פנג שוואי - פנג שוואי למשפחה הרמונית אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 24/02/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > פנג שוואי > פנג שוואי למשפחה הרמונית
  כתבות אחרונות
קולקציה חדשה לעונה החמה ל קולקציה חדשה לעונה החמה ל"ליה לונדון"

משנה מקום- משנה מזל

בואו נלגום מים לקראת השנה האזרחית החדשה!!!

פנג שוואי מביא צבע לחיים פנג שוואי מביא צבע לחיים

פנג שוואי: העיקר הבריאות

פאנג שוואי בבית: דלתות, חלונות ומה שביניהם

טיפים לעיצוב חדרי ילדים

פנג שוואי: שפת הגוף של הבית פנג שוואי: שפת הגוף של הבית

2008 היא שנת חולדת האדמה 2008 היא שנת חולדת האדמה

לסדר את החיים עם פנג שוואי לסדר את החיים עם פנג שוואי

האש הלוחשת... האש הלוחשת...

מראה, מראה שעל הקיר... פנג שוואי מראה, מראה שעל הקיר... פנג שוואי

טיהור אנרגטי לקראת ראש השנה טיהור אנרגטי לקראת ראש השנה

הצמחים שיביאו אושר ועושר לבתיכם הצמחים שיביאו אושר ועושר לבתיכם

טיפים לטיהור הבית באדיבות יועצת הפנג שוואי, מירב ברדה.

החיים עפ החיים עפ"י הפאנג שווי – מירב ברדה מסבירה במה דברים אמורים

  לכתבות נוספות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

פנג שוואי למשפחה הרמונית

מאת: ד"ר ירון זפרן
מכירים את התחושה הנעימה או הבלתי-נעימה שחשים כשנכנסים לראשונה לבית כלשהו? אם כן, אתם יודעים מה זה פנג-שואי ("רוח ומים" בסינית). הסינים פיתחו את אותה תחושה אינטואיטיבית למדע שלם, שיסודותיו הונחו כבר לפני כ- 7,000 שנים.

המונח הנמצא בבסיס הפנג-שואי הוא "הצ'י". זוהי אנרגית החיים, המכונה אצל היפנים "קי" (כמו ב"רייקי"), ואצל היוגים פראנה. הצ'י קיים בנו וסביבנו, ועלול, מסיבות שונות, להיתקע. אמן הפנג שוואי לומד במהלך הכשרתו לזהות חסימות אנרגטיות בבית, ולפתוח אותן באמצעים שונים, כמו – צמחים, קריסטלים, פעמוני רוח, מוביילים, מראות ועוד. על-ידי הסדרת הזרימה האנרגטית בבית, תזרומנה אל תוך חיינו אנרגיות חיוביות של אהבה, שפע והצלחה.
הידע עצמו נשמר בסודיות והועבר רק ממאסטר לתלמיד. כיום – אותו מידע זמין לכולם, ופנג שוואי זוכה לפופולאריות גדולה מאי-פעם.
עתה, אחלוק עימכם כמה סודות פנג שוואי שמטרתם יצירת הרמוניה ביתית.

לניטרול אנרגיות של דיירים קודמים - טהרו בעשן מרווה

לעיתים קרובות רוכשים אנשים בית או דירה שדייריהם הקודמים השאירו בה "שיירים אנרגטיים" לא רצויים. למשל, אם במשפחה שגרה בבית לפניכם נתגלעו בעיות זוגיות - יתכן שגם אצלכם תיווצרנה בעיות דומות לאחר שתכנסו לבית. אם הדיירים הקודמים התרוששו בבית זה - גם לכם עשויות להיות בעיות כספיות או שבעיות קיימות יחריפו.
בחרתי להביא כאן את שיטת עשן המרווה, היות והיא אוניברסלית מחד, וקלה לביצוע מאידך. צמח המרווה פשוט להשגה.
קחו צרור ענפי מרווה מיובשים והניחו בקערה חסינת אש. הדליקו באמצעות גפרור או מצית את העלים, ותנו לעשן שיווצר למלא את ביתכם.
עברו מחדר לחדר וטהרו אותו באמצעות העשן. התמקדו במיוחד על אזורים בבית בהם הינכם מרגישים שלא בנוח.

כדי לעודד פתיחות בין בני הבית - מלאו נישות

נישות, כוכים, אזורים הנמצאים תחת מדרגות או פינות נסתרות אחרות יוצרות כולן אנרגיה של מסתורין, חשאיות והסתרה.
במקומות כאלה הצ'י נוטה להיתקע. התוצאות האפשריות של מצב כזה הן בית שבו הדיירים אינם פתוחים מספיק זה עם זה, או שממש מסתירים ומעלימים מידע זה מזה.
אם אתם חשים שבביתכם אין מספיק פתיחות, או שקיימת אווירת סודיות וחשאיות - חפשו את אותן פינות, כוכים ונישות והניעו את הצ'י שבהן. בכדי להניע את הצ'י באותן פינות, או בעצם - בכדי להפעיל אותן - ניתן למקם בכוכים עציצים, להאיר שטחים הנמצאים תחת מדרגות, לשים פסל המביע תנועה, מזרקה או קישוט "דינמי" אחר בפינות נסתרות. אפשרות אחרת היא למלא באופן כלשהו את הנישות, למשל על-ידי ספרים.

ילדים דומיננטיים ממתנים על ידי וילונות

בתפיסה הסינית המסורתית מושווים ההורים לדלתות הבית והילדים לחלונות. מסיבה זו ריבוי חלונות בבית עלול להוציא דברים מאיזון: אם ביתך מרובה חלונות, או אם החלונות בביתך גדולים במיוחד - יתכן והילדים בבית יהיו קשים לריסון, תתעןררנה בעיות משמעת רבות ופריקת עול מצידם. הילדים יעשו עצמאיים מגיל צעיר יחסית, אך לא תמיד במובן החיובי - הם יקשו על ההורים, יהיו תובעניים במיוחד או מרדניים.
ההמלצה הפרקטית ביותר תהיה למתן את הדומיננטיות של הילדים באמצעות "הקטנת" החלונות. הדרך היעילה ביותר לעשות זאת היא שימוש בוילונות. בחרו את הוילונות הנראים לכם מבחינת חומר, צבעים ושאר השיקולים.

שומרים אנרגטיים בכניסה מגנים מאורחים לא רצויים

"כלבי השמירה" של הפנג שוואי, המכונים בפי האומנים Fu Dogs, הם זוג כלבים- אריות, לעיתים בעלי מראה מאיים, אותם ניתן לראות בכניסה לבתי עסק במזרח הרחוק וברובעים סיניים (צ'יינה-טאון) ברחבי העולם.
ברוב הבתים המודרניים אין זה מעשי להניח שני פסלים גדולים מחוץ לכניסה. לפיכך - תוכלו לרכוש זוג כלבים, שבאים לרוב כזכר ונקבה, בגודל נוח לפנים הבית (אפילו פסלונים קטנים יספיקו).
מקמו את הפסלונים באזור המבואה או המרחב הפתוח במקום ממנו רואים את הדלת. הניחו אותם באופן שישקיפו אל הדלת, כדי לראות את הנכנסים בה.

מתנו נוקשות על ידי וילונות, שטיחים וכריות

סוגי המרקם של הריהוט סביבנו משפיע על הגישה האישית שנפתח: עיצוב המאופיין בחומרים "נוקשים" כגון מתכת, עץ וזכוכית - מעודד גישה נוקשה ובלתי מתפשרת, כלפי עצמך וכלפי אחרים. עיצוב המשלב חומרים גמישים ורכים, כגון : בד, ספוג ונייר - מרכך את זרימת הצ'י ומעודד גישה רכה יותר, גמישה, מתפשרת וותרנית כלפי עצמנו וכלפי אחרים.
אם האנרגיה לה אתם זקוקים הינה אנרגיה של רכות גמישות והתפשרות - עצבו את החלל האמור באופן המשלב ריצוף פרקט או שטיחים מכל סוג, וילונות בד (קטיפה וסאטן יתאימו במיוחד), כורסאות רכות או כסאות בעלי ריפוד, מנורות בעלות אהילי בד או נייר, ריבוי כריות, וכיוצא באלה.

שולחן עגול מקרב לבבות

כפי שמידת הנוקשות של החומרים בחלל משפיעה על מידת המוכנות להתפשר ולהתגמש - כך זוויתיות החפצים המפוזרים בו משפיעה על רמת הקרבה והאינטימיות בחיי הדיירים.
חלל המשופע באובייקטים זוויתיים משמר אווירה פורמלית ומרוחקת ("אל תיגע בי"). לעומת זאת - כאשר נרצה ליצור קירבה בין אנשים, לעודד אינטראקציה רגשית ותקשורת בעלת אופי אישי יותר - נעדיף ריהוט בעל פינות מעוגלות, חפצים עגולים/אובאליים וצורות גיאומטריות אסימטריות ואמורפיות. זה ישים בעיקר לחדר השינה, המרחב האינטימי שלנו, אך גם לחלקים אחרים של הבית בהם נרצה ליצור אוירה נינוחה. למשל - הסלון ופינת האוכל.

מספר כסאות זוגי סביב שולחן האוכל יקרב בין בני המשפחה

פינת האוכל היא "היחידה המשפחתית" של הבית, במונחים של פנג שוואי. השולחן, סביבו יושבת המשפחה, מהווה אם כך - את מוקד היחסים המשפחתיים.
לצורת השולחן, הכיסאות שסביבו ומה שרואים כשמסובים אצלו - חשיבות רבה לאווירה הנוצרת בין בני המשפחה.
שולחן עגול או אליפטי יוצר תחושת שוויון ואחדות. מסיבה זו השתמש בו המלך האגדי ארתור כדי לקדם את ההרמוניה והאחדות בין אביריו. מאותה סיבה עצמה מומלץ גם לכם להשתמש בו בפינת האוכל שלכם.
שולחן מרובע או מלבני, להבדיל, יוצר תחושה רשמית יותר, ולכן מתאים לארוחות או לפגישות בעלות אופי מקצועי, עסקי או עניני אחר.
עוד נקודה שיש להקפיד עליה - שמספר הכיסאות סביב השולחן יהיה זוגי (למשל 4, 6 או 8) על-מנת שאף אחד לא יישאר לבד, מבחינה סמלית.

סמלים של פירות יביאו פריון ומזל לילדים
פירות הם סמל של שפע. יותר מכל מעריכים הסינים את התפוזון (שנודע, לא סתם, בשמו-"התפוז הסיני"), כסמל לשפע, היות והמילה הסינית ל"תפוז" היא גם המילה ל"זהב" (Kum).
לשפע צורות רבות. אחת מהן היא שפע של ילדים, כלומר - פריון. פירות בעלי גרעינים מרובים מייצגים פריון, ובראשם נמצא הרימון.
לזוג המתקשה להביא ילדים - ימליץ אומן פנג שוואי על סמל של רימון בחדר השינה. כמובן שהפרי בצורתו הטרייה יכול להתאים אלא שהוא לא מאריך ימים. לפיכך - מומלץ להשתמש בפירות מלאכותיים או בייצוג סמלי (למשל - תמונה) של רימונים. חשוב, עם זאת, לא להשתמש ברימון מיובש או בחלקי רימון (כמו רימון חצוי), היות וזה יפגע בפריון.


*** ירון זפרן הינו הנציג הרשמי של ישראל בארגון העולמי לפנג-שואי, ומכהן כראש מחקר ב"מרכז הישראלי לחקר פנג שואי".

נוצר: 3/19/2008 12:56:00 AM
עודכן: 6/3/2008 5:21:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים