תיאטרון - טירונות בלוז בתיאטרון באר-שבע אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/05/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תיאטרון > "טירונות בלוז" בתיאטרון באר-שבע
  כתבות אחרונות
'אנשים, מקומות ודברים', דרמה פסיכולוגית בתיאטרון בית לסין 'אנשים, מקומות ודברים', דרמה פסיכולוגית בתיאטרון בית לסין

תיאטרון הקאמרי עם הצגה תקופתית עוצמתית, תיאטרון הקאמרי עם הצגה תקופתית עוצמתית, "האחרים" - מאת הלל מיטלפונקט

דונה גרציה - מלכת היהודים, הצגה מרשימה בתיאטרון גושן דונה גרציה - מלכת היהודים, הצגה מרשימה בתיאטרון גושן

המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר

ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' -  חגיגה בתיאטרון באר שבע ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' - חגיגה בתיאטרון באר שבע

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"טירונות בלוז" בתיאטרון באר-שבע

מאת: שוש להב

תיאטרון במיטבו! המחזאי ניל סיימון מבריק בקומדיה צבאית, מיטקו בוזקוב מביים בחן והומור, והשחקנים - מעולים אחד אחת. חוויה מומלצת, ללכת ולהצדיע!!מרץ 1943, אמריקה הגדולה מצטרפת למאמץ המלחמתי של בנות הברית, כדי ללחום במפלצת הנאצית. יוג'ין הצעיר (תום אבני, המאוד מוכשר), בן דמותו הספרותי של ניל סיימון, מתגייס ועוזב את הבית המוגן ואת המשפחה. את המתרחש מתעד יוג'ין בעקביות ביומנו, ומצייר בפנינו תמונה משעשעת ונוגעת ללב של חוויית הטירונות והמלחמה ההיא.

תיאטרון באר-שבע, החוגג 40 שנות פעילות ויצירה, "מפגיז" לאחרונה בהצגות מגוונות בתכניהן ומרשימות בביצועיהן (לדוגמא: נורה - איבסן, איפיגניה - אוריפידס, פרח השכונות - קובי אוז), בהצגות אורחות ובכאלה המיועדות לילדים ולבני נוער. אין ספק, שההצגה "טירונות בלוז" תהיה להיט בולט בשרשרת ההצלחות.

ובחזרה לעלילת ההצגה: יוג'ין נוסע ברכבת לילה עם עוד חמישה אמריקנים צעירים - חתך מאפיין חלקית של האמריקאי הממוצע - אל הבלתי נודע, לבסיס הטירונים אשר בבילוקסי, מיסיסיפי, חור נידח בדרום הרחוק של ארה"ב, למלא את חובתו למולדת האמריקנית ולמצפון היהודי הלוחץ.

שלוש מטרות ניצבות לנגד עיניו: להפוך לסופֵר, להישאר בחיים ולאבד את בתוליו (הסצינה עם הזונה החביבה, אנושית ומרופדת בתום ותמימות). אך תקופה זו עתידה להפוך משמעותית הרבה יותר. יחד עם חבריו, הוא ייחשף ל'עולם האמיתי', לחוליי החברה, לדעות הקדומות ולגזענות (יהודים, פולנים, הומואים..). הוא ייאלץ להתמודד עם תנאים לא פשוטים וילמד שיעורים ראשוניים ומשמעותיים בענייני סמכות, סכנה, חברות ואהבה, בדרכו להפוך לא רק לחייל טוב יותר, אלא גם לאדם טוב יותר.

המחזאי ניל סיימון נולד למשפחה יהודית, ברובע ברונקס של ניו,יורק ב- 4 ביולי 1927. חיי הנישואים של הוריו ידעו טלטלות קשות, עובדה שהשפיעה מאד על חייו ומשתקפת לא אחת ביצירותיו. הוא למד באוניברסיטה, התגייס לצבא ככתב צבאי ולאחר שחרורו החל לכתוב מערכונים קומיים לאמני בידור וגם לתיאטרון, יחד עם אחיו דני.

בשנות השישים והשבעים כתב ניל סיימון להיט אחר להיט לתיאטרון ולקולנוע, רובם מתארים את החיים בניו-יורק. בשנות השמונים כתב את הטרילוגיה האוטוביוגרפית: "יומן חוף ברייטון", "טירונות" ו"בדרך לברודווי", שתיעדה את שנות ילדותו, את הגיוס לצבא וחזרה לעולם הבמה. סיימון זכה להכרת הביקורת, ומאז ועד עתה כתב כ- 40 מחזות לבמה ותמלילים למחזות זמר (צ'יריטי המתוקה).

רבים ממחזותיו של ניל סיימון, יותר משל כל מחזאי אמריקאי אחר, הפכו לתסריטים, ובנוסף כתב במיוחד 12 תסריטים מקוריים לקולנוע. בין מחזותיו הידועים: "יחפים בפארק", "הזוג המוזר", "מלון פלאזה", הנערים בחבורה", "פרק ב'" (בו כיכבה אשתו השנייה, מרשה מייסון), "אבודים ביונקרס" ו"אסיר בלב העיר" (מוצג בתיאטרון ב"ש). את רוב מחזותיו ותסריטיו ראינו על במות התיאטרון ובבתי הקולנוע בישראל.

"טירונות בלוז" היא קומדיה משעשעת עם נושא רציני (שקל להזדהות איתו במדינה כמו שלנו), בהצגה מבוימת היטב, בשפה קולחת ובביצוע מעולה של כל המשתתפים. וכמו תמיד אצל ניל סיימון, שילוב מושלם של שחוק ודמע.

חוויה מומלצת, לכו ותצדיעו!

"טירונות בלוז" - מאת: ניל סיימון, תרגום: אלי ביז'אווי, בימוי: מיטקו בוזקוב, עיצוב תפאורה: סשה ליסיאנסקי, עיצוב תלבושות: סבטלנה ברגר, תאורה אורי מורג, מוסיקה: רן בגנו.

משתתפים: תום אבני, רון ביטרמן, איתי פולישוק, יעל גרובגלס/ ענבר דנון, אלירן הרוש, תום חגי, אורן כהן, אורי מזעקי, אדוה עדני,.

(*צילום: יח"צ)

נוצר: 4/20/2013 3:17:00 PM
עודכן: 4/20/2013 3:20:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים