פסטיבלים - פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה- 4 בערבה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/05/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > פסטיבלים > פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה- 4 בערבה
  כתבות אחרונות
סלאביינסקי בזאר, האולימפיאדה של האמנויות והמוזיקה - ויטבסק, בלארוס סלאביינסקי בזאר, האולימפיאדה של האמנויות והמוזיקה - ויטבסק, בלארוס

פסטיבל האור ירושלים 2015 פסטיבל האור ירושלים 2015

בשביל היין - מטיילים מבלים וטועמים, ממיטב יינות הכרמים בשביל היין - מטיילים מבלים וטועמים, ממיטב יינות הכרמים

פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים, חוגג חצי יובל, חוה פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים, חוגג חצי יובל, חוה"מ פסח

פסטיבל פסטיבל "אוכל כפרי במטה יהודה" 2015

'טעם כנרת' בסימן 'טעם השלום' 'טעם כנרת' בסימן 'טעם השלום'

פסטיבל ימי ענף הזית ה- 20 פסטיבל ימי ענף הזית ה- 20

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה- 4 בערבה

מאת: איריס לקנר
פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה- 4 בערבה

"יום מושלם" (A Perfect Day), סרטו של הבמאי הספרדי פרננדו לאון דה אראנואה יפתח את פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה- 4 בערבה שיתקיים בין התאריכים 18-21 בנובמבר 2015.בין סרטי הפסטיבל:
שני הסרטים הצרפתיים הבולטים של השנה, "זיכרונות נעורים" ו"צילן של נשים", שני סרטים מאיסלנד, "לב רחב" שזכה בפרס הראשון בפסטיבל טרייבקה ו"איילים" - זוכה פרס הסרט הטוב ביותר במסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן ונציג איסלנד לאוסקר ו"שם בדוי: מריה", סרט מצמרר על גורלם של ילדים חיילים במחתרת הקולומביאנית.

הפסטיבל מעניק פרס אחד ויחיד, פרס הקהל בשווי של 15,000 יורו.

המהדורה הרביעית של פסטיבל הסרטים בערבה תמשיך גם השנה לא רק בהצגת סרטים שנחשפו כבר בפסטיבלים אחרים בארץ, אלא גם כאלה שלא הוצגו עדיין אצלנו. זאת ועוד. כל סרט ילווה על ידי אחד השותפים בעשייתו, בין אם במאי, שחקן או מפיק, שיציג את הסרט ויענה בסופו לשאלות הצופים. במרכז התכנית של הפסטיבל, תחרות שבה מחולק פרס אחד ויחיד, בערך של 15,000 יורו.
הזוכה ייקבע על ידי קולות הקהל שיתבקש להצביע בסוף כל הקרנה ולהביע את דעתו על הסרט.

פסטיבל הסרטים בערבה הוא אירוע יוצא דופן וייחודי, המבוסס על עקרון "הבוטיק" מול תבנית הירידים שמציעים הפסטיבלים בעולם. הוא יתנהל כולו בשעות הערב והלילה, תחת כיפת השמיים, בלב המדבר, באמצע הדרך בין ים המלח לים סוף, ליד הישוב "צוקים" שבשמורת הטבע עשוש, בערבה התיכונה בדרום הנגב. במהלך ארבעת ימי הפסטיבל, יוקרנו בו מדי ערב שלושה סרטי קולנוע באורך מלא, שנבחרו בקפידה מבין הסרטים הבולטים והמוערכים ביותר של השנה האחרונה. הצפייה בסרטים תתקיים על מסך גדול, במרחב הפתוח, בלב המדבר, באתר שיוקם במיוחד לאירוע זה.

הסרטים המשתתפים בתחרות:

יום מושלם (A Perfect Day) – סרט הפתיחה, של הבמאי הספרדי פרננדו לאון דה אראנואה, צולם כולו בבלקנים ומבוסס על ספר של פעילה באחד מאירגוני האו"ם שמטרתם הייתה לסייע לבני המקום, בתום המלחמה האכזרית שהשתוללה שם בתחילת שנות התשעים של המאה הקודמת. הסרט עוקב אחרי מעלליה של יחידה כזאת, שבאה לשלוף גופה שהושלכה לבאר כדי להרעיל את מימיו ונתקלת במה שניראה לכאורה כמשימה פשוטה, במכשולים מכל המינים והסוגים. קומדיה שחורה ופרועה, בהשתתפות שני כוכבים, בניסיו דל טורו וטים רובינס, ולצדם השחקנית הרוסייה אולגה קורילנקו והשחקנית הצרפתיה מלני תיירי.
ההקרנה תתקיים בנוכחות פדיה שטוקן, השחקן הבוסני, שמגלם את המדריך המקומי המוביל את יחידת החילוץ.

איילים (Rams) – סרטו הראשון של הבמאי האיסלנדי גרימור האקונרסון, סיפור על שני אחים שכנים, שניהם מגדלי כבשים באיסלנד, שאינם מדברים זה עם זה כבר 40 שנה אבל כאשר סכנה נשקפת לעדרים שלהם, המריבה נשכחת למען המטרה המשותפת. הסרט זכה בפרס הסרט הטוב ביותר במסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן ונבחר לייצג את איסלנד בתחרות האוסקר הקרובה.
ההקרנה תתקיים במעמד הבמאי גרימור האקונרסון.

בצלן של נשים (In the Shadow of Women) - סרט מפתיע של הבמאי הצרפתי פיליפ גארל, המציג סיפור פשוט על אהבה ובגידה, זוג שחי יחד ועושה יחד סרטים מגיע למשבר כאשר הגבר מתאהב במתלמדת העובדת במעבדת הצילום שבה הוא מפתח את סרטיו, ואילו לאישה, כמסתבר, יש מאהב משלה. מאחורי הסיפור הבנלי לכאורה מסתתרות דילמות מוסר שמרחיקות לכת הרבה יותר. הסרט מצולם בשחור לבן, ע"י אחד הצלמים הגדולים של התקופה, רנטו ברטה. ההקרנה תתקיים במעמד השחקנית קלוטילד קורו.

לב רחב (Virgin Mountain) – סרטו של הבמאי האיסלנדי דאגור קארי, שזכה בפרס הראשון בפסטיבל טרייבקה, הוא דרמה אנושית ומשעשעת לעתים קרובות, על גבר עצום ממדים בעל נפש של ילד ועל הקשר המסובך שנוצר בינו לבין אישה שברירית ורגישה במיוחד.
הסרט יוצג בנוכחות הבמאי דאגור קארי, כיום מנהל בית הספר לקולנוע בקופנהגן.

זיכרונות נעורים (My Golden Days) – ארנו דפלשן, אחד הבמאים המובילים היום בצרפת, פורש בפני הצופים שלושה פרקי זיכרונות של אנתרופולוג צרפתי שחי רוב חייו בניכר ועומד עכשיו לשוב למולדת. שלושת הזיכרונות, אחד מסוף הילדות, השני מתקופת ההתבגרות והשלישי מימיו כסטודנט, מעלים שוב את הניחוח של סרטי טריפו ואלן רנה, שדפלשן נחשב, בצדק, ליורשם החוקי. מתיה אמלריק, שחקן שהופיע בכמה מסרטיו הקודמים של דפלשן ומייצג בדרך כלל את דמות הבמאי עצמו, חוזר גם כאן, בתפקיד האנתרופולוג שמעלה את הזיכרונות.
ההקרנה תתקיים במעמד הבמאי ארנו דפלשן.

האמא השנייה (Second Mother) – הסרט הברזילאי שנבחר ל"חביב הקהל" בפסטיבל ברלין, הוא סאטירה חברתית על אישה שנאלצה לעזוב את בתה ולצאת לסאן פאולו כדי להתפרנס כמנהלת משק הבית של משפחה אמידה בעיר. במשך עשור שנים לא ראתה את בתה אבל הפכה להיות בורג חיוני אצל מעבידיה וילדיהם, עד שהיא מתבשרת לפתע כי הבת עומדת להגיע העירה כדי ללמוד ארכיטקטורה. המפגש המחודש יוצר מיד משבר, כי הנערה הצעירה אינה מוכנה לקבל על עצמה את הבדלי המעמדות שהאם חיה לפיהם.
ההקרנה תתקיים במעמד הבמאית אנה מוילרט.

שמש גבוהה (High Sun) – שלושה סיפורי אהבה שעשור שנים מפריד בין כל אחד מהם. אותם שני שחקנים, טיהאנה לאזוביץ' וגוראן מרקוביץ', מגלמים את הגיבורים בכל אחד מהם. אם כי הסיפורים אינם בהכרח קשורים זה בזה. עצם העובדה שהם מתנהלים באותו המקום, שני כפרים שכנים ועוינים במה שהייתה פעם יוגוסלביה, ושהם מתרחשים ב-1990, 2001 ו-2011, יש בהם כדי לצייר מבעד למערכת היחסים בין השניים, את הטרגדיה שעברה על חלק זה של העולם, והשיקום שנראה היום באופק.
ההקרנה תתקיים במעמד השחקנית טיהאנה לאזוביץ'.

שם בדוי: מריה (Alias Maria) – ילדה בת 13, שהיא עצמה בהריון, מופקדת על תינוק שנולד למפקדה ומחובתה להוביל אותו מבעד לג'ונגל הקולומביאני למקום מבטחים בכפר קרוב. סרט מצמרר על מצבם של ילדים חיילים במחתרת הקולומביאנית הנלחמת נגד השלטון שם.
ההקרנה בנוכחות הבמאי חוזה לואיז רוחלס

"קצר במדבר -3" – הפקות הסרטים של פסטיבל הסרטים הבינלאומי בערבה
גם השנה יוקרנו במסגרת פרויקט "קצר במדבר" שני סרטים שהופקו וצולמו במהלך השנה האחרונה בערבה.
בצידי הדרך , סרטו של איתי עקירב – פער הדורות והעימות בין אייל, עובד חברת ביטוח בדרכו לאילת, לבין אביו, המתגורר בדרום בא לידי ביטוי במפגש טעון בתחנת אוטובוס בלב הערבה.
שן כריש, סרטו של אורן גרנר – אם ובתה משתתפות בסדנת מודעות רוחנית בערבה ובמהלכה נחשפים המשקעים הכבדים שמפרידים ביניהן.

במהלך הפסטיבל יתארחו 20 יוצרי קולנוע לקראת בחירת הסרטים שיופקו בערבה במהלך 2016 במסגרת קצר במדבר -4.
שותפים להפקה קרן הקולנוע הישראלי, קרן גשר, מועצה אזורית ערבה תיכונה.

ערב לפני תחילת התחרות הבינלאומית של הפסטיבל יוצג במקום בהצגה מיוחדת חד פעמית, הסרט הנפאלי תרנגולת שחורה (Kalo Pothi) שייצג את נפאל בפסטיבל הסרטים של ונציה השנה.
במאי הסרט, מין בהדור בהאם שיגיע מנפאל, ומפיקת הסרט, אנה קאצ'קו, יהיו נוכחים בהקרנה.

בערב הסיום יתקיים מופע שקיעה של להקת דיוואן סאז שיארחו את מארק אליהו ולאחריו יציג הפסטיבל את באבא ג'ון,של יובל דלשד, שזכה השנה לחמישה פרסי אופיר וכן את הסרט הספרדי עטור הפרסים שלגיה (Blancanieves) של פבלו ברגר.

את הפסטיבל יזמו מפיק הקולנוע אייל שיראי וראש המועצה האזורית ערבה תיכונה ד"ר אייל בלום.
האירוע נתמך ע"י - מועצה אזורית ערבה תיכונה, קרן מיראז', משרד התרבות, המשרד לפתוח הנגב והגליל, קרן הקולנוע הישראלי, משרד החוץ, משרד התיירות, הסוכנות היהודית, שותפות ערבה אוסטרליה, המשרד לשיתוף פעולה אזורי.

קרן מיראז לפיתוח הנגב הינה קרן פילנתרופית משפחתית, הפועלת למען פיתוח ויישוב הנגב. הקרן מקדמת שיח ציבורי ומיתוג חיוביים הקשורים לאזור, מתוך מטרה להפוך אותו למוקד מגורים, עסקים, יזמות, יצירה וחדשנות – פופולארי בקנה מידה ארצי, ולהעלאת איכות החיים בו. פעילותה מתמקדת בתחומים מגוונים: פיתוח כלכלי, פיתוח תשתיות, פיתוח מערך החינוך והתרבות, קידום מערכת הבריאות ושירותיה, ויצירת מערך יחסי ציבור חזקים לאזור.
בקרן מיראז' לפיתוח הנגב מאמינים כי הגיוון הגיאוגרפי והרב תרבותיות של תושבי הנגב מהווים קרקע פורייה לאמנות, תרבות ויצירה ייחודית. קרן מיראז' מזמינה אותך ליהנות ממגוון אמנותי זה באמצעות אירועי תרבות ופסטיבלים המתרחשים במהלך השנה בתמיכתה ובליווי מלא של מיטב המפיקים ואמני ישראל.

מפיק ומנהל - אייל שיראי
ניהול אמנותי – עדנה ודן פיינרו


מידע כללי, מכירת כרטיסים ואפשרויות לינה בערבה, באתר האינטרנט של הפסטיבל: www.aravaff.co.il

כדאי מאוד להגיע – יהיה מעניין !


(* תמונות: יח"צ)פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה- 4 בערבה
פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה- 4 בערבה
פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה- 4 בערבה
פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה- 4 בערבה
פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה- 4 בערבה
נוצר: 11/16/2015 9:22:00 PM
עודכן: 11/16/2015 9:51:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים