תיאטרון - הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ה- 24, בירושלים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 17/10/2021
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תיאטרון > הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ה- 24, בירושלים
  כתבות אחרונות
התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר

ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' -  חגיגה בתיאטרון באר שבע ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' - חגיגה בתיאטרון באר שבע

התרוממות רוח בהצגה התרוממות רוח בהצגה "פתאום דפיקה בדלת", בקאמרי

"פולישוק" - קומדיה סאטירית של שמואל הספרי, בתיאטרון בית לסין

תיאטרון בית לסין מעלה את הקומדיה תיאטרון בית לסין מעלה את הקומדיה "חיית מחמד"

תענוג צרוף בתיאטרון גשר - ההצגה 'קיץ במרינבאד ' תענוג צרוף בתיאטרון גשר - ההצגה 'קיץ במרינבאד '

פרידה קאלו במרכזו של תיאטרון-מחול בהבימה - פרידה קאלו במרכזו של תיאטרון-מחול בהבימה - "פרידה"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ה- 24, בירושלים

מאת: שוש להב
הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ה- 24, בירושלים

תיאטרון בובות - לא מה שחשבתם... 38 הצגות, 7 מדינות, 5 ימים, לילדים ולמבוגרים. בהפקת תיאטרון הקרון, בתאריכים 9 - 13 באוגוסט, בתיאטרון החאן, תיאטרון הקרון, בתחנה הראשונה, אולם ליאו מודל ואולם בית שמואל .הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ה-24, בהפקת תיאטרון הקרון, מארח השנה 7 להקות תיאטרון בובות מגרמניה, צ'כיה, צרפת, סלובניה, יוון ובלגיה ועוד כ-30 הפקות מרחבי הארץ, לילדים, לכל המשפחה ולמבוגרים.

בנוסף למגוון ההצגות, מציע הפסטיבל אירועי חוצות, סדנאות יצירה לילדים ושפע חוויות מעשירות לכל המשפחה. 13-9 באוגוסט, ירושלים: תיאטרון החאן, תיאטרון הקרון, בתחנה הראשונה, אולם ליאו מודל ובית שמואל.

הפסטיבל, המהווה את הבמה המקצועית, האיכותית והגדולה ביותר בישראל בתחום תיאטרון הבובות לילדים ולמבוגרים, מציע פעילות חווייתית עשירה ואיכותית לכל המשפחה. הפסטיבל חושף הורים וילדיהם, למגוון רחב של מיטב מופעי תיאטרון הבובות הטובים והעכשוויים ביותר, מהארץ ומהעולם.

השנה בפסטיבל שני זרקורים מיוחדים: האחד, החיבור בין תיאטרון הבובות לעולם הקולנוע. המופע הפותח של הפסטיבל, "אמן האשליות", מצ'כיה - יוצר על הבמה ולעיני הקהל, עולם של אשליות וקסמים בעקבות חייו של ז'ורז' מלייס, מאבות הקולנוע, ממציא אפקטים מיוחדים, ויוצר הסרט המדע הבדיוני הראשון.

הצגה נוספת מצרפת, "קליק" - מספרת סיפור על עולם הסרטים בשחור-לבן, שהפך לעולם בצבע באמצעות בובות מריונטות מזעריות ומשקפי תלת מימד. ההצגה הישראלית "הדרך לעין חרוד" (הזירה הבין תחומית) - יוצרת התרחשות בימתית חדשה שנקראת Puppet-cinema, שילוב בין טכניקות קולנועיות למופע תיאטרון על הבמה.

הזרקור השני, תיאטרון לגיל הרך. "בכל העולם אמנים מתייחסים יותר ויותר לקהל הצופים הצעיר, מגילאי שנה עד שלוש. בפסטיבל יועלו הצגות נבחרות לקהלים אלה", אומרת דליה יפה-מעיין, מנהלת תיאטרון הקרון ומנהלת אמנותית שותפה של הפסטיבל.

ההצגה "רכבת החיות", מגרמניה - מזמינה את הילדים לשבת במרכז הבמה, כשסיפור על רכבת עם בובות חיות מתרחש סביבם. ההצגה "מעשה בכבשה שנפלה מהשמיים", מצ'כיה - מכניסה את הילדים לעולם של בובות וצעצועי עץ, ובסופה הם יוכלו להתנסות ולשחק בצעצועים. ההצגה "טורלוטוטו", מסלובניה, משתעשעת עם הילדים עם דמות דמיונית שקופצת מספר. ההצגה "תהיה בריא מוריס מגי", בכורה של תיאטרון הקרון, עושה עיבוד לספר הידוע עם בובות בחיתוכי עץ.

ובין התיאטראות הישראליים המציגים, תיאטרון הקרון (מפיק הפסטיבל), עם הצגות ותיקות וחדשות, ביניהן: "על שלוש פנדות וזהבה אחת" (בכורה), ו"יואל אמר", קבוצות תיאטרון בובות "פופיק" בהצגה "קברט סלים ומזוודות", תיאטרון אלכארמה, בית הגפן, בהצגה "אלאדין ומנורת הקסמים", "התאטרון של אמיליה" של אורית ליבוביץ' נוביץ', ואחרים.

בנוסף, נותן הפסטיבל במה לבתי הספר לתיאטרון בובות הקיימים בארץ וליצירתם: מרכז תיאטרון בובות חולון, בית 9 ואחרים. השנה יתקיים, לראשונה, כנס "תיאטרון בובות לקטנטנים - איך עושים את זה?" עם אמנים, בובנאים, מחנכים וחוקרים, במטרה ללבן ולפתוח שאלות בנושא ולנהל דיאלוג מפרה עם "סוכני התרבות" של העוללים והעוללות: הורים, מטפלות, גננות, סבים וסבתות.

בנוסף למגוון הצגות הילדים, מציע הפסטיבל גם יצירה מגוונת לקהל הבוגר, מהארץ ומהעולם. "תאטרון בובות הוא לא רק מריונטות, בובות מקל ובובות כפפה", אומר שחר מרום, מנהל אמנותי שותף של הפסטיבל, "אלא עולם מרתק של אמנות במה חדשנית, הצגות המשלבות הקרנות ואנימציה, בובות שבנויות ממגוון חפצים, בכל הצגה עולם חזותי שונה, ומלא תוכן ואסתטיקה מיוחדת משלו".

ההצגה "Clown houses" מיוון/גרמניה, מציגה עולם אבסורדי עם הומור שחור, המתאר בובות תימהוניות בבנין. ההצגה "Plastic heroes" של אריאל דורון, מציגה עולם מלחמתי, בעזרת חיילי צעצוע.

בנוסף למגוון ההצגות הרחב, יציע מתחם הפסטיבל שפע חוויות מעשירות לכל המשפחה ולמבוגרים. בחצר החאן (לב הפסטיבל), יתקיימו פעילויות רבות לילדים, המאפשרות למלא את אחר הצהריים המשפחתי בתוכן איכותי, סדנאות יצירה, מופעי רחוב וערבי קברט בובות, פתוח לקהל ללא תשלום, המשלב מוזיקה קברטית עם קטעי בובות מפתיעים.

"הפקת פסטיבל תיאטרון הבובות בינלאומי, ממלאת שתי מטרות עיקריות של תיאטרון הקרון, כתיאטרון יוצר", מוסיפה דליה יפה מעיין, "האחת - הענקת הנאה והשראה תרבותית לקהל הרחב; השנייה - פיתוח וקידום מדיום תיאטרון הבובות, על-ידי העשרת עולמם האמנותי של היוצרים הישראליים, תוך קיום דיאלוג עם יוצרים ממדינות שונות בעולם".

בשנים האחרונות מתארחים במסגרת פרויקט "חשיפה בינלאומית", בתמיכת משרד החוץ, מנהלי פסטיבלים בכירים מאירופה ומרחבי העולם. כתוצאה מכך מתחזק הגשר התרבותי שהצליח התיאטרון ליצור במסגרת הפסטיבל לדורותיו, בין אמנים מקומיים לאמנים ופסטיבלים מחו"ל. ביקורם של מנהלים רבים, הניב את הזמנתם של יוצרים ישראלים, להשתתף בפסטיבלים חשובים בחו"ל.

פסטיבל תיאטרון הבובות הבינלאומי, 13-9 באוגוסט, ירושלים.

להזמנת כרטיסים:
"בימות" - www.bimot.co.il, ובאתר תיאטרון הקרון - Www.traintheater.co.il ובטלפון: 02-6237000, 6226*

מחירי הכרטיסים 80-30 ₪.

(*צילומים: יאיר מיוחס, אונדריי ליטרה, דור קדמי, ג'רארד אלון, יאיר מיוחס, ג'וסף פטסק)הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ה- 24, בירושלים
הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ה- 24, בירושלים
הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ה- 24, בירושלים
הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ה- 24, בירושלים
הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ה- 24, בירושלים
נוצר: 5/8/2015 9:12:00 PM
עודכן: 5/8/2015 9:15:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים