תרבות - יופי - מילה גסה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 07/06/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תרבות > "יופי - מילה גסה"
  כתבות אחרונות
מיליונר אמריקני צעיר רכש את חברת ההפקות "חיים בוזגלו הפקות"

לב חדש עתיד לפעום בצפון העיר לב חדש עתיד לפעום בצפון העיר

אוסף הסרטים הקצרים של פיקסאר – עכשיו ב-די.וי.די
אוסף הסרטים הקצרים של פיקסאר – עכשיו ב-די.וי.די

להיטי ה דיוידי החדשים החל מחנוכה להיטי ה דיוידי החדשים החל מחנוכה

שותתי הכיסים – מחזות הזמר הגדולים של החג ! שותתי הכיסים – מחזות הזמר הגדולים של החג !

קולנוע עירוני בסנדוויץ בר יהודה הלוי קולנוע עירוני בסנדוויץ בר יהודה הלוי

מבטהובן ועד מבטהובן ועד "שר הטבעות" - רפרטואר חובק עולם וסיגנונות

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"יופי - מילה גסה"

מאת: שוש להב
בניגוד לשם התערוכה, בעיניו של חיים אברהם היופי אינו מילה גסה. אנו רואים זאת בציורים הרגישים, בשירים הפיוטיים, בקטלוג המעוצב להפליא ובנועם דבריו.


חיים אברהם הוא אמן רב תחומי. איש טלויזיה וקולנוע, צייר ומשורר, יוצר פורה. בתערוכתו החדשה הוא מציג עבודות ליריות וספונטאניות, ברישום אוורירי של אקוורל על נייר. לדבריו, "יש בצבע המים יסוד אינטימי המתאים לציורי עירום נשי". ואכן, כך הם ציוריו, אותן מאפינות תנועות מכחול רכות ומתמשכות, כשדלילות הצבע מקנה לנייר הנקי תפקיד צורני חשוב ביצירה.
בפתח הקטלוג כותבת טובה אוסמן, האוצרת, "בעבודות העירום, הופכות הדמויות הפתייניות למושא נערץ בשיריו, כמעשה המיתולוגי של פיגמליון. אלא שבעשייתו של חיים אברהם, הנשים שהוא מצייר הן בשר ודם עם אור בעיניהן, המעוררות את האמן לא רק לצייר את המודליות האסורות במגע, אלא להנציח אותן בשירתו".

חיים אברהם מגלה בשיריו החושפניים את ציפור הנפש של האמן והמשורר שבו סוג של כמיהה להיות צעיר לנצח. הוא אינו חש מאוים בציור הכמעט אירוטי של גוף האישה, שלדעתו יש בו מקסם רב של יופי. באמנות היום יש רתיעה מהמילה יופי, בעיניו "יופי אינו מילה גסה".
חיים אברהם הוא במאי ומפיק בטלויזיה החינוכית הישראלית (החדר של חני, פרפר נחמד, רחוב סומסום, תיק תקשורת, מוסף המוספים ועוד), במאי סרטים (אמא של חייל, מכחול הנפש, הנגב- מדבר ואדם ועוד), זוכה בפרסים בינלאומיים, הציג תערוכות יחיד וקבוצתיות בארץ ובחו"ל, כותב מאמרים וביקורות בכתבי עת. יוצר רב תחומי.


התערוכה "יופי- מילה גסה" אשר תפתח במוצ"ש 25 באוגוסט בשעה 20.00 ותינעל ביום ד' 5 בספטמבר, תוצג בגלריה 'טובה אוסמן' שברח' בן יהודה 100 תל-אביב,

כדאי לבוא ולהתרשם.
נוצר: 8/6/2007 8:19:00 PM
עודכן: 8/21/2007 4:38:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים