פנג שוואי - החיים עפי הפאנג שווי – מירב ברדה מסבירה במה דברים אמורים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 14/07/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > פנג שוואי > החיים עפ"י הפאנג שווי – מירב ברדה מסבירה במה דברים אמורים
  כתבות אחרונות
קולקציה חדשה לעונה החמה ל קולקציה חדשה לעונה החמה ל"ליה לונדון"

משנה מקום- משנה מזל

בואו נלגום מים לקראת השנה האזרחית החדשה!!!

פנג שוואי מביא צבע לחיים פנג שוואי מביא צבע לחיים

פנג שוואי: העיקר הבריאות

פאנג שוואי בבית: דלתות, חלונות ומה שביניהם

טיפים לעיצוב חדרי ילדים

פנג שוואי: שפת הגוף של הבית פנג שוואי: שפת הגוף של הבית

2008 היא שנת חולדת האדמה 2008 היא שנת חולדת האדמה

פנג שוואי למשפחה הרמונית פנג שוואי למשפחה הרמונית

לסדר את החיים עם פנג שוואי לסדר את החיים עם פנג שוואי

האש הלוחשת... האש הלוחשת...

מראה, מראה שעל הקיר... פנג שוואי מראה, מראה שעל הקיר... פנג שוואי

טיהור אנרגטי לקראת ראש השנה טיהור אנרגטי לקראת ראש השנה

הצמחים שיביאו אושר ועושר לבתיכם הצמחים שיביאו אושר ועושר לבתיכם

טיפים לטיהור הבית באדיבות יועצת הפנג שוואי, מירב ברדה.

  לכתבות נוספות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

החיים עפ"י הפאנג שווי – מירב ברדה מסבירה במה דברים אמורים

מאת: איריס לקנר
החיים עפ
כמה פעמים שמעתם בתקופה האחרונה את צמד המילים "פנג שוואי" ולא ממש ידעתם מה זה ? כמה פעמים נכנסתם לחנות בשנה האחרונה או שנתיים או שלוש... ושאלו אתכם אם אתם מעוניינים בפריט פנג שוואי כזה או אחר ? תיהיה תשובתכם אשר תיהיה וקרוב לוודאי שהיא תנוע בסביבת ה :"הרבה / לא מעט" וכיו"ב... הגיע הזמן להבין אחת ולתמיד במה דברים אמורים.


לצורך העניין, פניתי לאמנית הפנג שוואי, מירב ברדה, אשר סיפור חייה לבד מרמז על נפלאות החיים בצל שילוב התרבויות ממזרח וממערב.

קצת רקע על מירב : מירב ברדה (נשואה, 31) תיפקדה עד לא מכבר כמפיקה תזזיתית ועסוקה בערוץ 10. היא עבדה מסביב לשעון, הייתה שם משלב הקמת הערוץ ולאחר כשלוש וחצי שנים של עבודה מאומצת היא חשה שאין יותר 'מירב'. חייה סבו סביב העבודה, ביה"ח (לכשגילו מחלה אצל בן משפחה קרוב), אח"כ נפגעה לה הבריאות... עד שיום אחד החליטה לעשות סטופ !
באותה תקופה שהבינה שחייה עומדים לעבור שינוי ורגיעה, הלכה ערב אחד עם בעלה לכנס של אגודת הקוסמים. (בעלה הוא קוסם בעיסוקו) במקום היו דוכני מיסטיקה ועיניה צדו ספר פנג שוואי של דר' ירון זפרן. היא התלהבה מהספר עד כדי כך שהלכה ללמוד אצלו בביה"ס (מוסד שקיים כבר 8 שנים, כך מסתבר) למשך שנה, הגיעה להרצאות העשרה של מורים מחו"ל וספגה לידעהמצטבר שלה כל ספר שמצאה בנושא. חודש לפניסיום הלימודים, התפטרה מעבודתה ערוץ ואז החלה עידן חדש בחייה. ראשית, בנתה לעצמה את הבית, את פינת העבודה לפי הפנג שוואי ומיד דברים החלו לקרות לה : היא יחלה לעבודה שתשלב בין הטלויזיה – מדיום אותו מאוד אוהבת ומחוברת אליו לבין הפנג שוואי. כך מצאה עבודה במערכת התוכנית "סיגליות" אשר בה יש להגם פינה קבועה של פנג שוואי. היא החלה לייעץ לאנשים בהצלחה מרובה ומצאה דרכים מקוריות נוספות להעשיר את החיים לפי תורה זו.

אז מה זה, בעצם, פנג שוואי ?
פנג שוואי היא פילוסופיה סינית שקיימת כ – 7,000 שנה ועברה הרבה מאוד גלגולים. הפירוש שלה הוא : 'רוח ומים' והרעיון הוא שבאמצעות זרימת אנרגיית החיים (=ויטאליות) בצורה נכונה במרחב, אנו יכולים לשפר את חיינו.

במקור זה החל כעיצוב בתי קברות. כלומר : לעצב ולסדר את המקום כדי שהמתים ינוחו בשלום על משכבם כך שהצאצאים יחיו בשלום.
כיום, משמישים את זה על כל דבר שהוא חלל, קרי : משרד, חדר, בית, גלריה, חדר טיפולים, עסק, גינה...
ומה עושה יועץ פנג שוואי ?
היועץ עצמו בודק את זרימת האנרגיה במקום : היכן תקועה, היכן זורמת וכו'. הוא מכין מפה אנרגטית ואז יודע היכן מומלץ למקם חפצים שונים. באמצעות שינוי הזרימה, אנו משנים כל מיני היבטים בחיינו.

האם יש מידע קודם שיועץ צריך טרם תחילת העבודה ?
אחד הדברים החשובים ביותר הוא לדעת את העברשל המקום בו עושים את השינוי.
מה שיפה בפנג שוואי הוא שניתן להסיט את האנרגיה ממשהו לא טוב או שלילי לכיוון טוב וחיובי באמצעות תיקונים.

ואיך עושים תיקונים ?
ראשית ע"י שינוי הריהוט בחלל וגם בעזרת צבעים, חומרים וסמלים.

הפנג שוואי יכול לעזור בלא מעט מקרים ומצבים : כאשר יש מקרים של עסק שפשט את הרגל, מישהו חולה שהיה בדירהוכיו"ב מבצעים ניקוי/טיהור אנרגטי ובכך מטהרים את החלל. אם רוצים לבחור מקום ומתייעצים לפני כן עם יועץ או בפירוש יכול להגיד תשובה כזו או אחרת, מי שכבר מתגורר במקום מסוים כנתון – יועץ ייעץ לך שמה שקיים בתוך הבית יקל על ההשפעות החיצוניות. וגם כאשרבונים בית ויועץ יכול לראות את הקרקע – הוא יכול לספק טיפים ממשיים לאדריכל.

אילו כלים יש ליועץ באמצעותם הוא יכול לבדוק אנרגיות ?
מצפן ! מכשיר עם מעלות מדוייקות אשר יתן ממצאים עלכל איזור בבית. כך ניתן להבין מה קיים ומה רצוישיהיה דומיננטי באותו מקום.

איך את מסבירה את ההשפעה העצומה של חלל על חיי אדם ?
אם ננסה להבין מאיפה זה התחיל התשובה שלי תיהיה שזה מצב של ניסוי וטעיה. זה משהו שהצליח להוכיח את עצמו לאורך אלפים בשנים.
תראי, יש בעולם מקומות עם חוקי עזר עירוניים של פנג שוואי כמו בהונג קונג.
לטעמי, יש פנג שוואי לכל עדה ודת בעולם, הסינים פשוט הפכו את זה לתורת חיים.

אז נגיד שלקחנו יועץ פנג שוואי, עשינו כל מה שיעץ לנו... האם כאן נגמר תפקידנו?
לא. על מנת שהפנג שוואי ישפיע ויעשה את שלו חשובשתיהיה כוונה !
כאשר משתמשים בעזרים חיצוניים, אנו למעשה מעצימים את הכוונה. אנו עוזרים לעצמנו באמצעות הדברים הפיזיים שאנו שמים מולנו, לחזק את התת מודע. כך אנוגורמים בעצמנו לדברים לקרות !

מלבד הייעוץ שאת נותנת לבתים ועסקים, האם יש היבטים נוספים בהם את משתמשת בפנג שוואי ?
כן. אני מעבירה גם סדנאות וחוגי בית ולאחרונה, התחלתי כרעיון ומחשבה מקוריים שלי לעצב חתונות בסגנון.

נמקי, פרטי והסבירי !
תראי, זה התחיל מהחתונה הפרטית שלי שהייתה ברמת הגולן.
כל הנושא הזה, בכלל, פונה יותר לקהל שמתחתן בטבע ושם דגש על רוחניות, כי אז אם משלבים – זה מצליח מאוד. כאשר לוקחים מקומות קיימים, עובדים לפי מה שקיים וממה שאפשר. הכי חשוב זה לטהר ! לטהר את המקום כי אינך יודע מי ומה היו שם קודם לכן ולטהר באמצעים פשוטים גם את מי שמגיע לחתונה (קטורת וכו'... ).
האלמנטים עצמם בחתונה אינם חייבים להיות סינים, אלא, יהודים טהורים : 12 אבני החושן, פירות סמליים בחגים ועוד...

יש לך מקרים מיוחדים שאת זוכרת מלקוחות ?
בטח... כמה שאני זוכרת ממש טוב :
1. צלמת אופנה בת 32 בחורה יפה ונחשקת , היתה יוצאת עם גברים כל הזמן אבל, משום מה, שום דבר לא נתפס . בדקתי את הבית שלה וגילינו שאיזור הדרום מערב של ביתה נופל על השירותים. איזור הדרום מערב מייצג את פינת הזוגיות ואילו השירותים מהווים חור אנרגטי הגורם לזליגה אנרגטית שתוצאתו היא החמצת הזדמנויות ותקיעות. ניטרלתי את השירותים, הוצאתי מראות ונרות והעשרתי את הפינה הדרום מערבית בחדר השינה ובסלון.
אותה בחורה מופלאה הכירה כחודש וחצי לאחר מכן בחור מקסים והם התחתנו כעבור מספר חודשים (אם אני זוכרת נכון החתונה היתה לאחר כחצי שנה).

2. בחורה מקסימה בת 29, עבדה באחד הערוצים המסחריים אך כל מהוויה היה לעבוד בחו"ל וללמוד בחו"ל. לאחר בדיקה של החדר שלה, העשרתי את פינת הקריירה שלה בקורות חיים עדכניים וגלובוס.
כעבור שולשה וחצי חודשים הבחורה קיבלה הצעה ללמד אנגלית ברחבי אירופה, 4 חודשים בכל מדינה. כל זאת מבלי שהיא בפועל חיפשה עבודה אלא העבודה הזדמנה לידיה.

3. משפחה מזרחית חמה ומקסימה, זוג הורים ושלושה ילדים מרמת השרון. האם רצתה שכל ילדיה יבלו יותר זמן במרחב המשפחתי מאשר מבודדים בחדרים. האם טענה כי הסלון מרוקן מאנשים ובמטבח אוכלים ועולים לחדר.
לאחר בדיקה של הבית מסתבר כי מול דלת הכניסה יש מדרגות לקומה השנייה ומצד שמאל של דלת הכניסה יש חור ברצפה ומתוכו משתלשלות מדרגות ספירל היורדות לחדר של הבן הגדול .
כמו בני האדם כך גם האנרגיה מתנהגת, היא עולה במדרגות לקומה השניה ויורדת במדרגות הספירל אך קומת הכניסה נותרת נטולת אנרגיה.
הצעתי לה לסגור את החור ברצפה ולהעביר את המדרגות לסוף הסלון, מצד שני הנחנו סוגים שונים של קריסטלים על מנת להעצים אנרגיות ולמשוך אותם לכיוון המטבח והסלון. לאחר כחודש היא הזמינה אותי לביתה להראות את השינויים שהיא ביצעה על פי הדרכתי ונישקה אותי באהבה שהחזרתי את ההרמוניה המשפחתית לבית, "הם לא מפסיקים לשרוץ בסלון" כך אמרה לי.

4. אישה כבת 50, גרושה מזה 12 שנה לא מצאה זוגיות. הגעתי לביתה ודבר ראשון ביקשתי ממנה להחליף את המיטה עליה ישנה עם בן זוגה הקודם לפני יותר מעשור.
האישה תהתה האם לקנות מיטה וחצי ואני הגבתי שזה יביא לה רק חצי מערכת יחסים ולא עולם ומלואו. אכן היא קנתה מיטה חדשה, העצמנו את פינת הזוגיות באלמנטים זוגיים והוצאנו את כל התמונות של נשים בודדות מחדר השינה (והיו הרבה כאלה...).
אחרי חודשיים היא חזרה אליי מאושרת בטענה שהיא מאוהבת כמו ילדה בת 16.

5. מעצבת התכשיטים, הדס ברקן, החליטה לפתוח חנות בפסאג' ברמת השרון. הפסאג' נראה עגום למראה ומאוד לא אטרקטיבי למשיכת לקוחות פוטנציאלים.
עשיתי לה יעוץ לחנות המיועדת שלה ובנוסף ליווי שיפוץ והבטחתי לה שנהפוך את המקום לפנינה של הפסאג'.
כך היה : עיצבנו את החנות עם גוונים המתאימים לסוג העסק, ניטרלנו אנרגיות קשות והוספנו אלמנטים למשיכת שפע. כיום החנות היא באמת 'היהלום שבכתר' , אנשים רבים הולכים עד סוף הפסאג' רק על מנת לראות ולקנות בחנות ואחר כך ממשיכים בדרכם מבלי לעצור בשאר החנויות.

מה סדר הגודל של מחירים לייעוץ בסיסי של פנג שוואי לבית ?
הסטנדרט הוא לפי מס' החדרים בבית, כאשר המחירים נעים בממוצע סביב ה – 300 ש"ח לחדר. (כאשר מדברים על חדרים זה לא כולל אמבטיה, מטבח וכו' – לאלה מתייחסים לצד). בפגישה הראשונה אני יושבת עם לקוח כשעה לפי תרשים הבית ומתשאלת עח מנת להבין מה רוצים לשפר. בפגישה הבאה אני מגיעה כבר עם דו"ח של כ – 14 עמודים המתייחסים לכל פינה בבית הדורשת שינוי.לפרטים ומידע :
מירב 5349963 - 050נוצר: 10/1/2006 2:51:00 PM
עודכן: 3/6/2008 6:58:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים