

בימים אלה עולה לאוויר אתר האינטרנט של האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה !
כתובת האתר:http://www.israelfilmacademy.co.il האתר מיועד לציבור הרחב בארץ ובעולם המתעניין בקולנוע ובטלוויזיה בישראל ולחברי האקדמיה שהם היוצרים והעוסקים בקולנוע הישראלי.



נוצר: 8/16/2006 1:55:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים