תיאטרון - המחזמר סוליקא בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/05/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תיאטרון > המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש
  כתבות אחרונות
'אנשים, מקומות ודברים', דרמה פסיכולוגית בתיאטרון בית לסין 'אנשים, מקומות ודברים', דרמה פסיכולוגית בתיאטרון בית לסין

תיאטרון הקאמרי עם הצגה תקופתית עוצמתית, תיאטרון הקאמרי עם הצגה תקופתית עוצמתית, "האחרים" - מאת הלל מיטלפונקט

דונה גרציה - מלכת היהודים, הצגה מרשימה בתיאטרון גושן דונה גרציה - מלכת היהודים, הצגה מרשימה בתיאטרון גושן

המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר

ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' -  חגיגה בתיאטרון באר שבע ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' - חגיגה בתיאטרון באר שבע

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

מאת: שוש להב

בהשראת סיפורה האמיתי של סוליקא, הנערה היהודייה מטנג'ר, שהפכה לסמל, נכתבה ההצגה "סוליקא" - יצירתם של התמלילן תאיר סיבוני והמלחין מאור סבג, בבימוי רפי ניב, דרמטורגיה ודיאלוגים של שחר פינקס, עם קאסט שחקנים נפלא. מחזמר ישראלי מקורי, רוצו לראות!  אני אוהבת מחזות זמר. יש בהם את כל המאפיינים - משחק ושירה, מוזיקה ותנועה, תלבושות ותפאורה. הוסיפו לזה סיפור מעניין, בימוי נכון וצוות שחקנים ראוי - ותקבלו את "סוליקא" בתיאטרון באר שבע. יופי של הצגה-מחזמר!  

המחזה נוצר בהשראת סיפורה האמיתי של סוליקא, הנערה היהודייה מטנג'ר, שנקרעה בין אהבתה לבין אמונתה ונאלצה להיאבק על עקרונותיה, על אמונתה ועל כבודה, דווקא בימיו המפוארים של הדו-קיום היהודי ערבי במרוקו. זו הפקה רבת משתתפים, בליווי תזמורת גדולה. את המחזמר - יצירתם של התמלילן תאיר סיבוני והמלחין מאור סבג, ביים רפי ניב - מנהלו האמנותי של התיאטרון, דרמטורגיה ודיאלוגים - שחר פינקס.

ההפקה המקורית של ההצגה סוליקא, נולדה בחג המחזמר בבת ים ב- 2016. ראיתי אותה אז והתלהבתי, ולשמחתי, השכיל תיאטרון באר שבע לאמץ אותה ול'שדרג' למחזמר מופלא, הרץ על הבמות באולמות מלאים ובהצלחה מרובה. ויש הצדקה לכך - זו הצגה כובשת, מרגשת, סוחפת וראויה לכל המלצה.

את סוליקא נבחרה לגלם השחקנית הצעירה, רעות אלוש - בביצוע כובש לב, בעדינות ורגישות. נהדרת! את תפקיד שמחה, אמא של סוליקא, מגלמת עדי זורע - בעוצמה ובדרמטיות מדוייקת, נפלאה! לזמרת נסרין קדרי זו הופעה ראשונה על במת התיאטרון - היא מגלמת את חורה, אם המשפחה המוסלמית שכנה וידידה למשפחה היהודית. הביצוע שלה לשיר "אחים אנחנו" מצמרר וחודר עמוק לבטן! השחקנים עלאא דקה וגיל כהן מגלמים, לסרוגין, את תפקיד אמיר בן מלך מרוקו. אני זכיתי לראות את גיל כהן - שכל-כך להתאהב בו. כל הקאסט המשחק-שר-רוקד, מפגין משחק סוחף וכולם ראויים למחמאות. התזמורת החיה מצויינת ומעשירה את התפאורה על הבמה.

הסצינה לקראת הסוף, בה בוחרת סוליקא את בחירתה האמיצה, היא אחת החזקות בהצגה ולא משאירה עין יבשה. הדימוי עם החוט האדום העובר שתי וערב בין המשתתפים, מרשים ועוצר נשימה - עבודה יצירתית של הבמאי רפי ניב. ושאפו ליוצרים - מאור סבג ותאיר סיבוני, ששילבו להפליא בין סיפור העלילה, הטקסטים והמוסיקה. בראבו לכל העושים במלאכה!  

סוליקא בתיאטרון באר שבע - יוצרים, שחקנים, נגנים:

מאת: מאור סבג ותאיר סיבוני

דרמטורגיה ודיאלוגים: שחר פנקס

בימוי: רפי ניב

לחנים וניהול מוסיקלי: מאור סבג

תמלילי שירים: תאיר סיבוני

תזמור: מתן יונה

כוריאוגרפיה: מיטל (טולה) דמארי

תפאורה: רות מילר

תלבושות: יהודית אהרון

עיצוב סאונד: ניר רווה

תאורה: אמיר קסטרו

משתתפים:                                                                                                                                                 נסרין קדרי, רעות אלוש, עלאא דקה/גיל כהן, יקיר וקנין, אורי זגורי, עדי זורע, יגאל מזרחי, אסתי אסרף, תום חודורוב, אליה לסרי/ ספיר מנור, לירן מזרחי, ענבל מילוא, כרמל קנדל/ יהב מרום, אלעד סננס.                                                                                                                        

 נגנים:                                                                                                                                                מאור סבג - פסנתר וניצוח תזמורת. גיל גולדין - קונטרבס וגיטרת בס. איתמר בן יקיר - חצוצרה. קארין מרקוביץ‘ - צ‘לו. דניאל תנחלסון - ויולה. ליאה רייכלין/אדי רזניק - כינור. תומר עמיקם - קלרינט וקלרינט בס. נדב רוגל - תופים וכלי הקשה. ישי בן אדר - קאנון, דרבוקה, דאף.

 

(צילום: מעיין קאופמן)

 נוצר: 5/13/2018 7:53:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים