תיאטרון - המלך הולך למות של אנסמבל עיתים, זוכת פרסי קיפוד הזהב 2013 אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/05/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תיאטרון > "המלך הולך למות" של אנסמבל עיתים, זוכת פרסי "קיפוד הזהב" 2013
  כתבות אחרונות
'אנשים, מקומות ודברים', דרמה פסיכולוגית בתיאטרון בית לסין 'אנשים, מקומות ודברים', דרמה פסיכולוגית בתיאטרון בית לסין

תיאטרון הקאמרי עם הצגה תקופתית עוצמתית, תיאטרון הקאמרי עם הצגה תקופתית עוצמתית, "האחרים" - מאת הלל מיטלפונקט

דונה גרציה - מלכת היהודים, הצגה מרשימה בתיאטרון גושן דונה גרציה - מלכת היהודים, הצגה מרשימה בתיאטרון גושן

המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר

ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' -  חגיגה בתיאטרון באר שבע ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' - חגיגה בתיאטרון באר שבע

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"המלך הולך למות" של אנסמבל עיתים, זוכת פרסי "קיפוד הזהב" 2013

מאת: שוש להב

ההצגה "המלך הולך למות", בהפקת אנסמבל עיתים בשיתוף תיאטרון הקאמרי, בבמויה של רנה ירושלמי, זכתה בפרסי "קיפוד הזהב": הצגת השנה, פרס הבימוי לרנה ירושלמי ובפרס עיצוב תאורה ל-אבי יונה בואנו (במבי)."אנחנו מתים", כתב יונסקו במחזה 'המלך הולך למות'. "זה נורא, אבל אי אפשר לקחת את זה ברצינות". מהו המוות? או מה זה מוות? - נושא שמעסיק אותנו ולא נוכל להתחמק או להתעלם ממנו, אנחנו מנסים לברוח או להתרחק ממנו ככל האפשר, אבל, למרות כל חידושי המדע והרפואה והטכנולוגיה, שמאפשרים להאריך את החיים, המוות עדיין מנצח!

ההצגה "המלך הולך למות", בהפקת אנסמבל עיתים ובשיתוף תיאטרון הקאמרי, זכתה בפרסי "קיפוד הזהב": הצגת השנה, פרס הבימוי לרנה ירושלמי ובפרס עיצוב תאורה ל-אבי יונה בואנו (במבי). הטקס המרגש התקיים ב 25.10.2013 בתיאטרון קרוב בת"א.

חבר השופטים, בראשותו של דורון צפריר, בחר מתוך 50 שהוגשו, את ההפקות השונות שהתמודדו השנה על הפרסים, ב-16 קטגוריות שונות. בכל קטגוריה התמודדו ארבעה מועמדים. הטקס נעל את אירועי "לילה פרינג'", בהם הוצגו הפקות והצגות שונות במרכזי תרבות הפרינג' ברחבי תל אביב.

'המלך הולך למות' מאת אז'ן יונסקו, בהפקת אנסמבל עיתים בשיתוף התיאטרון הקאמרי, בתרגום של דורי פרנס, מוצג בבימוי רנה ירושלמי, המחדדת בדרכה הייחודית את השאלה הקרדינלית שהמחזה מעורר - המוות! האם לא אנו צריכים לקבוע כיצד למות ואיך למות?? ההצגה - בהשתתפות שחקנים מהשורה הראשונה, מועלית באולם הבית של אנסמבל עיתים - תיאטרון נחמני 4 בתל אביב.

תקציר העלילה:

"אדוני המלך, אתה הולך למות בסוף ההצגה", זו הבשורה שמבשרת מרגריט, אשתו הראשונה של המלך בראנז'ה הראשון, הרגיל שכוחות הטבע ובני האדם מצייתים לו. המלך מתכחש, מסרב לוותר על שלטונו וכוחו, אך מרגריט יחד עם רופא הממלכה, דוחקים בו לוותר, וללכת אל מותו בכבוד. מארי, אשתו השנייה של המלך, צעירה ויפה, נעמדת לצידו ומנסה לשכנעו בעזרת האהבה והתקווה שהיא מרעיפה עליו, לקבל את המוות הקרב. המלך נאחז בחיים, עד למסע האחרון אל הסוף הבלתי נמנע.

הבמאית, רנה ירושלמי: "מכל האינפורמציה שאנו שומעים השכם והערב בערוצי המדע וחקר האנושות, אין אלא להסיק שהאנושות וכדור הארץ, הגיעו לאיזה שהיא רוויה. השאלות שחוזרות ונשאלות הן: איך למות? מתי למות? מי מחליט על מותנו? איך להגדיר את הרגע שבו הבן אדם, בעיני מי שחי, נחשב כמת? זו השאלה הקרדינלית שהמחזה מעורר". וירושלמי מוסיפה: "אני שמחה ומודה על הפרסים ומקווה שבפרינג' תמיד יהיו יוצרים גם מעבר לגיל 30..".

ארז חסון, מנהל אנסמבל עיתים: "אני שמח ומאושר על הזכייה, תודה לרנה, לכל היוצרים וצוות אנסמבל עיתים וכמובן לכל חברי 'קיפוד הזהב', לתיאטרון קרוב על הטקס. אולי זה הזמן לדבר על חשיבותו של הפרינג כתיאטרון יוצר ומחדש ולהגדיל את תקציבינו הדל, ומקווה שתמיד ימשיכו לכבד גם את היוצרים המבוגרים בפרינג'".

"המלך הולך למות", מאת: אז'ן יונסקו. תרגום: דורי פרנס. בימוי: רנה ירושלמי.

שחקנים: דורון תבורי, רזיה ישראלי, נועם בן אז"ר, נתלי ברמן, ירדן גלבוע, אבי גולומב. מוסיקה: אבי בללי. עיצוב תפאורה: אשרף חנא. עיצוב תלבושות: יהודית אהרון. עיצוב תאורה: אבי יונה בואנו (במבי). מנהל אנסמבל עיתים: ארז חסון.

הפקה: אנסמבל עיתים בשיתוף התיאטרון הקאמרי.

לאור הביקוש הרב, במהלך חודש נובמבר תוצגנה חמש הופעות:
יום חמישי ה- 7.11.13, מוצ"ש ה- 9.11.13 , יום ראשון ה- 24.11.13, יום שלישי ה- 26.11.13, כל ההופעות בשעה: 20:30 והצגה נוספת ביום ראשון ה- 24.11.13 בשעה 11:00.

(*צילומים: גדי דגון)

נוצר: 10/28/2013 1:29:00 AM
עודכן: 10/28/2013 1:36:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים