תיאטרון - דוד בן גוריון וזאב ז'בוטינסקי נפגשים בתיאטרון.. במופע מרהיב אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תיאטרון > דוד בן גוריון וזאב ז'בוטינסקי נפגשים בתיאטרון.. במופע מרהיב!
  כתבות אחרונות
המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר

ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' -  חגיגה בתיאטרון באר שבע ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' - חגיגה בתיאטרון באר שבע

התרוממות רוח בהצגה התרוממות רוח בהצגה "פתאום דפיקה בדלת", בקאמרי

"פולישוק" - קומדיה סאטירית של שמואל הספרי, בתיאטרון בית לסין

תיאטרון בית לסין מעלה את הקומדיה תיאטרון בית לסין מעלה את הקומדיה "חיית מחמד"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

דוד בן גוריון וזאב ז'בוטינסקי נפגשים בתיאטרון.. במופע מרהיב!

מאת: שוש להב
דוד בן גוריון וזאב ז'בוטינסקי נפגשים בתיאטרון.. במופע מרהיב!

"הילכו שניים יחדיו" - התיאטרון הקאמרי ת"א ותיאטרון אנסמבל הרצליה, מעלים הפקה של מחזה ישראלי חדש מאת א.ב. יהושע, בבימויו של עודד קוטלר, בכיכובם של רמי ברוך וגיל פרנק. אל תחמיצו!!להיות מרותקים לאורך כל ההצגה, להתרכז כדי לא להחמיץ מילה או רעיון כלשהו, לצאת ממנה בתחושת התפעמות ולרוץ הביתה לבדוק פרטי מידע מסקרנים ולא ידועים שעלו מתוך המחזה - זה האופטימום שהייתי מבקשת מכל הצגה שהיא. זה לא קורה הרבה, אבל בדיוק כך חוויתי ב"הילכו שניים יחדיו". מופע מרהיב בביצוע משובח!

התיאטרון הקאמרי של תל אביב ותיאטרון אנסמבל הרצליה, מעלים הפקה חדשה של מחזה ישראלי חדש: "הילכו שניים יחדיו", מאת א.ב. יהושע, בבימויו של עודד קוטלר ובכיכובם של רמי ברוך וגיל פרנק בביצוע וירטואוזי.

ועתה לגיבורי המחזה - אם מדברים על "דור הנפילים", ניתן בוודאות לציין בתוכו את דוד בן גוריון ואת זאב ז'בוטינסקי. הראשון, זכה להגשים בחייו; השני, מגשימים בעבורו בעת הזו.. שניהם אנשי מעשה ורוח, חובבי ספר ואידיאולוגיה, ציונים שלמען עתיד המדינה שבוא תבוא, נתנו את כל מאודם.

"הילכו שניים יחדיו" מתארת מפגש אמיתי שהתרחש בלונדון בשנת 1934 בין דוד בן גוריון וזאב ז'בוטינסקי. בין דמיון ספרותי למציאות היסטורית, נחשפים על הבמה שורשי המחלוקות בין הימין והשמאל החילוניים בתנועה הציונית, מחלוקות שמהדהדות בעוצמה גם בימינו אלו.

ב-1934 נפגשו בלונדון בחשאי שני יריבים מרים בתנועה הציונית: משמאל - דוד בן גוריון, שהיה לאחר ניצחון תנועת הפועלים בבחירות, מועמד ודאי לראשות ההנהלה הציונית. מימין - זאב ז'בוטינסקי, המנהיג הנערץ של התנועה הרוויזיוניסטית. מטרת הפגישות שנערכו בחסותו של פינחס רוטנברג - אבי חברת החשמל, הייתה ליצור פיוס בין שתי התנועות היריבות ולמנוע את פרישת תנועתו של ז'בוטינסקי מן ההסתדרות הציונית ויצירת הסתדרות חדשה.

על רקע הפגישות בין השניים, שתועדו בחלקן על ידי ההיסטוריונים, ובמתח הידידות האישית שהתרקמה בין שני מנהיגים כה שונים באופיים וברקעם, בנה הסופר אברהם ב.יהושע מחזה קאמרי, שבו מופיעים גם פנחס רוטנברג וצעירה רוסיה נוצרייה המשמשת כמזכירתו.

א.ב. יהושע, שהוא אחד מסופרי המופת הישראלים, התעלה במחזה זה לשיאים נוספים, כשהוא מצליח להפנט את הצופה אל היצירה הזו. עודד קוטלר ביים את ההצגה ברגישות ובהומור, לא נקט עמדה פוליטית (לפחות לא חשתי בכך) ואיפשר לכל הדמויות את המרחב הראוי להן. והשחקנים - וואו, אפילו בן גוריון וז'בוטינסקי היו מופתעים מעצמם...

עודד קוטלר, המנהל האמנותי של תיאטרון אנסמבל הרצליה: "אנו רואים במחזה כמראה עכשווית, לא פחות, לדיון הישראלי המתמשך כמעט 80 שנה. ההצגה היא אמנם מפגש מרתק בין שני קצוות, אבל מייצגת מציאות אחת - המציאות הישראלית".

בהצגה מככבים שחקני הבית של תיאטרון הקאמרי ותיאטרון אנסמבל הרצליה: בתפקיד בן גוריון משחק רמי ברוך; בתפקיד ז'בוטינסקי משחק גיל פרנק; את פנחס רוטנברג מגלם יגאל זקס; את מרוסיה מגלמת דנה יצחקי; עיצוב תפאורה: לילי בן נחשון; עיצוב תלבושות: סבטלנה ברגר; עיצוב תאורה: חיליק אורגל.

"הילכו שניים יחדיו" היא דרמה פוליטית מרתקת, המתרחשת באחד מצמתי ההכרעות ההיסטוריים בתולדות הציונות, ומתמקדת באנושי ובאנשים ולא רק באידיאולוגיה שלהם.

הצגה נפלאה שאסור להחמיץ!

(* צילום : יח"צ תיאטרון)דוד בן גוריון וזאב ז'בוטינסקי נפגשים בתיאטרון.. במופע מרהיב!
דוד בן גוריון וזאב ז'בוטינסקי נפגשים בתיאטרון.. במופע מרהיב!
נוצר: 6/24/2012 4:33:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים