תיאטרון - קיזוז - פרודיה אקטואלית ומצחיקה בקאמרי אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תיאטרון > "קיזוז" - פרודיה אקטואלית ומצחיקה בקאמרי
  כתבות אחרונות
המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר

ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' -  חגיגה בתיאטרון באר שבע ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' - חגיגה בתיאטרון באר שבע

התרוממות רוח בהצגה התרוממות רוח בהצגה "פתאום דפיקה בדלת", בקאמרי

"פולישוק" - קומדיה סאטירית של שמואל הספרי, בתיאטרון בית לסין

תיאטרון בית לסין מעלה את הקומדיה תיאטרון בית לסין מעלה את הקומדיה "חיית מחמד"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"קיזוז" - פרודיה אקטואלית ומצחיקה בקאמרי

מאת: מערכת Iwomen

פוליטיקה וסקס, בגידות וארץ ישראל השלמה. אם לצחוק זה בריא, האולם הגדול בתיאטרון הקאמרי שפע בריאות.. שאגות צחוק ופרצי מחיאות כפיים, העידו לא רק על הנאת הקהל אלא על הרלבנטיות של המחזה. עלילה תזזיתית ומשחק משובח של כל הקאסט.איך שהוא לא הצלחתי לראות את ההצגה "קיזוז" סמוך לעלייתה בתיאטרון הקאמרי. ביום הבחירות, הצבעתי (רמז - המפלגה שלי הכפילה את עצמה..), ומהקלפי המשכתי לקאמרי, להצגה קיזוז - הכי אקטואלי ומתבקש שיש.

הקומדיה-פרודיה "קיזוז" מאת אילן חצור ובבימוי אלון אופיר, היא גם קומדיה פוליטית נשכנית (שלא עושה הנחות למפלגות הימין וגם, תתפלאו, אין ויתורים לשמאל), גם פרודיה מטורפת על קומדיה פוליטית, וגם פארסה המגכיחה את הקומדיה הפרודיה והמציאות.

קיזוז", במשפט אחד: פוליטיקה וסקס, בגידות וארץ ישראל השלמה. ובהרחבה: כנסת ישראל, ערב הצבעה גורלית על פינוי מספר ישובים ביהודה ושומרון. העם והכנסת חצויים והמחלוקת מאיימת להתדרדר למלחמת אחים. מצב הקולות הוא של שוויון וכל קול קובע. כמה שעות לפני ההצבעה ההיסטורית, נעלמים לפתע חברת הכנסת תמרה ירדן (לימור גולדשטיין, יפה וסקסית) וחבר הכנסת בני שבות (שמואל וילוז'ני, קומדיינצ'יק בגוף ונפש). כל המאמצים לאתר אותם נכשלים, לא ידוע היכן מקום הימצאם ומדוע הם נעדרים.

לא סביר שיש קשר בין שתי ההיעלמויות. השניים מתעבים אחד את השנייה, מתעמתים ומשמיצים על כל במה אפשרית ולא מסוגלים להסכים ביניהם מה השעה. היא מהאופוזיציה, הוא מהקואליציה. היא אשה ליברלית פנויה שמאלנית ותל אביבית, הוא גבר דתי נשוי ימני ומתנחל. זו כמובן מקריות שדווקא שניהם נעדרים מההצבעה, הרי לא יעלה על הדעת שמעבר ליריבות הפוליטית והאישית הקשה והמרה, מסתתר לו סוד...

ובכן נאמר זאת כך: הפוליטיקה מייצרת זיווגים מוזרים (נכון, וגם קואליציות בלתי הגיוניות..). נוסיף לדמויות את אשת הח"כ (אודיה קורן, ממש נהדרת) הלוביסטית השרופה של ההתנחלויות, את בנם המתנחל הקיצוני (ארז כהנא), את יו"ר המפלגה הערמומי והמניפולטור שלהם (יואב לוי), את עוזרת הח"כ הנמרצת (רוני שובל), את עוזר החכ"ית עם השוטים והעקרבים (מורן קל), את הח"כ הערבי שאוהב את הטיפה המרה (אבי טרמין) ואת המחתים הלאומי (אבי טרמין בתפקיד כפול). כולם מפגינים ביצועים מזהירים.

עלילה סטריאוטיפית לחלוטין, דמויות חד-מימדיות, אבל דווקא לא הייתה לי בעיה עם זה - כמה יותר מוקצן והולך רחוק, כך מעביר יופי את המסר. ומצחיק, אין רגע דל. אי אפשר לשנוא גם לא דמות אחת, כי כשצוחקים, לא שונאים! (הנה עוד קלישאה, אבל מוכחת).

"קיזוז" - קומדיה ישראלית מקורית על היצרים, המזימות והפיתויים שמאחורי המליצות והקלישאות של הפוליטיקה ישראלית - מתחילה בויכוח אידיאולוגי ונגמרת כפארסה. מעורר הזדהות, מצחיק, ונמשיך להצביע אותו דבר..

מאת: אילן חצור
בימוי: אלון אופיר
תפאורה: יוסי בן ארי
תלבושות: אורן דר
תאורה: יחיאל גל

משתתפים:
לימור גולדשטיין, שמואל וילוז'ני, אבי טרמין, ארז כהנא, יואב לוי, אודיה קורן, מורן קל, רוני שובל (חולקת עם נעמה שטרית).


(* צילומים: יוסי צבקר)נוצר: 1/27/2013 8:06:00 AM
עודכן: 1/27/2013 8:11:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים