תרבות - מבטהובן ועד שר הטבעות - רפרטואר חובק עולם וסיגנונות אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 15/08/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תרבות > מבטהובן ועד "שר הטבעות" - רפרטואר חובק עולם וסיגנונות
  כתבות אחרונות
מיליונר אמריקני צעיר רכש את חברת ההפקות "חיים בוזגלו הפקות"

לב חדש עתיד לפעום בצפון העיר לב חדש עתיד לפעום בצפון העיר

אוסף הסרטים הקצרים של פיקסאר – עכשיו ב-די.וי.די
אוסף הסרטים הקצרים של פיקסאר – עכשיו ב-די.וי.די

להיטי ה דיוידי החדשים החל מחנוכה להיטי ה דיוידי החדשים החל מחנוכה

שותתי הכיסים – מחזות הזמר הגדולים של החג ! שותתי הכיסים – מחזות הזמר הגדולים של החג !

קולנוע עירוני בסנדוויץ בר יהודה הלוי קולנוע עירוני בסנדוויץ בר יהודה הלוי

מבטהובן ועד מבטהובן ועד "שר הטבעות" - רפרטואר חובק עולם וסיגנונות

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

מבטהובן ועד "שר הטבעות" - רפרטואר חובק עולם וסיגנונות

מאת: איריס לקנר
מבטהובן ועד
ביצועי בכורה בארץ, יצירות של מלחינים ישראלים, שיתוף פעולה עם האופרה הישראלית, תגליות מוסיקליות לראשונה על במות הקונצרטים בישראל.


התזמורת הסימפונית ירושלים רשה"ש, תציין בעונת 2007/8 את יום הולדתה ה - 70
בסימן יציאה מן המשבר שאיים על המשך קיומה. התזמורת שעברה בשנים האחרונות תהליך הבראה מוצלח בהנהגתו של המנכ"ל יוסי טל גן והמנהל המוסיקלי ליאון בוטשטיין, עומדת לסיים בקרוב את תהליך החזרת חובות העבר לנושים בגיבוי בית המשפט. השלב הבא הוא הקמת ועד מנהל חדש שימלא את מקומו של המפרק הזמני מטעם בית המשפט, עו"ד יצחק יונגר. כמו כן, נפתרה המחלוקת עם רשות השידור ובעיקבותיה הושג הסכם חדש בגיבויים של השר יצחק הרצוג הממונה על רשות השידור ויו"ר רשות השידור משה גביש על הסדר כספי חדש לשנים הבאות. להסדר שותפה גם אגודת הידידים בארה"ב של התזמורת, שהעלתה את תמיכתה ומנהל התרבות.

העונה הבאה של התזמורת תוכננה בהתיחסות לחגיגות -60 למדינה וחגיגות-70 לתזמורת. לרגל חגיגות אלה תקדיש התזמורת חלק נכבד מן הרפרטואר שלה למלחינים ישראלים .

בסידרה הקלאסית תבוצענה יצירות של מנחם צור, רון ויידברג יוסף טל, גיל שוחט לצד יצירות כמו הקונצ'רטו לפסנתר מס' 4 והסימפוניה ה"פסטורלית" מאת בטהובן, הסימפוניה מס' 1 של מהלר, סימפוניית "פאוסט" מאת ליסט, טוקטה בדו מז'ור מאת באך ועוד. על הקונצרטים ינצח המנהל המוסיקלי ליאון בוטשטיין ומנצחים אורחים ובהם: אורי סגל, ג'יזל בן דור ואלי יפה.
בסידרה יתארחו סולנים מהארץ ומחו"ל ובהם: שרון רוסטורף- זמיר, בנג'מין הוכמן, עמיחי גרוס, סימון דינרסטין, שמואל הרשקו, גיא מנהיים ואחרים.

בסדרת " תגליות מוסיקליות" שהיא ייחודית לתזמורת הסימפונית ירושלים ונועדה להעמיק את ההכרות של חובבי המוסיקה עם העושר הבלתי נדלה של עולם המוסיקה, יוצגו בחשיפה ראשונה בישראל פנינים מתוך רפרטואר המאות ה-19, ה-20 וה-21. השנה בסידרה תוכנית המוקדשת למוסיקה אנגלית של המאה ה-20, תוכנית על טהרה של מוסיקה מאת מלחינים צ'כים, תוכנית שתוקדש למוסיקה לקולנוע ותוכנית של מוסיקה מקסיקנית. לרגל חגיגות ה -60 למדינה תבוצע תוכנית של מוסיקה שנכתבה ע"י דור החלוצים בישראל בניצוחו של אילן וולקוב.

גם השנה נמשך שיתוף הפעולה עם האופרה הישראלית בשתי סדרות קונצרטים. בסידרה הליטורגית תבוצענה היצירות הליטורגיות הגדולות: האורטוריה "ישראל במצרים", מאת הנדל, "בריאת העולם" מאת היידן ו"הסטבאט מאטר" של דבוז'אק. בסידרה ינצחו לורנס קאמינגס, ג'יימס ג'אד וקרל היינץ שטפגס אליהם יחברו מקהלות מהארץ והעולם ובהן: סקולה קנטוריום מאוקספורד, מקהלת הרדיו של ריגה, המקהלה הפילהרמונית של תל-אביב והסולנים ג'יימס אוקסלי, דנה מרבך, יניב ד'אור, מייקל ג'ורג', הילה בג'יו, לריסה טטוייב ואחרים.
סידרה חדשה נוספת של מוסיקה קלה תיוחד לרפרטואר של מוסיקה מהסרטים ומחזות זמר ובה מוסיקה מ"שר הטבעות", "ורטיגו", "שיקגו", "מלחמת הכוכבים", "אינדיאנה ג'ונס" ועוד. הסולנים בסידרה יהיו כוכבי ברודווי מארה"ב. ביניהם אן רונולפסון, ג'אן הורבאט דאג להברק ואחרים.

לסדרת "צלילי שישי בצהריים" מצטרף השנה המנצח רוני פורת שיערוך,ינצח וינחה את הסדרה. נושא הסידרה יהיה המלחינים הגדולים של וינה מהקלאסיקה לרומנטיקה: מוצארט, בטהובן ושוברט.

סידרת הילדים הפופולרית "דו-רה מיקס" בניצוחם של רשי לבאות ורוני פורת, תציג לקהל הצעיר את הכינור והפסנתר, מוסיקה לריקוד, מוסיקה אתנית בשילוב שחקנים, רקדנים תפאורה ועוד.

כמו כן תקדיש התזמורת קונצרט מיוחד למלחין אנדרה היידו, לרגל יום הולדתו ה – 70. על הקונצרט ינצח סטנלי ספרבר.נוצר: 10/18/2007 12:40:00 PM
עודכן: 10/19/2007 1:27:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים