ארכיטקטורה - סימפוזיון אדריכליות בינלאומי בפסטיבל אישה 2009 בחולון אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 24/02/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ארכיטקטורה > סימפוזיון אדריכליות בינלאומי בפסטיבל אישה 2009 בחולון
  כתבות אחרונות
האדריכלים שנבחרו לייצג את ישראל בביאנלה ה – 14 לאדריכלות האדריכלים שנבחרו לייצג את ישראל בביאנלה ה – 14 לאדריכלות

fghfh

לגור בכפר ולהרגיש בעיר לגור בכפר ולהרגיש בעיר

שיטת הבנייה של מגדלי היוקרה בת"א – מגיעה לירושלים

אדריכלי החלומות אדריכלי החלומות

"עיר העתיד – עתיד העיר"

"תל אביב-יפו: מטרופולין ישן-חדש" / סימפוזיון תרבות ואדריכלות

וועידת ישראל הראשונה לאדריכלות ולעיצוב

סדנה בין לאומית בשנקר: משטחי סריג ארכיטקטוניים סדנה בין לאומית בשנקר: משטחי סריג ארכיטקטוניים

פרס המקום הראשון לאדריכלית אסנת ממון פרס המקום הראשון לאדריכלית אסנת ממון

ייעוץ אדריכלי ללא תשלום ייעוץ אדריכלי ללא תשלום

חדש: הדמיה ממוחשבת של מבנים במפות של חדש: הדמיה ממוחשבת של מבנים במפות של "מפה"

בתים מבפנים בתים מבפנים

שינוי בצבעי חדר השינה יכול להשפיע עמוקות על תפקוד הילד

מעצבים את הקיץ בקייטנה למתקדמים! FUN & DESIGN

אדריכלות רוחנית

מכללת שנקר פתחה מכינות לעיצוב ואדריכלות – להכנה ללימודי תואר ראשון

תכנון הבית : איך מעלימים עמוד ?

מנדלברג מותג של איכות ודיוק בתחום שאין בו מותגים

  לכתבות נוספות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

סימפוזיון אדריכליות בינלאומי בפסטיבל אישה 2009 בחולון

מאת: שוש להב
סימפוזיון אדריכליות בינלאומי בפסטיבל אישה 2009 בחולון
במסגרת הפסטיבל יתקיים במרכז הישראלי לעיצוב במדיטק חולון, סימפוזיון וכנס אדריכליות בינלאומי בנושא "קיימות ואורבניזם" שידון באדריכליות כמובילות "מנועים" להחיאת רקמות אורבניות כחלק מראייה של "קיימות".הכנס יתקיים ב-27.2.09 החל מהשעה הכנס מתקיים בשיתוף עם עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל.
אוצרת הכנס היא האדריכלית, בתיה סבירסקי-מלול, יו"ר סניף ת"א והמרכז של העמותה.

במרכז הכנס והסימפוזיון תעמוד הסוגיה של יצור "מנועים" להתחדשות עירונית, הנמצאת במרכז הדיון האורבני כבר למעלה מעשור בעיקר בזכות הפרוייקט המדובר של פרנק גרי בעיר בילבאו בספרד. מוזיאון בילבאו בספרד משמש דוגמא מובהקת איך ניתן באמצעות פיתוח מפעלי תרבות עירוניים ביחד עם יצירת סביבות יוצאות דופן באמצעות ארכיטקטורה ייחודית ויוצאת דופן, ליצור שינוי משמעותי בתדמיתה של עיר ובעקבות כך יצירת שיפור משמעותי במצבה הסוציו אקונומי של העיר והרקמה האורבנית שבליבה.
ראיית התחדשות זו מתוך ראיה של "קיימות" היא חלק מתפיסה חדשה ועדכנית הרואה בתפיסה ההולסטית של הקיימות גם אקולוגיה חברתית –תרבותית. העיר חולון היא דוגמא מקומית של קידום תדמית עירונית באמצעות פרויקטים תרבותיים מוסדיים המלווים בהשקעה פיזית משמעותית במתקנים בהם הם מתרחשים.די להזכיר מספר פרויקטים חשובים בעיר כמו מוזיאון הילדים המדיטק ומוזיאון העיצוב ההולך ונבנה בתכנונו של המעצב הבינלאומי ממוצא ישראלי רון ארד.

בתחום זה יתרכז הכנס בעשייתן של נשים אדריכליות בארץ ובעולם שכבשו לעצמן מעמד מרכזי ומוביל ואת עבודותיהן ניתן למצוא בכל תחומי התכנון ובכל קני המידה של התכנון האדריכלי.
עמותת האדריכלים ראתה בארגון הכנס הזדמנות חשובה לדון בסוגיות החשובות של קיימות ואורבניזם תוך נסיון למצב ולחשוף לציבור את עבודתן הפורה בתחום זה של נשים אדריכליות בעולם ובישראל.

האורחות בכנס תהיינה אדריכליות מובילות מהעולם ומישראל :

- מצרפת תגיע אדר' פרנסין הלן ג'ורדה,(Francoise Helene Jourda – France),
בוגרת ביה"ס לאדריכלות בליון משנת 1979. מלמדת באוניברסיטה הטכנית בוינה במקביל לניהול פרקטיקה פרטית ענפה באדריכלות ואורבאניסטיקה בשם EO CITE. פיתוח בר קיימא הוא מרכז עבודתה ופעילותה בהוראה מחקר ובמסגרת עבודתה כאדריכלית . ג'ורדה, שמשה כאוצרת הביתן הצרפתי בבינאלה בונציה ב-2004 בנושא "טרנספורמציות בנות קיימא".היא משתתפת בכנסים רבים בצרפת וברחבי העולם ומפרסמת פירסומים רבים בנושא קיימות באורבניזם ואדריכלות. ב-1996 היתה מהיוזמים של האמנה האירופית לאנרגיה סולרית באדריכלות ואורבניזם.לדעתה האדריכל איננו מעצב או יוצר של תדמיות, מעטפות, חצאיות וכו' סביב מבנים. האדריכל נמצא שם כדי להבטיח שאנשים יוכלו לחיות מחר מאושרים יותר מאשר אתמול.www.jourda-architectes.com

- ממקסיקו תגיע אדר' שרה טופלסון דה גרינברגSara Topelson De) Grinbreg). בוגרת ביה"ס לאדריכלות מהאוניברסיטה הלאומית במקסיקו UNAM. לאחרונה משמשת טופלסון כסגנית השר לפיתוח אורבני ואיזורי בממשלה הפדרלית במקסיקו. בשנת 1996 הוכרזה כאשת השנה במקסיקו. שמשה כנשיאת ארגון האדריכלים הבינאומי UIA מ- 1996 עד 1999. כמו כן הינה חברת כבוד בארגוני אדריכלים רבים בעולם ובהם:אמריקאי, הקנדי, היפאני האוסטרלי הבריטי והספרדי. חברת האקדמיה הלאומית לאדריכלות במקסיקו. לאורך הקריירה שלה כאדריכלית היתה מעורבת בפרויקטים של מגורים,תעשיה,חינוך ותרבות, אך בעיקר התמחתה בנושא תכנון דירות מגורים בתקציב נמוך לאוכלוסיות דלות אמצעים.בנוסף לעבודתה כאדריכלית יוצרת היא משמשת כפרופסור לאדריכלות למעלה מ-25 שנה ועל פעילותה זכתה במדלית הצטיינות על הישגים אקדמיים ב-2000.בין 2001-2003 ניהלה את המכון הלאומי לאדריכלות ואמנות במקסיקו.
ב-2003 יסדה את DOCOMOMO MEXICO עם קבוצת היסטוריונים וחוקרי אדריכלות.

- מהולנד תגיע אדריכלית פרנסין הובן ((Francine Huben – Mecanoo-. הובן היא
בוגרת ביה"ס לאדריכלות באוניברסיטה הטכנית של דלפט. הקימה את MECANOO ARCHITECTS ב-1984 ומשמשת מאז כמנהלת ואדריכלית ראשית של המשרד. לפרנסין הובן פרויקטים רבים בהולנד וברחבי העולם החל בבתים פרטיים ועד לתכנון ערים. בין היתר תכננה את הספריה המפורסמת באוניברסיטת דלפט. עבודתה מבוססת בו בזמן על אנליזה ואינטואיציה. עבודתה מערבת אספקטים חברתיים וטכניים יחד על מנת ליצור את הפתרונות היחודיים ורבי ההשראה שלה.משנת 1999 היא משמשת כפרופסור לאדריכלות בדלפט וגם למדה באקדמיה הידועה לאדריכלות במרדיסיו שוויץ. בין השנים 2000-2001.-2001 קבלה חברות כבוד בארגון האדריכלים הבריטי RIBA. ב-2002 , שמשה מנהלת הבינאלה לאדריכלות ברוטרדם. משמשת כיועצת אדיכלית ואורבנית לערים רוטרדם ואלמר.עבודתה זכתה במספר פרסים לאומיים ובינלאומיים ומשמשת כנושא לספרים רבים. http://www.mecanoo.com.

המשתתפות הישראליות בכנס הן:
* רות להב , אחת מהאדריכליות הוותיקות והמובילות בארץ. במסגרת פעילותה זכתה בפרסים רבים אך עיקר פירסומה בא לה מפעילותה רבת השנים באדריכלות בת קיימא. משרדה של להב מתמחה ב"בניה ירוקה" ובתכנון המתייחס לאקלים, לסביבה ולשיטת שימור אנרגיה במבנים. בעבודתה מושמת תשומת לב רבה לשילוב הפונקציה עם הטכנולוגיה המתאימה והתייחסות להקשרים האקלימיים, הסביבתיים והאנושיים של כל פרויקט.להב, היא בוגרת הפקולטה לאדריכלות ובינוי ערים בטכניון בחיפה. זכתה במספר רב של תחרויות ופרסים, הרצתה בכנסים רבים ועבודותיה פורסמו בארץ ובעולם .לימדה בטכניון, בבצלאל ושנקר.היא זוכת פרס דוד עזריאלי לתכנון אורבני לשנת 2004 של המועצה לישראל יפה, על פרויקט שהקימה בקריית הממשלה המחוזית בבאר - שבע.

* תגית כלימור , אחת האדריכליות המוכשרות והפעילות בארץ מדור הביניים, החלה לעסוק בנושא הקיימות בשנים האחרונות. לאחרונה זכתה (יחד עם בו זוגה דוד קנפו) בפרס בינלאומי יוקרתי מטעם ארגון הפלדה לתכנון מבני "Agro- Housing". העבודה מציעה בניין מגורים חדשני בסין, המורכב מחממה רב קומתית המשולבת עם בניין מגורים ומהווה מהפכה בסדר החברתי והעירוני הקיים וכן אלטרנטיבה זמינה לניצול מושכל של משאבי הטבע בעידן של התחממות כדור הארץ, ושמירה על הסביבה הטבעית. תגית עוסקת לאחרונה באינטנסיביות באקולוגיה חברתית ותרבותית, אדריכלות בת קיימא ותכנון אזורי ועירוני מקיים. חזונה האישי מתבטא בקידום תפישה הוליסטית לסביבה מקיימת כך שהשלם גדול מחיבור רכיביו.לדעתה חיזוק הקשרים הבין-תחומיים יתרום למתן פתרונות סביבתיים כוללים.

* ה"יזמיות": אורנה אנג'ל - גנית מיזליץ כסיף: או‏רנה אנג'ל אדריכלית בוגרת בצלאל והטכניון,כיהנה כיועצת בכירה לראש הממשלה אהוד ברק ומנכ"לית נמל תל אביב. שימשה כסגנית מתכנן מחוז ירושלים במשרד הפנים ועמדה בראש משרד פרטי עד כניסתה לפוליטיקה.בשנים 2001-2007 שימשה אנג'ל מנכ"לית החברה הממשלתית-עירונית "אוצר מפעלי ים", המנהלת את נמל תל אביב. במסגרת תפקידה הובילה מהפכה בנמל והפכה אותו מאתר מוזנח עם מחסני קרמיקה מתפוררים למרכז מסחר ובילוי תרבותי וחברתי תוסס. ב- 2007 מונתה לסמנכ"לית פיתוח בר קיימא בחברת "שיכון ובינוי", שבשליטת שרי אריסון.
גנית מייזליץ- כסיף מהאדריכליות הצעירות המבטיחות בארץ.בוגרת ה-Westminster, בלונדון. זכייתה (יחד עם שותפה ובן זוגה אהוד כסיף) בתחרות לתכנון נמל תל-אביב היא אחת מרבות, ובהן הזכייה בתכנון המרכז לשירותים קהילתיים ובניין מגורים במתחם רמז-ארלוזורוב (1998), התחדשות עירונית של מתחם רוגוזין באשדוד (2001) ופרויקטים עירוניים נוספים בולטים שכבר הסתיימו או בשלבי ביצוע: חידוש מרכז העיר הרצליה (2004-2007), חידוש מרכז העיר כרמיאל (2007), חידוש מרכז העיר נתניה.

הכנס יתקיים במדיטק חולון יום ו' 27.2.09 בשעות 9:00 – 14:00
רח' שדרות גולדה מאיר 6 (מול קניון חולון) 03-5021555 שלוחה 1.


** פסטיבל "אשה" יתקיים בחולון, זו השנה ה-13 בין התאריכים 25- 28 בפברואר.סימפוזיון אדריכליות בינלאומי בפסטיבל אישה 2009 בחולון
סימפוזיון אדריכליות בינלאומי בפסטיבל אישה 2009 בחולון
נוצר: 2/22/2009 9:56:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים