תיאטרון - מיץ מיץ לימונדה - בכורה ישראלית בתיאטרון חיפה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תיאטרון > "מיץ מיץ לימונדה" - בכורה ישראלית בתיאטרון חיפה
  כתבות אחרונות
המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר

ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' -  חגיגה בתיאטרון באר שבע ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' - חגיגה בתיאטרון באר שבע

התרוממות רוח בהצגה התרוממות רוח בהצגה "פתאום דפיקה בדלת", בקאמרי

"פולישוק" - קומדיה סאטירית של שמואל הספרי, בתיאטרון בית לסין

תיאטרון בית לסין מעלה את הקומדיה תיאטרון בית לסין מעלה את הקומדיה "חיית מחמד"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"מיץ מיץ לימונדה" - בכורה ישראלית בתיאטרון חיפה

מאת: שוש להב

הצגה למבוגרים ולבני-נוער, ססגונית ויצירתית, בשילוב בובות, מוזיקה ותנועה - על התבגרות והזכות להיות מי-שאתה, על קבלת השונה ואהבות ראשונות. מרגשת מאד.שם ההצגה מיוחד, אך מטעה. זו לא הצגה לילדים. היא תרגש מבוגרים ותעורר הזדהות בקרב בני נוער, וכן, יש בה סצינות שתוצאנה לצופים את המיץ.

ההצגה "מיץ מיץ לימונדה", העולה בבכורה ישראלית בתיאטרון חיפה ובוימה ביצירתיות רבה בידי עופר עמרם, הינה הצגה ססגונית ויצירתית, בשילוב בובות, מוזיקה ותנועה, הנוגעת בנושאים כמו התבגרות והזכות להיות מי-שאתה, ועוסקת בקבלת השונה ובאהבות ראשונות שונות ומשונות.

המחזה, שנכתב בידי מחזאי אמריקאי צעיר ומבטיח בשם ג'ושוע קונקל, זכה בפרס המחזה הטוב ביותר באוף ברודוויי בשנת 2009. קונקל מכהן כמנהל אמנותי של קבוצת תיאטרון בניו-יורק וחבר באיגוד מחזאים מתחת לגיל 30, ומחזותיו מועלים בניו-יורק, לוס אנג'לס, ברקלי, סאן פרנסיסקו, שיקגו, סאן דייגו, סיאטל, בוסטון, וושינגטון ועוד.

ההצגה מספרת על יום אחד בחייו של אמורי בן ה- 11 אשר אוהב לשחק בבובות. הוא יודע שמתי-שהוא הוא יהיה כוכב, ואז יוכל לעזוב את חוות התרנגולות שהוא גר בה. לשם כך הוא מתאמן על נאמברים לתוכנית כישרונות בטלוויזיה "נוגעים בכוכבים", יחד עם סאטרלין, הבובה האהובה שלו, ולינדה, חברתו הכי טובה. דרך אגב, לינדה היא תרנגולת דיכאונית, חכמה ומבינה, שמשמינה מדי יום ולא מבינה למה.

סבתא של אמורי, בעלת תפיסת עולם מאד נחרצת לגבי תפקידים בחיים, גוססת מסרטן, מנסה להפוך את הנכד הצעיר ל"גבר" ו ממשיכה להאכיל את התרנגולות ואחר כך לזרוק אותן למטחנה, כי זה התפקיד שלה וזה התפקיד של התרנגולות.

מול אמורי גר אליוט. הוא גם בן 11, והוא אוהב לשרוף דברים. ילד מתוסכל, שרוצה להיות טוב, אבל בתוכו צומח "תאום" מרושע שגורם לו לעשות דברים שאינו רוצה.. בבית הספר הוא מקלל ומרביץ לאמורי, ואחר הצהריים הם משחקים באבא ואמא.

השחקנים נהדרים כולם והתרנגולות כה אנושיות, בזכותם. באמצעים יצירתיים - בתפאורה, תאורה, לבוש, קול, ובעיקר תנועה, נוצר כאן עולם עשיר שמתרחש בעזרת הדמיון, ובבימוי והעמדה מפתיעים.

"מיצ מיצ לימונדה" - הצגה מרירה-מתוקה, על ילדותו והתבגרותו של ילד עדין, שאוהב מוזיקה וריקוד, דברים של ילדות ואת השכן הצעיר והגס. הוא הומוסקסואל שחי בסביבה שמרנית שלא מתאימה לו, לא מבינה אותו ולא מקבלת אותו. והוא מספיק חזק כדי להלחם על אמונותיו והעדפותיו. האם גם מספיק חזק כדי לשרוד אותן?

בימוי: עופר עמרם
בהשתתפות: קרן אור, מעיין ויסברג, ולדי פסחוביץ', עופר עמרם, רון ריכטר, גיל רשף וארז שהרבני.

תיאטרון חיפה, רח' פבזנר 50, חיפה / טלפון להזמנת כרטיסים 04-8600500

(*צילום: אייל לנדסמן)

נוצר: 6/27/2014 10:28:00 AM
עודכן: 6/27/2014 10:31:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים