תרבות - <p>מה לרוץ לראות ולמה כדאי לחכות או אפילו לא לטרוח ללכת...</p> אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 15/08/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תרבות >

מה לרוץ לראות ולמה כדאי לחכות או אפילו לא לטרוח ללכת...

  כתבות אחרונות
מיליונר אמריקני צעיר רכש את חברת ההפקות "חיים בוזגלו הפקות"

לב חדש עתיד לפעום בצפון העיר לב חדש עתיד לפעום בצפון העיר

אוסף הסרטים הקצרים של פיקסאר – עכשיו ב-די.וי.די
אוסף הסרטים הקצרים של פיקסאר – עכשיו ב-די.וי.די

להיטי ה דיוידי החדשים החל מחנוכה להיטי ה דיוידי החדשים החל מחנוכה

שותתי הכיסים – מחזות הזמר הגדולים של החג ! שותתי הכיסים – מחזות הזמר הגדולים של החג !

קולנוע עירוני בסנדוויץ בר יהודה הלוי קולנוע עירוני בסנדוויץ בר יהודה הלוי

מבטהובן ועד מבטהובן ועד "שר הטבעות" - רפרטואר חובק עולם וסיגנונות

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

מה לרוץ לראות ולמה כדאי לחכות או אפילו לא לטרוח ללכת...

מאת: איריס לקנר
<p>מה לרוץ לראות ולמה כדאי לחכות או אפילו לא לטרוח ללכת...</p>

# ארוס עליה ארה"ב / 2008 / 101 דקות קומדיה הרומנטית על טום החי את החיים הטובים: הוא גבר מצליח וסקסי שיודע שהוא תמיד יכול לסמוך על האנה, חברתו הטובה ביותר, והאישה היחידה שהיא קבועה בחייו. עבור טום יש לו את הסידור המושלם : כל מה שהוא חוויתי וגירוים אינלקטואלי הוא חווה איתה, ברגע שזה מגיע לגירויים הפיזיים... יש תחלופה גדולה מאוד של נשים בחייו – רק למטרה זו ומבלי להתחייב בשום אופן אליהן – מה שהוא מפעיל באדיקות דרך חוקים נוקשים שיש לו בנושא.הכל מסתדר עד שהאנה נוסעת לסקוטלנד למסע עסקים בן שישה שבועות. טום נדהם לגלות עד כמה חייו ריקים כשהאנה לא לצדו. הוא מחליט שעם שובה הוא יגיד לה שהוא רוצה להיות איתה. אך לפני שהוא מספיק לעשות זאת, הוא מגלה לחרדתו שבסקוטלנד אהובת לבו כבר התארסה לסקוטי עשיר ונאה וכי היא מתכוונת לעבור לגור עם בעלה לעתיד מעבר לים. כשהאנה מבקשת מטום להיות "השושבינה" שלה, הוא מסכים בחוסר רצון למלא את התפקיד... אבל רק כדי שיוכל לחזר אחרי הכלה ולעצור את החתונה לפני שיהיה מאוחר מדי. מה רע לצפות בסרט המביא את המיטב מהכרך הניו יורקי בימיו הטובים ואת נופיה ההרריים של סקוטלנד הירוקה – על מגוון המנהגים שבה ?! שלד הסיפור הוא נדוש אך מוגש בחן . הבעיה היא שלשורות הנכונות, ההחלטות החכמות וההצלות ברגע האחרון אחראים תסריטאים כי במציאות סיפורי ההפי אנד הם נדירים עד מאוד – מה שמביא לשתי תובנות : או להינשא לתסריטאי שיודע ליישם את השורות הטובות גם בחייו (כנ"ל תסריטאית...) או ללכת ליהנות מהסרט מבלי לחשוב יותר מדיי.


בימוי: פול ויילנד קאסט : פטריק דמפסי, מישל מונהאן , קווין מק'קיד קומדיה רומנטית בניחוח מעורב # גב' פטיגרו בריטניה / 2008 / 92 דקות בוקר אחד בלונדון של 1939 מוצאת את עצמה מיס פטיגרו ללא עבודה, ללא כסף וללא חברים. לראשונה בחייה היא מגיעה למסקנה שעליה לנצל את הרגע וכך היא מוצאת עצמה בפתח דירתה המפוארת של דליסייה לאפוס, שחקנית וזמרת אמריקאית נוצצת, אשר מיד שמחה להיעזר במיס פטיגרו כדי לתמרן בין מחזריה הרבים. תוך שעות ספורות נסחפת מיס פטיגרו אל חיי החברה הזוהרים של המעמד הגבוה והיא נקראת ל"סדר" את הקריירה וחיי האהבה של הבוסית החדשה. דליסייה מנצלת את כישוריה המניפולטיביים של העובדת החדשה, המרושלת מעט אך מלאת החן. היא לוקחת אותה תחת חסותה וליום אחד הופכת אותה לאישה "אמיתית" - ממש כפי שייעד אותה הטבע. לפתע, הופכת מיס פטיגרו להיות מרכז תשומת הלב של החברה הגבוהה בלונדון ומזכירה לכולנו שלכל אחד, לא משנה מאין הוא בא, איך הוא נראה, וכמה הוא משתכר-מגיעה ההזדמנות לחיות ולפרוח לפחות ליום אחד. בימוי : בארט נלורי קאסט : פרנסיס מק'דורמנד, איימי אדאמס, סירן הינדס, שירלי הנדרסון, לי פק, טום פיין חביב עם משחק נאה של מק'דורמנד והנדרסון ! # הג'וב הבריטי בריטניה / 2008 / 110 דקות סרט המבוסס על מקרה אמיתי.


בספטמבר 1971 גנבים פרצו לתוך חדר כספות בבנק בלונדון ושדדו מספר כספות שהכילו מזומנים ותכשיטים בשווי מיליוני לירות שטרלינג. אף אחת מהכספות לא נמצאה מעולם. איש לא נעצר. השוד כיכב בכותרות העיתונים מספר ימים ואז הסיפור הושתק בהוראת הממשלה הבריטית כמהווה סכנה לביטחון הלאומי (D Notice). הסרט חושף מה הוסתר באותן כספות בסיפור המערב רצח, שחיתות ושערוריית סקס הקשורה למשפחת המלוכה – תעלומה סבוכה בה האנשים הכי תמימים היו הגנבים עצמם... הפשע זכה בזמנו לכינוי "שוד הווקי טוקי", והוא עדיין אפוף מסתורין. רק ארבעה אנשים הורשעו במעורבות בפשע, ורוב השלל לא נמצא מעולם. אף אחד לא בא לדרוש את מעט הרכוש הגנוב שנמצא על ידי המשטרה... מדהים בכל פעם מחדש עד כמה מוכן או משלם העם הבריטי על חטאי חצר המלוכה. דרך סרט זה אנו זוכים לראות גם כיצד החטאים הגדולים נעשים ע"י השורה הראשונה של בעלי ההשפעה בממלכה וכיצד הטבע האנושי על המגרעות שבו מוצא את דרכו החוצה אצל כ ו ל ם ! בימוי: רוג'ר דונלדסון – האחראי לסרטים כמו : "החלום המהיר בעולם" עם אנתוני הופקינס, "שתול" עם אל פאצינו, "פסגת דנטה" עם פירס ברוסנן, "מין מסוכן" עם בן קינגסלי, "חולות לבנים" עם וויליאם דפו, "קוקטייל" עם טום קרוז, "ללא מוצא" עם קווין קוסטנר, ו"הבאונטי" עם מל גיבסון.


קאסט : ג'ייסון סטאת'הם, סאפרון בורוז , סטפן קמפבל מור, דניאל מייז, ג'יימס פוקנר אקשן ומתח עשויים היטב – מומלץ ומעניין ! # הורטון שומע משהו ארה"ב / 2008 / 88 דקות / אנימציה סיפורם של שני עולמות: האחד גדול והשני קטנטן. הורטון הוא פיל שחי את חייו בכיף בג'ונגל. יום אחד הוא מבחין בכתם קטנטן, גרגר של אבק המשמיע קול פצפון שרק הורטון יכול לשמוע. האם הקול הקטן מבקש עזרה ? הורטון לא יודע, ואף אחד מחבריו לא מאמין לו.


הורטון משוכנע שעולם שלם ומקסים מתקיים לו בתוך חתיכת האבק הזו ושתפקידו הוא להציל את העולם הפצפון והקסום הזה, גם אם כולם יחשבו שהוא משוגע. קסם של סרט עם מסרים חשובים והומור בריא. בימוי : ג'יימי היוורד, סטיב מרטינו קאסט דיבוב : ג'ים קארי, סטיב קארל, וייל הארנט, דיין קוק, קרול ברנט, ג'ון היל, איימי פולר, ג'יימי * הסרט יצא גם בדיבוב לעברית מקסים – מומלץ כבילוי משפחתי מהנה ! # החבר הכי טוב שלי צרפת / 2007 / 90 דקות קומדיה של פטריס לקונט – הבמאי שהביא לנו את "זרים אינטימיים", ו"הנערה על הגשר". פרנסואה הוא סוחר עתיקות החי בדירה מעוצבת ויש לו חיים נהדרים. בארוחת יום ההולדת שלו הוא מתחלחל מן הגילוי שאיש מן הנוכחים לא סובל אותו באמת ולא מאמין שיש לו חבר אמת אחד. שותפתו, קת'רין, מציעה לו התערבות: אם הוא יוכל להציג בפניהם ולו חבר אמת אחד היא תיתן לו לשמור כד יווני עתיק שהוא רכש מכספי החברה שלהם. אם לא יצליח - הכד שלה. בספר הטלפונים שלו הוא מנסה לבדוק מי מן המופעים שם יוכל לענות לקריטריונים אבל לא מצליח למצוא אפילו אחד כזה. במפגש מקרי עם ברונו, נהג מונית חביב, הוא מצליח לשכנע את ברונו ללמד אותו איך להפוך מישהו לחבר שלו.


ברונו מנסה ללמד אתו את שלושת החתים: להיות חברותי, חייכני, חביב. ברונו לעומתו סובל מפחד קהל ושאיפתו הגדולה היא להשתתף ב"מי רוצה להיות מיליונר". האם הפתרון לבעיה של פרנסואה ישוב בכסא הנהג של המונית ? והאם הפתרון לפחד הקהל של ברונו טמון בחבר שזה עתה הכיר ? בימוי : פטריס לקונט קאסט : דניאל אוטי, דני בון, ג'ולי גאייה, ג'ולי דוראן, מרי פילה, אליזבט בורגיין נחמד ! # הממלכה האסורה ארה"ב / 2008 / 113 דקות הנער ג'ייסון מחפש די.וי.די צרובים של סרטי קונג פו בחנות בוטלגים. תגלית מפתיעה לוקחת אותו אחורה בזמן לימי סין העתיקה. המשימה שלו היא לשחרר את הלוחם הסיני הנודע ''מאנקי קינג'' בעזרתו של לוחם קונג פו וקבוצת לוחמים צבעונית. בימוי : רוב מינקוף קאסט : ג'קי צ'אן, ג'ט לי, מייקל אנגראנו, מורגן בנויט, בין ג'יאנג כיוון גבוה יותר אך התוצאה היא הרפתקה לבני נוער ! # המרוץ לזהב ארה"ב/ 2008/ 113 דקות בן "פין" פינגן הוא בחור לא מזיק. מעין גרסה מודרנית של מחפש אוצרות הנחוש באופן אובססיבי למצוא מטמון ספרדי אגדי – 40 ארגזי אוצרות שאבד בים ב-1715. במסע שלו פין הטביע כל מה שיש לו כולל נישואיו לטס. בדיוק כשטס התחילה לבנות את חייה מחדש ואחרי שקיבלה עבודה על מגה-יאכטה של הביליונר נייג'ל הוניקאט, פין עולה על רמז מפתח לגבי מיקומו של המטמון.


לתדהמתה של טס הקסם השובבי של פין משחק לידיו והוא מצליח לעלות על היאכטה של נייג'ל כשהוא משכנע את הטייקון ואת בתו ג'מה להצטרף אליו במסע החיפוש אחר ארגזי העושר הספרדיים. אפילו טס לא יכולה לעמוד בפני הפיתוי של גילוי המטמון שחמק מידיהם זמן רב כל כך. אבל... הם לא היחידים שנוהרים אחרי האוצר. המנטור של פין, מואה פיץ' יחד עם גנגסטר מקומי בשם ביג באני נחושים להגיע אליו לפניהם. בימוי : אנדי טננט קאסט : מתיו מקונוהי, קייט הדסון, דונלד סאת'לנד, ריי ויינסטון, יואן ברמנר, אלקסיס דזינה, קווין הארט, בסרט הזה כבר היינו אך אם אתם ממש מתעקשים תמיד אפשר ללכת שוב ! # חיי נישואין ארה"ב / 2007 / 90 דקות מותחן רומנטי המשלב בתוכו קומדיה של מצבים עם דרמה אנושית בלתי שגרתית אודות כוחה הבלתי נכנע של האהבה והשיגעון המוחלט שלה. הארי חי חיי פרברים שקטים ורגועים עד שהוא מכיר את קיי הצעירה והיפה והופך אותה לאהובתו. הפתרון הוא לסיים את נישואיו. הארי מחליט שהוא חייב לרצוח את אשתו פאט, בגלל שהוא אוהב אותה כל כך עד שהוא הוא לא מוכן שהיא תיפגע ותסבול כשהוא יעזוב אותה. הוא משתף את חברו הטוב בסוד האהבה אבל לחברו הטוב ביותר, יש רצונות משלו. בעודו עובד הארי על תכניתו התמוהה לחסל את אשתו, שאר הגיבורים עסוקים בהונאות משלהם. כמו הארי, הם המומים מהתשוקה שבוערת בהם, אבל עדיין נאבקים כדי לא לפגוע באחרים.


לבמאי תסריטאי הסרט יש משיכה מיוחדת לקולנוע של שנות הארבעים והחמישים – מה שניכר גם כאן ובהיות הסרט בלתי שיגרתי ומפתיע, עניינו העיקרי הוא " מהי תמצית חיי נישואין ? " . בימוי : איירה סאקס קאסט : פירס ברוסנן, כריס קופר, פטרישה קלארקסון , רייצ'ל מקאדמס, דייויד וונהאם מבריק, מרתק ומומלץ ! # לסגור מעגל ארה"ב / 2007 / 113 דקות הכל מתחיל בשיחת טלפון. השיחה שכל אדם מבוגר עם הורים מזדקנים מצפה לה בחשש רב. האב כבר לא צלול ולא יכול להיות לבד. מה שמסבך את העניינים הוא שהאבא גר בקהילה למבוגרים באריזונה ואילו הילדים גרים בחוף המזרחי.


הילדים במקרה הזה הם ג'ון, פרופסור לתיאטרון שחי בבופאלו וונדי, תסריטאית שחיה בניו-יורק. עכשיו נאלצים השניים לנטוש את חייהם הטרודים ולטפל באב שמעולם לא דאג להם. כל המיצים, המשקעים והתובנות של אחים בוגרים צפים ועולים ברגעי המשבר הלא קלים. סיפור אמיתי עם התייחסות רצינית לסוגיה המעסיקה רבים ומטופלת בעדינות ע"י צמד שחקנים משובח. בימוי : תמרה ג'נקינס קאסט : פיליפ סימור הופמו, לורה לייני, פיליפ בוסקו, פיטר פרידמן מרגש ואמיתי – משחק מעולה של שני שחקני אופי נהדרים ! # מה שקורה בווגאס ארה"ב / 2008 / 113 דקות הביטוי האמריקאי "מה שקורה בווגאס - נשאר בווגאס" מתייחס למגוון הוללויות חושניות, פרועות וחסרות עכבות. אך מה קורה כשכמה רגעים מטורפים אפופי אלכוהול – בעיר החטאים לא רק נשארים שם, אלא עוקבים אחריכם חזרה הביתה ומאיימים להפוך את חייכם על פיהם ?! הבליין הכריזמטי ג'ק פולר ואשת העסקים המכופתרת ג'וי מק'נלי הם שני זרים שנפגשים במקרה בסוף שבוע פרוע בלאס ווגאס, ונשארים עם הרבה יותר מכמה זיכרונות מטושטשים. בבוקר שאחרי אותה הוללות פרועה, שני התיירים מניו יורק מגלים שהתחתנו במהלך ליל בילוי סוער. ואם זה לא מספיק, אז הם גם זכו יחד בשלושה מיליון דולר במכונת מזל. שני הזרים הנשואים מתקוטטים על השלל, ולוקחים את הקרב שלהם בחזרה למנהטן אל שופט סורר הדן אותם ל"שישה חודשים של נישואי פרך". הוא מסרב לבטל את נישואיהם ומקפיא את שלושת מיליוני הדולרים בהם זכו בווגאס, עד שיוכיחו מעל לכל ספק שהם עשו כל שביכולתם כדי להצליח להישאר יחד כזוג נשוי.


השופט פוקד על השניים לגור יחד, ללכת לטיפול זוגי שבועי והכי חשוב: פשוט לנסות. אם לא יבצעו את הוראותיו, השופט מבטיח לזוג שהמאבק המשפטי שלהם יימשך כל כך הרבה זמן, שבסופו של דבר כל מיליוני הדולרים ילכו לעורכי דין. ג'ק וגו'י מסכימים. אחרי הכל, כמה קשה זה כבר יכול להיות ? אבל במהרה הם מוצאים את עצמם כלואים במשחק מורט עצבים ומשעשע ביותר בו כל אחד מהם מנסה להוכיח שהוא בן זוג טוב יותר מהשני. הקרב בין המינים מעולם לא ראה שני גלדיאטורים נחושים וצמאי דם יותר מג'ק וג'וי. האם הם יצליחו לעבור את ששת חודשי הנישואין שנכפו עליהם מבלי להרוג זה את זה, ובסופו של דבר לזכות בפרס הגדול ? ואולי הניצוצות שניתזים ביניהם יציתו בהם רגשות אמיתיים ויהפכו את מערכת היחסים המזויפת למשהו מדהים ואמיתי ? נכון שיש בסרט קיטש וניהול משבר בצורה הכי הוליוודית האפשרית אך מה שמעניין לזכור ולקחת ממנו הם דווקא הטיעונים ותיאור המציאות של רווקות ונישואים בימינו. בימוי: טום ווהן תסריט : דנה פוקס קאסט : קמרון דיאז, אשטון קוצ'ר, רוב קורדרי, לייק בל תענוג קיטשי עם נקודות למחשבה ! # עץ לימון ישראל / 2008 / 106 דקות סיפור על שתי נשים בודדות משני עברי הגבול הירוק וכל מה שנוצר ולא נוצר ביניהן. מזרחית לקו הירוק נמצאת סלמא, בעלת פרדס לימונים שבעלה מת מזמן וילדיה התפזרו בין עזה, רמאללה ווושינגטון... בצד מערב נמצאת מירה נבון, אשתו של השר הביטחון - ישראל נבון, אישה בודדה לא פחות שמתגעגעת לבתה שלומדת בחו"ל ומנסה להתרגל לעובדה שבעלה נמצא פחות ופחות בקרבתה. פרדס הלימונים הופך להיות מוקד משותף לשתיהן מכיוון שרשויות הביטחון חוששים שהוא מהווה סכנה לחיי השר ורוצים לכרות חלק מהעצים.


סלמא, בצעד מפתיע, לוקחת עורך דין ויוצאת למאבק משפטי שחיש קל הופך לסיפור הזוי הקשור להיגיון וחוסר ההיגיון ששולט במחוזות המזרח התיכון. מצער לראות שדווקא סרט הבנוי מכל האלמנטים הנכונים מבחינה קולנועית גרידא, נופל בסיפור עצמו. עם כל הפוליטיקלי קורקטיות שיש כאן, לכאורה בלבד, שוב נראה עד כמה מזיקים אנו יכולים להפוך כאשר לא מציגים עמדות שונות עד הסוף ובוחרים לתת דגש לחוסרים בצד הישראלי ועוד בצורה פאתטית. חבל... כל מדיום הקולנוע והקולנוע הישראלי בפרט הפך להיות שגריר חשוב בעולם אז למה לא להשתמש בו כראוי ?! בימוי : ערן ריקליס קאסט : היאם עבאס, רונה ליפז מיכאל, דורון תבורי, עלי סולימאן, עמוס תמם, סמדר יערון, דני לשמן, עמוס לביא, מיקי ןרשביאק, אמנון וולף, לירון ברנס עוד ירייה עצמית ברגל לסרט עם חשיבה קולנועית ניכרת ! צפייה מהנה !
נוצר: 5/23/2008 9:13:00 PM
עודכן: 5/2/2016 9:51:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים