עסקים - ג'נטלמניות נשית: ככה נשים עושות עסקים בעידן המודרני. לגזור ולשמור אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 23/02/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > עסקים > ג'נטלמניות נשית: ככה נשים עושות עסקים בעידן המודרני. לגזור ולשמור
  כתבות אחרונות
מיליונר אמריקני צעיר רכש את חברת ההפקות "חיים בוזגלו הפקות"

לב חדש עתיד לפעום בצפון העיר לב חדש עתיד לפעום בצפון העיר

אוסף הסרטים הקצרים של פיקסאר – עכשיו ב-די.וי.די
אוסף הסרטים הקצרים של פיקסאר – עכשיו ב-די.וי.די

להיטי ה דיוידי החדשים החל מחנוכה להיטי ה דיוידי החדשים החל מחנוכה

שותתי הכיסים – מחזות הזמר הגדולים של החג ! שותתי הכיסים – מחזות הזמר הגדולים של החג !

קולנוע עירוני בסנדוויץ בר יהודה הלוי קולנוע עירוני בסנדוויץ בר יהודה הלוי

מבטהובן ועד מבטהובן ועד "שר הטבעות" - רפרטואר חובק עולם וסיגנונות

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

ג'נטלמניות נשית: ככה נשים עושות עסקים בעידן המודרני. לגזור ולשמור

מאת: תמי לנצ'וט ליבוביץ'
ג'נטלמניות נשית: ככה נשים עושות עסקים בעידן המודרני. לגזור ולשמור


יובלות עברו מאז ששרפנו חזיות בכיכר, אבל בעידן המודרני נשים עדיין מתקשות להשתלב בסביבה העסקית. לרגל יום האישה הבינלאומי מנסחת תמי לנצוט ליבוביץ את הכללים להתנהגות עסקית הולמת: איך להתמודד מול קהל גברים, לבוש עסקי נכון, העברת פרזנטציות וגם כללי הברזל להתנהגות בסביבה עסקית

באדיבות תמי לנצוט ליבוביץ - מייסדת המרכז הבינלאומי לתדמית, תקשורת בין אישית ונימוסים ומפתחת שיטת "סביליטי".

נשים כיום הן חלק אינטגרלי משוק העבודה, אבל למרות ההתקדמות הרבה, החוקים השוויוניים והנוכחות הבלתי מתפשרת של נשים בשוק העבודה, פעמים רבות מזהות עצמן נשים כמיעוט בסביבה גברים שולטת. כדי לאפשר לכולנו השתלבות נעימה ומוצלחת בשוק העבודה, מציגה יועצת התדמית תמי לנצוט ליבוביץ, את הכללים הבסיסיים להשתלבות בשוק העבודה. מסתבר שהכל תלוי בגישה, ומגזר נשי יכול להיות גם יתרון.
 היכרות - כמו בכל מפגש חברתי או אישי, הצגת ראשונית היא כרטיס הביקור שלכן.
 בפגישה עסקית ראשוני הקפידי ליצור קשר עין ולהושיט יד אמיצה ובטוחה ללחיצה. אל תשכחי להציג במקביל את שמך המלא: שם אישי ושם משפחה. גם הינך אדם ביישן, זה הזמן לדחוק הצידה את ההססנות והרתיעה: אם את רוצה לשדר עסקים עליך להתוות את המהלכים מן הרגע הראשון ולכן חשוב לשדר אסרטיביות ואקטיביות. מצד שני, אל תנסי להתנהג כמו גבר, לא משנה כמה מהפכות פמיניסטיות יתרחשו בעולמנו – לעולם יעדיפו להימצא בחברת נשים מטופחות ונשיות.
 לבוש נשי -. התשובה לשאלה המיתולוגית "מה ללבוש?", שהפכה לאבן הבסיס של תעשיית האופנה ותרבות הקולנוע הנשית משתנה לא רק בהתאם לתקופה, אלא גם ובעיקר בהתאם לנסיבות. כיום אנחנו נהנות מסגנון לבוש חופשי יותר, אך בעסקים מומלץ להיזהר מבחירה בגדים המושכים תשומת לב יתרה. הבגדים אמורים להחמיא לך ולהוציא אותך במיטבך, אולם לא לגזול את תשומת הלב מדברייך ומן המסרים שאת מבקשת להעביר.
 נשיקות - אמנם הנשיקות כבשו בסערה את עולמנו ואין לכם כמעט פגישה בלי מצמוצי שפתיים, אבל עדיין - לא תמיד המנהג העתיק נכון ומומלץ. כשאת נמצאת במפגש עסקי ראשון אין מקום לנשיקות ובהמשך, בהתאם לשיקול דעתך האישי.
 ארוחה במסעדה – כשאת נמצאת בפגישת עסקים שאלת החשבון הינה שאלה עסקית ולא מגדרית. זוהי אינה פגישה בין חברים ובטח שלא פגישה רומנטית ועל כן המזמין לארוחה נוהג לשלם את החשבון, או בהתאם לסיכומי הפגישה – אם תרצי לשדר מסר של חיזוק מערכת היחסים העסקית, את רשאית להציע לשלם את החשבון.

השתלבות נכונה בשוק העסקי
המדריך המלא לנשים שרוצות להשתלב בשוויון

עשי:
• הדגישי את הידע והניסיון המקצועי שלך.
• הקפידי על לחיצת יד איתנה ותמיד העדיפי אותה על חיבוק.
• הציגי את עצמך בשם מלא ואל תסכימי בשום אופן שיקראו לך בכינוי חיבה דוגמת "מותק", "בובה" או "חמודה".
• כשבחדר מלא גברים מישהו מעלה דרישה בקפה בקשי גם את.
• אם מישהו מחזר אחרייך ואינך מעוניינת, הגידי "לא". החוכמה היא לסרב בלי לפגוע במעמדך, כשאפשר לנקוט בגישה עקיפה ולומר שיש לך חבר או שאת נמנעת מקשרים עם עמיתים לעבודה. אם החיזור מתפתח להטרדה, אל תהססי לדווח עליו.

אל תעשי:
• הימנעי מגינונים נשיים בין קולגות, כמו משיחת אודם.
• גם בעבודה עם נשים, שמרי על אופי יחסים מקצועי ואל תתפתי לקרבה אינטימית.
• אל תאמצי סלנג מילואים או תתחילי לספר בדיחות גסות כדי להשתלב באווירה הגברית. את לא צריכה לשחק את המשחק של הגברים כדי להיות מוערכת ברמה המקצועית.
• הקפידי להפריד בין עסקים והנאה – השילוב בין השניים עלול להעמיד אותך במקום רגיש וליצור לחצים מיותרים. במקרה ויצרת קשרים רומנטיים עם אחד העובדים הקפידי להגדיר את מערכת היחסים בצורה ברורה כבר מתחילתה


***

תמי לנצוט ליבוביץ מתמחה בהדרכות של אנשי עסקים, שגרירים ודיפלומטים בשפת העסקים הבינלאומית ודרכי הנימוסים והליכות - אותם למדה באופן אישי מחנה בבלי, ברברה ג'קסי (היועצת של המלכה אליזבת), קריסטיאן שווה, היועץ לאירוח של הבית הלבן והארגון העולמי ליועצי תדמית AICL. לאחרונה פרסמה לנצוט את המהדורה השנייה לספרה הרביעי "סיביליטי – המדריך להתנהלות חברתית", בו היאנוצר: 5/3/2007 11:59:00 PM
עודכן: 6/3/2008 9:43:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים