ספורט וכושר - להפוך את חג הטו בשבט לחגיגה בריאותית אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 09/08/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספורט וכושר > להפוך את חג הט"ו בשבט לחגיגה בריאותית
  כתבות אחרונות
מתחילים את השנה ומכניסים את המשפחה לחיים בריאים מתחילים את השנה ומכניסים את המשפחה לחיים בריאים

TLV OPEN SUP RACE 2014 - אליפות תל אביב הפתוחה ב-SUP יוצאת לדרך TLV OPEN SUP RACE 2014 - אליפות תל אביב הפתוחה ב-SUP יוצאת לדרך

תרגילי התעמלות בטיסה -  כדאי לנסות תרגילי התעמלות בטיסה - כדאי לנסות

המתח והחרדה באזעקות - התרגילים שעוזרים המתח והחרדה באזעקות - התרגילים שעוזרים

לטעום את הגולף לטעום את הגולף

התאמת נעליים לריצת מרתון וטיפים בנושא פעילות ספורטיבית התאמת נעליים לריצת מרתון וטיפים בנושא פעילות ספורטיבית

"מרתון סמסונג תל-אביב" 2014

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

להפוך את חג הט"ו בשבט לחגיגה בריאותית

מאת: אלכס סטוקונוב
להפוך את חג הט
לקראת ט"ו בשבט, אלכס סטוקונוב מנהל חדר הכושר במרכז קנדה במטולה (בעל 7 מדליות זהב כ"מר ישראל")מציע להפוך את החג לחגיגה בריאותית.
כדי לשרוף קלוריות של 100 גרם פיצוחים, שקדים ואגוזים עלינו לבצע אימון שלם של שעה הליכה על הליכון או חצי שעה ריצה קלה על הליכון ועוד 45 דקות אימון כושר על מכשירים.

הפירות היבשים הפכו לסמל המרכזי של החג, מייבאים אותם מרחבי העולם להעשרת שולחן החג ולכן כדאי להיות מודעים לתכונותיהם ולצרכם באופן מושכל.

הפרי היבש טומן בחובו יתרונות תזונתיים רבים:
פירות יבשים מאופיינים בריכוז סוכר גבוה ומעניקים אנרגיה זמינה ומיידית ומומלצים לאכילה לפני פעילות גופנית ובמצבים של סוכר נמוך בגוף.
כמו כן, הפירות היבשים עשירים בסיבים תזונתיים התורמים לפעולת מעיים תקינה ולטיפול במצבים של עצירות, במקרים כאלו חשוב מאוד לשתות מים בסמיכות לצריכת הפירות היבשים.

בנוסף, הפירות היבשים עשירים במינרלים כמו: אשלגן, זרחן, סידן ומגנזיום ובויטמינים A ו- B, בברזל וחומצות שומן המצויות באגוזים ופיצוחים למיניהם החיוניים לבריאות הלב. צריכה של כמה יחידות של פירות יבשים ופיצוחים ביום יכולים להוות ארוחת ביניים זמינה ומזינה.

לסובלים מתת משקל, פירות יבשים מהווים מקור אנרגיה ועדיפים כחטיף טבעי על פני שוקולד או ממתקים אחרים.

אך לצד היתרונות יש גם חסרונות שכדאי להיות מודעים אליהם:
החיסרון הבולט של פירות יבשים הוא בהיותם עתירי קלוריות ביחס למשקלם, פי 5-7 קלוריות בהשוואה לפרי טרי, לכן נחשבים עתירי אנרגיה.

המשמש המיובש, מכיל כ- 238 קלוריות ל 100 גרם וזאת לעומת המשמש הטרי, המכיל 48 קלוריות ל 100 גרם. כדי לשרוף קלוריות של 100 גרם משמש מיובש עלינו לבצע רבע שעה ריצה קלה, במהירות 8.5 קמ"ש על הליכון.

חיסרון נוסף בצריכת הפירות היבשים נובע מתהליך הייצור שלהם, בו מוסיפים לחלק מהפירות היבשים גופרית דו חמצנית בכדי לשפר את צבעו של הפרי לאחר תהליך הייבוש, הגופרית הדו חמצנית עשויה לגרום לחולים במחלות נשימה כרוניות, התקפי אסטמה או ברונכיט. במיוחד אצל חולי אסטמה יכולים להופיע רגישויות לתוספי השימור למיניהם.
בנוסף, פירות יבשים הם נטולי ויטמין C מכיוון שהוא נהרס בתהליך הייבוש, ניתן להשלים את הוויטמין C בצריכת פירות טריים.

אני ממליץ לצרוך פירות אורגנים שעברו תהליך ייבוש ללא תוספות של חומרים משמרים ולפסוח על הפירות המסוכרים שזכו לתוספת סוכר, תוספת קלוריות. בנוסף, עדיף לצרוך בצורה הטבעית ללא קלייה: פיצוחים, שקדים ואגוזים לשימור חומצות השומן וויטמיני B, ללא תוספת מלח. מומלץ להימנע מצריכת פירות בוהקים בצבעם הזוכים לתוספת חומרי זיגוג. להימנע מלהציע פיצוחים, שקדים ואגוזים למיניהם לילדים עד גיל 5, מחשש לחנק.
חשוב לצרוך את הפרי היבש בצורה מגוונת אך מדודה. ולהחליט מראש מהי כמות הפירות היבשים שתצרכו בערב החג, ניתן גם לבחור מספר מוגבל של פירות יבשים ולסדר אותם באופן ססגוני על צלחת אישית.

כדאי לדעת, כי 100 גרם של פרי יבש יכיל כ- 270 קלוריות ו- 100 גרם של פיצוחים, שקדים ואגוזים יכיל כ- 600-700 קלוריות. כדי לשרוף קלוריות של 100 גרם פיצוחים, שקדים ואגוזים עלינו לבצע אימון שלם – שעה הליכה על הליכון או חצי שעה ריצה קלה על הליכון ועוד 45 דקות אימון כושר על מכשירים.נוצר: 1/31/2010 9:59:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים