תיאטרון - נורמן עיסא - המנהל האמנותי החדש בפסטיבל חיפה הבינל' להצגות ילדים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תיאטרון > נורמן עיסא - המנהל האמנותי החדש בפסטיבל חיפה הבינל' להצגות ילדים
  כתבות אחרונות
המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר

ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' -  חגיגה בתיאטרון באר שבע ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' - חגיגה בתיאטרון באר שבע

התרוממות רוח בהצגה התרוממות רוח בהצגה "פתאום דפיקה בדלת", בקאמרי

"פולישוק" - קומדיה סאטירית של שמואל הספרי, בתיאטרון בית לסין

תיאטרון בית לסין מעלה את הקומדיה תיאטרון בית לסין מעלה את הקומדיה "חיית מחמד"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

נורמן עיסא - המנהל האמנותי החדש בפסטיבל חיפה הבינל' להצגות ילדים

מאת: שוש להב
נורמן עיסא - המנהל האמנותי החדש בפסטיבל חיפה הבינל' להצגות ילדים

פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים, הינו הפסטיבל הבינלאומי היחיד בארץ, המושך אליו עשרות אלפי מבקרים ומספק חוויה תרבותית לכל המשפחה.הוועדה לבחירת מנהל אמנותי לפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים, בראשותם של ניצה בן צבי – מנכ"לית תיאטרון חיפה ומשה נאור - המנהל האמנותי, ובהשתתפות נציגי מערכת החינוך והתרבות של עיריית חיפה וכן אסתי דינור – מנכ"לית סל תרבות ארצי, בחרה פה אחד בשחקן, הבמאי והיוצר נורמן עיסא.

כידוע, מידי חוה"מ פסח, תיאטרון חיפה מפיק את הפסטיבל. נורמן נכנס לתפקיד לפסטיבל ה-24. עם כניסתו לתפקיד, נורמן יפעל במשנה מרץ גם לקראת הפסטיבל של חצי היובל.

לדבריו של נורמן: "חשוב לעודד איכות, יצירתיות, חדשנות, אותנטיות וצמיחה של כישרונות מקומיים. והתיאטרון, בייחוד הפסטיבל להצגות ילדים בחיפה, הינו הקרקע הראויה והנכונה כדי ליישם ערכים אלו וחשובה ההשקעה בקהל הצעיר. לקהל הילדים מגיע לצפות בהצגות איכותיות ומושקעות, בדיוק כמו למבוגרים.

מתוך אמונה זו, אני יוצר, מטפח וחוקר מזה שנים רבות את שפת התיאטרון לילדים, שפה המבוססת על עבודת משחק מסוגננת, עשירה בטקסט, בתנועה, במוזיקה ובדימויים ומכבדת ומאתגרת את הדמיון של הקהל הצעיר, שיהיה הדור של המחר..".

נורמן הוסיף ואמר שחיפה היא עיר רב-תרבותית ולדעתו יש לשאוף לשקף זאת בתוכן הפסטיבל, עם דגש בתכנון תיאטרון הרחוב ובבחירת ההצגות האורחות, וכך לאפשר "במה" לתרבויות השונות והמגוונות של האוכלוסייה - זאת כמובן במידה שייעמדו בסטנדרטים האמנותיים.

נורמן הינו יליד העיר חיפה ושחקן תיאטרון חיפה משנת 1998 . כמו כן, יש לו ניסיון רב כבמאי של הצגות ילדים והצגות למבוגרים. במשך שלוש שנים ניהל אמנותית את פסטיבל יפו הבינלאומי להצגות ילדים בתיאטרון הערבי-עברי ביפו, והינו פעיל בהנהלת אסיטג' (ארגון התיאטרון הבינלאומי לילדים). על משחקו בתיאטרון ובטלויזיה ועל עבודתו כבמאי, זכה בפרסים רבים במהלך השנים.

ניצה בן צבי, שבנוסף לתפקידה משמשת כמנכ"לית הפסטיבל, מציינת: "נורמן עיסא במאי ושחקן מוערך מאוד והאמנות המכוונת לקהל ילדים בוערת בעצמותיו. אני שמחה שתיאטרון חיפה ממשיך להוביל בדרכו המיוחדת ובאמון הרב שרוחש ליוצרים".

הפסטיבל, שזו תהיה שנתו ה- 24, הפך במרוצת השנים לפסטיבל הצגות הילדים המרכזי והחשוב ביותר בארץ והוא יצר שינוי בתפיסה לגבי הצגות ילדים. זה הפסטיבל הבינלאומי היחיד בארץ, המושך אליו מידי שנה עשרות אלפי מבקרים מכל הארץ ומספק חוויה תרבותית לכל המשפחה, חוויה המעשירה את הדמיון ומחזקת את המודעות לעולם התיאטרון.

(*צילום: ז'ראר אלון)נוצר: 9/17/2013 9:21:00 PM
עודכן: 9/17/2013 9:22:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים