תיאטרון - רפרטואר תיאטרון הבימה 2014 - 2016 אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תיאטרון > רפרטואר תיאטרון הבימה 2014 - 2016
  כתבות אחרונות
המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר

ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' -  חגיגה בתיאטרון באר שבע ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' - חגיגה בתיאטרון באר שבע

התרוממות רוח בהצגה התרוממות רוח בהצגה "פתאום דפיקה בדלת", בקאמרי

"פולישוק" - קומדיה סאטירית של שמואל הספרי, בתיאטרון בית לסין

תיאטרון בית לסין מעלה את הקומדיה תיאטרון בית לסין מעלה את הקומדיה "חיית מחמד"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

רפרטואר תיאטרון הבימה 2014 - 2016

מאת: שוש להב
רפרטואר תיאטרון הבימה 2014 - 2016

הבימה פותח את העונה הבאה עם רפרטואר המשלב מחזאות ישראלית צעירה ובועטת, לצד מיטב הקלאסיקה, מחזאות בת זמננו ופעילות בינלאומית.התיאטרון הלאומי הבימה פותח את העונה הבאה עם רפרטואר המשלב מחזאות ישראלית צעירה ובועטת, לצד מיטב הקלאסיקה, מחזאות בת זמננו ופעילות בינלאומית.
העונה תפתח בכנס בינלאומי של איגוד תיאטרוני אירופה בתיאטרון הבימה, בתל אביב בנובמבר 2014. קרוב ל- 35 נציגים מתיאטרוני אירופה הבולטים יגיעו לכנס וידונו, בין השאר, בחרם נגד אמנים ומוסדות תרבות בארץ ובעולם.
הכנס יהיה פתוח לתקשורת מקומית ובינלאומית ויוזמנו אליו נציגי ציבור.

פרויקט תיאטרוני בינלאומי בנושא טרור:
נציגי הכנס יצפו בהצגת הבכורה של קבוצת צעירי הבימה, "אלוהים מחכה בתחנה", מחזה מקורי חדש מאת המחזאית הצעירה מאיה ערד, במסגרת הפרויקט הבינלאומי על הטרור, בבימוי המנהל האמנותי של קבוצת צעירי הבימה - שי פיטובסקי, והיוצרים הצעירים הפועלים לצידו. לצד בכורת ההצגה, יתקיים כנס בשיתוף המרכז הבינתחומי הרצליה ומכון גתה, שיעסוק בנושא הטרור הבינלאומי.
אוקטובר 2014. ההצגה הוזמנה לפסטיבלים: הפסטיבל הבינלאומי בריימס – צרפת, בפברואר 2015 ולמפגש בינלאומי בתיאטרון השאושפילהאוס בשטוטגרט ביוני 2015.

הצגות הרפרטואר:

״קללת שושלת אדיפוס״ - פרויקט בינלאומי שאפתני, בבימויו של בימאי הבית של הבימה, חנן שניר ("הכיתה שלנו" בבימויו היא אחת ההצגות הבולטות של העונה האחרונה), שיביים שני מחזות מאת סופוקלס בתרגום שמעון בוזגלו: "אדיפוס" ו"אנטיגונה", שיוצגו ברצף ולסירוגין החל מנובמבר-דצמבר 2014. לפרוייקט שותפים התיאטרון הלאומי של קפריסין ופסטיבל אפידאורוס-אתונה.

״חשמלית ושמה תשוקה״ - מפגש מרתק בין השחקנים יבגניה דודינה ועמוס תמם, במחזהו הנודע של טנסי ויליאמס, בתרגום חדש של רבקה משולח ובבימוי המנהל האמנותי של הבימה, אילן רונן, בהפקה משותפת עם תיאטרון הקאמרי. נובמבר 2014.

״חיזור גורלי" - אסנת פישמן, אקי אבני וריקי בליך, בעיבוד חדש ומסקרן ללהיט הקולנועי מאת ג' יימס דירדן, בתרגום עידו ריקלין ובבימוי משה קפטן. ספטמבר 2014.

״פתאום הגיע סתיו" - ליא קניג במחזה אמריקאי חדש ומרגש של אריק קובל, המתאר אם המסרבת להתבגר ומאיימת לפוצץ את דירתה, אם ילדיה ייקחו אותה לבית אבות, בבימוי איציק ויינגרטן. ינואר 2015.

"אבא גוריו״ - יעקב כהן ועידו ברטל, בעיבוד חדש מאת שחר פנקס, ליצירת המופת הקלאסית מאת אונורה דה בלזק ובבימוי שיר גולדברג. שתיים מהיוצרות הצעירות הבולטות בתיאטרון הישראלי בעבודה שלישית בהבימה ("אדם לא מת סתם", "המאהב"). זהו התפקיד הקלאסי השלישי ברציפות של יעקב כהן לאחר שיילוק ("הסוחר מוונציה" מאת שייקספיר) והרפגון ("הקמצן" מאת מולייר). דצמבר 2014.

״פאניקה״ - נתי רביץ, איילת רובינסון, טלי אורן, עמי סמולרצ'יק, קובי מאור, ורוי מילר, בקומדיה בריטית חדשה (הומאז' לג'ורג' פיידו) מאת רובין האודן, בתרגום שמוליק לוי ובבימויו של אלון אופיר, המתאר את המתירנות של שנות העשרים העליזות ואת המחיר שכולם נאלצים לשלם עליה. אוקטובר 2014.

״מדמואזל ז'ולי״ – אביב אלוש ואסנת פישמן בקלאסיקה בלבוש מודרני מאת אוגוסט סטרינדברג, בבימויו של הבימאי הצעיר כפיר אזולאי שזו עבודת הבימוי השנייה שלו בהבימה. ברטונוב, מרץ 2015.

״פליישר״ – אבי קושניר במחזה ישראלי חברתי מאת יגאל אבן אור, המתאר תהליך התחרדות של שכונה חילונית בשנות השישים, ומקבל משנה חשיבות עם האירועים בעיר בית שמש ובערים אחרות בישראל, בבימויו של משה קפטן. מרץ 2015.

עוד בתוכנית ההפקות הבאות ל 2016-2015 :

״מהומה רבה על לא דבר״ - מאת ויליאם שייקספיר, בבימוי אילן רונן.

"הבן הטוב" - מחזהו הראשון של העיתונאי והסופר שי גולדן, המבוסס על ספרו האוטוביוגרפי, בבימוי איציק ויינגרטן.

״לא שם זין״ - מאת דן בן אמוץ בעיבוד המחזאית הצעירה עינת ברנובסקי, בבימוי משה קפטן.

"ירמה״ - מאת פדריקו גרסיה לורקה, בבימוי שי פיטובסקי.

"העגונה" - מאת חיים גראדה, עיבוד ובימוי חנן שניר.

"סיפור פשוט" - מאת ש"י עגנון, בבימוי שיר גולדברג.

"שחור שחור" - מחזה חדש מאת המחזאי הצעיר מאור זגורי ובבימויו (הפקה רביעית בהבימה – "מישהו ימות בסוף", "נתתי לה חיי", "אושר-פרויקט שדרות").

"1984" - מאת ג'ורג אורוול, בעיבוד חדש ומבריק מאת רוברט אייק ודנקן מקמילן ליצירה הנודעת והאקטואלית, שזכתה לשבחי הביקורת בלונדון.

"לבד בברלין" - עיבוד חדש לרומן רב המכר של הנס פאלאדה מאת שחר פנקס, בבימוי אילן רונן.

"חלום ליל קיץ" בכיכר הבימה - הצגה לכל המשפחה.

אירועים מיוחדים בתכנית העבודה בעונת 2014-16:

* סדנה לפיתוח מחזאות ישראלית חדשה - תיאטרון הבימה שם לו למטרה את נושא פיתוח מחזאות ישראלית חדשה. התיאטרון יתווה תוכנית תלת-שלבית לאיתור כותבים חדשים והשקעה בפיתוח יצירותיהם לבמה.

* פסטיבל בינלאומי להצגות מולייר - יתקיים בהבימה באביב 2015 בשיתוף המכון הצרפתי בישראל.

* פסטיבלים רב תרבותיים – הבימה כתיאטרון לאומי נותנת ביטוי לתרבויות מגוונות בחברה הישראלית הרב-תרבותית (פסטיבל תרבות אתיופית, פסטיבל לאדינו, פסטיבל תרבות פולין בישראל, פסטיבל בוכרה היפה, פסטיבל יידיש, פסטיבל מרוקאי, פסטיבל יהודי – ערבי וכו').

* מופעי מוזיקה וסטנד-אפ עם מיטב הכוכבים באולם הבימה 4

* כשהתיאטרון פוגש את האקדמיה

* שבת תרבות עם יעל דן

* פעילות המחלקה החינוכית לכל הגילאים - פעילות לילדים ולנוער: סיורים מאחורי הקלעים.

הבימה בזירה הבין-לאומית:

כנס UTE בהבימה – נובמבר 2014 - הבימה מתכבדת לארח את הכנס החצי-שנתי של ארגון תיאטראות אירופה (UTE) בנובמבר 2014. ה- UTE בחר לקיים את הכנס החצי-שנתי שלו בהבימה, רק 3 שנים לאחר שהכנס התקיים בישראל, כשאילן רונן נבחר לנשיא הארגון. ההחלטה לקיים את הכנס בהבימה מביעה את תמיכתם של תיאטראות אירופה בהבימה והכרתם בתיאטרון שלנו כמוסד המקדם הידברות ומגשר בין ישראל ושאר אירופה.

לכנס יגיעו מנהלים אמנותיים של כ- 21 תיאטראות, דרמטורגים ומנהלי מחלקות אמנותיות. סה"כ כ- 35 אורחים לסוף שבוע עמוס פעילות.

** התוכנית כפופה לשינויים.

(*צילום: באדיבות תיאטרון הבימה)רפרטואר תיאטרון הבימה 2014 - 2016
רפרטואר תיאטרון הבימה 2014 - 2016
נוצר: 7/1/2014 12:19:00 AM
עודכן: 1/7/2014 12:23:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים