תרבות - חדשים על המסכים... אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 05/12/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תרבות > חדשים על המסכים...
  כתבות אחרונות
מיליונר אמריקני צעיר רכש את חברת ההפקות "חיים בוזגלו הפקות"

לב חדש עתיד לפעום בצפון העיר לב חדש עתיד לפעום בצפון העיר

אוסף הסרטים הקצרים של פיקסאר – עכשיו ב-די.וי.די
אוסף הסרטים הקצרים של פיקסאר – עכשיו ב-די.וי.די

להיטי ה דיוידי החדשים החל מחנוכה להיטי ה דיוידי החדשים החל מחנוכה

שותתי הכיסים – מחזות הזמר הגדולים של החג ! שותתי הכיסים – מחזות הזמר הגדולים של החג !

קולנוע עירוני בסנדוויץ בר יהודה הלוי קולנוע עירוני בסנדוויץ בר יהודה הלוי

מבטהובן ועד מבטהובן ועד "שר הטבעות" - רפרטואר חובק עולם וסיגנונות

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

חדשים על המסכים...

מאת: איריס לקנר
חדשים על המסכים...
נשים מחזקות, נשים אבלות, נשים נבגדות, נשים חזקות, נשים מוטרפות, נשים מחפשות אהבה וגם מעניקות אהבה ולצידן: הגברים, הילדים, החיים והטבע – ספטמבר 2006 בקולנוע , זה מה שתראו !


# דלתות נפתחות
אירלנד - בריטניה / 2005 / 96 דקות
שתי נשים... שתי ארצות... רחוקות זו מזו... בוקר אחד עולמן חרב... באותו הערב הן יחליטו להתחלף במקום המגורים, בחברים ובחיים... שתיהן עומדות בפני צעד שישנה את חייהן...
סיפורה של מרילין... מניו אינגלנד, ארה"ב
מרילין וגרג מאבדים את בנם היחיד ביום הולדתו ה-15, בעקבות תאונה טרגית. גרג מקבל הצעה ללמד בהוואי למשך סמסטר אחד, אך מרילין בוחרת להישאר בבית. היא עדיין מאשימה את בעלה על התאונה, ובעיניה, הנישואין שלהם הגיעו לקיצם. כדי לברוח מהכאב הנורא, היא מתקשרת לסוכן נדל"ן באירלנד, כדי לחפש משפחה שתסכים לחילופי בתים במהלך הקיץ. אשתו של האיש, רייה, עונה לטלפון. רייה טרודה בבעיות משלה, ובדחף הרגע היא מציעה למרילין את ביתה שלה, הצעה שמרילין מקבלת מיד. מרילין מגיעה לדאבלין, ובמהרה היא פוגשת דמויות מחייה של רייה, ביניהן חברתה הטובה, בעל המסעדה המקומית ובעלה של רייה, דני. במהלך החודשיים הבאים, היא לומדת שלפעמים, הדרך הטובה ביותר למצוא את עצמך היא לשקוע בחייו של אחר.
סיפורה של רייה... מדאבלין, אירלנד
רייה ודני גרים בבית נוח ומרווח בדרך טארה, עם ילדיהם בריאן ואנני. אך האושר הוא רק למראית עין. כשרייה מציעה לדני ללדת ילד נוסף, היא מגלה שהוא כבר מצפה לתינוק... מאישה אחרת. רייה לא הייתה מוכנה למכה הזאת, והיא הרוסה. באמצע הלילה, היא מקבלת טלפון מאישה אמריקנית, מרילין, המחפשת את בעלה כדי שימצא לה בית לקיץ. בדחף רגעי, רייה מציעה למרילין לעשות חילופין עם ביתה שלה.
עם הגיעה לאמריקה, רייה פוגשת דמויות מחייה של מרילין, ביניהן חברותיה, בעל המעדנייה המקומית ואפילו את גיסה הנאה. במהלך החודשיים הבאים, היא לומדת שלפעמים, הדרך הטובה ביותר למצוא את עצמך היא לשקוע בחייו של אחר.

הסוף – בהחלט מפתיע ובלתי צפוי... מרילין מארגנת מפגש, בו יתגלו כל הסודות, ובו יגלו שתי הנשים וחבריהם (הישנים והחדשים) את הדרך בה יבחרו השתיים להמשך חייהן...
בימוי : ג'יליס מק'קינון
מבוסס על ספרה רב המכר של מייב בינצ'י ("מעגל חברים") ומהמפיקים של הסרט הבלתי נשכח, זוכה האוסקר, "כף רגלי השמאלית".

נוגע ללב, מחשל ואופטימי !

# הסופר אקסית שלי
ארה"ב / 2006 / 95 דקות
כאשר ג'ני/G-גירל הופכת לאובססיבית יתר על המידה, מאט רוצה להיפרד... אבל איך אתה נפרד מאישה שיכולה לעוף, להרים מכוניות ולחרוך חורים דרך פלדה בעזרת ראיית החום שלה ?
כאישה מושפלת, ג'ני/G-גירל משחררת את זעם כוחות העל שלה, כשהיא מנסה להרוס את הרומן החדש של מאט עם העמיתה שלו לעבודה, האנה .
מאט שבר את לבה של ג'ני. עכשיו היא תשבור כל מה ששלו !
בימוי : איואן רייטמן - אחד מיוצרי הקומדיות הגדולים בתעשייה. ביים את "מכסחי השדים", "שים פס על פס", "כדורי בשר", "מכסחי השדים 2". בנוסף, הוא הפיק להיטים כמו "Old School", "רוד טריפ", "פרטים אינטימיים" ו"בית החיות".

פארודיה על גיבורות על, נשים נקמניות ואמריקה !

# גיהנום
צרפת – איטליה – בלגיה - יפן / 2005 / 98 דקות
דרמה משפחית המבוססת על תסריט של קז'ישטוף קישלובסקי, שהגה רעיון לטרילוגיה הכוללת את "שמיים" ("Heaven" בבימויו טום טיקוור), "גיהנום" ("Hell") ו"Purgatory".
הסרט מספר את סיפורן של שלוש אחיות צעירות ויפות שזיכרון משותף מעיב על חייהן. סופי, האחות הנשואה רודפת באובססיביות אחרי בעלה הבוגדני; אן – סטודנטית לספרות, מנהלת רומן עם הפרופסור הנשוי שמלמד אותה; וסלין- האחות הביישנית, מבקרת בקביעות את האם שמסרבת לדבר, בבית אבות מרוחק.
טנוביץ' משתמש בעריכה מורכבת כדי לחקור את מושג הבחירה החופשית והגורל. בעזרת תסריט מדויק ודמויות מרתקות הוא חושף את שורשי הסבל בחיי האחיות ואת טעויות העבר, שנידונו לחזור ללא הרף. העוצמה בהתמודדות ובהתבגרות של כל אחת מהדמויות מקבלת את חוזקה ממה שלא נאמר ביניהן. כל אחת מהן מחפשת את שכולנו רוצים למצוא- אהבה.

בימוי : דניס טנוביץ' - במאי בוסני עטור שבחים וזוכה האוסקר וגלובוס הזהב על סרטו "שטח הפקר".
מבוסס על תסריט של קז'ישטוף קישלובסקי

דרמה מטרידה עם רוחו של קישלובסקי המרחפת ולא נוגעת !

# טיסה 93
ארה"ב / 2006 / 90 דקות
דיוקן בלתי נשכח של אנשים תמימים שנקלעו לסיטואציה בלתי הגיונית בבוקר ה-11 לספטמבר, והופכים בעל כורחם לאזרחים הראשונים של העידן החדש בטרור העולמי.
"טיסה 93" מספר את אירועי ה-11/9, ואת סיפורה של הטיסה הרביעית שנחטפה באותו בוקר והיחידה שלא פגעה במטרה אותה תכננו עבורה החוטפים, בזכות גבורתם של נוסעיה.
דרמה בסגנון דוקומנטרי, הגורמת לך להרגיש כאילו אתה עובר רגע אחר רגע, בזמן אמת את אירועי אותו יום.
למי שצריך או מעוניין לטוס בקרוב, הצפייה בסרט מוטלת בספק ...
הסרט זכה לתשבוחות גדולות מאוד עם יציאתו בארה"ב. איני רואה בסרט הנוכחי איזשהו הישג קולנועי מרשים כזה או אחר מלבד סרט מתח הבנוי בצורה כמעט דוקומנטרית ועושה את האפקט שלו. כנראה שלאמריקאים הוא מסמל הרבה יותר מאשר לנו, אזרחי מדינה מוכת ולמודת טרור על ימין ועל שמאל.

בימוי : פול גרינגראס

מותח ומעורר תהייה אודות ארה"ב All mighty ?!

# מוכרים בלבד 2
ארה"ב / 2006 / 98 דקות
עובדי המינימרקט מניו ג'רזי, דנטה היקס ורנדל גרייבס נאלצים למצוא עבודה חדשה בעולם המזון המהיר – והם מביאים איתם את הגישה החצופה והגסה ואת אהבתם הגדולה לבלבל את המוח ללקוחות.
במאי הסרט, קווין סמית', דוחף את ההומור שוחט הפרות הקדושות שלו עד לקצה, ואז לוקח צעד אחד נוסף קדימה, כשדנטה ורנדל פולשים אל מסעדת המזון המהיר של רשת מובי'ס, שהסלוגן שלה הוא "אני אוכל את זה". מעבר לדלפק, שם העובדים האחרים היחידים הם סופר-חנון והמנהלת הסקסית. דנטה ורנדל מקבלים, למעשה, יד חופשית מהתסריטאי לפגוע בכל אחד ובכל דבר.
אבל, גם כשהם מנהלים דיונים פרועים בסוגיות בוערות כמו ג'ורג' לוקאס מול פיטר ג'קסון מול ישו, השינוי כבר נראה באופק... דנטה מכריז שהוא עומד לעזוב את ניו ג'רזי לתמיד ולהתחתן עם אמה. רנדל מתכנן עבור חברו הטוב מסיבת פרידה כה מזעזעת, שהיא תמשוך אליה את המשטרה, מכבי האש וקרוב לודאי גם את "תנו לחיות לחיות", מסיבה אשר תשנה את חייהם לנצח.
לפני שאתייחס לסרט הנוכחי יש להבין את מה שקדם לו : בשנת 1994 נולדו שני גיבורי תרבות : שני אלופי שכר המינימום מניו ג'רזי – עובדי המינימרקט דנטה ורנדל. ההרפתקאות הקמעונאיות המחוספסות שלהם, הידידות הקרובה והשקפת החיים הצינית על העולם המודרני הולידו את סרט הביכורים של התסריטאי-במאי, קווין סמית', "מוכרים בלבד", שהפך לאבן דרך בתרבות הפופ.
עכשיו הם חוזרים ואם קודם לכן התמודדו עם שאלות של בני ה – 20 כעת מעסיקות אותם השאלות והתהיות של בני ה – 30.

הסרט שנון, עוקצני ואנטי פוליטיקלי קורקט במהותו עם הומור נמוך אך מחושב שלא הרבה ירשו לעצמם לבטא אותו. הוא מציג מציאות עצובה, נוקשה ולא ממש אופטימית (למעט מסקנת החברות והאהבה שהן מעל לכל... !) על כן, לפני ההחלטה אם לגשת ולראות את הסרט יש לבדוק האם אתם מתחברים להומור של הבמאי ולעבודות הקודמות שלו. אם כן, הרווחתם חוויה משעשעת של כשעה וחצי ואם לא – חוששתני שאפילו תעלו קיטור.
תסריט ובימוי : קוין סמית' - "מוכרים בלבד", "לרדוף אחרי איימי", "דוגמה", "ג'יי ובוב השקט מכים שנית".

שנון, עוקצני, הומור מתחת לרצפה – רק לשרופים לסגנון של סמית' !

# ימים קפואים
ישראל / 2006 / 90 דקות
מותחן פסיכולוגי אפל, זוכה פרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל חיפה 2006.
מייאו, צעירה תל אביבית המבלה את לילותיה בשוטטות ברחובות ובמועדונים, חיה בדירות פנויות אליהן היא מתגנבת ומתפרנסת ממכירת טריפים במועדונים בעיר. היא מחליטה לפגוש את אלכס, אתו היא משוחחת בקביעות בצ'אט באינטרנט. הם קובעים להיפגש במועדון, אך פיגוע מחריד קוטע את המפגש ביניהם. כשמייאו מוצאת את אלכס בבית החולים, שקוע בתרדמת כתוצאה מהפיגוע, היא מחליטה לעבור לגור בדירתו הריקה. אט אט דיירי הבניין מתחילים לזהותה כ'אלכס' ובעוד היא משאילה את זהותו, בגדיו ועבודתו, היא מוצאת עצמה שוקעת אל תוך מציאות הזויה ומסוכנת.
ראוי לציין שזהו סרט שנעשה בתקציב של 25,000$ בלבד ועם זכייתו בפסטיבל חיפה , כיסה לשמחת המשקיעים – יוצרי הסרט - בדיוק את השקעתו. מי שהגה את הסרט הוא בחור אשר חי ונושם קולנוע מילדות בשם דני לרנר יחד עם אחיו, אלון, השותף להפקה. בסרט הנוכחי ניכרת האהבה לקולנוע, הכבוד ליוצרים הגדולים ולסגנון הפילם נואר ולמי שמבין עניין, די בלזהות זאת לפי שמות הדמויות. הוא מקורי, מצולם בתעוזה ונוגע במציאות שאנו חיים בה ובהשלכות הנפשיות של הטראומות הלאומיות בדיוק על הגבול שבין רוויה לצמא. יש בהחלט למה לגשת ולראות את הסרט הנוכחי והרבה למה לצפות עם העבודות הבאות של היוצרים המוכשרים.
בימוי ותסריט : דני לרנר

מקורי, פילם נוארי בסגנון ומבריק בביצוע !

# כשתראי נמר בשלג
איטליה / 2005 / 114 דקות
סיפור אהבה מיוחד עשיר בסיטואציות קומיות-אבסורדיות מבית היוצר של זוכה האוסקר רוברטו בניני ("החיים יפים").
אטיליו הוא פרופסור מחונן לשירה, גרוש ואב לשתי בנות. הוא חולם בהקיץ ומקשקש ללא הרף, אך הוא בעיקר מאוהב מעל הראש באישה המדהימה אך החמקמקה, ויטוריה. הוא מנסה לעשות כל שביכולתו כדי לזכות בתשומת ליבה, אך ללא הצלחה. ויטוריה עובדת עם אחד מחבריו הקרובים של אטיליו, פואד- משורר עיראקי, והיא נוסעת בעקבותיו לבגדד, עם פרוץ המלחמה.
כשנודע לאטיליו כי חייה של ויטוריה בסכנה, הוא אינו מהסס לרגע ויוצא לבגדד בכדי להציל את אהבת חייו. הוא אינו דובר מילה בערבית, מעולם לא ראה גמל מחוץ לגן החיות ובטח שלא החזיק בידיו רובה, ולמרות הכל הוא ילחם להציל את חייה של ויטוריה כשלרשותו עומדים תושייתו הרבה והשירה...
בניני בדרכו המרגשת והמצחיקה מציג סיפור אהבה חוצה גבולות ומוכיח שוב שהאהבה תמיד מנצחת...
מעניין לציין את הנוכחות המשפחתית של בניני יחד עם אשתו, ניקולטה בראשי, המפיקה כאן ומככבת בכל סרטיו.

תסריט ובימוי : רוברטו בניני

קצת ממחזר את סגנונו של בניני וקרוב מידי לנושא המלחמה אך עדיין בעל רגעי קסם יפים וחזקים !

# הבית באגם
ארה"ב / 2006 / 105 דקות
ד"ר קייט פוסטר היא רופאה בודדה שנאלצת לעזוב את הבית היפה בו גרה בשכירות ליד האגם, ולעבור לעיר הגדולה. היא משאירה בתיבת הדואר מכתב לדייר הבא בו היא מבקשת שיעביר לה את הדואר שממוען אליה וממליצה לו להיזהר מהצבע הטרי. הדייר החדש, אלכס וויילר, מוצא את המכתב ומופתע לגלות את הבית במצב של הזנחה. השניים מתחילים להחליף ביניהם מכתבים, מגלים שהם למעשה חיים בהפרש של שנתיים זה מזו ומנסים לפענח את המסתורין האופף את הבית, לפני שיהיה מאוחר מדי.
לפני מס' שנים ישבתי לי באולם קולנוע בפסטיבל בינלאומי וצפיתי במקור הקוריאני של הרימייק האמריקני המגוחך הזה. אני זוכרת שנהניתי – מה שלא קרה כאן. לא רק שנהניתי מהקדרות, המסרים, העידון והמקוריות, אלא, אפילו הצלחתי להזיל דמעה או שתיים.
הקולנוע הקוריאני מפתיע כ"כ לטובה בשנים האחרונות ומצליח להתקרב הרבה פעמים לקולנוע האירופאי באספקטים מסוימים במסרים הרוחניים, בטוויסטים ולהביא אותך לתהיות פילוסופיות כאלו ואחרות. בנקודה הזו בדיוק (ולצערי גם בכמה נוספות) נכשלים האמריקאים וכך גם הסרט הזה. לא כל שת"פ מוצלח ("ספיד") נכון שישחזרו אותו ואם כבר קיימת נוסחה מצליחה למה להחליט שחייבים אחרת ?! את ריבס ובולוק יש להשאיר באקשן וההומור האמריקאי הטיפוסי ואת רגעי העומק להפנות למי שבאמת מסוגלים לבצע זאת הן מבחינת משחק והן מבחינת יצירה.

בימוי : אלחנדרו אלגרסטי

מופרך, ארוך, משעמם ורחוק מהמקור הקוריאני !

# בריק
ארה"ב / 2005 / 110 דקות
זוכה פרס חבר השופטים לסרט המקורי ביותר פסטיבל סאנדנס 2005.
הסרט מתרחש בשכונה דרום-קליפורנית בימינו ומעתיק את זירת ההתרחשויות לבית ספר תיכון אמריקאי טיפוסי.
ברנדן הוא תלמיד תיכון שמוצא עצמו בתפקיד ה"בלש החוקר" כשהוא רוצה לגלות מה עומד מאחורי היעלמותה המסתורית של אמילי, חברתו לשעבר. הוא נעזר בחבר האמיתי היחיד שלו – "המוח", ונסחף אל תוך חקירה מורכבת ומסוכנת שאין ממנה דרך חזרה... רק לאחר שהוא יצליח לחדור למעגל הפנימי והמאובטח של ה"מסמר", עולם בו מעורבים פשע וסחר בסמים, ולגייס את עזרתה של לורה, הפאם-פטאל, חברתה המפוקפקת של אמילי, הוא יוכל לחשוף אמיתות על עצמו, על אמילי ועל העולם החברתי שמקיף אותו...
"בריק" מצטרף לשורה של סרטי אינדי שמאתגרים את כל מה שאנחנו יודעים על סרטי נעורים, וכמו "חמש ילדות יפות", "דוני דארקו", "העולם שבפנים" ו"Napoleon Dynamite" הוא מציג עולם אפל ומסוגנן. זהו עולם רחוק מייצוג ריאליסטי של המציאות, והוא קרוב יותר לתיאור התחושה שמשרה המציאות והזרמים התת קרקעיים שמפעפעים מתחתיה.

תסריט ובימוי : ריאן ג'ונסון

סרט ביכורים מסוגנן, עם בימוי מעניין ומשחק אדיש ומגרה אך עדיין יומרני ולעיתים לא מובן !

# אלכס ריידר – בלב הסערה
ארה"ב - בריטניה / 2006 / 93 דקות
מבוסס על סדרת רבי המכר "אלכס ריידר" של אנתוני הורוביץ.
אלכס ריידר הוא ילד בן 14 שגר אצל הדוד שלו, איאן ריידר - מנהל בנק משעמם, או כך לפחות זה נראה עד אשר הדוד מת בנסיבות מסתוריות. אלכס מגלה כי הדוד היה למעשה מרגל ונרצח על ידי אחד המתנקשים הכי מסוכנים בעולם. אלכס מגוייס נגד רצונו ליחידת ביון בריטית חשאית MI6, למשימה שיכולה להציל מיליוני אנשים על ידי מר בלאנט וגברת ג'ונס בעל כורחו, ומגלה כי לאורך כל השנים דודו למעשה עודד אותו לפתח תחביבים מסוימים, במטרה סמויה לטפח כישוריו לקראת קריירת ריגול : בלשן, צוללן, מטפס הרים, צלף ומומחה לאמניות לחימה, לאלכס יש את כל הנתונים להפוך לסוכן חשאי מושלם.

בימוי : ג'פרי סאקס

אקשן מדליק לנוער וצעירים !

# גיבור על נמלים
ארה"ב / 2006 / 88 דקות
סיפורו של ילד בן 10 שיוצא למסע מדהים. לוקאס הוא חדש בשכונה, ללא חברים ומאויים על ידי הביריון של השכונה. הוא מוציא את תסכוליו על מושבת נמלים בחצר ביתו. יום אחד הנמלים נוקמות ומכווצות אותו לגודל שלהם ומכריחות אותו לחיות איתם. בעולמו החדש, לוקאס יצטרך למצוא דרכים להתיידד עם הסביבה שלו.
אחד הסרטים המצוירים היותר מוצלחים, טובים וחכמים של הזמן האחרון עם המלצה גורפת לקחת את עצמכם והילדים לצפייה מהנה בו.

בימוי : ג'ון אי. דיוויס

חוויה חינוכית, מקורית ומתוקה לכל המשפחה – לא להחמיץ !

# מפלצת של בית
ארה"ב / 2006 / 91 דקות
די. ג'יי. וולטרס בן ה-12 הנמצא בשלב הביניים המוזר בין ילדות לגיל ההתבגרות.
יש לו יותר מדי זמן פנוי, ונכנס לו לראש שמשהו מוזר קורה בביתו של השכן הזקן נברקרקר מעבר לרחוב. דברים "נעלמים" כל הזמן אל תוך הבית ההרוס, כדורי סל, תלת אופניים, צעצועים וחיות מחמד. ואם חושבים על זה, מה קרה לגברת נברקרקר ?
יום לפני חג ליל כל הקדושים ודי. ג'יי. וחברו צ'אודר נתקלים במר נברקרקר אחרי שהכדורסל שלהם קפץ לגינה, ונעלם באורח מסתורי לתוך הבית. כשהבית מנסה לבלוע את חברתם החדשה, ג'ני, ואף אחד לא מאמין לשלישייה המבוהלת ששום דבר טוב לא ייצא מהבית הזה, הם מחליטים לחקור אותו בעצמם. הם פונים לעצה של האדם היחיד בעולם שאולי מבין מה קורה, סקאל החכם, אופה פיצות בטלן בן עשרים ומשהו, אלוף משחקי הוידיאו שפעם שיחק ארבעה ימים ברציפות בעזרת מטבע אחד, גאלון של שוקו וחיתול למבוגרים. "שמעתי דיבור על מבנים מעשי ידי אדם שהפכו לרדופים על ידי נשמות אנושיות", מסביר להם סקאל את המצב. סקאל אומר להם, שהדרך היחידה לעצור את הבית מלבלוע כל מה שנמצע בטווח ראיה, היא לפגוע בליבו, שהוא קרוב לודאי הכבשן שלא מפסיק לבעור במרתף הבית. הם מתכננים תוכנית שלא יכולה להיכשל: הם יסוו שואב אבק בדמות אדם, ימלאו אותו בתרופה קרה ויציעו את הפיתיון לבית. ברגע שהוא יבלע את הפיתיון ויירדם, הם יוכלו להתגנב פנימה, ולכבות את הכבשן בעזרת רובי המים שלהם.
התוכנית הקטנה שלהם נכשלת, וכשהבית מתחיל לרדוף אחריהם במורד הרחוב – כן, רודף אחריהם במורד הרחוב, הם חייבים לאחד כוחות כדי להחזיר את הביטחון לשכונה.
בימוי : גיל קינן

חכם, מיוחד, מפחיד ועל כן מיועד לילדים לא קטנים ומעלה !

צפייה נעימה !
נוצר: 11/9/2006 11:18:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים