תיאטרון - ילד הנה ציפור - הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 13/07/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תיאטרון > "ילד הנה ציפור" - הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין
  כתבות אחרונות
ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' -  חגיגה בתיאטרון באר שבע ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' - חגיגה בתיאטרון באר שבע

התרוממות רוח בהצגה התרוממות רוח בהצגה "פתאום דפיקה בדלת", בקאמרי

"פולישוק" - קומדיה סאטירית של שמואל הספרי, בתיאטרון בית לסין

תיאטרון בית לסין מעלה את הקומדיה תיאטרון בית לסין מעלה את הקומדיה "חיית מחמד"

תענוג צרוף בתיאטרון גשר - ההצגה 'קיץ במרינבאד ' תענוג צרוף בתיאטרון גשר - ההצגה 'קיץ במרינבאד '

פרידה קאלו במרכזו של תיאטרון-מחול בהבימה - פרידה קאלו במרכזו של תיאטרון-מחול בהבימה - "פרידה"

תיאטרון הבימה מעלה בהצלחה את המחזמר תיאטרון הבימה מעלה בהצלחה את המחזמר "עלובי החיים"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"ילד הנה ציפור" - הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין

מאת: שוש להב

בכורה למחזה ישראלי מקורי מאת דניאל לנזיני, בהפקה מלאה בבימויה של חגית רכבי ניקולבסקי, בביצוע שחקני שנה ג' בסטודיו למשחק מיסודו של יורם לוינשטיין. התפעלתי והתרגשתי.אני תמיד סקרנית לצפות בהצגות של בתי ספר למשחק, לפגוש שחקנים צעירים בתחילת דרכם, לראות אינטרפרטציות חדשות למחזות מוכרים. הפעם חיכתה לי הפתעה כפולה ומכופלת - בכורה למחזה מקורי, בלתי מוכר, בהפקה מלאה ובביצוע מעורר הערכה. בהחלט נועז עבור סטודיו למשחק, אבל כשמדובר בזה של יורם לוינשטיין - מהניסיון אני יודעת, שהם מיטיבים ליצור.

"ילד הנה ציפור" הוא מחזה שכתב דניאל לנזיני והועלה במסגרת תיאטרון קריאה בפסטיבל "פותחים מסך" בבית לסין (2005 - פרס ראשון). עתה זכה, לראשונה, להפקה מלאה בסטודיו למשחק מיסודו של יורם לוינשטיין, בבימויה של חגית רכבי-ניקולבסקי ובביצוע שחקני שנה ג', שמפגינים משחק אמין ומלא הבנה לטקסט. שאפו!

"ילד הנה ציפור" הינה דרמה משפחתית מוסיקלית, המתרחשת בשנות ה-60 בפריס, ומסופרת מנקודת מבטו של דויד, נער יהודי המהגר לצרפת ממרוקו עם אמו האלמנה, אחיו ואחותו. על רקע החיים במעון למהגרים, לצד עובדים זרים וזונות, עוקב המחזה אחר תהליך התבגרותו של הנער, דרך סיפור אהבתו לסברינה, נערה ואם חד-הורית המתגוררת במעון עם תינוקה, ועד להחלטתו לעלות לישראל.

ידידות יוצאת דופן נרקמת בינו ובין ליאופול - צעיר אפריקאי גולה, פועל הניקיון של המעון, הדואג לחינוכו המיני ומלמד אותו כל מה שלא ידע על אלוהים, פוליטיקה אהבה וידידות אמת. מאבקי כוח בתוך המשפחה, הסתגלות לסביבה חדשה, מאבק לעצמאות ועולם רגשי טעון, הם המרכיבים של הדרמה המרירה מתוקה.

חגית רכבי-ניקוליבסקי: "מודה, יש לי חולשה לסיפורי הגירה. איך מה ומתי התגלגלו לפה הורינו סבנו וסבי סבינו? האם הייתה זו אמונה? כורח? נסיבות? מה היה בדרך? מה עזבו שם ומה מצאנו פה? איך זה להיות מהגר? לנזיני, המחזאי, עבר הגירה כפולה - פעם ממרוקו לצרפת ופעם שנייה לישראל. סיפור ההגירה שלו, כפי שהוא מסופר במחזה, ריתק אותי בקריאה ובתהליך הבימוי". ועוד מוסיפה הבימאית: "גם התלמידים אימצו את הסיפור בטבעיות. לרגע, היינו כולנו מהגרים. לרגע התמזגנו עם המהגרים החיים סביבנו פה בשכונה".

ואם נדבר אקטואליה, הרי נושאי הזרות והמהגרים מעסיקים את כולנו, ונראה שהמחזה - שעולה באולם הסטודיו בשכונת התקווה בה מתגוררים ותיקים ועולים חדשים, מהגרים וזרים - רלוונטי מתמיד לחיינו.

המשתתפים, שחקני שנה ג':
שמעון חאבא, מעיין תורג'מן, אורי לייזרוביץ, עינב ברלוי/ תימור כהן, אור אדרי, קרן סלנט/ ענבר דנון, עידו וולפוביץ, אור בן עטיה, גלית ליפר מור, רז הראל.

מחזה: דניאל לנזיני,
בימוי: חגית רכבי ניקוליבסקי,
מוסיקה: איל לנזיני,
תפאורה: ניב מנור,
עיצוב תלבושות: ארז מעין,
תנועה: עמית זמיר,
תאורה: יעקב סליב.

"ילד הנה ציפור" מוצג באולם הסטודיו (רח' חנוך 19 שכונת התקווה) עד 21 ביולי
מחיר כרטיס: 70 ₪
טל. להזמנות: 03-6886514

(* צילומים: רדי רובינשטיין)

נוצר: 6/28/2012 8:21:00 AM
עודכן: 6/28/2012 9:30:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים