תרבות - העולם הקסום של הקבלה הצפתית אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/05/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תרבות > העולם הקסום של הקבלה הצפתית
  כתבות אחרונות
מיליונר אמריקני צעיר רכש את חברת ההפקות "חיים בוזגלו הפקות"

לב חדש עתיד לפעום בצפון העיר לב חדש עתיד לפעום בצפון העיר

אוסף הסרטים הקצרים של פיקסאר – עכשיו ב-די.וי.די
אוסף הסרטים הקצרים של פיקסאר – עכשיו ב-די.וי.די

להיטי ה דיוידי החדשים החל מחנוכה להיטי ה דיוידי החדשים החל מחנוכה

שותתי הכיסים – מחזות הזמר הגדולים של החג ! שותתי הכיסים – מחזות הזמר הגדולים של החג !

קולנוע עירוני בסנדוויץ בר יהודה הלוי קולנוע עירוני בסנדוויץ בר יהודה הלוי

מבטהובן ועד מבטהובן ועד "שר הטבעות" - רפרטואר חובק עולם וסיגנונות

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

העולם הקסום של הקבלה הצפתית

מאת: שוש מיימון
העולם הקסום של הקבלה הצפתית
עם בוקר הגענו למרכז 'אסנט' בצפת, המרכז למיסטיקה יהודית על פי תורת החסידות, ושם נפתח בפנינו העולם הקסום של הקבלה הצפתית.

כבר בכניסה קבלו את פנינו כליזמרים במנגינות יהודיות החודרות אל הנשמה. אחרי סיור קצר בצפת העתיקה על בתי הכנסת העתיקים שלה: האר"י הקדוש ואבוהב, חזרנו אל מרכז 'אסנט' השוכן בפינה קסומה בעיר העתיקה בבניין יפהפה בן 4 קומות. זהו בית אבן עתיק שנבנה כמלון הראשון בצפת בשלהי המאה התשע עשרה (מלון 'פרידמן') ומשקיף אל נוף מרהיב.
אייל ריס, המנחה, פעם די. ג'יי. תל אביבי והיום חב"דניק, ספר לנו שאת המרכז הקימו בשנת 1883 שלושה צעירים אמריקאים, בראשות הרב שאול לייטר, שנחשפו לתכנים המרתקים של המיסטיקה החסידית ונשבו בקסמה. הם קראו למקום 'אסנט' כי פירוש המלה ascent באנגלית 'לעלות' והכוונה לעלייה במדרגות הרוחניות. השלושה שמו להם כמטרה להפיץ את תורת הקבלה הצפתית וגם זכו לקבל את ברכתו של הרבי מלובאביץ' שעודד ובירך אותם להפיץ את האור והחום החסידיים.
מאז מארח מרכז 'אסנט' קבוצות ומטיילים מהארץ והעולם הבאים להתבשם מן האווירה והתכנים המרתקים המופקים במרכז. האווירה הרוחנית המיוחדת של צפת העתיקה, מקום הולדתה של המיסטיקה היהודית, עושה את המקום לאידיאלי ללימוד רזי הקבלה. למדנו מאייל ריס שלמרות ש'אסנט' הוא מרכז דתי חסידי הרי שהוא מושך אליו סקרנים, מאמינים ומחפשים מרחבי הארץ ומחו"ל - מכל גווני הקשת, הגילאים וקבוצות האוכלוסיה. בסדנאות סופי השבוע המתקיימות ב'אסנט' ניתן לפגוש דתיים בצד חילוניים מובהקים שיושבים בצוותא ולומדים קבלה ויהדות על פי תורת החסידות.
מרכז 'אסנט' מתמחה בלימוד חוויתי של פנימיות הקבלה והמיסטיקה היהודית ועשרות אלפי מבקרים פוקדים את המרכז. כדי להמחיש לנו את חווית הלימוד הרב אלי קיי ספר לנו על הצופן התנ"כי. הוא בחר מועמדת שהתנדבה למסור את שמה ותאריך הלידה שלה. אלי קיי פיתח תוכנה מיוחדת שעל פיה ניתן למצוא את שמה באחד החומשים . הרב קיי פענח את איפיון האישיות של המתנדבת לפי מיקום הפרק והפרשה שבה מופיע שמה. היה מאלף לשמוע את הפרשנות של אליהו קיי כשהמתנדבת מהנהנת בהתלהבות שכל מלה נכונה.
בהמשך שמנו פעמינו לכיוון עמוקה לקברו של יונתן בן עוזיאל. שם בשעת בין ערביים התמקמנו מתחת אחד העצים ואייל קרוצ'י, שבילה הרבה שנים במנזרים בודהיסטים בהודו והיום הוא חב"דניק, הבהיר לנו שהכל נמצא ביהדות ונתן לנו מדיטציה יהודית עמוקה ומעוררת. לא ויתרנו גם על בקור בקברו של יונתן בן עוזיאל שכידוע ההשתטחות עליו היא סגולה לזוגיות. הרווקים והרווקות ביננו הקיפו את הקבר 7 פעמים הדליקו נרות ובקשו שבשנה הקרובה סוף סוף יפגשו בן זוג.

אחר כך חזרנו לארוחת ערב עשירה ב'אסנט' בליווי מוסיקה יהודית החודרת לנשמה. לקראת היציאה שמענו מאייל שאחת לחודש מתקיימות במקום סדנאות חווייתיות בעברית, אנגלית ספרדית ורוסית בנושאים כמו: זוגיות ואהבה, סוד האותיות, מבנה הנפש, טיולים רוחניים בטבע - פרד"ס הבריאה, מופעי מוסיקה מיסטיים, הצופן האישי על פי הקבלה, גלגל המזלות, תנועת עץ החיים ורפואת הרמב"ם.
חזרנו לתל אביב רצוצים ונפעמים. אמנם קבלנו טעימות על קצה המזלג אבל זה רק עשה לנו חשק של עוד.

לפרטים נוספים:
1800 30 40 70
www.ascent.co.il
נוצר: 12/10/2006 8:50:00 AM
עודכן: 12/10/2006 8:53:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים